AnasayfaOnline EğitimlerBlog Yazarlığı Eğitimi
15 Online
8.653 Öğrenci

Blog Yazarlığı Eğitimi

Blog yazarlığı yaparak para kazanmaya başlayın. Sıfırdan başlayarak nasıl blog yazacağınızı öğreniyoruz. 5 günde kendi blog sitenizi açacak seviyeye geleceksiniz.
4.5
(87)

Düşüncelerinizi, hayallerinizi, içinizden geçenleri binlerce insanla paylaşmak ve yeni insanlar tanımak ister misiniz? Ya da markanızın milyonlarca kişi tarafından tanınmasını ister miydiniz? Bunların hepsi doğru hedef kitle belirlemek ve dilin doğru kullanılması ile mümkün. Bunun için öğrenilmesi gereken bazı teknikler vardır. Blog Yazarlığı Eğitimi sayesinde bu teknikleri siz de öğrenebilir, hayallerinizi hayata geçirebilirsiniz.

Blog yazmak bir blog sitesi aracılığıyla ya da kendi blog sitenizi açarak yapabileceğiniz bir şeydir. Blog yazarken deneyimleri, bilgileri, fikirleri ve düşünceleri birçok kişiye ulaştırma amacını taşırız. Bu ticari ya da hobi olarak yapılabilir. Blog yazmak tıpkı kitap yazmaya benzer. Yazdığınız blog içeriğinin bir kitap gibi raflarda yerini almasını istiyorsanız doğru hedef kitleyi seçmeli ve doğru dili kullanmalısınız. Diğer deyişle kaliteli bir içerik oluşturmalısınız. Blog yazınızın binlerce kişi tarafından okunmasını istiyorsanız yapmanız gereken bazı basit ipuçları mevcuttur. Öncelikle blog yazmak konusunda online eğitim almalısınız. Buradan online ve ücretsiz olarak blog yazma konusunda eğitim alabilir ve aşağıdaki başlıklarla ilgili bilgiler edinebilirsiniz.

Blog yazma ipuçları

  • Hedef kitleyi seçmek,

  • Kitleye uygun dil kullanmak,

  • Dilbilgisi ve yazım kurallarına uymak,

  • Arama motoru optimizasyonu kurallarına uygun blog yazmak,

  • Mesajınızı net ve yalın bir ifadeyle ulaştırmak.

Blog Yazma Online Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

  • İstanbul İşletme Enstitüsü blog bölümünde yazar olmak isteyenler,

  • Kendi blog sayfasını oluşturmak isteyenler,

  • İçerik oluşturma konusunda deneyim sahibi olmak isteyenler,

  • Bu alana ilgi duyanlar.

Devamını göster
Blog Yazarlığı Eğitimi
99400
Video5
Sınav1
Ödev
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün

Blog yazarlığı eğitimine benzer kurslar

Blog yazmayı öğrenmek, içerik ve etkili başlık oluşturmak tek başına yeterli değildir. Bununla birlikte SEO, sosyal medya ve editörlük gibi becerilere de sahip olmanız önerilir.
Web sitenizin trafiğini ve arama motorlarındaki görünürlüğünü artırmak için SEO konusunda uzmanlaşın. SEO kursumuz temel bilgilerden ileri düzey tekniklere kadar her şeyi kapsamaktadır, sitenizi nasıl optimize edeceğinizi öğreneceksiniz.
4.9
(28)

SEO Eğitimi

11 Konu5 Saat
Yemliha TokerYemliha Toker
15069
Sosyal medya becerilerinizi geliştirmek mi istiyorsunuz? Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimimize göz atın. Bu kapsamlı eğitim, kitlenizin ilgisini çeken içerikler oluşturmaktan stratejinizi yönlendirmek için verileri Insights'ta kullanmaya kadar sosyal medyada ustalaşmak için bilmeniz gereken her şeyi öğretecek. Bu eğitimin sonunda bir sosyal medya uzmanı olacaksınız!
EğitmenSedat Ateş
18059