Koyu kahverengi sakalı ve bıyığı tüm yüzünü kaplayan orta yaşlı bir adam. Üzerinde, ortasından fermuarlı ve ön tarafında iki cebi olan kahverengi, deri bir ceket var. Kollarını kavuşturmuş bir şekilde duruyor, yoğun ve ciddi bir ifadeyle doğrudan kameraya bakıyor. Koyu renk gözleri ve çatık kaşları ona bir güven ve otorite havası veriyor. Saçları düzgünce kesilmiş ve sert, erkeksi bir görünümü var. Duruşu kendinden emin ve güçlüdür.

Taner Kuzu

Yalın Üretim ve Kalite Teknikleri Eğitmeni

Uludağ Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinden 1995 yılında mezun olduktan sonra yurtiçi ve yurtdışı farklı global firmalarda kalite kademelerinde görev aldı. 2 yıl Londra’da dil eğitimden sonra, Valeo Fransa’da kalite bölümünde 2 yıl çalıştı. Ardından Türkiye’ye dönerek, Toyota grubunda 7 yıl kalite bölümünde görev aldı. Sistem kalite, tedarikçi kalite, proses kalite ve müşteri şikayet kalite birimlerinde uzman seviyesinde projeler gerçekleştirdi. 2005 yılında Toyota Japonya’ya expat olarak görevlendirildi. Vitz (Yarıs) projesinde kalite takım üyesi olarak 6 ay boyunca çalıştı ve Toyota Üretim sistemini yerinde öğrenme olanağı elde etti.

10 yıllık otomotiv deneyiminden sonra farklı global firmalarda Yalın kültürün yaygınlaştırılması adına kalite yöneticiliğinde bulundu. 4 yıl Elimsan şalt cihazı firmasında, 2 yıl Frigoglass beyaz eşya firmasında, 4 yıl Eaton endüstriyel hortum firmasında Kalite, çevre ve iş güvenliği müdürlüğü yaptı. Son olarak da 2019 yılından itibaren Huhtamaki-Elif Global esnek ambalaj firmasında MENA bölgesi Kalite Direktörlüğü ve Yalın Koordinatörlüğü görevini yürütmektedir.

25 yıla yakın iş deneyiminde 200.000 adam-saati aşan eğitimlerle kalite teknikleri konusunda gerek firma içi gerek tedarikçilere eğitimler verdi. TOYOTA grubunda Kalite çemberleri çalışmalarında bulundu. Eğitimler verilmesi, kitapçık basımı ve çember danışmanlığı faaliyetlerini gerçekleştirdi. Danışmanı olduğu çember Japonya’da yapılan yarışmada 3.'lük elde etti. Bilgi Üniversitesi'nde 2015 yılında İşletme yüksek lisansını (MBA) tamamlamış olup, 6 sigma yeşil kuşak sahibidir.

Türkiye Liselerarası satranç derecesi olup, 2 kez Salihli ve 1 kez de Manisa masa tenisi şampiyonluğu vardır. İngilizce, Fransızca ve Japonca bilmektedir. 18 yıllık evli ve 11 yaşında bir kızı vardır. Tiyatro, bisiklet, şarap, sanat ve kitaplar özel ilgi alanlarındandır.

Devamını göster