Close
Mobil Menu Bars
Online Eğitim 08 Haziran
Doğru ve Etkili Konuşmanın Temelleri
Ücretsiz


Şimdiye dek 53.995 kişi katıldı.
Türkçe
4,9
72 Değerlendirme

Doğru ve Etkili Konuşmanın Temelleri Uzaktan Eğitim

Konuşmaktan daha önemli bir şey varsa o da doğru konuşabilmektir. Günlük hayattan iş hayatına kadar her alanda kendini doğru ifade edebilmek herkes için önemlidir. Siz de konuşmanızla insanları etki altına almak, söylediklerinizin pür dikkat dinlenmesini istiyorsanız doğru ve etkili konuşma eğitimine katılın.

Etkili Konuşma online eğitim programında iletişim ve diksiyon üzerine eğitim verilmektedir. İnsan, sosyal bir varlıktır. Toplumun bir parçasıdır ve toplumla daima etkileşim halindedir. Bu etkileşimde birey kendini ifade etmek mecburiyetindedir ve bunun en kolay ve verimli yolu da dildir. Dili nasıl kullandığımız yani nasıl konuştuğumuz, kuşkusuz bizi doğrudan etkiler. Doğru ve Etkili Konuşmanın Temelleri Eğitiminde, dili doğru kullanmanın, konuşmayı etkili hale getirmenin ve iletişimdeki verimi arttırmanın püf noktalarını sizlerle paylaşmayı amaçlıyoruz. Buradan online ve ücretsiz olarak doğru ve etkili konuşma konusunda eğitim alabilir ve aşağıdaki başlıklarla ilgili bilgiler edinebilirsiniz.

Etkili Konuşma Eğitimi Online Eğitim Programı

Etkili konuşma eğitiminin süresi bir haftadır. Bu süre içerisinde kursiyerler kurs materyallerine sınırsız ulaşım hakkı elde edilebilecektir. Kurs tüm kişilerin takip edebileceği şekilde online eğitim şeklinde verilmektedir. Kurs devamında online derslerin etkili bir şekilde devamı ve istenen etkileşim online eğitim sayesinde olmaktadır.

Etkili Konuşmanın Önemi Nedir?

Toplum içerisinde etkili konuşma yapan kişiler toplum tarafından saygı ile karşılanmaktadır. Etkili konuşma eğitimi alan kişiler hitabet sanatının inceliklerini ulaşmıştır. Hitabet konusunda iyi olan kişiler etrafındakileri yönlendirebilmekte, onlardan istedikleri onayları almaktadır. Etkili konuşan kişiler dinleyicileri ikna edebilir. Süslenen konuşma toplum üzerinde istediğiniz etkiyi yaratacaktır. Tarihte yeri olan kişilerin birinci özelliği etkili konuşma yapabilmiş olmalıdır. Etkili konuşmaları ile devlet adamı, bir grubun önderi olmuş ve toplulukları da istedikleri yöne yönlendirmişlerdir.

Etkili Konuşma Eğitiminin Yararları Nelerdir?

Etkili konuşan kişiler bu yeteneği doğuştan taşıyabilirler. Fakat bu çok az kişide bulunabilecek bir özelliktir. Etkili konuşma yeteneği kişilere iyi derece de eğitim veren kurumlar tarafından kolaylıkla kazandırabilmektedir. Bu yeteneği kazanan kişiler bu özelliklerini hayatın her alanında başarılı bir şekilde kullanarak iş ve sosyal hayatta istedikleri yerlere gelmelerini sağlayabileceklerdir. Etkili konuşma konusunda eğitim alan kişilerin bu eğitimi aynı zamanda sadece konuşmalarına değil yazılarının etkililiğine de destek olacaktır. Böylelikle toplum içerisinde hem konuşurken, hem de yazı yazarken herhangi bir şekilde yanlış anlamaya maruz kalınmayacaktır. Kursumuzda bu eğitimi alan kişiler bu yararlardan en üst düzeyde fayda sağlayacaktır.

Online eğitim için ihtiyacınız olan şeyler

 • Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar.
 • Aktif internet bağlantısı

Online eğitim programına kimler katılmalıdır?

 • Profesyonel iş yaşamında olan bireyler
 • Yöneticiler, öğretmenler, memurlar
 • Öğrenciler
 • Türkçeyi doğru ve etkili konuşmanın temellerini öğrenmek isteyip bu alana ilgi duyanlar

Neler öğreneceksiniz?

Doğru ve Etkili Konuşmanın Temelleri Eğitiminde, doğru nefes almayı, bedenen ve zihnen gevşemeyi, harflerin ve sözcüklerin doğru telaffuzunu, konuşmada vurgu ve tonlamayı ayarlamayı, beden dilini etkin kullanma yöntemlerini ve konuşmayı etkili hale getirmenin sırlarını öğreneceksiniz.

Eğitimin Konu Başlıkları

 • Diksiyon nedir?
 • Konuşurken karşımıza çıkan engeller
 • Doğru nefes alma teknikleri
 • Harf, kelime ve cümle yapıları
 • Vurgu ve tonlama
 • Jest ve mimikler
 • Etkili konuma teknikleri
 • Yanlış bilinen bazı kelimelerin doğru söylenişi ve yazılışı
Devamı
Bu eğitimi beğendiysen
şimdi paylaş!
Yazar
Berat Akova
Özgeçmiş

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet bölümünde lisans eğitimini tamamlamış, Anadolu Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı lisans eğitimine devam etmektedir. Özel bir hastanede sosyal hizmet uzmanı/sorumlu müdür olarak görev yapan Akova, aynı zamanda Türk Kızılayı’nda yöneticilik ve eğitmenlik yapmaktadır.

Devamı
Sertifika Hakkında

Eğitimin sonunda, eğitim süresince edinmiş olduğunuz bilgiler ve örnek olaylar ışığında sınava tabi tutulursunuz. Yapılan sınavda geçerli not alarak başarılı olmanız halinde ücretsiz sertifika kodu ya da başarı sertifikası alabilirsiniz. Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Başarınızı ispatlamanın en kolay yolu!

 • Soğuk damgalı,
 • Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli.
Sertifika
Yorumlar(72)
Ortalama Değerlendirme 4,9

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Meryem Göksu öztürk
19 Mayıs 2020
5.0

Uzaktan eğitimde bu kadarını beklemiyordum. Formalite geçip gider sanıyordum. Berat hocam çok iyi anlatıyorsunuz. Etkili konuşmaya dair öğretip önerdiğiniz uygulamaları yapıyorum ve gerçekten farkı gördüm kendimde.TEŞEKKÜRLER.

Gamze Körnüş
19 Mayıs 2020
5.0

Akıcı, eğlenceli ve açıklayıcı bir dersti Berat Hocaya teşekkürler.

Mehriban Hasanova
15 Mayıs 2020
5.0

İlk defa uzaktan bir eğitime katıldım ve başarılı olabildim. Tüm emeği geçenlere teşekkürler...