845 Online
112.513 Öğrenci

NLP Eğitimi

Kişisel gelişiminizi en üst düzeye taşımak için NLP Eğitimine katılın. Duygularınızı ve davranışlarınızı yönetecek teknikleri ve hayatınızdaki görünmez engelleri kaldırmayı bu eğitimde öğrenin.
5
(40)

NLP "Neuro Linguistic Programming" in baş harflerinden oluşur. Her bir harf başka bir şeyi temsil eder. Neuro, zihni yani merkezi sinir sisteminde görülen işitilen, koklanan, tadılan ve hissedilen duygular ile dış dünya ile iletişim kurulmasını temsil eder. Linguistic, iletişim sırasında kullanılan sözlü ya da sözsüz dili temsil eder.

Programming ise kişisel zihin yazılım programını temsil eder. NLP sayesinde beynimizin nasıl çalıştığını keşfedebiliriz. Dünyayı nasıl algıladığımızı, alışkanlıklarımızı ve bilinçdışı davranışlarımızın nasıl ortaya çıktığını anlarız. Bu sayede istemediğiniz düşünce, inanç, davranış, duygu ve algılayış şeklinizi değiştirebilirsiniz.

Bu işleme bir çeşit beyni yeniden programlama işlemi de denebilir. NLP yaşam kalitesini en yüksek seviyeye çıkartmak için yararlı bir kişisel gelişim aracıdır. İnsanlar kendini keşfetmek ve yaşam kalitesini yükseltmek için bu alanda bilgi sahibi olmak ister. Sizde NLP eğitimi ile NLP’nin gücünü keşfedin!

Beyin, kasların geliştirilebildiği gibi geliştirilebilir; yeter ki zihni düşünmeye alıştırmak için çaba sarf edilsin.

Thomas A. Edison

NLP, algılarımızı nasıl oluşturduğumuzu ve çevremize nasıl tepki verdiğimizi anlayarak, bireylerin nasıl iletişim kurdukları ve nasıl davrandıkları konusunda araştırmalar yapar. NLP ayrıca duygu, düşünce ve davranış kalıplarını bilinçli hale getirmek ve bunları amaca yönelik ve yapıcı bir şekilde geliştirmek için kullanılan bir dizi yöntem sunar.

Bu şekilde NLP, bireysel beceri ve yetenekleri ortaya çıkarmak ve pekiştirmek için kullanılır. Örneğin, insanların nasıl öğrendiğine ilişkin süreçleri anlayarak, NLP daha etkili eğitim yöntemleri geliştirmek için kullanılabilir.

Ek olarak, duyguların nasıl oluştuğuna ve davranışları nasıl etkileyebileceğine dair içgörü kazanarak, NLP, insanların korku ve fobilerin üstesinden gelmelerine veya stresi daha etkili bir şekilde yönetmelerine yardımcı olmak için kullanılabilir. Nihayetinde NLP, kişisel gelişim ve değişim için güçlü bir araç sağlar.

Bu alan ile ilgili yapılan araştırmaları sonucunda bilgi teknik ve yöntemler geliştirilir. NLP, bu yöntemleri insanlar arasındaki iletişimi pekiştirmede kullanılır. Ayrıca hedef ve çözüm bulma süreçlerinde de bu yöntemleri yıllardır başarılı bir şekilde kullanılıyor.

Sadece bir kişi tek bir dünya demektir ve eğer yaşayan, yaşayan ya da yaşayacak milyarlarca insan olduğunu düşünüyorsak, milyarlarca dünyadan bahsediyoruz demektir. Her dünya bir kişinin zihninden, duygularından, düşüncelerinden ve davranışlarından oluşur.

Peki her dünyayı nasıl anlayacağız? Bu dünyaların anlamını nasıl vereceğiz? Bilgiyle ve öğretilerle tabiki. NLP ise bunun için en önemli doktrinlerden ve modellerden biridir. Bu nedenle, NLP'yi öğrenerek ve uygulayarak zihin yapılarımızı, düşüncelerimizi, duygularımızı ve davranışlarımızın nedenlerini anlamaya başlarız.

NLP'nin uzun tanımı Nöro Dil Programlamadır, Yani sinir sistemimiz her an milyarlarca sinyal alır ve bu sinyallerle yaşamımızı sürdürürüz. Düşüncelerimizi ve davranışlarımızı oluştururuz, ve düşünce ve davranışlarımızın sonucu oluşan eylemlerimizin de sonucu yaşarız.

Peki bu sinyallerin anlamını değiştirirsek, hayatımızı değiştirebilir miyiz? Elbette. NLP modeli ve teknikleri ile yaşamak istediğimiz hayatı yaratabiliriz, tabiki olumlu anlamı ile. Takip etmek istemediğimiz alışkanlıklardan vazgeçebilir ya da korkularımızı bırakabilir, travmalarımızı iyileştirebilir ve hayallerimizin gerçekleşmesini sağlayabiliriz.

Bu geçişe başlamak ve en iyi sürümünüzü nasıl yaşayacağınızı ve becerilerinizi ve yeteneklerinizi nasıl geliştireceğinizi öğrenmek istiyorsanız, NLP ile tanışmalısınız.

NLP eğitimine kimler katılmalı?

 • Kendini eğitime adayan eğitimciler ve öğretmenler

 • Şirketlerinin yüksek performansa ulaşmasını sağlayan ve yaratıcı düşünebilen üst düzey yöneticiler

 • Liderlik ruhunu her zaman içinde yaşatan kişiler 

 • Sağlıklı yaşamak adına spor yapan kişiler ya da belli bir spor dalında uzmanlaşmış sporcular

 • Eğitim öğretim hayatlarında sınav stresi çeken ve kaygı yaşayan öğrenciler

 • Ürün pazarlaması yaparken iletişimine dikkat etmek zorunda olan satış ve pazarlama elemanları 

 • Hastane ortamının yoğunluğunda doktorların yardımcısı olarak çalışan asistan ve hemşireler

 • Çözüm odaklı olan ve durmadan strateji üretmek zorunda olan kişiler ya da sporcu antrenörleri 

 • İnsan kaynakları yöneticileri 

 • İletişime önem veren ve bu konuda uzman olmak isteyenler 

 • Yaratıcılığını arttırmak için sanatın herhangi bir dalında uzmanlaşmak isteyenler

 • Fobilerini yenmek isteyenler

 • Stresle başa çıkmak isteyenler

 • Hayata ve kendine dair yeni bakış açısı geliştirmek isteyenler

 • Liderlik ruhuna sahip kişiler

 • Sınav stresi içinde olan öğrenciler

 • Satış ve pazarlama alanında faaliyet gösteren kişiler

 • Uzman sporcular, gündelik yaşamda spor faaliyetlerinde bulunan kişiler

 • Hemşireler ya da sağlık kurumlarında çalışan kişiler

 • İnsan kaynakları bölümünde çalışan yöneticiler ve yönetici adayları

 • Fobilerinden kurtulmak isteyen kişiler

 • İletişim alanında bulunmak isteyen isteyenler

 • Stres altında olan kişiler ve bu stresi yönetmeyi öğrenmek isteyenler

 • Bakış açısını geliştirmek isteyen herkes için uygundur.

Devamını göster
Bu resim online bir NLP kursunu ve sertifikasını tasvir etmektedir. Resimdeki kadın gülümseyerek kursun eğlenceli ve ödüllendirici olduğunu ima ediyor. Boynunun, saçının ve ağzının yakın çekimi, kursun doğal dil işlemenin tüm yönlerini kapsadığını göstermektedir. Siyah arka plan ve merdiven, kursun kapsamlı ve ilgi çekici olduğunu gösteriyor. Arka plandaki kişinin elleri bulanıklaştırılarak kadına ve kurs materyaline odaklanıldığı vurgulanıyor. Kısacası, bu görsel NLP kursunun ve sertifikasyonunun ilgi çekici, kapsamlı ve ödüllendirici bir deneyim sunduğunu anlatmaktadır.
7901350
Video10
Sınav1
Ödev2
Ders Notları4
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
27/07/2024
Sertifika Sınavı
03/08/2024
Sertifika Sınavı
10/08/2024

NLP hakkında daha fazlasını öğrenin

NLP hakkında daha fazla şey ögrenmek istiyorsanız, stres yönetimi eğitimi ve yaşam koçluğu gibi eğitimler sizin için faydalı bir seçenek olabilir. NLP, insan iletişiminin incelenmesine ve davranışları etkilemek için nasıl kullanılabileceğine odaklanır. Yaşam koçluğu, bireylerin kişisel hedefler belirlemelerine ve bunlara ulaşmalarına yardımcı olan bir süreçtir. Bu gibi eğitimlerin, daha iyi iletişim kurmak ve kişisel hedeflerinize ulaşmak gibi ortak yönleri bulunuyor.