Başlama Tarihi 17 Mayıs
  Fotoğrafçılık Eğitimi


  ⇒ İlk 2000 kişi ücretsiz.

  5,0
  92 Değerlendirme
  1.732 kişi kayıt oldu.

   Eğitim İçeriği

  • 5 Video İçeriği
  • 5 Canlı Ders
  • 4 Ders Notu
  • 1 Sertifika Sınavı
  • 1 Ödev
  • 6 Deneme Sınavı
  • Grup Sohbeti
  • Forum Tartışmaları

  Yaklaşan Etkinlikler

  • (Harici Etkinlik) Okul Bitti. Şimdi Beni Neler Bekliyor?
   09-05-2021 21:00
  • Sertifika Sınavı bitiş tarihi
   09-05-2021 23:59
  Türkçe
  Eğitim Dönemi: 9. Dönem
  Abonelik Süresi: 36 Gün

  Fotoğrafçılık Eğitimi

  Yeni bir hobi edinmek ya da amatör olarak ilgilendiğiniz fotoğrafçılığı profesyonel anlamda öğrenmek ister misiniz? Çektiğiniz her yeni kareyle birlikte hayata bakış açınızın da geliştiğini göreceğiniz bu alanda uzmanlaşarak maddi kazanç sağlayabilirsiniz.

  Fotoğraf çekmek her yönden kişiyi zenginleştiren, bakış açısını değiştiren oldukça keyifli bir uğraştır. Fotoğrafla ister hobi olarak uğraşıp anılarınızı geleceğe en güzel şekilde aktarabilir, ister profesyonel bir şekilde uğraşıp kazanç sağlamayı düşünebilirsiniz. Amacımız ne olursa olsun, onu gerçekleştirebilmek için birçok temel bilgiye ihtiyacımız var.  Bu dersin amacı sizlere başlangıç seviyesindeki bilgileri ulaştırmak, pratik çekim bilgileri vererek profesyonel makinayla fotoğraf çekebilmenizi sağlamak, güzel fotoğraflar çekebileceğinize olan inancınızı arttırarak motive etmek, merak ettiğiniz ileri seviye bilgilere de nasıl ulaşabileceğinize dair ipuçları vermek.

  Fotoğraf çekmeyi seviyorsunuz ve harika fotoğraflar çekmek istiyorsunuz. Henüz bir fotoğraf makinası almadınız ya da mevcut fotoğraf makinanızla iyi fotoğraflar yakalamak istiyorsunuz. Bu eğitim tam size göre. Fotoğrafçılık eğitimine katılarak fotoğraf çekme konusunda bilmediğiniz birçok konuyu öğrenebilirsiniz. Fotoğrafı çekerken bilinmesi gereken teknikler ve yapılan hataları bu eğitimde öğreneceksiniz.

  Fotoğrafçılık eğitimi tüm öğrenciler için uygundur. Amacınız ne olursa olsun bu eğitimde fotoğraf çekme konusunda mutlaka bir şeyler öğreneceksiniz.

  Fotoğrafçılık eğitimine katılabilmek için ihtiyacınız olan şeyler

  • Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar.
  • Aktif internet bağlantısı

  Fotoğrafçılık Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

  • Fotoğraf çekmeye meraklı olan herkes,
  • Makinası olup daha güzel fotoğraf çekmek isteyenler,
  • Profesyonel fotoğraf makinası almayı düşünenler,
  • Bu alana ilgi duyanlar.

  Fotoğrafçılık, artık yalnızca profesyonel fotoğrafçıların uğraştığı bir alan değil. En ilgi çekici hobilerden ve bazı alanlar için de en çok aranan yetkinliklerden biri fotoğraf çekebilmektir. Tabii ki çektiğiniz fotoğrafların gözünüzü güzel gözükmesi ve çeşitli işler için doğru fotoğrafı çekmek adına fotoğrafçılık hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Çünkü bir fotoğrafı çeken makine değil, bilgiler ışığında fotoğrafçı gözünü kullanan kişidir. Bir bakış açısı oluşturmak ve bunu fotoğraflarınızda yansıtmak, sizin için  paha biçilmez bir deneyim olacaktır. Ayrıca temel düzeyde dahi edineceğiniz fotoğrafçılık bilgilerini geliştirmeniz durumunda amatör ya da profesyonel fotoğrafçılığa da önemli bir adım atabilirsiniz. Fotoğrafçılık programının temel amacı da fotoğraf nasıl çekilir, nasıl çekilmeli ve fotoğraf çekerken nelere dikkat ederek çekmek gerekir gibi önemli sorulara yanıt vermektir. Fotoğraf makinenizin son model olmamasından ya da güzel fotoğraf çekememekten yakınmanıza hiç gerek yok. Edineceğiniz temel seviye bilgilerle doğru bir fotoğrafı nasıl güzelleştireceğinizin detaylarını, Fotoğrafçı eğitmen Filiz Tülü eşliğinde öğrenme olanağına sahipsiniz. Fotoğrafçılık alanında temel bilgileri edinme ve bilgileri geliştirme imkânı sunan fotoğrafçılık eğitimi, hem ilginizi besleyecek hem de profesyonel fotoğrafçılığa ilk adımı atmanıza yarayacaktır. 

  Neler öğreneceksiniz?

  Online temel fotoğraf eğitimi; sizin, fotoğrafçılığın temellerini anlamanızı, elinizdeki fotoğraf makinası veya cep telefonu ne olursa olsun onunla daha iyi fotoğraflar çekmenizi sağlayacaktır. Fotoğrafçılık teknikleri ve ayarlarına hakim olacak, farklı fotoğraf tiplerine göre (portre, manzara, gezi vb.) nasıl fotoğraf çekecebileceğinizi bileceksiniz. Işığı doğru kullanmayı öğrenerek, cep telefonlarınızla bile güzel fotoğraf çekmeye ve  onları düzenlemeye başlayacaksınız. Fotoğrafçılığı profesyonel olarak yapmayı planlayanlar için de makina ve lenslerin özelliklerini öğrenmeleri, alacakları ekipmana karar verme süreçlerinde yardımcı olacaktır.

  Kaliteli ve doğru bir fotoğrafı elde etmek için makineye güvenmek, fotoğrafçılık gözünüzün gelişimine engeldir. Artık temel bilgilerle nasıl fotoğraf çekilir bunu öğrenmek çok kolay. Fotoğrafçılık kursu sayesinde fotoğrafın doğru kullanımlarına vâkıf olacaksınız ve fotoğraf için en önemli kavramlardan biri olan kompozisyonu nasıl fotoğrafa dahil edebileceğinizi öğreneceksiniz. Uzaktan eğitim yoluyla zamandan tasarruf yapabileceğiniz fotoğrafçılık eğitimiyle farklı fotoğrafçılık alanlarını tanıyacak ve hangi alan için hangi tür fotoğrafçılık bilgilerini kullanmak gerektiğini kavrayacaksınız. Ayrıca tüm bu bilgileri nasıl kullanacağınızın altyapısını oluşturan teknik bilgilerden; enstantane, diyafram, ISO, pozlama ve ışık kullanımına dair ayrıntı konuları da eğitim sürecinde öğreneceksiniz. Fotoğrafçılık alanı için olmazsa olmaz ekipmanlardan biri olan lensleri ve çeşitlerini de eğitim içeriğinde yer alıyor. Fotoğraf için ışık nasıl kullanılır ve ışığın olmadığı durumlarda hangi ekipmanları kullanmak gerekir sorularına da eğitim boyunca yanıt alabileceksiniz. 

  Fotoğraf programından edineceğiniz bilgilerle, doğru fotoğrafın ne olduğunu bilerek anlamlı fotoğraflar elde edebileceksiniz. Ayrıca fotoğraf düzenleme programlarını da öğrenerek işin içine biraz daha dahil olma hissini yaşayacaksınız. Edindiğiniz bilgileri kullanarak pratiğini geliştirebilir ve kaliteli fotoğraflarınızla sosyal medya hesaplarınızı da süsleyebilirsiniz. 

  Eğitimin Konu Başlıkları

  • Fotoğraf makinasının çalışma prensibi / çeşitleri
  • Makinanın bileşenleri nelerdir?
  • Diyafram, estantane ve iso nedir? Aralarında nasıl bir etkileşim vardır
  • Netlik ve alan derinliği nedir?
  • Pozlama nedir?
  • Işık bilgisi / kelvin / renk?
  • Işığın yetersiz olduğu ortamlarda kullanılan teknikler
  • Çekim teknikleri
  • Objektifler ve etkileri
  • Fotoğraf düzenlemede kullanılan teknolojilere genel bakış

  Eğitimle İlgili Sıkça Sorulanlar

  Fotoğrafçılık Programı Eğitim Süresi 

  Uzaktan eğitim aracılığıyla verilen fotoğrafçılık kursu, 22 günlük abone süresine sahip. 22 gün boyunca eğitimde yer alan içerik ve konulara erişiminiz devam ediyor. Normal eğitim süreci ise 5 günden oluşmaktadır. 5 gün boyunca canlı ders ve video ders içeriklerini izleyerek hafta sonu olan sertifika sınavına hazırlanabiliyorsunuz. 

  Fotoğrafçılık Eğitimi Ders İçerikleri Nelerdir?

  Fotoğrafçılık programını, fotoğrafçı eğitmen Filiz Tülü vermektedir. İleri düzey fotoğrafçılık ve ürün fotoğrafçılığı eğitimlerini de veren Filiz Tülü, profesyonel fotoğrafçılık birikimini siz kursiyerlerle paylaşmaktadır. Kişisel sergilere de sahip eğitmen Filiz Tülü, fotoğraf çalışmalarında edindiği profesyonel bilgilerini eğitim sürecinde de göstermektedir. Temel düzey fotoğrafçılık programında da temel fotoğraf kullanımına dair bilinmesi gerekilen teknik bilgileri öğrenme imkânına erişeceksiniz.

  Fotoğrafçılık programının ders içerikleri uzaktan eğitim aracılığıyla verilir ve eğitmenle canlı ders ortamında bir araya gelinir. Uzaktan eğitim fotoğrafçılık programında; canlı ders dışında, 22 gün boyunca izleyebileceğiniz canlı ders video tekrarları yer almaktadır. Ayrıca ders içi materyaller de eğitimi kolayca kavrayabilmeniz için yararlı içerikler sunmaktadır. Fotoğrafçılık pratiği için eğitmenin verdiği ödevi yapabilir, sertifika sınavına hazırlanmak için deneme sınavlarını çözebilirsiniz. Yine canlı ders aracılığıyla eğitmene fotoğrafçılık ile ilgili aklınıza takılanları sorabilir ve ders forumunda tartışma açabilirsiniz. İşin mutfağını bilen bir fotoğrafçıdan eğitim alarak verimli ve kaliteli bir kurs süreci geçirmek için ders içi materyalleri incelemeniz ve ödevi yapmanız gerekir.

  Fotoğrafçılık Kursunu Alanlar Nerelerde Çalışabilir?

  Profesyonel fotoğrafçılık alanı için temel bilgileri kullanabilmek çok önemlidir. Temel fotoğrafçılık bilgilerini kullanarak kendisini geliştiren kursiyerler şu alanlarda çalışma olanağına sahiptir:

  • Fotoğraf Stüdyoları
  • Reklam ve Sosyal Medya Ajansları
  • Halkla İlişkiler Departmanı
  • Basın-Yayın Kuruluşları
  • Freelance Stok Fotoğrafçılığı
  • Ürün Fotoğrafçılığı
  • Etkinlik Şirketleri
  • Organizasyonlar
  • E-Ticaret Şirketleri

  Fotoğrafçılığın alt dallarında çalışmak için öncelikle işin mutfağına öğrenmek gerekir. İşin mutfağını öğrenmek ise eğitimle mümkündür. Fotoğrafçılık programı ve sertifikası alarak fotoğrafçılık ile alakalı alanlarla çalışabilir ve kendinize ek bir iş bulabilirsiniz. Stok ve e- ticaret ile ilgili alanlarda ürün fotoğrafları çekebilir ya da freelance çalışabilirsiniz. Yine fotoğrafçılığınızı daha da geliştirerek reklam, yemek, etkinlik ve düğün fotoğrafçılığı dallarına adım atabilirsiniz. Fotoğraf stüdyolarında fotoğrafçı asistanı olarak iş yapabilir ve çeşitli durumlarda fotoğraf çekebilirsiniz. Reklam ve sosyal medya ajanslarında bazı işler için istenen fotoğraf çekimlerini gerçekleştirebilirsiniz.

  Fotoğrafçılık Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

  Eğer profesyonel fotoğrafçılığa adım atmak ve kendinizi alanda geliştirmek istiyorsanız öncelikle temel ve daha sonra da ileri seviye fotoğrafçılık bilgileri edinmek şart. Ayrıca fotoğrafçılık bölümünde okumak ve yetenek sınavlarına hazırlamak için de öncelikle temel bilgileri öğrenerek kendinizi geliştirmeniz gerek. Yine belli başlı alanlarda fotoğraf çekme becerisi, istenen bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle halkla ilişkiler, reklamcılık, sosyal medya ve e-ticaret alanlarında bir iş edinmek için fotoğrafçılık sertifikasına ve fotoğraf çekme becerisine sahip olmak işe alım için öncelikli olabiliyor. Fotoğrafçılık eğitim sertifikası, yetkinliğinizi kanıtlar ve becerinizi CV’nize yazma imkânı yaratır. Günümüzde fotoğrafın kullanım alanı epey geniş ve birdenbire sizden işiniz için fotoğraf çekmeniz istendiğinde bunu belgeleyerek kendinizi gösterebilmeniz sizi de rahatlayacaktır. 

  Fotoğrafçılık alanında profesyonel bir kariyer için istenebilen fotoğrafçılık sertifikası, fotoğrafçılık alt dallarında çalışmanıza da önayak olur. Örneğin stok fotoğrafçılığı için temel düzey fotoğrafçılık bilgilerinizi kullanmanızın yeterli olduğu durumlar vardır.

  Alacağınız sertifika, profesyonel kariyer başlangıcınız için önemli yapı taşlarından biri olurken kendi kendinizin gözünde de bir kazanım elde etme hissini yaşatır. Eğitim sertifikasının gerçekten işe yaraması adına edindiğiniz bilgileri pratiğe dökmeli ve eğitmenin verdiği bilgileri geliştirmeniz gerekir. Sertifika sınavı sonrasında alacağınızın belgeyi mutlaka cv’nize yazın. Önemli bir yetkinlik belgesi olan fotoğrafçılık sertifikası, fotoğrafçılık ile ilgili alanlara daha kolay girebilmenize yarar ve alanda umursanmanızı sağlar. Eğitimde edindiğiniz bilgileri daha ileri bir seviyeye getirerek profesyonel fotoğrafçılık adımını atmak için eğitim ile beraber alacağınız fotoğrafçılık sertifikası, size yeni bir uğraş ve işinize yarayacak bir alan yetkinliği kazandıracaktır.

  Devamı

  Fotoğrafçılık Eğitmeni

  1968 İstanbul doğumlu olan Filiz Tülü’nün fotoğraf macerası liseyi bitirdiği seneyle birlikte başladı. Bu macerası, 2008 senesinde dijital fotoğraf makinası almasıyla profesyonel olmaya doğru ilerledi. Tülü, ara vermeden profesyonel olarak fotoğraf çekiyor. Profesyonel iş hayatıyla paralel başladığı ve yürüttüğü fotoğraf çalışmaları ağır basınca İstanbul Bilgi Üniversitesi’ndeki işini 2013 senesinde sonlandırdı. Bu süreçte fotoğrafçılığın pek çok alanında çalıştı. Karma sergilere katıldı. Kişisel sergiler açtı. Tülü, 2019 Ocak ayından beri İstanbul İşletme Enstitüsünde temel ve ileri seviye fotoğrafçılık, ürün fotoğrafçılığı eğitimleri vermektedir.

  Devamı
  Başarı Sertifikası

  Eğitimin sonunda, eğitim süresince edinmiş olduğunuz bilgiler ve örnek olaylar ışığında sınava tabi tutulursunuz. Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Başarınızı ispatlamanın en kolay yolu!

  • Soğuk damgalı,
  • Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli.
  Sertifika
  Yorumlar(92)
  Ortalama Değerlendirme 5,0

  Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

  Filiz Tülü
  Yaren Ersoy
  01 Mayıs 2021
  5.0

  Dersler çok akıcı ilerledi. Hiç sıkılmadım. Filiz Hoca çok tatlıydı ve başlangıç için tüm gerekli bilgileri verdiğine inanıyorum.

  Filiz Tülü
  Müzeyyen İzmirli
  01 Mayıs 2021
  5.0

  O kadar güzel bir anlatıcı ki. Herkes öğrenebilir ondan. Teşekkürler emeğiniz için. :))

  Filiz Tülü
  Gülşen Öztürk
  25 Nisan 2021
  5.0

  Başlangıç seviyesi için çok iyi bir eğitimdi. Herkese tavsiye ederim.