Close
Mobil Menu Bars

Bilimsel Araştırma ve Yazma Teknikleri Eğitimi

Makaleler yayınlamak, bilimsel kongrelere katılmak, yüksek lisans eğitimine hazırlanmak, yüksek lisans-lisans projeleri hazırlamak, yüksek lisans tezi yazmak, akademik kariyer planları yapmak… Tüm bunları duymak gözünüzü korkutuyor mu? Bu eğitimin ardından hiçbir şey eskisi gibi olmayacak!

Elbette bilimsel araştırmalar yapmak, bu araştırmaları kaleme almak önemli bilgi ve becerilere sahip olmayı gerekli kılıyor. İnternet artık günlük yaşamımızın vazgeçilmez bir bileşeni haline geldi. İnanılmaz bir süratle artan bilgi kaynaklarının hızına yetişmek hiç de kolay değil…Değişimin baş döndürücü bir hızla gerçekleştiği günümüzde internet ve elektronik kütüphanelerden en doğru ve güvenilir bilgi kaynaklarına ulaşmak, ulaşılan kaynaklardan edinilen bilgileri doğru atıflarla okuyucuyla buluşturmak, toplumsal araştırmalar yapmak, akademik yaşama dair yeni bakış açıları kazanmak ve gerekli olan bilgi ve beceriyi kazanmak "Bilimsel Araştırma ve Yazma" eğitiminin amacının tam da odağında.

Teorik bilgiden ziyade uygulamada, yani tam da akademik yaşamın ortasında ihtiyaç duyacağınız bilgi ve beceriler yanı başınızda olacak. Kendisi de bir akademisyen olan eğiticinizden ders alırken aklınıza takılan herhangi bir soruya anında yanıt bulacaksınız. Bu eğitimin sonunda bilimsel makaleler yazabilecek ve bilimsel kongrelere katılabilecek donanıma sahip olacaksınız. Bunun yanında yüksek lisans planlarınıza ve akademik yaşantınıza yönelik yeni bakış açıları kazanacaksınız. Bu hedeflere ulaşmanız için izleyeceğimiz konu başlıkları aşağıda yer alıyor.

Online eğitim için ihtiyacınız olan şeyler

 • Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar.
 • Aktif internet bağlantısı

Bilimsel Araştırma Teknikleri Eğitimi Detayları

 • Bu eğitime kayıt olduğunuzda 1 yıl boyunca erişim sağlayabilirsiniz. 365 gün sonunda aboneliğiniz silinir.
 • Ders güncelleme garantisi: Bu eğitim yılda 3 kez canlı derslerle güncellenir.
 • Forum aboneliği: Eğitimde forum aboneliğine 1 yıl boyunca abone olabilirsiniz.
 • Canlı ders: Bu eğitimde yılda 3 dönem canlı ders yapılmaktadır. Kayıt olduğunuzda yılda sadece bir dönem canlı derse katılabilirsiniz. Videolar süresiz erişime açıktır.
 • Sertifika: Eğitimde sınav yapılmaktadır. Sınav, ödev ve eğitmen değerlendirmesiyle başarılı olan öğrenciler dijital sertifika kodu ücretsiz olarak gönderilir.

Kimler katılmalı?

 • Yüksek lisans yapmayı planlayanlar,
 • Halihazırda yüksek lisans eğitimi alanlar,
 • Lisans eğitiminin sonuna yaklaşanlar,
 • Akademik kariyer planları olanlar,
 • Araştırmacılar,
 • İçerik hazırlayanlar,
 • Öğrenmekten büyük keyif alanlar

Neler öğreneceksiniz?

Bilimsel Araştırma ve Yazma Eğitiminde bilimsel makaleler yazmayı, bilimsel kongre bildirileri hazırlamayı ve lisans-yüksek lisans projeleri kaleme almayı öğreneceksiniz. Bilimsel araştırmalar sırasında takip edilmesi gereken aşamalar, atıf yapma, kaynakça gösterme, veri kaynaklarına etkin bir şekilde ulaşma ve yararlanma yine öğrenecekleriniz arasında yer alıyor.

Eğitimin Konu Başlıkları

 • Bilimsel Araştırmaya Giriş
 • Bilimsel Araştırma Türleri
 • Veri Toplama Teknikleri
 • Araştırma Sürecinin Aşamaları
 • Atıf Yapma
 • Bilimsel Araştırmada İnternet ve Elektronik Kütüphane Kullanımı
 • Kaynak Gösterme Yöntemleri
 • Araştırmanın Biçimsel Yapısı
 • Bilimsel Kongrelere Katılım
 • Makale Gönderimi

Eğitimle İlgili Sıkça Sorulanlar

Bilimsel Araştırma ve Yazma Eğitiminde bilimsel makaleler yazmayı, bilimsel kongre bildirileri hazırlamayı ve lisans-yüksek lisans projeleri kaleme almayı öğreneceksiniz. Bilimsel araştırmalar sırasında takip edilmesi gereken aşamalar, atıf yapma, kaynakça gösterme, veri kaynaklarına etkin bir şekilde ulaşma ve yararlanma yine öğrenecekleriniz arasında yer alıyor.

Devamı
Bu eğitimi beğendiysen
şimdi paylaş!
Yazar
Mehmet Başcıllar
Özgeçmiş

Bir vakıf üniversitesinde öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır. Sosyal hizmet alanında lisans düzeyinde çok sayıda ders vermiştir ve vermeyi sürdürmektedir.Yapmış olduğu bir çok araştırma yazılı ve görsel basında geniş yer bulmuştur.

Devamı
Sertifika Hakkında

Eğitimin sonunda, eğitim süresince edinmiş olduğunuz bilgiler ve örnek olaylar ışığında sınava tabi tutulursunuz. Yapılan sınavda geçerli not alarak başarılı olmanız halinde ücretsiz sertifika kodu ya da başarı sertifikası alabilirsiniz. Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Başarınızı ispatlamanın en kolay yolu!

 • Soğuk damgalı,
 • Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli,
Sertifika
Yorumlar(6)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Zülal Arkalti
18 Mart 2020
5.0

Kesinlikle akademik anlamda çok katkısı olan harika bir eğitim herkese tavsiye ediyorum. Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerimde yüz yüze öğrenemediğim bilgileri bu platformda öğrenme fırsatı yakaladım. Özellikle eğitmenimiz Mehmet BAŞÇILLAR alanına hakim, akıcı anlatımı ve samimi yaklaşımlarıyla gerekli, işe yarar konular üzerinden akıcı bir şekilde eğitimi yürütüyor. Ders bitiminde de bireysel olarak öğrenmeyi kalıcı hale getirme adına yardımını ve desteğini esirgemiyor. Mehmet Hoca ile tanışma fırsatı yakaladığım için çok şanslıyım. Herkese tavsiye ediyorum. Bilimsel Araştırma ve Yazma Teknikleri eğitimim bitiminde hemen SPSS eğitimine katılacağım. Kendisine ve İstanbul İşletme Enstitüsüne bu faydalı eğitim için çok teşekkür ederim.

Gözde Uslu
14 Şubat 2020
5.0

Mehmet Hoca iyi bir aktarıcı olmasının yanısıra motivasyonu yüksek samimi ve anlayışlı. Haliyle dersleri hem kolaylıkla anlayabiliyor hem de bu süreçte keyif alabiliyorsunuz. Hocamın iletişime de açık olması karşılıklı bilgi alışverişini güçlendiriyor. Dersten yeterince verim aldım ve kednisini tanıdığıma memnun oldum. Kendisine ve enstitüye teşekkür ediiyorum

Uğur Alemdar
12 Aralık 2019
5.0

Değerli Mehmet hocam ile burada tanışma fırsatını bulduğum için çok kendimi şanslı hissediyorum. Mehmet hocanın gerek akademik bilgisi gerek öğrenci yaklaşımı ile mükemmel bir ders deneyimi yaşattı. Ders içeriği olarak son derece özverili ve gayretli bir şekilde öğrencilerinin Öğrenmesi adına bütün çabayı ve gayreti sarf etmiş bir akademisyendir. Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır. Mehmet hocamın her zaman takipçisiyim. Mehmet hocama başarılar diliyorum.

Hilal Dursun
07 Aralık 2019
5.0

Dersten alınan verim öğretmenin dersi iyi yönetmesi ,öğrencilerini katılıma teşvik etmesi ve zoru kolay gösterebilmesiyle de doğru orantılıdır aslında.Bu anlamda hazırlanan ders içeriğini bizlere sıkıcılıktan uzak ,verim alınabilecek şekilde içtenlik ve tebessümle anlatan Mehmet hocamıza tekrardan teşekkür ediyorum.

Nazlı Pehlivan Yirci
01 Aralık 2019
5.0

Öncelikle ders çok akıcı ve zevkli geçiyor çünkü Mehmet hocamın katılımcılarla iletişime verdiği önem derse ilgiyi arttırıyor. En güncel bilgilerle ve deneyimleriyle işlediği dersin sonunda yeniden motive olduğunuzu göreceksiniz. Mehmet hoca alanında uzman, gelişime açık ve en önemlisi de sizinle her mecradan iletişime geçip yardımcı olmaya hazır bir eğitimci, bu anlamda ders sadece işlenip bitmiyor istediğiniz zaman hocamız size yardımcı oluyor. Eğer akademik hedefleriniz içerisinde yazmak var ise ve hatta benim gibi geçmişte gözünüz korkutulmuş ve yeniden yapabilirim diyorsanız en doğru yer ve doğru eğitimciylesiniz:) Teşekkürler hocam, teşekkürler iienstitü...

Musa Yener Safa
18 Kasım 2019
5.0

Eğer akademi üzerine yoğunlaşmak,bilimsel araştırma üzerine bir ilginiz,merakınız varsa hiç çekinmeden dersi gönül rahatığıyla alabilirsiniz. Mutlaka bu süreçte ''bunu da öğrendiğim iyi oldu'' diyeceğinizden eminim. Ders hocası Mehmet Başcıllar çok ilgili ve dersler interaktif geçiyor ,dersin hocasını biraz öveceğim çünkü bunu açıkca hak ediyor dersi aldığınızda fark ediceksiniz ki öğrenmek kadar;öğretimde de hevesli olmak gerekiyor.

Tüm Yorumlar