AnasayfaBlogKuantum Yaşam Koçluğu
Yaşam Koçluğu

Kuantum Yaşam Koçluğu

22 Mayıs 2021
Parmaklarını genişçe açarak ışığa doğru uzanan bir çift elin yakın çekimi. Arka plan, mavi ve mor yıldızlardan oluşan bir galaksinin ışıl ışıl parladığı yıldızlı bir gece gökyüzüdür. Parlak bir ışıkla aydınlatılan el, derideki kırışıklıkları ve buruşuklukları ortaya çıkarıyor. Tırnaklar mavinin koyu bir tonuna boyanmış ve parmaklar karanlıkta bir şeyi hafifçe kavrıyor gibi görünüyor. Işık parmaklardan yansıyarak onları parlıyormuş gibi gösteriyor. Görüntü, eller daha büyük bir şeyi aramak için uzanırken bir beklenti ve merak anını yakalıyor.
KonuAçıklamaSonuç
Kuantum FiziğiEnerji veya maddenin en küçük parçacıklarına kadar araştıran bir bilim dalıdır.Olasılıklar ve etkileşimler üzerine kurulu bir gerçekliğe işaret eder.
Kuantum Yaşam KoçluğuKişinin isteklerini ve amaçlarını dinleyerek bir rota oluşturur. Bu hedeflere giden yolda danışana yardımcı olur.Kişinin kendi hayatının mimarı olmasına yardımcı olur.
Kuantum SıçramasıAtom altı parçacıklardan biri olan elektronun yörüngesinden çıkıp enerji yayarak bir üst yörüngeye geçmesi olayıdır.Bu durum, hayatımızın her alanında sayısız sıçramalar yaptığımızı ve bu sıçramaların iyilik veya kötülük yönünde olabileceğini gösterir.
Kuantum Yaşam Koçluğu Programı3 aylık bir süreç içerir ve kişinin olumsuz duygularından, travmalarından arınmasını, hedeflerini belirlemesini ve bu hedeflere ulaşmasını sağlar.Hayatında köklü değişiklikler yapmak isteyip bir türlü başlayamayanlar için ideal bir programdır.
Kuantum İmajinasyon TekrarlarıKişinin kendi hayatında yapmak istediği değişikliklerin zihninde tekrar tekrar oluşturulması işlemidir.Bu teknik ile olumlu düşüncelerin bilinçaltına yerleşmesi sağlanır.
Bilinçaltı Temizleme TeknikleriKuantum Yaşam Koçluğu programının ilk aşamalarında kullanılan tekniklerdir.Bu teknikler kişinin olumsuz duygularından ve travmalarından arınmasını sağlar.
Deksha UygulamalarıKişiye haftada bir yapılan enerji uygulamalarıdır.Bu durum hayatında olumlu değişiklikler yapmayı amaçlayan kişinin enerjisini yükseltir.
Kuantum Yaşam KoçunuzKuantum yaşam koçunuza, amaçlarınızı, hedeflerinizi ve korkularınızı ifade edebilir ve hedeflerinize ulaşmak için planlar oluşturabilirsiniz.Kuantum yaşam koçunuza, kişi olarak büyüme ve gelişme konusunda rehberlik edmektedir.
Nörolinguistik Programlama TekniğiBir kişinin istek ve amaçlarına göre bilinçaltına kodlamalar yapılmasını sağlar.Kişi, inançları ve düşünceleri sayesinde hayatlarını kontrol edebilirler.
Kendine İnanmakTüm bu süreçlerde en önemli gelgeç olan kişinin kendine ve başaracağına olan inancıdır.Bu inanç sayesinde, kişi olumlu düşünerek hayatının kontrolünü ele alabilir.

Geçmişin izlerini silemeyen, yanında hep bavul gibi taşıyanlardan mısınız? Artık geçmişi kenara koyup geleceğinize odaklanmanın vakti geldi de geçmiyor mu? Sizi aşağıya çeken, geleceğe doğru ilerlemenizi engelleyen yüklerinizden kurtulmanın zamanı geldi. Bütün olumsuz şeyleri kenara atıp bütün olumlu duyguları bilincimize yerleştiriyoruz. Evrene enerji göndermeye hazırsak Kuantum Yaşam Koçluğu ile tanışacağız. Kuantumun ne demek olduğuyla başlıyoruz.

Kuantum Ne Anlama Gelir?

Hayatında fizikle yolu kesişmiş çoğu insanın duyduğu, bilinmezliğiyle cazibesini koruyan kuantumun kelime anlamı ‘miktar’dır. Latince kökenli bir kavram. Bir enerji veya maddeyi olabilen en küçük parçacıklarına kadar araştıran bir bilim dalıdır. Biz kuantumu Max Planck’in teorileri, Siyah Cisim Işıması adlı çalışmasıyla kazandığı Nobel ödülü ile tanımaya başlarız. Sonrası ise bilim dünyasının gelişimi ve Albert Einstein’in kuantum alanında beynini yormasıyla devam eder. Kuantum fiziğine gönül vermiş tanıdık diğer isimler olarak da Schrödinger’in kedisi, Heisenberg’in belirsizlik ilkesi, Niel’s Bohr’un süperpozisyon ilkesinden söz edebiliriz. Kuantum fiziği üzerine inanılmaz düşünülen, düşünüldükçe kafayı yedirtebilecek cinsten bir alan. Birçok teori ve çalışma mevcut, araştırırken kafanızın dolu olmadığından emin olun anlaşılması biraz güç gelebilir.

Kuantum bize fiziğin olasılıklardan meydana geldiğini söyler. Bir olayın gerçekleşmesi bambaşka bir olayı etkileyebilir. Kuantum gerçekliği apayrıdır. Bütün bunlar gibi birçok bilgi öne atılmış, deneyler yapılmış, teoriler öne sürülmüş kuantum fiziği sırlı dünyasıyla her zaman ilgi çekmiştir. Kuantumu anlamak için başka perspektiflerden bakmaya gönüllü olmanız gerekir. Çünkü bildiğiniz somut gerçeklerin aksi şeylerle karşılaşabilirsiniz. Algılarınızı açmanıza yardımcı olabildiysek asıl konumuza giriş yapalım, kuantum yaşam koçluğunu duyan oldu mu?Kuantum Yaşam Koçluğu Nedir?

Hiç "ne düşünsem başıma geliyor" veya "bir kere de korktuğum şey başıma gelmesin" dediğiniz oldu mu? Buna cevap olarak da şey deriz, "kötüyü çağırırsan gelir." Kuantumun olasılıklardan oluştuğunu söylemiştik ve her olasılık yeni evrenleri meydana getirir görüşü de bilim insanları tarafından yapılmış. İşte bizim bütün olasılıkların içinde başımıza gelen olay gönderdiğimiz enerjiyle meydana gelen kuantum sıçramalarının sonucudur.

Kuantum sıçramasına hemen bir parantez açalım. Atom altı parçacıklardan biri olan elektronun yörüngesinden çıkıp enerji yayarak bir üst yörüngeye geçmesine kuantum sıçraması diyoruz. Hayatın olasılıklardan oluştuğunu düşünecek olursak hayatımızın her alanında sayısız kuantum sıçraması yaptığımızı söyleyebiliriz. ‘İyi düşün iyi olsun’ lafını yabana atmamakta fayda var. Kuantum sıçramaları negatif yönde olabildiği kadar pozitif yönde de olabilir. Korkularımız bizi nasıl kontrol edebiliyorsa inançlarımız sayesinde biz de hayatlarımızı kontrol edebiliriz.

Kuantum Yaşam Koçluğu işte bütün bunlarla ilgilenen bir koçluk dalıdır. Kişinin isteklerini, amaçlarını dinleyerek bir rota oluşturur ve danışanıyla o hedefe doğru bir süreç yürütür. Her şeyin başı inanmak; kendinize inanmak, başaracağınıza inanmak, amaçlarınıza inanmak. Elbette bu hedefler mantık çerçevesinde doğru bir şekilde olmalıdır. Tutup da ben kuş olmak istiyorum gibi seçimler söz konusu değil. Gerçek hedeflere ulaşmak adına kuantum yaşam koçunuz size bilinçaltı CD’leri ile nörolinguistik programlama tekniğiyle kodlamalar yapar. Şimdi kuantum yaşam koçluğunun programına detaylıca göz atalım.

Kuantum Yaşam Koçluğu Programı 

Kuantum yaşam koçluğu programını sizler için araştırdık. Farklı teknikler kullanılabilen koçluk sistemi ortalama 3 aylık bir süreç içeriyor. Bu süreçte ilk başta kişinin kendiyle ilgili olumsuz tüm duygularından, travmalarından, korku ve kendisini engelleyen şeylerden arınması sağlanıyor. Bunun için bilinçaltı temizleme teknikleri ve duygusal özgürleşme tekniği gibi yöntemler kullanılıyor. Kişiyle bilinç düzeyinde ne istediği konusunda konuşulup bir yaşam planlaması yapılıyor. Bu aşama hedefleri, nasıl bir hayat sürmek istendiği, istenilen hayatın makullüğüne karar verilmesini kapsar. Kişinin oluşturduğu bu yeni hayat metaforunu kuantum yaşam koçu bilinçaltına çapalar. Bunun için bilinçaltı CD’lerinden yararlanılır. İlk ay içinde 21 gün bu aşamalara yer verilirken 7 gün kişi dinlendirilir. Çok güçlü bir enerji olan deksha uygulamaları haftada bir kişiye yapılır.

Devam eden süreçte kuantum nefes çalışmalarıyla imajinasyon tekrarları ve deksha uygulamaları devam eder. Ve üçüncü ay da tekrarlarını yaparak tüm bu düşünceler kişinin bilinçaltına yerleştirilmiş olur. Sonuç olarak kuantum yaşam felsefesine göre hayatınızın mimarı sizler olmuş olursunuz. Geçmişten kopamayan, gelecek konusunda endişeli, kafası karışık ve net olamayanlar, hayatında köklü değişiklikler yapmak isteyip bir türlü başlayamayanlar için kuantum yaşam koçluğu iyi bir yol göstericidir. Kişi nihayetinde farkında olduğu veya bilinçaltındaki bütün olumsuz düşüncelerinden arınıp geleceğine odaklanabilir. Kuantum yaşam koçları ise bu süreçte onlara destek olarak başarılı sonuçlar elde etmeye çabalar. Şunu da belirtelim ki bir problem olsun veya olmasın herkes kuantum yaşam koçluğu alabiliyor. Peki kuantum yaşam koçluğu aldıktan sonra merakınız artıp işi ileriye taşımak ister miydiniz? Evet diyenler için kuantum yaşam koçluğu eğitimine hemen göz atalım.

Kuantum Yaşam Koçluğu Eğitimi

Yukarıdaki başlıklarımızda kuantum yaşam koçluğu ve sürecinden bahsederken bazı terimlere yer vermiştik. Bunlar; NLP, deksha, kuantum nefes, duygusal özgürleşme tekniği (EFT)… İşte bütün bu terimlerin anlamlarını ve uygulamalarını öğreneceğiniz bir eğitimden söz ediyoruz. Bu eğitimi alıp profesyonel kuantum yaşam koçluğuna ilerlemek gibi bir tasarınız varsa çeşitli sertifika programlarını araştırabilirsiniz. Tabii en temelinde kuantum bilimi hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Bunun için İstanbul İşletme Enstitüsü olarak verdiğimiz Kuantum Yaşam Felsefesi adlı eğitimimize göz atabilirsiniz. 

Kuantum koçluğu enerji koçluğu olarak da tanımlanabiliyor. Yaşam koçu danışan kişiye enerjisini kullanmayı, yükseltmeyi ve kötü enerjiden arınmayı öğretirken kendi enerjisini de nasıl kullanması gerektiğini iyi bilmelidir. Sonuçta kuantum enerji, insan ve evren üzerine kurulu bir sistemdir. Amaç evrenle uyumu yakalamak ve bir olmaktır. Kuantum Sınırında Yaşam adlı bir kitaptan alıntı yaparak yazımızı bitirelim:

Dünyanın gözüne nasıl göründüğümü bilmiyorum ama ben kendimi, deniz kıyısında oynayan, arada bir daha pürüzsüz bir çakıl taşı ya da sıradan olanlara göre daha güzel bir deniz kabuğu bularak oyalanan bir çocuk olarak görüyorum ve bu sırada uçsuz bucaksız gerçekler denizi önümde keşfedilmemiş, bekliyor.

Isaac Newton
Kuantum Fiziği, Enerji veya maddenin en küçük parçacıklarına kadar araştıran bir bilim dalıdır, Olasılıklar ve etkileşimler üzerine kurulu bir gerçekliğe işaret eder, Kuantum Yaşam Koçluğu, Kişinin isteklerini ve amaçlarını dinleyerek bir rota oluşturur Bu hedeflere giden yolda danışana yardımcı olur, Kişinin kendi hayatının mimarı olmasına yardımcı olur, Kuantum Sıçraması, Atom altı parçacıklardan biri olan elektronun yörüngesinden çıkıp enerji yayarak bir üst yörüngeye geçmesi olayıdır, Bu durum, hayatımızın her alanında sayısız sıçramalar yaptığımızı ve bu sıçramaların iyilik veya kötülük yönünde olabileceğini gösterir, Kuantum Yaşam Koçluğu Programı, 3 aylık bir süreç içerir ve kişinin olumsuz duygularından, travmalarından arınmasını, hedeflerini belirlemesini ve bu hedeflere ulaşmasını sağlar, Hayatında köklü değişiklikler yapmak isteyip bir türlü başlayamayanlar için ideal bir programdır, Kuantum İmajinasyon Tekrarları, Kişinin kendi hayatında yapmak istediği değişikliklerin zihninde tekrar tekrar oluşturulması işlemidir, Bu teknik ile olumlu düşüncelerin bilinçaltına yerleşmesi sağlanır, Bilinçaltı Temizleme Teknikleri, Kuantum Yaşam Koçluğu programının ilk aşamalarında kullanılan tekniklerdir, Bu teknikler kişinin olumsuz duygularından ve travmalarından arınmasını sağlar, Deksha Uygulamaları, Kişiye haftada bir yapılan enerji uygulamalarıdır, Bu durum hayatında olumlu değişiklikler yapmayı amaçlayan kişinin enerjisini yükseltir, Kuantum Yaşam Koçunuz, Kuantum yaşam koçunuza, amaçlarınızı, hedeflerinizi ve korkularınızı ifade edebilir ve hedeflerinize ulaşmak için planlar oluşturabilirsiniz, Kuantum yaşam koçunuza, kişi olarak büyüme ve gelişme konusunda rehberlik edmektedir, Nörolinguistik Programlama Tekniği, Bir kişinin istek ve amaçlarına göre bilinçaltına kodlamalar yapılmasını sağlar, Kişi, inançları ve düşünceleri sayesinde hayatlarını kontrol edebilirler, Kendine İnanmak, Tüm bu süreçlerde en önemli gelgeç olan kişinin kendine ve başaracağına olan inancıdır, Bu inanç sayesinde, kişi olumlu düşünerek hayatının kontrolünü ele alabilir
Kuantum Yaşam Koçluğu Kuantum Kuantum Yaşam Felsefesi Kuantum Yaşam Koçluğu nedir Kuantum yaşam koçluğu eğitimi
Bu fotoğraf bir tarlada oturan bir kadını gösteriyor. Beyaz uzun kollu bir gömlek, mavi kot pantolon ve kahverengi botlar giyiyor. Saçları düşük bir at kuyruğu şeklinde geriye toplanmış ve gözlük takıyor. İki eli kucağında ve uzaklara bakıyor. Tarla yemyeşil, uzun otlar ve arka planda birkaç ağaç var. Gökyüzü güzel bir mavidir ve birkaç beyaz bulut etrafa dağılmıştır. Kadın huzurlu ve çevresinden memnun görünüyor. Görüntü boyunca yayılan sakin bir özgüveni var.
Beyda Çalışkan
Blog Yazarı

Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği 4. sınıf öğrencisidir. Okumak, yazmak, araştırmak dışında müzikle ilgilenmeyi seviyor. Fakülte sosyal kulüplerinden birinin de kurucuları arasında. 

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Bu görselde kameraya gülümseyen ve elinde pembe bir işaret tutan bir kadın görülüyor. Muhtemelen başarılı bir yaşam koçu olmanın önemli bir parçası olan yaşam koçluğu sertifikasyon kursuna katılıyor. Gülümsemesi yeni girişimi için duyduğu coşku ve heyecanı ifade ediyor. Boynunun yakın çekimi güven duygusunu ve başarma kararlılığını ortaya koyuyor. Ağzının yakın çekimi kararlılık ve odaklanma hissi verirken, saçlarının bulanık görüntüsü rahat bir atmosfere işaret ediyor. Burnunun yakın çekimi, başarılı bir yaşam koçu için kilit bir özellik olan detaylara verdiği önemi gösteriyor. Sonuç olarak, bu görüntü bir yaşam koçu olmak için gereken tutku ve özveriyi göstermektedir. Doğru eğitimle, bu kadının sertifikalı bir yaşam koçu olma yolculuğunda başarılı olacağından emin olabilirsiniz.
5
(15)

Yaşam Koçluğu Eğitimi

19 Konu16 Saat
Buket GüngenBuket Güngen
24001340
Bu resim online bir NLP kursunu ve sertifikasını tasvir etmektedir. Resimdeki kadın gülümseyerek kursun eğlenceli ve ödüllendirici olduğunu ima ediyor. Boynunun, saçının ve ağzının yakın çekimi, kursun doğal dil işlemenin tüm yönlerini kapsadığını göstermektedir. Siyah arka plan ve merdiven, kursun kapsamlı ve ilgi çekici olduğunu gösteriyor. Arka plandaki kişinin elleri bulanıklaştırılarak kadına ve kurs materyaline odaklanıldığı vurgulanıyor. Kısacası, bu görsel NLP kursunun ve sertifikasyonunun ilgi çekici, kapsamlı ve ödüllendirici bir deneyim sunduğunu anlatmaktadır.
5
(40)

NLP Eğitimi

26 Konu10 Saat
Buket GüngenBuket Güngen
1350790