AnasayfaBlogYeni Nesil Online Eğitim Yöntemleri
Online Eğitim

Yeni Nesil Online Eğitim Yöntemleri

10 Mart 2019
Yeni Nesil Online Eğitim Yöntemleri

Özellikle 40 yaş ve üzeri kesim için üniversiteye gitmiş olmak bir ayrıcalıktı. Çoğumuz bu ortamı hevesle okuduğumuz bölüme takılmadan yaşadık. Ve aldığımız eğitimden farklı olmasına bakmadan hevesle atıldık iş hayatına. Bir süre sonra fark etmeye başladık ki biz neredeyiz ne yapıyoruz ve aslında ne istiyoruz?

Sebepler Yerine Çözümler 

Mutlaka karşınıza çıkmıştır üniversitenin şu bölümünden mezunum ama bu işi yapıyorum diyen insanlar. Kiminin puanı yetmemiştir istediği bölüme kimisi ailesinin baskısı ile istemediği bir dalda öğrenim görmüştür ya da kimisi okuduğu branşta iş bulamamıştır. Elbette tüm bunların sosyolojik ve ekonomik temellere dayanan birçok sebebi var. Üzerinde durmak istediğim esas konu sebeplerden ziyade çözümler. Şanslı olanlarımız ya da kendi şansını yaratabilenlerimiz her şeyi geride bırakarak eğitim hayatına tekrar atıldı ve eskilerin alaylı dediği çıraklıktan yetişme misali gerçekte istedikleri mesleklere yöneldi.

Online Eğitim Yöntemleri

Teknoloji geliştikçe ve internet aracılığı ile bilgiye erişim arttıkça öğrenmeye hevesli herkes bu alandan faydalanmaya başladı. Ancak bu hem gerçek anlamda bir eğitim değildi hem de bilgi kirliliği oldukça fazlaydı. İnternet aslında profesörlerin birbirleri arasında bilgi paylaşımında bulunmaları için kurdukları bir sistemdi. Daha sonra bunu tüm dünyaya açtılar. Bu da sanırım ayrı bir ironi. Kurumlar aracılığı ile online eğitim sistemi devreye girdiğinde akademik düzeyde eğitim imkanı sağlanmış oldu.

Online eğitim kolaylığı nedir?

Bu eğitimin en büyük kolaylığı ise evinizde bilgisayar, tablet veya telefon aracılığı ile derslere katılabilmeniz. Canlı olarak yapılan bu dersler örgün eğitim tadında. Kara tahtayı ve tebeşirleri aramıyorsunuz. Diğer öğrencilerle ve eğitmenle iletişim halindesiniz.  Anlamadığınız veya kafanıza takılan konuları eğitmene sorabiliyorsunuz. Görsel paylaşımlardan ve videolardan destek alınarak gerçekleştirilen eğitimler ile konuyu pekiştirebiliyorsunuz.

Hangi Online Eğitimler Alınabilir?

Kişisel Gelişim
Satış ve Pazarlama
İletişim
İş Hayatı
Finans ve Muhasebe
İşletme
İnsan Kaynakları
Yabancı Dil
Yazılım ve Bilişim

Yukarıdaki eğitim gruplarının arasından kişisel gelişiminize katkı sağlayacak NLP veya işaret dili eğitimleri alabilirsiniz. Teknolojik gelişmelere ayak uydurabileceğiniz iş hayatınızdaki kariyerinizde sizi bir adım öne çıkaracak excel, dijital pazarlama, zor müşterilerle başa çıkma yöntemleri vb. online eğitim seçenekleri mevcut. Değişen ve gelişen iş yaşamında artık daha fazla alanda yetkin bireyler tercih ediliyor. Üstelik mesleklerin çoğu farklı alanlarda da bilgi birikimi ya da beceri gerektiriyor.

Sadece bir akademik diploma yeterli olmuyor. Bu konuda teknolojinin sağladığı imkanlarla yeni kuşaklar çok şanslı. Bizim kuşağın şansı emekli olsak da online eğitim ile hayal ettiğimiz gelişimlere ve deneyimlere katılabiliyor olmamız. Hangi yaşta olursak olalım ufkumuzu genişletmek, öğrenmeye aç ve açık olmak sadece bireysel olarak bizlere değil toplumumuza da yarar sağlayacaktır. Hayat boyu öğrenme hakkımız olduğunu unutmayalım.

Online Eğitim Alırken Hangi Kurumu Tercih Etmeliyim?

İstanbul İşletme Enstitüsü uzaktan eğitim hizmeti veriyor. Ücretsiz online eğitim vererek sertifika programları düzenliyor. Bilgiye erişim hakkını ve öğrenme arzusunu pekiştirmeyi amaç edinmiş bir kurum olarak göz dolduruyor. Güçlü eğitmen kadrosuna sahip ve teknik sistemleri sayesinde dersleri tekrar izleme, hazırladığınız ödevleri sisteme aktarma imkanı veriyor. 

Ayrıca bilgi portalını paylaşarak pek çok konuda yazılan makalelerden faydalanmanızı sağlıyor. Öğrenim süreciniz bittiğinde belirli bir süre içerisinde gerçekleştirilen sınava tabii tutuluyorsunuz. Sınavdaki başarı notunuz ile sertifika almaya hak kazanıyorsunuz. Sertifikanızı isterseniz ücretsiz dijital belge olarak isterseniz basılı olarak başarı belgesi alabiliyorsunuz.

Yazar: Nazan Tatlısu

eğitim online eğitim sertifika ücretsiz online eğitim başarı
Konuk Yazar
Konuk Yazar
Blog Yazarı

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Online Eğitim Nedir?
Online Eğitim

Online Eğitim Nedir?

16 Mart 2018
Online Eğitim İle Bir Adım Öne Geçin
Online Eğitim

Online Eğitim ile Bir Adım Öne Geçin

30 Mayıs 2019
Tıbbi Sekreterlik kursumuz ile tıp kariyerinize başlayın!
4.7
(239)

Tıbbi Sekreterlik Kursu

10 Konu5 Saat
Göksel YılmazGöksel Yılmaz
855259
Sosyal medya becerilerinizi geliştirmek mi istiyorsunuz? Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimimize göz atın. Bu kapsamlı eğitim, kitlenizin ilgisini çeken içerikler oluşturmaktan stratejinizi yönlendirmek için verileri Insights'ta kullanmaya kadar sosyal medyada ustalaşmak için bilmeniz gereken her şeyi öğretecek. Bu eğitimin sonunda bir sosyal medya uzmanı olacaksınız!
EğitmenSedat Ateş
775259