AnasayfaBlogOnline Eğitimlerle Edinilecek 5 Hobi
Online Eğitim

Online Eğitimlerle Edinilecek 5 Hobi

09 Nisan 2021
Online Eğitimlerle Edinilecek 5 Hobi

Dil öğrenmek, mesleki konularda eğitim almak ya da kişisel gelişiminize katkıda bulunmak istediğinizde karşınıza birçok seçenek çıkacaktır. Son dönemlerde bizim için en iyi seçenek online eğitimlerdir. Aldığınız online eğitimlerin hayatınız boyunca size fayda sağlaması mümkün. Peki bu eğitimlerin kaçı hobileriniz arasına girebilir?

Online Eğitimlerle Edinilecek Hobiler

Aşağıda ilginizi çekebilecek ve eğitim alarak uzmanlaşabileceğiniz birkaç hobi listeledim.

  • Fotoğrafçılığa Adım Atmak

Pandeminin ilk zamanlarında ekmek almak için bile dışarıya adım atmaya korkar olmuştuk. Evdeki fırınlarımızı yeni lezzetler ve çeşitli ekmek tarifleri için çalıştırdık. Şimdi o kadar güzel yemekler yaptıktan sonra şık bir sunumla sofrayı güzelleştirmişken bir de fotoğrafını çekmek istiyorsunuz. Fakat ışığı nasıl ayarlayacağınızı bilmiyorsunuz. O zaman Fotoğrafçılık Eğitimi sizin için en doğru seçenektir. Temel terimleri öğrendiğiniz zaman daha güzel ve estetik fotoğraflar çekmeye başlayacaksınız.

  • Müzik Aleti Çalmak

Enstrüman kullanmak her ne kadar el beceresi gibi görünse de sıklıkla alıştırma yapmak da işinize yarayacaktır. Müziğe, ufak bir klavye, akustik bir gitar ile başlangıç yapabilirsiniz. Dinleyip sevdiğiniz müzik tarzından hareketle seçtiğiniz bir enstrüman da sizi bu hobiye daha bağlı kılabilir. Notaları en baştan öğrenmek de çok zevkli ve heyecanlı bir süreçtir. Video kanalları veya online eğitim veren bir kurumdan alacağınız eğitim sonucunda mükemmel bir hobi edinmiş olacaksınız.

  • Sinemada Uzmanlaşmak

Yönetmenin hangi bakış açısıyla yaklaştığını, senaristin ne düşünerek yazdığını bilmek ister misiniz? Eğer bu soruya cevabınız evet ise o zaman sinema üzerine bir eğitim alarak yeni film türlerini keşfedebilir, dönemler hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Bu kurslar sayesinde filmlere eleştirel yönde bakmaya başlayabilir, kendiniz puanlamalar yaparak en iyiler ya da kesin izlenmesi gerekenler listesi çıkarabilirsiniz. Çekim tekniklerini bilerek film izlemek çok ayrı bir zevk verecektir. Temel Video Çekim Teknikleri Eğitimi ve Kısa Film Yapımı bu konuda faydalı olacaktır. Ayrıca Sinemada Türsel Okumalar Eğitimi de bilinçli izleyici olmanızın önünü açacaktır. 

  • Blog Yazmak

Günümüzde sosyal hayatın getirdiği stres ve sıkıntı için farklı çözüm önerileri sunuluyor. Bunlardan birisi de yazmak. Araştırmayı sevdiğiniz, düzenli takip ettiğiniz bir konu hakkında yazı yazmak sizi daha mutlu edebilir. Buna yardımcı olarak Blog Yazarlığı Eğitimi alarak yazılarınızda nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Yazmak çoğu insanı rahatlatan, ardında anılar bırakan, zihni her zaman düşündürerek geliştiren bir eylemdir. Teknikleri öğrenilerek bir para kazanma aracı bile olabilir.

  • Resim Yapmak

Bir şeyler hakkında düşünürken bile önümüzdeki kâğıda karalama yapmak herkesin oyalanma biçimi değil midir? Bunu daha ileri seviyeye taşıyabiliriz. Elbette yetenek isteyen bir hobi fakat resim yapmak sadece tuvalden, akrilik boyalardan, karakalemden ibaret değildir. Geometrik şekillerle bile taslak çizimler yapabilirsiniz. Bunun için hangi boya türünü nasıl kullanacağınızı, kalemi/fırçayı nasıl tutacağınızı öğrenmek ve farklı bakış açıları kazanmak gerekecektir.

Online eğitimlerle kendinize yatırım yapın ve hobilerinizi anda kalarak keyifli bir zaman geçirmek için kullanın.

Online Eğitimlerle Edinilecek 5 Hobi Online Eğitimlerle Edinilecek Hobiler hobi edinmek blog yazmak
Konuk Yazar
Konuk Yazar
Blog Yazarı

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Online Eğitim Nedir?
Online Eğitim

Online Eğitim Nedir?

16 Mart 2018
Online Eğitim Eğitimin Geleceği Mi?
Online Eğitim

Online Eğitim Eğitimin Geleceği Mi?

28 Ocak 2021
Online Eğitim İle Bir Adım Öne Geçin
Online Eğitim

Online Eğitim ile Bir Adım Öne Geçin

30 Mayıs 2019