Blog Yazarlığı Eğitimi


$2.23$12.31

4,5
87 Ratings
8 student enrol recently.

  Course content

 • 5 Videos
 • 1 Quiz
 • 1 Homework
 • 2 Practice Exam Quiz
 • Group Chat
 • Discussions

Upcoming Events

 • Sertifika Sınavı başlama tarihi
  29-01-2022 12:00
 • Sertifika Sınavı bitiş tarihi
  30-01-2022 23:59
 • Amazon Eğitimi Başlıyor
  07-02-2022 20:30
Türkçe
Education Period: . Period
Subscription Duration: 120 Days

Blog Yazarlığı Eğitimi Uzaktan Eğitim Programı

Düşüncelerinizi, hayallerinizi, içinizden geçenleri binlerce insanla paylaşmak ve yeni insanlar tanımak ister misiniz? Ya da markanızın milyonlarca kişi tarafından tanınmasını ister miydiniz? Bunların hepsi doğru hedef kitle belirlemek ve dilin doğru kullanılması ile mümkün. Bunun için öğrenilmesi gereken bazı teknikler vardır. Blog Yazarlığı Eğitimi sayesinde bu teknikleri siz de öğrenebilir, hayallerinizi hayata geçirebilirsiniz.

Blog yazmak bir blog sitesi aracılığıyla ya da kendi blog sitenizi açarak yapabileceğiniz bir şeydir. Blog yazarken deneyimleri, bilgileri, fikirleri ve düşünceleri birçok kişiye ulaştırma amacını taşırız. Bu ticari ya da hobi olarak yapılabilir. Blog yazmak tıpkı kitap yazmaya benzer. Yazdığınız blog içeriğinin bir kitap gibi raflarda yerini almasını istiyorsanız doğru hedef kitleyi seçmeli ve doğru dili kullanmalısınız. Diğer deyişle kaliteli bir içerik oluşturmalısınız. Blog yazınızın binlerce kişi tarafından okunmasını istiyorsanız yapmanız gereken bazı basit ipuçları mevcuttur. Öncelikle blog yazmak konusunda online eğitim almalısınız. Buradan online ve ücretsiz olarak blog yazma konusunda eğitim alabilir ve aşağıdaki başlıklarla ilgili bilgiler edinebilirsiniz.

Blog yazma ipuçları

 • Hedef kitleyi seçmek,
 • Kitleye uygun dil kullanmak,
 • Dilbilgisi ve yazım kurallarına uymak,
 • Arama motoru optimizasyonu kurallarına uygun blog yazmak,
 • Mesajınızı net ve yalın bir ifadeyle ulaştırmak.

Online eğitim için ihtiyacınız olan şeyler

 1. Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar.
 2. Aktif internet bağlantısı

Blog Yazma Online Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

 • İstanbul İşletme Enstitüsü blog bölümünde yazar olmak isteyenler,
 • Kendi blog sayfasını oluşturmak isteyenler,
 • İçerik oluşturma konusunda deneyim sahibi olmak isteyenler,
 • Bu alana ilgi duyanlar.

What you will learn?

Blog yazarlığı uzaktan eğitim programında blog yazarken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bilgileneceksiniz. Bir blog yazısında nelerin olması ve olmaması gerektiği konusu oldukça önemlidir ve dikkat edilmelidir. Ayrıca daha fazla kişiye organik yöntemlerle ulaşabilmek için arama motoru optimizasyonuna uygun içerik oluşturmayla ilgili ipuçları bulacaksınız.

Topics of Education

 • Blog Nedir?
 • Blog Sayfası Nasıl Açılır?
 • İçerik Oluştururken Nelere Dikkat Edilmeli?
 • Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?
 • SEO'ya Uygun Makale Nedir?
 • İçerik Uzunluğu Ne Kadar Olmalı?
 • Anahtar Kelime Seçiminde Dikkat Edilecekler Nelerdir?
 • Giriş - Gelişme ve Sonuç Nasıl Uygulanmalıdır?
 • Başlık Seçimi ve Görsel Kullanımı Nasıl Yapılmalıdır?

FAQs About Education

Blog yazarı; okuyuculara bilgi vermek ve eğlendirmek maksadıyla web sitelerinin blog alanlarında yazı yazan kişilere verilen addır. Daha önce keşfedilmiş,  bilinen ve denenen her konuyu okuyucu ile paylaşır. Okuduğu kitaplar, gezdiği, gördüğü yerler, yediği yemekler veya kullandığında memnun kaldığı ürünler gibi çok sayıda konuda deneyim sahibi olanlar bu deneyimlerini blog yazarlığı yaparak, okuyucu ile paylaşır. Bu yazıları paylaşırken dikkat etmeleri gereken önemli detaylar vardır. Özellikle imla kuralları, noktalama işaretleri, kullanılan dilin özenli olması çok önemlidir. İyi bir blog yazarı doğru hedef kitleye hitap edebilmelidir. Blog yazarı olmak için bir mezuniyet koşulu yoktur. Kişinin kendini geliştirmeye önem vermesi gerekir. Blog Yazarlığı Kursu, online eğitimler bu anlamda oldukça faydalı olur. Enstitü, Blog Yazarlığı Eğitimi ile hayallerinize ulaşmanıza yardım ediyor. Online ve ücretsiz olarak yararlanacağınız eğitim, blog yazarlığı ile ilgili önemli ipuçlarına ulaşmanızı sağlıyor.

Kurs Neyi Hedefliyor? Kurs Tarafından Verilen Sertifika Ne İşe Yarar?

Alacağınız Blog yazarlığı eğitimi, son yıllarda popüler olan kişisel gelişim kursları arasında yer alıyor. Kurs, gerek kendinizin gerekse bir başka kişi veya kuruluşun blog sitesinde nitelikli bir yazar olmanızı sağlayacak bir program ile karşınıza çıkıyor. Güncel ya da gelecek ile ilgili düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz gibi geçmiş anılarınızı da bir blog sitesinde yazabilirsiniz.

Blog yazarlığı kursu  sayesinde bu alanda kendinizi daha ileri seviyeye taşıma imkanı elde edersiniz. Hatta blog yazarlığı yaparak, para kazanabilirsiniz. Eğitim tamamlandıktan sonra katıldığınız kurum tarafından sertifika sınavı uygulanmaktadır. Sınavdan başarılı olmanız durumunda, çeşitli alanlarda iş bulma ve kariyer yapma imkanı sağlayan sertifikaya sahip olursunuz.

Blog Yazma Eğitimi Neyi Hedefliyor?

Başarılı bir blog yazarı olabilmek için öğrenilmesi gereken bazı teknik bilgiler vardır. Blog yazarlığı eğitimi sayesinde bu teknikleri öğrenebilir, bu alandaki hayallerinizi hayata geçirebilirsiniz. Bir blog sitesi aracılığıyla ya da kendi blog sitenizi kurarak blog yazarlığı yapabilirsiniz. Blog yazmanın temel amacı; deneyimleri, bilgileri, fikirleri ve düşünceleri hedef kitlenize ulaştırmaktır. Blog yazarlığı ticari amaçla ya da hobi olarak yapılabilir.

Blog yazmanın kitap yazmaya benzediği söylenebilir. Yazdığınız blog içeriğinin tıpkı bir kitap gibi değer görmesini istiyorsanız doğru hedef kitleyi seçmeli, imla kurallarına dikkat etmeli ve doğru dili kullanmalısınız. Daha kolay bir tanımla kaliteli bir içerik oluşturmalısınız. Blog yazınızın hayalinizde canlandığınız gibi hedeflediğiniz tüm kişiler tarafından okunmasını istiyorsanız, uygulamanız gereken teknik bilgileri ve önemli ipuçlarını öğrenmeniz gerekiyor. Enstitünün sağlamış olduğu online eğitim ile hayallerinize ve hedeflerinize yaklaşmış olacaksınız.

Eğitim Boyunca Neler Öğreneceksiniz?

Blog yazarlığı eğitiminde blog yazarken dikkat etmeniz gereken ipuçları hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Bir blog yazısı hazırlarken; nelerin olması ve nelerin olmaması gerektiği konusun dikkat etmeniz gerekenleri öğreneceksiniz. Bunun yanında daha fazla kişiye organik yöntemler kullanarak ulaşabilmek için arama motoru optimizasyonuna uygun içerik oluşturmayla ilgili önemli bilgilere sahip olacaksınız. 

Eğitim kapsamında verilecek tüm ipuçları, iyi bir blog yazarı olmanız için ihtiyaç duyacağınız tüm bilgileri kapsamaktadır. Bu sayede büyük internet siteleri de olmak üzere sertifikalı olarak blog yazarlığı yapma imkanı elde edeceksiniz.

Kendi blog siteniz üzerinden gelir elde edebileceğiniz gibi, blog sitelerine normal veya editör olarak içerik sağlayabilirsiniz.

İstanbul İşletme Enstitüsü sertifikası sahibi olacağınız için birçok kurumda daha hızlı iş bulma imkanı elde edebilirsiniz.

Eğitim İçeriği Nedir? Ne Kadar Sürüyor?

Eğitim alanında uzman eğitmenler aracılığı ile online olarak verilmektedir. Toplamda 5 canlı dersten meydana gelir. Dersler sırasında grup sohbetlerine katılabilir, eğitmene ders esnasında sorular yöneltebilirsiniz. Oldukça verimli geçen derslerin ardından eğitmen tarafından ödevler talep edilir. Dersler genellikle akşam saatlerindedir ancak kaçırdığınız dersler olabilir. Video erişimleri sayesinde kaçırdığınız dersleri tekrar izleme imkanına sahip olursunuz. Eğitim başarıyla tamamlandıktan sonra Enstitü tarafından belirlenen tarihte sertifika sınavı uygulanır. Sertifika sonucunuz neticesinde başarılı olduysanız Blog Yazarlığı Sertifikası almaya hak kazanırsınız. Eğitim süresince ihtiyacınız olacak araç gereçler ise şu şekildedir; bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon. Derslere erişim için de aktif bir internet bağlantınızın olması yeterlidir.

Sertifika Ne İşe Yarar?

Eğitimin tamamlanmasının ardından eğitim süresince edindiğiniz bilgiler ışığında Enstitü tarafından bir sınava tabi tutulursunuz. Bu sınavdan elde ettiğiniz blog yazarlığı sertifikası bu alandaki kariyer planınız için önemli bir kazanımdır. Kazandığınız sertifika özel ve resmi kurumlarda kolaylıkla iş bulma imkanı sunması sebebiyle CV’nizde önemli bir role sahip olacaktır. Özellikle blog yazarlığı alanında mesleki gelişim hedefi olanlar için önemli bir sertifikadır. Kendi blog sitesini kurmak isteyen adayların kaçırmaması gereken bir eğitimdir. Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli olan bu başarı sertifikası soğuk damgalı olarak teslim edilir. Sertifika sayesinde iş yaşamınızda başarınızı etkileyecek önemli bir kazanıma ulaşmış olacaksınız.

Eğitime Kimler Katılmalıdır?

Düşüncelerinizi, isteklerinizi, hayallerinizi ve içinizden geçenleri insanlarla paylaşmak ve yeni insanlar tanımak istemez misiniz? Veya sahip olduğunuz markayı milyonlarca kişi tanısın istemez misiniz? Tüm bunların hepsine ulaşmanın temel yolu iyi bir eğitim almaktan geçer. Doğru hedef kitleye ulaşmak, imla kurallarına dikkat etmek iyi bir araştırmacı ve okuyucu olmak önemlidir. Sizde bu sorulara yanıt arıyorsanız ve aşağıdaki özelliklere sahipseniz, bu eğitim tam size göre!

Bu eğitim programına herhangi bir web sitesinde blog yazarlığı yapmak isteyenler ya da bir blog sitesinde yazarlık yapmak isteyen kişiler katılabilir. 

Bunun yanında kendini geliştirmek isteyenler, kendi blog sitesini kurmak isteyenler katılabilir. 

Blog yazarlığını hobi ya da ticari amaçla yapmak isteyenler de bu eğitimlerden yararlanma imkanına sahiptir. 

Bu eğitimde öğreneceğiniz içerik oluşturma stratejileri sayesinde, doğrudan içerik yazarlığı yaparak para kazanma fırsatı da elde edebilirsiniz.

Eğitimin Konu Başlıkları Nelerdir?

Bu eğitimde sahip olduğunuz bilgiler ışığında kendi kariyer yolunuzu çizme fırsatı yakalayacaksınız. Edindiğiniz bilgiler ve kazandığınız sertifika, ülke sınırlarında iş imkanı sunarken, uluslararası geçerliliğe sahip olması da önemli bir avantajdır. İnternet siteleri ve özellikle de internet haberciliği alanında iş bulma imkanı sunan eğitim, çalışmalarınız sırasında ihtiyacınız olacak önemli başlıkların altını çizmektedir.

Eğitmen Kimdir?

Eğitim Bilal Şentürk Tarafından verilmektedir. İnsan Kaynakları Profesyoneli Bilal Şentürk, Celal Bayar Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesinde Lisans eğitimleri almıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Beykent Üniversitesinde İşletme Yönetimi üzerine Tezli Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Halen insan kaynakları üzerine doktora tezi yazmakta olup, işletmelere insan kaynakları üzerine danışmanlık hizmeti vermektedir. 2010 yılından itibaren çeşitli eğitim kurumlarında insan kaynakları alanında eğitimler vermeye devam etmekte ve Enstitü çatısı altında da birçok eğitim vermektedir.

More
Certificate

Eğitimin sonunda, eğitim süresince edinmiş olduğunuz bilgiler ve örnek olaylar ışığında sınava tabi tutulursunuz. Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Başarınızı ispatlamanın en kolay yolu!

 • Soğuk damgalı,
 • Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli.
Certificate
Expert Comments
Blog yazarlığı eğitimini Türkiye'de veren tek kurum! Editörlük ve içerik alanında çalışmak isteyen herkese tavsiye edeceğim bir eğitim.
Bahar Tokcan Bahar Tokcan İçerik Editörü
Comments(87)
Course Rating 4,5
Dr. Özgür Yılmazkol
Seçil Örengül
18 Ekim 2021
5.0

Bilal Hoca'nın blog yazarlığı ile ilgili kayıtlı bütün yayınlarını izledim. Her birinden bir sürü şey öğrendim. Ancak canlı yayınlarda yaptığı ödev değerlendirmeleri bir çok şeyi daha net anlamama ve hatalarımı görmeme vesile oldu. Ödev değerlendirmesini, canlı yayında, tek tek vakit ayırarak ve noktasından virgülüne değerlendirerek anlatması, ekstra ders mahiyetindeydi. Bu gerçekten bulunması zor bir özveri. Çok ama çok teşekkürler. Keşke verdiğiniz diğer dersler de alanımda olsaydı da sizden daha çok bilgi sömürebilseydim.

Dr. Özgür Yılmazkol
Nazlı çetinkaya
06 Ekim 2021
5.0

Öncelikle bu kurumdaki ilk eğitimimdi ve çok zevkli geçti...Kendimi acaba nasıl blog yazsam diye buldum emegi geçen herkese çok teşekkür ediyorum.Sizin sayenizde uzun zamandır istediğim sertifikalara burdan ücretsiz ve mükemmel hocalar eşliğinde katılıyorum.

Asaf Bedir
18 Mayıs 2021
5.0

Edebiyat öğretmeni olarak, Online Blog Yazarlığı Eğitimi'ne katılmanızı öneririm. Özellikle genç arkadaşlarım ve kendini geliştirmek isteyen herkes için iyi bir fırsat. Başarılı ve kaliteli bir online eğitim platformu.