AnasayfaOnline EğitimlerFotoğrafçılık Eğitimi
75 Online
686.112 Öğrenci

Fotoğrafçılık Eğitimi

Bu fotoğrafçılık kursunda, kameranızdan en iyi şekilde yararlanmanız için ipuçları ve püf noktaları paylaşıyoruz. İster yeni başlayan ister uzman bir fotoğrafçı olun, daha iyi fotoğraflar çekmenize yardımcı olacak pek çok faydalı bilgi var!
5
(114)

Fotoğraf çekmeyi seviyorsunuz ve harika fotoğraflar çekmek istiyorsunuz. Henüz bir fotoğraf makinası almadınız ya da mevcut fotoğraf makinanızla iyi fotoğraflar yakalamak istiyorsunuz. Bu eğitim tam size göre. Fotoğrafçılık eğitimine katılarak fotoğraf çekme konusunda bilmediğiniz birçok konuyu öğrenebilirsiniz. Fotoğrafı çekerken bilinmesi gereken teknikler ve yapılan hataları bu eğitimde öğreneceksiniz.

Fotoğraf çekmek her yönden kişiyi zenginleştiren, bakış açısını değiştiren oldukça keyifli bir uğraştır. Fotoğrafla ister hobi olarak uğraşıp anılarınızı geleceğe en güzel şekilde aktarabilir, ister profesyonel bir şekilde uğraşıp kazanç sağlamayı düşünebilirsiniz. Amacımız ne olursa olsun, onu gerçekleştirebilmek için birçok temel bilgiye ihtiyacımız var.  Bu dersin amacı sizlere başlangıç seviyesindeki bilgileri ulaştırmak, pratik çekim bilgileri vererek profesyonel makinayla fotoğraf çekebilmenizi sağlamak, güzel fotoğraflar çekebileceğinize olan inancınızı arttırarak motive etmek, merak ettiğiniz ileri seviye bilgilere de nasıl ulaşabileceğinize dair ipuçları vermek.

  • Herhangi bir fotoğraf makinesiyle harika fotoğrafların nasıl çekileceğini öğrenin

  • Fotoğrafçılıkta ilerlemek için ilham ve güç alın

  • Hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak temel bilgileri edinin

  • Işık ve kompozisyonun temellerini anlayın

Sıfırdan başlayanlar için fotoğrafçılık eğitimi

Fotoğrafçılık, artık yalnızca profesyonel fotoğrafçıların uğraştığı bir alan değil. Birçok kişinin hobisi haline geldi. Fakat hobi diyerek geçmemek gerekiyor. Çünkü hobi olarak çekilen fotoğraflar bile profesyonel fotoğrafçılarla yarışacak türden. Hobil olarak başlayıp profesyonel hale gelmek istiyorsanız bunun eğitimini almanız gerekiyor. En azından temel düzeyde bazı tekniklere hakim olmanız gerekiyor. Çünkü bir fotoğrafı çeken makine değil, bilgiler ışığında fotoğrafçı gözünü kullanan kişidir. Bir bakış açısı oluşturmak ve bunu fotoğraflarınızda yansıtmak, sizin için  paha biçilmez bir deneyim olacaktır.

Bunu öğrenmenin yolu da fotoğrafçılık kursundan geçer ve bu kurs için bir fotoğraf makinenizin olmasına da gerek yoktur. Tabii eğer bir makineniz varsa öğreneceğiniz tekniklerle de çok daha iyi fotoğraflar çekebilirsiniz. Fotoğrafçılık kursu ile fotoğraf makinelerini yakından tanımanın yanı sıra, 

  • Fotoğraf çekerken ışığı nasıl kullanmanız gerektiğini 

  • Fotoğraf çekim tekniklerini

  • Netlik, pozlama ve derinlik kavramlarını

  • Objektiflerin nasıl kullanacağınızı

  • Fotoğraf düzenleme tekniklerini öğreneceksiniz.

Üstelik tüm bunları online olarak öğrenme şansına sahipsiniz. Bu eğitime kayıt olarak fotoğrafçılık hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunu ev ortamınızda bilgisayar, telefon ya da tabletinizden yapabilme özgürlüğünün tadını çıkarabilirsiniz. Daha güzel fotoğraflar çekmek, fotoğrafçılığınızı geliştirmek ve belki de yepyeni bir meslek sahibi olmak için ilk adımı Fotoğrafçılık kursu ile atarak aynı zamanda sertifika sahibi de olabilirsiniz. 

Ayrıca temel düzeyde dahi edineceğiniz fotoğrafçılık bilgilerini geliştirmeniz durumunda amatör ya da profesyonel fotoğrafçılığa da önemli bir adım atabilirsiniz. Fotoğrafçılık kursunun temel amacı da fotoğraf nasıl çekilir, nasıl çekilmeli ve fotoğraf çekerken nelere dikkat ederek çekmek gerekir gibi önemli sorulara yanıt vermektir. Fotoğraf makinenizin son model olmamasından ya da güzel fotoğraf çekememekten yakınmanıza hiç gerek yok. Edineceğiniz temel seviye bilgilerle doğru bir fotoğrafı nasıl güzelleştireceğinizin detaylarını öğrenme olanağına sahipsiniz. Fotoğrafçılık alanında temel bilgileri edinme ve bilgileri geliştirme imkanı sunan fotoğrafçılık eğitimi, hem ilginizi besleyecek hem de profesyonel fotoğrafçılığa ilk adımı atmanıza yarayacaktır. 

En iyi makine en iyi fotoğrafı çekseydi en iyi daktiloya sahip olan da en iyi roman yazardı” 

Ara Güler bu sözüyle aslında fotoğrafçılık kursunun ne anlama geldiğini çok güzel açıklıyor. Güzel fotoğraflar çekmek için harika makinelere ihtiyacınız yok. Günümüzde cebimizdeki fotoğraf makinelerine dönüşen cep telefonlarınız ile de harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Fotoğraf çekmek için önemli olan ne ile çektiğinizden önce nasıl çekeceğinizi bilmektir.

Bugün kayıt olun ve eğitime başlayın.

Devamını göster
Bu görsel, fotoğrafçılıkla ilgili bir çevrimiçi kursu tasvir etmektedir. Siyah elbiseli bir kadın, siyah metinli beyaz bir tabelanın önünde durmaktadır. Sahne, öğrenme ve profesyonel eğitim duygusunu yansıtmaktadır. Bu kurs sayesinde öğrenciler, yetkin fotoğrafçılar olmak için gereken bilgi ve becerileri kazanabileceklerdir. Kompozisyon, ışıklandırma, pozlama ve daha fazlası gibi konularla fotoğrafçılığın temellerini öğretmek için tasarlanmıştır. Katılımcılar bu kursa katılarak fotoğrafçılığın yaratıcı potansiyelini keşfedebilir ve çarpıcı görüntüler üretme tekniklerini keşfedebilirler. Doğru rehberlik ve doğru araçlarla herkes fotoğrafçılık sanatını öğrenebilir ve bunu harika fotoğraflar çekmek için kullanabilir.
01245
Video5
Sınav1
Ödev
Ders Notları4
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
18/05/2024
Sertifika Sınavı
25/05/2024
Sertifika Sınavı
01/06/2024

Fotoğrafçılık yeteneğini geliştirmek isteyenler için diğer kurslar

Fotoğrafçılık zaman içinde çok gelişti. Birçok alanda fotoğrafçılık türleri ortaya çıktı. Ne kadar çok teknik bilirseniz sizin için faydalı olacaktır. Aşağıdaki eğitimler ilginizi çekebilir.