AnasayfaBlogKuantum Yaşam Koçluğu
Yaşam Koçluğu

Kuantum Yaşam Koçluğu

22 Mayıs 2021
Kuantum Yaşam Koçluğu

Geçmişin izlerini silemeyen, yanında hep bavul gibi taşıyanlardan mısınız? Artık geçmişi kenara koyup geleceğinize odaklanmanın vakti geldi de geçmiyor mu? Sizi aşağıya çeken, geleceğe doğru ilerlemenizi engelleyen yüklerinizden kurtulmanın zamanı geldi. Bütün olumsuz şeyleri kenara atıp bütün olumlu duyguları bilincimize yerleştiriyoruz. Evrene enerji göndermeye hazırsak Kuantum Yaşam Koçluğu ile tanışacağız. Kuantumun ne demek olduğuyla başlıyoruz.

Kuantum Ne Anlama Gelir?

Hayatında fizikle yolu kesişmiş çoğu insanın duyduğu, bilinmezliğiyle cazibesini koruyan kuantumun kelime anlamı ‘miktar’dır. Latince kökenli bir kavram. Bir enerji veya maddeyi olabilen en küçük parçacıklarına kadar araştıran bir bilim dalıdır. Biz kuantumu Max Planck’in teorileri, Siyah Cisim Işıması adlı çalışmasıyla kazandığı Nobel ödülü ile tanımaya başlarız. Sonrası ise bilim dünyasının gelişimi ve Albert Einstein’in kuantum alanında beynini yormasıyla devam eder. Kuantum fiziğine gönül vermiş tanıdık diğer isimler olarak da Schrödinger’in kedisi, Heisenberg’in belirsizlik ilkesi, Niel’s Bohr’un süperpozisyon ilkesinden söz edebiliriz. Kuantum fiziği üzerine inanılmaz düşünülen, düşünüldükçe kafayı yedirtebilecek cinsten bir alan. Birçok teori ve çalışma mevcut, araştırırken kafanızın dolu olmadığından emin olun anlaşılması biraz güç gelebilir.

Kuantum bize fiziğin olasılıklardan meydana geldiğini söyler. Bir olayın gerçekleşmesi bambaşka bir olayı etkileyebilir. Kuantum gerçekliği apayrıdır. Bütün bunlar gibi birçok bilgi öne atılmış, deneyler yapılmış, teoriler öne sürülmüş kuantum fiziği sırlı dünyasıyla her zaman ilgi çekmiştir. Kuantumu anlamak için başka perspektiflerden bakmaya gönüllü olmanız gerekir. Çünkü bildiğiniz somut gerçeklerin aksi şeylerle karşılaşabilirsiniz. Algılarınızı açmanıza yardımcı olabildiysek asıl konumuza giriş yapalım, kuantum yaşam koçluğunu duyan oldu mu?

Kuantum Yaşam Koçluğu Nedir?

Hiç "ne düşünsem başıma geliyor" veya "bir kere de korktuğum şey başıma gelmesin" dediğiniz oldu mu? Buna cevap olarak da şey deriz, "kötüyü çağırırsan gelir." Kuantumun olasılıklardan oluştuğunu söylemiştik ve her olasılık yeni evrenleri meydana getirir görüşü de bilim insanları tarafından yapılmış. İşte bizim bütün olasılıkların içinde başımıza gelen olay gönderdiğimiz enerjiyle meydana gelen kuantum sıçramalarının sonucudur.

Kuantum sıçramasına hemen bir parantez açalım. Atom altı parçacıklardan biri olan elektronun yörüngesinden çıkıp enerji yayarak bir üst yörüngeye geçmesine kuantum sıçraması diyoruz. Hayatın olasılıklardan oluştuğunu düşünecek olursak hayatımızın her alanında sayısız kuantum sıçraması yaptığımızı söyleyebiliriz. ‘İyi düşün iyi olsun’ lafını yabana atmamakta fayda var. Kuantum sıçramaları negatif yönde olabildiği kadar pozitif yönde de olabilir. Korkularımız bizi nasıl kontrol edebiliyorsa inançlarımız sayesinde biz de hayatlarımızı kontrol edebiliriz.

Kuantum Yaşam Koçluğu işte bütün bunlarla ilgilenen bir koçluk dalıdır. Kişinin isteklerini, amaçlarını dinleyerek bir rota oluşturur ve danışanıyla o hedefe doğru bir süreç yürütür. Her şeyin başı inanmak; kendinize inanmak, başaracağınıza inanmak, amaçlarınıza inanmak. Elbette bu hedefler mantık çerçevesinde doğru bir şekilde olmalıdır. Tutup da ben kuş olmak istiyorum gibi seçimler söz konusu değil. Gerçek hedeflere ulaşmak adına kuantum yaşam koçunuz size bilinçaltı CD’leri ile nörolinguistik programlama tekniğiyle kodlamalar yapar. Şimdi kuantum yaşam koçluğunun programına detaylıca göz atalım.

Kuantum Yaşam Koçluğu Programı 

Kuantum yaşam koçluğu programını sizler için araştırdık. Farklı teknikler kullanılabilen koçluk sistemi ortalama 3 aylık bir süreç içeriyor. Bu süreçte ilk başta kişinin kendiyle ilgili olumsuz tüm duygularından, travmalarından, korku ve kendisini engelleyen şeylerden arınması sağlanıyor. Bunun için bilinçaltı temizleme teknikleri ve duygusal özgürleşme tekniği gibi yöntemler kullanılıyor. Kişiyle bilinç düzeyinde ne istediği konusunda konuşulup bir yaşam planlaması yapılıyor. Bu aşama hedefleri, nasıl bir hayat sürmek istendiği, istenilen hayatın makullüğüne karar verilmesini kapsar. Kişinin oluşturduğu bu yeni hayat metaforunu kuantum yaşam koçu bilinçaltına çapalar. Bunun için bilinçaltı CD’lerinden yararlanılır. İlk ay içinde 21 gün bu aşamalara yer verilirken 7 gün kişi dinlendirilir. Çok güçlü bir enerji olan deksha uygulamaları haftada bir kişiye yapılır.

Devam eden süreçte kuantum nefes çalışmalarıyla imajinasyon tekrarları ve deksha uygulamaları devam eder. Ve üçüncü ay da tekrarlarını yaparak tüm bu düşünceler kişinin bilinçaltına yerleştirilmiş olur. Sonuç olarak kuantum yaşam felsefesine göre hayatınızın mimarı sizler olmuş olursunuz. Geçmişten kopamayan, gelecek konusunda endişeli, kafası karışık ve net olamayanlar, hayatında köklü değişiklikler yapmak isteyip bir türlü başlayamayanlar için kuantum yaşam koçluğu iyi bir yol göstericidir. Kişi nihayetinde farkında olduğu veya bilinçaltındaki bütün olumsuz düşüncelerinden arınıp geleceğine odaklanabilir. Kuantum yaşam koçları ise bu süreçte onlara destek olarak başarılı sonuçlar elde etmeye çabalar. Şunu da belirtelim ki bir problem olsun veya olmasın herkes kuantum yaşam koçluğu alabiliyor. Peki kuantum yaşam koçluğu aldıktan sonra merakınız artıp işi ileriye taşımak ister miydiniz? Evet diyenler için kuantum yaşam koçluğu eğitimine hemen göz atalım.

Kuantum Yaşam Koçluğu Eğitimi

Yukarıdaki başlıklarımızda kuantum yaşam koçluğu ve sürecinden bahsederken bazı terimlere yer vermiştik. Bunlar; NLP, deksha, kuantum nefes, duygusal özgürleşme tekniği (EFT)… İşte bütün bu terimlerin anlamlarını ve uygulamalarını öğreneceğiniz bir eğitimden söz ediyoruz. Bu eğitimi alıp profesyonel kuantum yaşam koçluğuna ilerlemek gibi bir tasarınız varsa çeşitli sertifika programlarını araştırabilirsiniz. Tabii en temelinde kuantum bilimi hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Bunun için İstanbul İşletme Enstitüsü olarak verdiğimiz Kuantum Yaşam Felsefesi adlı eğitimimize göz atabilirsiniz. 

Kuantum koçluğu enerji koçluğu olarak da tanımlanabiliyor. Yaşam koçu danışan kişiye enerjisini kullanmayı, yükseltmeyi ve kötü enerjiden arınmayı öğretirken kendi enerjisini de nasıl kullanması gerektiğini iyi bilmelidir. Sonuçta kuantum enerji, insan ve evren üzerine kurulu bir sistemdir. Amaç evrenle uyumu yakalamak ve bir olmaktır. Kuantum Sınırında Yaşam adlı bir kitaptan alıntı yaparak yazımızı bitirelim:

Dünyanın gözüne nasıl göründüğümü bilmiyorum ama ben kendimi, deniz kıyısında oynayan, arada bir daha pürüzsüz bir çakıl taşı ya da sıradan olanlara göre daha güzel bir deniz kabuğu bularak oyalanan bir çocuk olarak görüyorum ve bu sırada uçsuz bucaksız gerçekler denizi önümde keşfedilmemiş, bekliyor.

Isaac Newton
Kuantum Yaşam Koçluğu Kuantum Kuantum Yaşam Felsefesi Kuantum Yaşam Koçluğu nedir Kuantum yaşam koçluğu eğitimi
Beyda Çalışkan
Beyda Çalışkan
Blog Yazarı

Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği 4. sınıf öğrencisidir. Okumak, yazmak, araştırmak dışında müzikle ilgilenmeyi seviyor. Fakülte sosyal kulüplerinden birinin de kurucuları arasında. 

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Yaşam Koçluğu Nedir?
Koçluk

Yaşam Koçluğu Nedir?

02 Ocak 2021
Hayatının Yaşam Koçu Sensin
Kişisel Gelişim

Hayatının Yaşam Koçu Sensin

11 Temmuz 2019
Koçluk; 29 Haziran 2013 tarihinde de resmi gazetede resmen meslek olarak tanındı. Sektör haline geldi. Yapılan araştırmalar bu mesleğin 30 yıl sonra ayakta kalacağı doğrultusunda.
Koçluk

Geleceğimizin Mesleği: Koçluk

06 Haziran 2021
Yaşam Koçluğu Eğitimi
5
(15)

Yaşam Koçluğu Eğitimi

19 Konu16 Saat
Buket GüngenBuket Güngen
800399
Duygusal Zeka Eğitimi
4.9
(73)

Duygusal Zeka Eğitimi

36 Konu5 Saat
NLP eğitimi ve sertifikası
5
(40)

NLP Eğitimi

26 Konu10 Saat
Buket GüngenBuket Güngen
755259