Close
Mobil Menu Bars
Online Eğitim 24 Şubat
Fotoğrafçılık Eğitimi
Ücretsiz
Canlı Ders
fotoğrafçılık, fotoğraf eğitimi, fotoğrafçılık kursu, fotoğraf kursları, fotoğraf
443 kişi katıldı.
 • Başlangıç Tarihi: 24 Şubat 2020
 • Bitiş Tarihi: 01 Mart 2020
 • Eğitim Süresi: 7 Gün
 • Canlı Ders Saatleri
 • Pzt : 21:30 - 22:30
 • Salı : 21:30 - 22:30
 • Çrş : 21:30 - 22:30
 • Perş : 21:30 - 22:30
 • Cuma : 21:30 - 22:30
Türkçe
5,0
43 Değerlendirme

Fotoğrafçılık Eğitimi

Yeni bir hobi edinmek ya da amatör olarak ilgilendiğiniz fotoğrafçılığı profesyonel anlamda öğrenmek ister misiniz? Çektiğiniz her yeni kareyle birlikte hayata bakış açınızın da geliştiğini göreceğiniz bu alanda uzmanlaşarak maddi kazanç sağlayabilirsiniz.

Fotoğraf çekmek her yönden kişiyi zenginleştiren, bakış açısını değiştiren oldukça keyifli bir uğraştır. Fotoğrafla ister hobi olarak uğraşıp anılarınızı geleceğe en güzel şekilde aktarabilir, ister profesyonel bir şekilde uğraşıp kazanç sağlamayı düşünebilirsiniz. Amacımız ne olursa olsun, onu gerçekleştirebilmek için birçok temel bilgiye ihtiyacımız var.  Bu dersin amacı sizlere başlangıç seviyesindeki bilgileri ulaştırmak, pratik çekim bilgileri vererek profesyonel makinayla fotoğraf çekebilmenizi sağlamak, güzel fotoğraflar çekebileceğinize olan inancınızı arttırarak motive etmek, merak ettiğiniz ileri seviye bilgilere de nasıl ulaşabileceğinize dair ipuçları vermek.

Fotoğraf çekmeyi seviyorsunuz ve harika fotoğraflar çekmek istiyorsunuz. Henüz bir fotoğraf makinası almadınız ya da mevcut fotoğraf makinanızla iyi fotoğraflar yakalamak istiyorsunuz. Bu eğitim tam size göre. Fotoğrafçılık eğitimine katılarak fotoğraf çekme konusunda bilmediğiniz birçok konuyu öğrenebilirsiniz. Fotoğrafı çekerken bilinmesi gereken teknikler ve yapılan hataları bu eğitimde öğreneceksiniz.

Fotoğrafçılık eğitimi tüm öğrenciler için uygundur. Amacınız ne olursa olsun bu eğitimde fotoğraf çekme konusunda mutlaka bir şeyler öğreneceksiniz.

Fotoğrafçılık eğitimine katılabilmek için ihtiyacınız olan şeyler

 • Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar.
 • Aktif internet bağlantısı

Fotoğrafçılık Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

 • Fotoğraf çekmeye meraklı olan herkes,
 • Makinası olup daha güzel fotoğraf çekmek isteyenler,
 • Profesyonel fotoğraf makinası almayı düşünenler,
 • Bu alana ilgi duyanlar.

Neler öğreneceksiniz?

Online temel fotoğraf eğitimi; sizin, fotoğrafçılığın temellerini anlamanızı, elinizdeki fotoğraf makinası veya cep telefonu ne olursa olsun onunla daha iyi fotoğraflar çekmenizi sağlayacaktır. Fotoğrafçılık teknikleri ve ayarlarına hakim olacak, farklı fotoğraf tiplerine göre (portre, manzara, gezi vb.) nasıl fotoğraf çekecebileceğinizi bileceksiniz. Işığı doğru kullanmayı öğrenerek, cep telefonlarınızla bile güzel fotoğraf çekmeye ve  onları düzenlemeye başlayacaksınız. Fotoğrafçılığı profesyonel olarak yapmayı planlayanlar için de makina ve lenslerin özelliklerini öğrenmeleri, alacakları ekipmana karar verme süreçlerinde yardımcı olacaktır.

 

Eğitimin Konu Başlıkları

 • Fotoğraf makinasının çalışma prensibi / çeşitleri
 • Makinanın bileşenleri nelerdir?
 • Diyafram, estantene ve iso nedir? Aralarında nasıl bir etkileşim vardır
 • Netlik ve alan derinliği nedir?
 • Pozlama nedir?
 • Işık bilgisi / kelvin / renk?
 • Işığın yetersiz olduğu ortamlarda kullanılan teknikler
 • Çekim teknikleri
 • Objektifler ve etkileri
 • Fotoğraf düzenlemede kullanılan teknolojilere genel bakış

Eğitimle İlgili Sıkça Sorulanlar

Online temel fotoğraf eğitimi; sizin, fotoğrafçılığın temellerini anlamanızı, elinizdeki fotoğraf makinası veya cep telefonu ne olursa olsun onunla daha iyi fotoğraflar çekmenizi sağlayacaktır. Fotoğrafçılık teknikleri ve ayarlarına hakim olacak, farklı fotoğraf tiplerine göre (portre, manzara, gezi vb.) nasıl fotoğraf çekecebileceğinizi bileceksiniz. Işığı doğru kullanmayı öğrenerek, cep telefonlarınızla bile güzel fotoğraf çekmeye ve  onları düzenlemeye başlayacaksınız. Fotoğrafçılığı profesyonel olarak yapmayı planlayanlar için de makina ve lenslerin özelliklerini öğrenmeleri, alacakları ekipmana karar verme süreçlerinde yardımcı olacaktır.

 

Devamı
Bu eğitimi beğendiysen
şimdi paylaş!
Yazar
Filiz Tülü
Özgeçmiş

Marmara Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunu. Yirmi yıldan fazla bir süre bilişim teknolojileri temelli işlerde görev aldı. Yazılım kullanma eğitimi verdi, iş analizi ve proje yöneticiliği yaptı.

Devamı
Sertifika Hakkında

Eğitimin sonunda, eğitim süresince edinmiş olduğunuz bilgiler ve örnek olaylar ışığında sınava tabi tutulursunuz. Yapılan sınavda geçerli not alarak başarılı olmanız halinde ücretsiz sertifika kodu ya da başarı sertifikası alabilirsiniz. Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Başarınızı ispatlamanın en kolay yolu!

 • Soğuk damgalı,
 • Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli,
 • 350 gr kağıda baskı.
Sertifika
Yorumlar(43)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Gizem Ayas
10 Şubat 2020
5.0

ben bu eğitime 0 fotoğrafçılık bilgimle kayıt oldum. Yıllardır elimde olan bir nikon d90 kameram vardı. Ve şuan bu kurstan sonra, baya baya hayranlıkla baktığım fotoğraflar çeker oldum. İleri seviye de en kısa zamanda başlamak istiyorum. Çok teşekkürler Filiz hocam. Herkese tavsiye ederim.

Semra Aksümer
09 Şubat 2020
5.0

Öncelikle İİE' ne yararlı eğitimleri için çok teşekkür ediyorum. Filiz hocamın dersine katılmak hem verimli hem de keyifliydi, ilgisi, bilgisi ve sorularımıza tek tek cevap vermesi takdir edilesi. Programdan çok şey öğrendim. İlgisi olan herkese tavsiye ederim :)

Sümeyye Islah
01 Şubat 2020
5.0

Bu proğramdan ve filiz hocamın anlatımından o kadar keyif aldımki profesyonel bi makina olmadan bukadar çok şeyi öğrenebileceğimi hiç düşünmüyordum açıkçası emeğinize sağlık ileri proğramlara makinamla katılmak isterim çünkü telefonla başlayan bu iş gittikçe tutkuya dönüşüyor

Diğdem Alça
Diğdem Alça
18 Ocak 2020
5.0

Fotoğraf makinem yok diye ertelediğim bir eğitimdi ancak boşuna endişelenmişim. Simülatörler sayesinde de daha iyi anladım dersi. Tavsiye ederim 😊

Betül Özkan Şahin
30 Aralık 2019
5.0

Filiz Hoca dersini dolu dolu isleyen, hiç bir ögrencisinin sorusunu atlamadan ayrintili sekilde cevap veren ve öğrenciyi derse katilmaya teşvik eden bir eğitmen. Kendisini tanımak dersine katılmak büyük bir keyifti. Fotoğrafçılıkla ilgilenenlerin Filiz Hoca'nin bilgi ve birikiminden faydalanmalarini icin bu kursa katilmalarini tavsiye ederim...

Murat Karademir
Murat Karademir
22 Ekim 2019
5.0

Başlangıç için bulunmaz fırsat bu eğitim. Saygılarımı sunarım hocama.

Vusal Guliyev
Vusal Guliyev
10 Ekim 2019
5.0

Merhabalar!!Azerbaycandan egitiminize katilacagim kismet olursa.Çok heyecanla bekliyorum.

Saliha şener
15 Eylül 2019
5.0

Çok güzel bir eğitimi. Verdiği keyifli bilgilerden dolayı Filiz Tülü ya çok teşekkür ederim.

Enise Feyza Kılıçarslan
10 Eylül 2019
5.0

uzaktan eğitimle fotoğrafçılık ne kadar öğrenilebilir ki diyerek başladım eğitime. bu kadar faydalı olabileceğini düşünmemiştim. ben çok memnun kaldım. teşekkürler Filiz Hocam.

Bilal Poyraz
Bilal Poyraz
08 Eylül 2019
5.0

Fotoğrafa ilgisi olan herkesin mutlaka katılması gereken bir eğitim. Filiz hocanın enerjisi çok yüksek ve pozitif. O yüzden canlı dersler baya keyifli geçiyor ve çok güzel detaylar öğreniyorsunuz.

Aşkın Argun
Aşkın Argun
08 Eylül 2019
5.0

Merhabalar fotografçılık hakkında eğitimi almak isteyen kesinlikle öneriyorum vakit kaybetmeden kayıt olsunlar...Ben bir çok eğitim aldım fakat hiç bir eğitim Burada aldığım gibi kalıcı olmadı bunu bize sağlayan Bizi Sevgili eğitmenimiz Filiz Tüllü hocamızla. Bir araya getiren iienstitu yada teşekkür ederim...Benim uzaktan eğitime olan önyargımı bile yoketti Hocamız Filiz hanımın yıllara yayılan bilgi birikimini bizlerle anlaşılabilir ayrıca detay vererek püf noktalarıyla paylaşımı müthiş inanırmısınız makinamı dolap köşesine atmıştım benim o fotograf sevdamı öldürmüşlerdi Filiz hocamla tekrar bu sevdam yeniden hayat buldu Sevgili hocamızın emeğine yüreğine sağlık. Hocamızın ileri seviye eğitimini heyecanla bekliyorum....sevgiler tüm fotograf sevdalılarına ❤🙋🙋

Aşkın Argun
Aşkın Argun
07 Eylül 2019
5.0

Fotografçılık eğitimi aldım her dersi heyecanla bekliyordum Eğitimci Filiz Tüllü 'nün en ince detaylarıyla ve anlaşılabilir anlatımı tüm öğrencileriyle ilgilenmesi derse zevkli katılımı sağladık ve her. Dersimiz 60 kişilik öğrencisiyle çoşkuyla devam etti. Ve kısa sürede bitti. Hocamız Filiz hanımın emeğine yüreğine sağlık ileri seviye kurslarını heyecanla bekliyorum....fotograf çekmek ayrı bir sevda 😍❤👍👍

Zeynep Nur Kasakolu
23 Ağustos 2019
5.0

Online derse karşı bir ön yargım vardı. Ne kadar verimli olabilir vs. Bu girdiğim ilk online eğitim ve beklediğimden katbekat daha fazla verimli oldu. İlk defa fotoğrafçılık hakkında eğitim almama rağmen kendimi bu konuda oldukça yetişmiş hissediyorum. Bunda en çok pay Filiz hocanın elbette. Kendisi son derece nazik ve konuya oldukça hakim. Bize konu anlatımının yanı sıra simulatör ile pratik de yaptırdı. Aklımıza takılan soruları da cevapladı. Online eğitim 1 saatten fazla sürmesi sebebiyle hafiften yorulabiliyorsunuz ama ders sizi çekiyor. Bize bu eğitimi sağladığı için Enstitü'ye ve Filiz hocama teşekkür ediyorum.

Vildan Örnek
08 Ağustos 2019
5.0

Yeni başlayan herkese şiddetle tavsiye ederim. Çok faydalı bilgiler ögrendim. Teşekkürler:)

Fatma Çubuk
Fatma Çubuk
06 Ağustos 2019
5.0

mutlaka katılmanız gereken bi eğitim çok güzel

Fikriye Fulya Kavak
28 Temmuz 2019
5.0

Çok güzeldi.

Fikriye Fulya Kavak
28 Temmuz 2019
5.0

Fotografçılığa ilginiz varsa Filiz Hoca ile güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Çok güzeldi, herkese tavsiye ederim.

Aras E.
14 Temmuz 2019
5.0

Severek katıldığım bir eğitimdi. Anlatım hoştu fakat sınav esnasında bizlere anlatılmayan ufak tefek sorular vardı. Örneğin Fotoğraf makinesinin formatının JPG olması gerekirken RAW olması gibi. Yine de güzel bir eğitimdi.

Ali Osman Güllü
Ali Osman Güllü
13 Temmuz 2019
5.0

Bugün fotoğraçılk tan sınava girdim ve 5 günde çok şey öğrendim yıllardır fotoğraf çekerim burda bilmediğim çok bilgi olduğunu öğrendim Filiz hocamın anlatımı ve örneklemeleri simülasyonlu eğitimleri çok anlaşılır yeni başlayanlar bile çok kolay öğrenecekler. teşekkürler bundan sonra ileri seviye fotoğrafçılık kursu açılırsa onu bekliyor olacağım..

Necla Karakas
13 Temmuz 2019
5.0

22 Temmuz'da başlayacak fotoğrafçılık kursuna kayıt oldum sabırsızlıkla bekliyorum

Hilal Sena Pektaş
30 Haziran 2019
5.0

Kesinlikle tavsiye ederim. Yalnızca beş günde fotoğrafçılığa dair birçok şey öğrendik. Filiz hocamız her soruyu çok içten ve güler yüzle cevapladı. Her şey için teşekkür ederiz. :)

Rumeysa Celik
Rumeysa Celik
28 Haziran 2019
5.0

fotografı sevdiğim için seçmiştim hobi amaçlı ama çok iyi şeyler öğrendim efsane bi hocası var herkese tavsiye ederim :) katılın mutlaka

Enes Güner
28 Mayıs 2019
5.0

Muhteşem bir hoca ile öğrenebileceğiniz çok şey var merak ediyorsanız durmayın katılın:)

Irem Kadife
16 Nisan 2019
5.0

Muhteşem bir deneyim di ne kadar teşekkür etsem azdır

Cem şen
15 Nisan 2019
5.0

Filiz hocama fotoğrafçılık hakkında vermiş olduğu bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim... fotoğraf nedir nasıl çekilir temel olarak anlatımı gerçekten son derece anlaşılabilir ve uygulanabilir nitelikte... mümkün olursa bir kez daha derslerine katılmayı isterim ...

Feyza Öğütcü
15 Nisan 2019
5.0

Harika bir eğitimdi! Filiz Hoca hem bilgi anlamında çok şey aktarıyor hem de çok keyifli eğitim veriyor. İleri seviye eğitimini dört gözle bekliyorum. Her şey için çok teşekkürler, sevgiler...

Mert Kiliç
15 Nisan 2019
5.0

Gerçekten temel fotoğrafçılık için gerekli bilgileri çok güzel öğrenebildiğim güzel bir eğitim öğrenmek isteyen herkese şiddetle tavsiye ediyorum.

ERCAN OKUR
15 Nisan 2019
5.0

İEE öncelikle teşekkür ediyorum.Fotoğrafçılık eğitimi, farklı farklı kitlesel fırsatlarınızı, mükemmelliğin sırlarını ortaya koymanızı, güçlü izlerin damarlardaki hızlarınızı, tüm görüşlerden orantılı beslenmenizi, kesintisiz damak zevklerinin dolaşımdaki oluşumlarınızı, hayati ölçümlerinizi adım adım iyileştirmenizi, bütün kilitlenen yönleri yapılandırmanızı, değişik tasarımlarınızı uyumlaştırarak sergilemenizi, bitmeyen özlerin içeriğine girerek faydaları tatmanızı, yüksek noktasal damlacıkları güvence altına almanızı ve daha birçok eşi benzeri görülmemiş başarılardan keyifler çıkarmanın keyfini yaşayacaksınız.Eğitmenimiz Filiz Tülü, görüşlere dalgalarla inanılmaz güç etkisi yaratarak geleceğe yönler veren, dönüşüm çaplarını oluşturmak için nişanlar alan, dokunaklı anlatma sanatına ses veren, şahane arzulu ve güç veren birisi.Herkesin İEE eğitimlerine katılarak titreşim farkındalıklarını şekillendirmelerini diliyorum.

Başak Devrim Dokgöz Kısakürek
Başak Devrim Dokgöz Kısakürek
14 Nisan 2019
5.0

Hakkında hiç birşey bilmediğim foroğraf makinemi 5 gün sonra rahatlıkla kullanabilir ve dilinden anlar hale geldim. Kesinlikle tavsiye ederim hocamızın anlatımı, öğrenciye yaklaşımı kesinlikle şahane. Çok memnun kaldım ve sabırsızlık ile hocamızın ileri foroğrafçılık kursunu bekliyorum.

arzu bayram
30 Mart 2019
5.0

Filiz hanımla bu derste fotoğrafçılığı a dan z ye öğrenecksiniz her ayrıntıyı hemde.elinizde fotoğraf makinesi olmasına gerek yok bu ders için Filiz hanımın herşeye bir çözümü var.o kadar keyif aldım o kadar çok şey öğrendimki hem Filiz hanıma hemde İstanbul İşletme Enstitüsü'ne çok teşekkür ediyorum.bu ders gerçekten muhteşemdi

Mehmet Ali Sünger
Mehmet Ali Sünger
29 Mart 2019
5.0

Çok verimli geçiyor eğitimler. Uzaktan fotoğrafçılık eğitimi olur mu diye düşünmeyin. Filiz Hanım, online uygulamalarla yanınızda gibi anlatıyor. Filiz hanımdan 2. kademe fotoğrafçılık eğitimini hasretle bekliyoruz.

Elif elmas gündüz
27 Şubat 2019
5.0

Çok iyi bir anlatımı var gerçekten akılda kalıyor ,sorulan sorularada yanıt veriyor ,çekilen fotoğrafları bile inceliyor, yorumluyor elinden geldiğince destek oluyor kitap önerisinde bulunuyor bir fotoğrafçılık eğitiminden daha fazlası var sabırsızlıkla ileri seviye fotoğrafçılık eğitimini bekliyorum

şeyma özer
06 Şubat 2019
5.0

Sınav da online üzerinden mi yapılıyor?

Hüray Altıparmak
Hüray Altıparmak
06 Şubat 2019
5.0

Fotoğraf makinenizin olmasına gerek yok. Gelin ve Filiz Hanım size fotoğrafın ne olduğunu, fotoğraf çekim tekniklerini, fotoğraf makinelerini, lensleri, meslek olarak fotoğrafçılığı hem anlatsın hem göstersin hem de bulunduğunuz yerden pratik yaparak kendi kendinizi geliştirmenizin önünü açsın. Bana etkisi bu oldu. Manzara fotoğrafları çekerdim amatör olarak. Ürün fotoğrafçılığına geçmeden temel bilgilerimi güncellemek istedim ve umduğumdan çok daha fazlasını buldum. Geliştirmem gereken yönlerimi öğrendim. Çok çalışmam lazım çok :) Emeğiniz için çok teşekkür ederim Filiz Hocam, bir gün serginize gelmeyi çok isterim. Sevgiler, saygılar .

Shuaib Aden Jama
03 Şubat 2019
3.0

Bunun gibi bir dibolama almam gerekir

Emin özer
03 Şubat 2019
5.0

Fotoğrafa giriş eğitimini izledim, Filiz Hanım'dan photoshop dersi alabilmeyi diliyorum.

Hüseyin Hasan Bankoğlu
Hüseyin Hasan Bankoğlu
23 Ocak 2019
5.0

heyecanla bekliyorum 28 ocağı.. :)

Belma Demir
Belma Demir
21 Ocak 2019
5.0

harika bir dersti çok faydalı olduğuna inanıyorum, elimdeki nikon makinayla artık daha iyi fotolar çekebileceğim için sabırsızlanıyorum emeği geçen herkese çok teşekkürler.. filiz hocam bundan sonra sizi tüm mecralarda yakından takip ediyor olucam sizi tanıdığıma memnun oldum :)

Sena Karahan
21 Ocak 2019
5.0

Saat kaçta ve nerde başlıyor

Hakan Şahin
Hakan Şahin
21 Ocak 2019
5.0

Mükemmel bir eğitimdi çok teşekkür ederim. Photoshop ve Dijital Fotoğrafçılık kitaplarınızda bir harika. Saygılarımla.

İbrahim Boyacı
İbrahim Boyacı
20 Ocak 2019
5.0

Daha önce farklı bir kursta fotoğraf çekimi eğitimi almıştım fakat Sayın hocamizin kalitesi gerçekten üst seviyede. Hem alaylı hem okullu gibi profesyonel seviyede üstelik çok da ilgili bir insan. Bana kattığı değerler için müteşekkirim.

Gülin Uysal Kara
20 Ocak 2019
5.0

Filiz Hanım'a çok teşekkür ediyorum . Açıkçası fotoğrafçılık eğitiminin online çok faydalı olmasını beklemiyordum. Filiz Hanım deneyimlerini de bizle paylaşacak çok keyifli bir eğitim veridi. Benim için bir kaos olan Iso-diyafram-enstantane sorunu sayesinde çözüldü. Teşekkürler.

Sevinc Mustafayeva
17 Ocak 2019
5.0

Merhaba, Saat kaçta başlıycak?

Tüm Yorumlar