AnasayfaOnline EğitimlerTemel Video Çekim Teknikleri Eğitimi
30 Online
85.832 Öğrenci

Temel Video Çekim Teknikleri Eğitimi

Temel video çekim teknikleri eğitimi ile fotoğraf makinası, video kamera ya da akıllı telefonunuzla kaliteli video çekmenin tüm sırlarını öğrenin.
5
(16)

Dijital medyanın hayatımızdaki öneminin artmasına paralel video içeriklerinin de önemi her geçen gün artıyor. Günümüzde İnternet trafiğinin yüzde 80’ini videolar oluşturuyor. Youtube Google’dan sonra en sık kullanılan 2. arama motoru olmuş durumda. Klasik televizyon yayınları yerini bağımsız Youtube kanallarına devretmeye başlıyor. Herkes youtube ya da benzeri sosyal medya platformlarına video içerik üretmek için bir yarış halinde. Her ay 1,9 milyar kişi Youtube'u ziyaret ediyor. Youtube'un günlük aktif kullanıcı sayısı 30 milyona ulaştı.

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram’ın videoları desteklemesi, IGTV’yi devreye sokması, ürün ve hizmet tanıtımında video kulllanımının artması, videonun gelecekte hayatımızın daha da önemli bir parçası olacağını bize söylüyor. Öte yandan pazarlama araştırmaları videoların ürün ya da hizmetlerin satış rakamlarını arttırdığını doğruluyor. Tüketicilerin yüzde 90’ı izledikleri videoların satın alma kararını etkilediğini doğruluyor. Tüketiciler 30 gün içinde izlediği videoların yüzde 80'ini hatırlayabiliyor.

Eskiden sadece düğün fotoğrafları varken artık özel klipler ve videolar isteniyor. Seyahat siteleri ya da gezginler gezdikleri gördükleri yerleri genellikle  video ile tanıtıyorlar. Bu ve benzeri birçok gelişme nedeni ile video her geçen günü önemini artıyor ve daha da artıracağa benziyor. Dijtal Video Temel Kavramlar ve Video Çekim Teknikleri Eğitimi ile sizde bu dünyanın bir parçası olabilir, başarılı ve etkileyici videolar oluşturabilirsiniz.

Temel Video Çekim Teknikleri Eğitimi'ne Kimler Katılmalı?

 • Kendi videolarını çekmek isteyen profesyonel ya da amatör herkes,

 • YouTube kanalı olanlar veya açmak isteyenler, Youtube, Instagram benzeri sosyal medya ortamlarına video hazırlayanlar, sosyal medyada içerik üretmek isteyenler,

 • Uzun ya da kısa metraj film, dizi, reklam, video klip çekmek isteyenler,

 • Ürün ya da hizmet tanıtımlarını video ile yapmak isteyenler,

 • Kişisel markasını tanıtmak isteyenler,

 • Eğitim, tanıtım, etkinlik videosu çekmek isteyenler,

 • Video içerik üretenler (Influencer’lar - Vloggerlar - Seyahat Sitesi olanlar - Eğitim Danışmanları Tasarımcılar - İşletme sahipleri - Yaşam Koçları - Şefler - Sporcular - Oyun Videosu çekenler vb...)

 • Şirket sunumlarına video ile görsellik katmayı amaçlayanlar,

 • Aile, çocuk ya da seyahat videolarını daha profesyonel bir şekilde çekmek isteyenler,

 • Özel günler için video çekmek isteyenler ( Düğün videosu vb.)

 • Ajanslarda, Medya kuruluşlarında ya da Prodüksiyon / Post Prodüksiyon firmalarında çalışanlar / Çalışmayı düşünenler,

 • Freelance çalışan Videographer ya da Filmmakerler

Online eğitim için ihtiyacınız olan şeyler

 •  Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar.

 • Aktif internet bağlantısı

 • Video çekebilen herhangi bir makine.. Tercihen Dslr/Aynasız makine olması tavsiye edilir, Akıllı telefonlar video çekmek isteyenler için de uygundur.

Devamını göster
Bu online eğitim, temel video çekim tekniklerini öğrenmek isteyen kursiyerlere yöneliktir. Katılımcılar, doğru ekipmanı seçme, kamera ayarlarını yapma, çeşitli açıları keşfetme ve daha fazlası gibi kaliteli çekim yapmanın temellerini öğreneceklerdir. Bu kurs sayesinde katılımcılar, projelerini öne çıkaracak çarpıcı görsellerin nasıl üretileceği konusunda değerli bilgiler edineceklerdir. Kursun sonunda, bir profesyonel gibi çekim yapabilecek özgüvene sahip olacaklar.
01175
Video5
Sınav1
Ödev
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
08/06/2024
Sertifika Sınavı
15/06/2024
Sertifika Sınavı
22/06/2024

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.
Bu bilgisayar ekranı görüntüsü, devam etmekte olan bir video düzenleme kursunu göstermektedir. Bilgisayar ekranında, video düzenlemenin ne kadar kolay olduğunu gösteren, içinde metin bulunan yeşil bir kare görüntüleniyor. Ayrıca muhtemelen kursun nasıl tamamlanacağına dair talimatlar içeren siyah metinli beyaz bir işaret de var. Görüntünün köşesinde sakallı ve bıyıklı bir adam görülüyor, muhtemelen dersi veren eğitmen. Genel olarak bu görüntü ilgi çekici ve bilgilendirici bir video düzenleme kursunu gösteriyor.
Siyah bir tişört giyen kalın bıyıklı sakallı bir adam beyaz bir arka plan üzerinde duruyor. Yüzündeki saçlar koyu renk ve düzgünce kesilmiş, bakışları uzaklara odaklanmış. Geniş bir alnı, uzun bir burnu ve ince dudakları var. Gözleri koyu kahverengi ve güçlü bir çene hattına sahip. Kalın siyah saçları kısa, düz bir kesimle şekillendirilmiştir. Kollarını önünde kavuşturmuştur ve kendinden emin bir duruşu vardır. Temiz tıraşlıdır ve erkeksi bir duruşu vardır.Ekrem Sözen
8310
Bir kişi açık havada ayakta durmakta ve üzerinde beyaz bir harf bulunan mavi bir trafik levhası tutmaktadır. Tabela parlak elektrik mavisi renginde ve dikdörtgen şeklindedir. Kişi açık renkli bir gömlek ve koyu renkli bir kot pantolon giymekte ve doğrudan tabelaya bakmaktadır. Tabela, üzerinde beyaz 'P' harfi bulunan bir dur levhası gibi görünmektedir. Kişi, arka planda bulut ya da bina görünmeyen masmavi bir gökyüzünün önünde durmaktadır.
Siyah bir tişört giyen kalın bıyıklı sakallı bir adam beyaz bir arka plan üzerinde duruyor. Yüzündeki saçlar koyu renk ve düzgünce kesilmiş, bakışları uzaklara odaklanmış. Geniş bir alnı, uzun bir burnu ve ince dudakları var. Gözleri koyu kahverengi ve güçlü bir çene hattına sahip. Kalın siyah saçları kısa, düz bir kesimle şekillendirilmiştir. Kollarını önünde kavuşturmuştur ve kendinden emin bir duruşu vardır. Temiz tıraşlıdır ve erkeksi bir duruşu vardır.Ekrem Sözen
11390
Bu Kısa Film Prodüksiyonu Kursu resminde gözlüklü bir adam kameraya gülümsüyor. Takım elbise giymiş ve kravat takmış olan adam siyah metinli beyaz bir arka plan üzerinde durmaktadır. Görselde ayrıca adamın yüzünün yakın çekimi ve gömleği ile kravatının yakın çekimi de yer almaktadır. Bu kurs, başarılı kısa filmler oluşturmanın temellerini öğrenmek için mükemmel bir fırsattır. Öğrenciler kendi projelerini hayata geçirmek için gerekli beceri ve araçlar hakkında bilgi sahibi olabileceklerdir. Kendi sinematik tarzlarını geliştirebilecek ve yapım öncesi sürecin önemini anlayabilecekler. Senaryo yazımından kurguya kadar, bu kurs harika bir kısa film yapmak için gerekli kaynakları sağlayacaktır. Kurs ilerledikçe, öğrenciler ses ve müziğin önemini anlayacak ve zanaatlarını geliştirme şansına sahip olacaklar. Deneyimli danışmanların yardımı ve bol miktarda geri bildirim ile bu kurs, unutulmaz kısa filmler yapmak isteyen herkes için idealdir.
5
(4)

Kısa Film Yapımı

14 Konu15 Saat