Açıköğretim İşletme Bölümleri

Bilindiği gibi işletme iş imkânları ve hizmet götürdüğü sektör bakımından en geniş bölümlerden bir tanesidir. Özellikle özel sektörde iş dünyasında en çok işletme bölümü mezunları tercih edilmektedir. İşletme bölümü bir işletmenin organizasyonu, işletmenin ürettiği ürün ya da hizmetin pazarlanması, finansman, maliye gibi konularda yetkin elemanlar yetiştirmeyi hedefleyen çok yönlü bir disiplindir. Bu eğitimi üniversitelerde örgün öğretim şeklinde alabileceğiniz gibi, açıköğretim işletme bölümlerini de tercih edebilirsiniz.

Açıköğretim işletme bölümü çeşitli üniversitelerin uzaktan eğitim programları şeklinde olabilirken, özel bazı kurumların verdiği sertifika programları yani online eğitim şeklinde de olabilmektedir. Sertifika programları şeklinde özel kurumlardan alınacak kurslar iş dünyasına atılmış ve bir üniversite eğitimine yeterli zaman ayıramayan kişiler için daha çok avantajlıdır.

Sözü edilen kurslarda yüksek öğrenim düzeyindeki işletme dersleri yine aynı açıköğretim işletme bölümü mantığında verilmektedir. Derslerden beklenenler ve hedeflenen amaçlar uluslar arası standartlara uygun olarak ve çağın gereklerini yakalayacak şekilde kişilerin işletme alanında olan bilgi açığını kapatmaktır.

Açıköğretim işletme eğitimini uzaktan eğitim sertifika programlarına katılarak almayı düşünenler seçecekleri kurumu belirlerken çok titiz davranmalıdır. Çünkü seçeceğiniz kurumun verdiği eğitimin kalitesi sizi amacınıza ulaştıracak ve başarıya ulaştıracaktır. İşletme alanında online eğitim seçerken ders içeriklerine, kullanılan teknolojiye ve özellikle de canlı sınıf ortamı sağlayan chat ortamının olup olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Her ne kadar dersler teorik olarak anlatılsa da bu hususlara dikkat etmek oldukça önemlidir.

Eklenme Tarihi: 26 Eylül 2014
  • açıköğretim işletme ,
  • açıköğretim işletme bölümü ,
  • açıköğretim işletme eğitimi ,
  • açıköğretim işletme sertifika programı
Blog Yazarı