Close
Mobil Menu Bars
Online Eğitim 06 Nisan
Doğru ve Etkili Konuşmanın Temelleri
20 ₺


Türkçe
4,9
58 Değerlendirme

Doğru ve Etkili Konuşmanın Temelleri Uzaktan Eğitim

Konuşmaktan daha önemli bir şey varsa o da doğru konuşabilmektir. Günlük hayattan iş hayatına kadar her alanda kendini doğru ifade edebilmek herkes için önemlidir. Siz de konuşmanızla insanları etki altına almak, söylediklerinizin pür dikkat dinlenmesini istiyorsanız doğru ve etkili konuşma eğitimine katılın.

Etkili Konuşma online eğitim programında iletişim ve diksiyon üzerine eğitim verilmektedir. İnsan, sosyal bir varlıktır. Toplumun bir parçasıdır ve toplumla daima etkileşim halindedir. Bu etkileşimde birey kendini ifade etmek mecburiyetindedir ve bunun en kolay ve verimli yolu da dildir. Dili nasıl kullandığımız yani nasıl konuştuğumuz, kuşkusuz bizi doğrudan etkiler. Doğru ve Etkili Konuşmanın Temelleri Eğitiminde, dili doğru kullanmanın, konuşmayı etkili hale getirmenin ve iletişimdeki verimi arttırmanın püf noktalarını sizlerle paylaşmayı amaçlıyoruz. Buradan online ve ücretsiz olarak doğru ve etkili konuşma konusunda eğitim alabilir ve aşağıdaki başlıklarla ilgili bilgiler edinebilirsiniz.

Etkili Konuşma Eğitimi Online Eğitim Programı

Etkili konuşma eğitiminin süresi bir haftadır. Bu süre içerisinde kursiyerler kurs materyallerine sınırsız ulaşım hakkı elde edilebilecektir. Kurs tüm kişilerin takip edebileceği şekilde online eğitim şeklinde verilmektedir. Kurs devamında online derslerin etkili bir şekilde devamı ve istenen etkileşim online eğitim sayesinde olmaktadır.

Etkili Konuşmanın Önemi Nedir?

Toplum içerisinde etkili konuşma yapan kişiler toplum tarafından saygı ile karşılanmaktadır. Etkili konuşma eğitimi alan kişiler hitabet sanatının inceliklerini ulaşmıştır. Hitabet konusunda iyi olan kişiler etrafındakileri yönlendirebilmekte, onlardan istedikleri onayları almaktadır. Etkili konuşan kişiler dinleyicileri ikna edebilir. Süslenen konuşma toplum üzerinde istediğiniz etkiyi yaratacaktır. Tarihte yeri olan kişilerin birinci özelliği etkili konuşma yapabilmiş olmalıdır. Etkili konuşmaları ile devlet adamı, bir grubun önderi olmuş ve toplulukları da istedikleri yöne yönlendirmişlerdir.

Etkili Konuşma Eğitiminin Yararları Nelerdir?

Etkili konuşan kişiler bu yeteneği doğuştan taşıyabilirler. Fakat bu çok az kişide bulunabilecek bir özelliktir. Etkili konuşma yeteneği kişilere iyi derece de eğitim veren kurumlar tarafından kolaylıkla kazandırabilmektedir. Bu yeteneği kazanan kişiler bu özelliklerini hayatın her alanında başarılı bir şekilde kullanarak iş ve sosyal hayatta istedikleri yerlere gelmelerini sağlayabileceklerdir. Etkili konuşma konusunda eğitim alan kişilerin bu eğitimi aynı zamanda sadece konuşmalarına değil yazılarının etkililiğine de destek olacaktır. Böylelikle toplum içerisinde hem konuşurken, hem de yazı yazarken herhangi bir şekilde yanlış anlamaya maruz kalınmayacaktır. Kursumuzda bu eğitimi alan kişiler bu yararlardan en üst düzeyde fayda sağlayacaktır.

Online eğitim için ihtiyacınız olan şeyler

 • Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar.
 • Aktif internet bağlantısı

Online eğitim programına kimler katılmalıdır?

 • Profesyonel iş yaşamında olan bireyler
 • Yöneticiler, öğretmenler, memurlar
 • Öğrenciler
 • Türkçeyi doğru ve etkili konuşmanın temellerini öğrenmek isteyip bu alana ilgi duyanlar

Neler öğreneceksiniz?

Doğru ve Etkili Konuşmanın Temelleri Eğitiminde, doğru nefes almayı, bedenen ve zihnen gevşemeyi, harflerin ve sözcüklerin doğru telaffuzunu, konuşmada vurgu ve tonlamayı ayarlamayı, beden dilini etkin kullanma yöntemlerini ve konuşmayı etkili hale getirmenin sırlarını öğreneceksiniz.

Eğitimin Konu Başlıkları

 • Diksiyon nedir?
 • Konuşurken karşımıza çıkan engeller
 • Doğru nefes alma teknikleri
 • Harf, kelime ve cümle yapıları
 • Vurgu ve tonlama
 • Jest ve mimikler
 • Etkili konuma teknikleri
 • Yanlış bilinen bazı kelimelerin doğru söylenişi ve yazılışı

Eğitimle İlgili Sıkça Sorulanlar

Doğru ve Etkili Konuşmanın Temelleri Eğitiminde, doğru nefes almayı, bedenen ve zihnen gevşemeyi, harflerin ve sözcüklerin doğru telaffuzunu, konuşmada vurgu ve tonlamayı ayarlamayı, beden dilini etkin kullanma yöntemlerini ve konuşmayı etkili hale getirmenin sırlarını öğreneceksiniz.

Devamı
Bu eğitimi beğendiysen
şimdi paylaş!
Yazar
Berat Akova
Özgeçmiş

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet bölümünde lisans eğitimini tamamlamış, Anadolu Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı lisans eğitimine devam etmektedir. Özel bir hastanede sosyal hizmet uzmanı/sorumlu müdür olarak görev yapan Akova, aynı zamanda Türk Kızılayı’nda yöneticilik ve eğitmenlik yapmaktadır.

Devamı
Sertifika Hakkında

Eğitimin sonunda, eğitim süresince edinmiş olduğunuz bilgiler ve örnek olaylar ışığında sınava tabi tutulursunuz. Yapılan sınavda geçerli not alarak başarılı olmanız halinde ücretsiz sertifika kodu ya da başarı sertifikası alabilirsiniz. Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Başarınızı ispatlamanın en kolay yolu!

 • Soğuk damgalı,
 • Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli,
 • 350 gr kağıda baskı.
Sertifika
Yorumlar(58)
Ortalama Değerlendirme 4,9

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Cihat çelebi
25 Mart 2020
5.0

Çok kabiliyetli ve içten bir eğitimci. Kendisinden çok değerli bilgiler aldım. Emekleriniz için teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Ercan Okur
19 Şubat 2020
5.0

İstanbul İşletme Enstitüsüne çok çok teşekkür ediyorum. Doğru ve etkili konuşmanın temelleri eğitmenimiz Berat Akova, profesyonelce fikirlerini verimli bir şekilde ileterek açık ve doğrudan etkili bir iletişim kurmanın ne kadar değerli olduğunu önemseterek çeşitli bağlamların gerçekleşmesiyle doğru aktarımın dil kodlarından bahsederek iletişim kanallarıyla mesajların temel olarak kurulması için neyin gerekli olduğunu açıklayarak amaçlarımıza olumlu katkıda bulunduğu için çok teşekkür ederim. Etkinlik parametrelerini kazanmak beklenen sonuçların kalitesine ulaşmaktır. Temel özellikleri aşamalı olarak inşa etmek gelişmeli yönleri bilmektir. Kendilerini farklı yapıcı bir şekilde konumlandırmak isteyen herkesin bu eğitime katılması için bağlantı kuruyorum.

Tuğba Baytar Yilmaz
16 Ocak 2020
5.0

Berat hocanın eğitimi, konu anlatımı bir harika. Emeğinize sağlık, böyle eğitmenler olsun anlaşılır ve iyi anlatabilen.

Ahu Ter Meulen
11 Ocak 2020
5.0

Merhaba, Sayfanıza tesadüf denk geldim ve verdiğiniz eğitimler çok ilgimi çekti... Ancak daha önce hiç online eğitim almadım nasil bir yol izlemem gerektiği konusunda maalesef hiç bir fikrim yok. Yönlendirmeleriniz doğrultusunda baslangic tarihi aynı anda kayıt olduğum 2 eğitiminize de seve seve ve heyecanla katilabilirim. Bir diğer sorum da su ki; aynı tarihte başlayan eğitimi aynı anda alabilmem mümkün mü? Ilginize şimdiden teşekkürler, Iyi çalışmalar.

Sevgi Yergök
21 Eylül 2019
5.0

Berat Akovanın eğitimi konu anlatımı bir harika hep böyle eğitmenler olsun anlaşılır ve iyi anlatabilen👍😊

Tolga Taşkıran
23 Ağustos 2019
5.0

Ayça hocanın anlatımı ve ilgisi sayesinde ders anlamak kolay

Emin Çelik
06 Ağustos 2019
5.0

Güzel eğitim.

Metin Aksoy
17 Haziran 2019
5.0

Çok güzel çok teşekkür ederim

Zeynep Kalay Aşikoğlu
28 Şubat 2019
5.0

Her şey için teşekkürler hocam

arzu bayram
17 Şubat 2019
5.0

Berat beye cok teşekkür ediyorum cok eğlencelı ve guzl bır hafta oldu benım ıcın.iş hayatında ve gunluk hayatımda yanlıslarımı farketmeme ve kendıme duzeltıp gelıstırmeme vesıle oldu.sunumları ders notları anlatımı herseyıyle cok faydalı bır egıtım oldu.

Ferhat Akalın
15 Şubat 2019
5.0

Bizlere değerli bilgiler kazandıran Sayın Berat AKOVA ve İstanbul İşletme Enstitüsü'ne teşekkür ederim.

İrem İşleyen
13 Şubat 2019
5.0

En temelden bilgilendirme ile küçük sanılıp, düşünülen güzel bilgiler öğrendim.

Kübra Hilal Korkmaz
17 Ocak 2019
5.0

Bir çok şey öğrendiğimi düşünüyorum, şiirlerde çok tatlıydı. Berat hocaya ve sizlere teşekkürler :)

Ayşe Kuş
07 Ocak 2019
5.0

Gerçekten çok memnun kaldım harika bir hocasınız teşekkürler İstanbul İşletme Enstitusu.

Alırzalı Ayxan
06 Ocak 2019
5.0

təşəkkür edərim hocam, sizin sayənizdə düzəldim ;)

Habibe Adigüzel
22 Aralık 2018
5.0

Çok memnun kaldım,ikinci bölümü de olsun lütfen

Öznur Fırtına
21 Aralık 2018
5.0

Zevle dinlediğim sayılı dersler arasındadır. şiirleri muhteşemdi :)

Ahmet Mithat Sümer
20 Aralık 2018
5.0

Faydali olucagina inaniyorum mukemmel

Ufuk Arslan
20 Aralık 2018
5.0

Berat Bey gördüğüm kadarıyla hayli tecrübeli ve konulara hakim. Dersler gayet verimli geçti. Teşekkürler.

Dilara Doğan
19 Aralık 2018
4.0

Güzel anlatılmıs..

Mehmet Ay
07 Aralık 2018
4.0

Her ne kadar Canlı olarak katılamadıysam da eğitimi yeterliydi. Teşekkür ederim.

Nazlı TOKAY
10 Kasım 2018
5.0

Çok verimli bir eğitim

Hasnaa Darwish
07 Kasım 2018
5.0

Çok verimli bir eğitim ve bu eğitimi işini bilen ve profesyonel bir hocadan almak güzel bir şey

Hatice Betül Baştürk
06 Kasım 2018
5.0

Eğlenceli ve verimli bir eğitim sürecindeyiz, Berat Hocamın şiirleri derse ayrıca renk katıyor.Çok teşekkür ediyorum..Enstitüye bağımlı oldum bu eğitimler sayesinde..:)

Gökhan Gündüz
06 Kasım 2018
4.0

Ders içeriği ve anlatımı için çok teşekkür ederim. Canlı yayınlı anlatımlar sırasında öğrencilerin de anlatıma katılımı sağlanarak ve daha çok örnekleme yapılarak, verimli hale getirilebilir. Doğru ve Etkili Konuşma konusunda yol gösterici olduğunuz için tekrar teşekkür ederim.

Seçkin ARDA
28 Ekim 2018
5.0

Berat Hocama büyük bir saygı duydum. İşini çok iyi ve severek yapan bir öğretmen. Uygulamalarla anlatmaya çalışan ve gerçekten etkili konuşan bir eğitmen. Derslerde zamanın nasıl geçtiğini anlayamadık. Hayatınızın getirileri size umarım hep iyi olur.

Nur DEMİRTAŞ
26 Ekim 2018
5.0

Tüm yaşamıma olumlu yönleriyle yansıyan, güzel eğitimleriniz için teşekkürlerimle..

Aynur Erzen
25 Ekim 2018
5.0

Gerçekten bir kaç saat içerisinde bir dersi bu kadar öğrenebilirdim.Çok teşekkür ediyorum

Gülnur Sezen
16 Eylül 2018
5.0

Keşke bitmesin dediğiniz şeyler olur ya bazen, sizin dersiniz de keşke bitmesede hep anlatsanız kıvamındaydı. Emeğiniz ve yaptığınız işe kattığınız sevgi için teşekkür ederim.

Hatice Latifoğlu
15 Eylül 2018
5.0

Güzel ve verimli bir dersti benim için teşekkür ederim ✔️

Mücahid Mert KAYMAK
15 Eylül 2018
5.0

Mükemmel bir anlatım, muhteşem bir diksiyon, süper bir eğitim. Teşekkürler.

Mediha ERDOĞDU
11 Eylül 2018
5.0

Dün ki derslerin sonuna denk geldim ama etkili bi dersti ? diyer derslerinizde katılmak için üyelik gerekirmi bu sistemi çözemedim ondan soruyorum

Oğuzhan mehmet AKSU
13 Ağustos 2018
5.0

Aldığım bu eğitim sonunda yanlış telaffuz ettiğim yada yanlış bildiğim kelimeleri düzelttim bu eğitim için teşekkür ediyorum.

Gizem Akbulut
07 Ağustos 2018
5.0

Dersler gayet verimli ve güzel.Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. ??

Osman GÜNEŞ
07 Ağustos 2018
5.0

Bu eğitim sayesinde insanlarla daha etkili konusuyorum. Teşekkürler

Zeynep öğün
02 Ağustos 2018
5.0

gerçekten verimli, akıcı çok keyifli bir ders

Safa Şahin
31 Temmuz 2018
5.0

Gerçekten harikulade ve muhteşem bir eğitim muhteşem ve akıcı Türkçesi ve uslübu ile Berat Akova'nın bu dersini kesinlikle kaçırmayın diyorum :-)

Melek Yapıcı
21 Temmuz 2018
5.0

hocanin anlatimi cok iyi dersler akici geciyor. hocadan mutlaka ogreneceginiz birsey oldugunu dusunuyorum

Ömer Parlayan
20 Temmuz 2018
5.0

Ders gayet güzel ve etkili geçiyor. Berat hocamızın anlatımı sade, anlaşılır ve doğal. Bu dersi alacakların hiç düşünmeden kayıt yaptırmasını tavsiye ederim. Zira pişman olacaklarını hiç tahmin etmiyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Emrah Amasya
19 Temmuz 2018
5.0

Berat AKOVA hocamızın muhteşem anlatımı sayesinde çok keyifli dersler geçiyor. Akıcı üslubu dersten kopmamanızı sağlıyor. Teşekkürler Berat hocam.

Furkan Eraslanoğlu
18 Temmuz 2018
5.0

Berat hoca tarzı, konuşması ve verdiği eğitim ile oldukça etkileyici bir beyefendi. Herkese tavsiye ediyor ve başarılar diliyorum.

buse çirim
15 Temmuz 2018
5.0

Eğitim süresi içerisinde yeni ve kayda değer bilgiler edindim.Berat hocanın katkılarından dolayı teşekkür ederim.

Çiğdem Sert
09 Temmuz 2018
5.0

Eğitim süresince bilgisinden,anlatımından,tavırlarından son derece memnun kaldığım Berat Akova sayesinde iş hayatıma katkı sağlayacak yararlı ve kalıcı bilgiler edindim. İstanbul İşletme Enstitüsüne yaptıkları bu güzel programlar için çok teşekkür ederim.

İSMAİL HAKKI ATEŞ
09 Temmuz 2018
5.0

Berat hocamız mütevazı ve işini iyi bilen bir hocamızdır tavsiye ederim ve bu eğitimin online olması da çok işime yaradı umarım bu eğitimler daha çok kişiye yayılır

Ilkay Simsek
07 Temmuz 2018
5.0

Eğitim süresi içerisinde yeni ve kayda değecek bilgiler öğrendik. Değerli hocamizin katkılarından son derece memnunuz. İstanbul İşletme Enstitüsüne eğitim ve öğretime verdiği net destekten dolayi saygilarimi gönderiyorum. İlkay Şimşek

Ömer Başyeşil
27 Haziran 2018
5.0

Eğitmenimizin anlatımı gayet iyiydi. Kişisel gelişimime katkı sağlayan bir eğitimdi. Berat Bey'e ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederim.

HİLAL BAL
23 Haziran 2018
5.0

Katkılarınız için teşekkür ederim Berat Bey.Sevgiler

Gulcan Korkmaz
23 Haziran 2018
5.0

Eğitim çok güzeldi. Hocamıza teşekkür ederiz. İsteyen herkese tavsiye ederim. Hocamız alanında oldukça yetkin. Vaktinizi değerlendirmek isterseniz; eğitime ücretsiz katılabilirsiniz.

GÜLŞAH CAKIR
22 Haziran 2018
5.0

Hocamızın anlasılır ders anlatımı vardır.Kesinlikle dersine katılmanızı tavsiye ederim.

Sibel Söğütçüklü
21 Haziran 2018
3.0

Dersleriniz çok dinlendirici ve eğlenceli. Teşekkürler.

Oya Marasalı
10 Haziran 2018
5.0

Berat hocayı dinledikten sonra bitmesini istemediğim tek ders. Şiddetle kayıt olunması tavsiye edilir ???

Vildan Aslan
10 Haziran 2018
4.0

Hocamıza kişisel gelişimimiz konusundaki katkılarından dolayı teşekkür ederiz :)

Adem Şancı
10 Haziran 2018
3.0

Hocamızın ders anlatması ve konuşması gayet düzgün ancak derslere çok tekrarlar yaparak giriş yaptı ve canlı derslerin ilk yarim saati neredeyse diğer slaytların üzerinde durarak slayta devam etmesi bir eksiklik olabilir.

Merve Görkem
08 Haziran 2018
5.0

Bazı eğitimlerde slayttan okuyan ve size artı hiç birşey katmayan eğitmenlerle karşılaşmışsınızdır. Berat Hoca onlardan biri asla değil! Dersin nasıl akıp gittiğini anlamayacak ve yepyeni bilgiler edineceksiniz. Hemen derse kaydolun. Sevgiler, Merve

Ayşenur Küçükyörü
30 Mayıs 2018
5.0

Kalite ve verimlilik beraberinde başarıyı getirir. Seçkin eğitmenlerinizle her eğitimde olduğu gibi verimli bir eğitim süreci oldu. Teşekkürler.

Rovshan Aliyev
30 Mayıs 2018
5.0

Kardeş Azerbaycandan hamıya selamlar! İmtahan üçün Sizlere çox-çox teşekkur edirəm! Her bir şey super teşkil olunmuşdur! Çox sağ olun.

Berkay içirikli
29 Mayıs 2018
5.0

Şimdiye kadar birçok eğitmenden doğru ve etkili konuşma eğitimi aldım. üst düzey ders aldım aralarında biri profesör idi ama gerçekten sizin kadar net sizin kadar açıklayıcı bir eğitmen tanımadım allah azze ve celle Başarılarınızın devamını nasip etsin Sevgili Berat Bey

Elif Tala ÖZEL
26 Mayıs 2018
5.0

Zeki Müren gibi Türkçe'yi doğru ve bilinçli kullanan değerli bir eğitmen Berat Bey. Eğitim, daha önce tiyatro eğitimimde çoğu şeyi öğrendiğim halde benim için çok zevkli geçti. Bu eğitimi hazırlayan, emeği geçen eğitmenimiz Berat AKOVA başta olmak üzere herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. Emeğinize sağlık. İyi çalışmalar dilerim.

Tüm Yorumlar