Hacer Doğaner Keklik

Instructor

Born in Karabük, Trainer Hacer Doğaner Keklik completed her education in Zonguldak and Istanbul, respectively.

Between 2003 and 2011, she worked as an accounting officer in the private sector. She left this job voluntarily with her love for the world of education, and received training on NLP, Professional Coaching, Student Coaching, Memory Techniques, Mind Maps, Speed ​​Reading with Understanding, and Mental Arithmetic, respectively.

During this training process, she met his teacher, Educator-Writer Oğuz Saygın, and carried the training she received into professional life. Since 2011, she has been working on Private Student Coaching, together with the trainings she has given at Bilten Kindergarten, Beykent Minik Yıldızlar Kindergarten, Birikim Dershaneleri, Adakent College Educational institutions.

She took part in projects as a volunteer in many non-governmental organizations and took active roles in meeting the needs of schools and students, especially in Anatolia. She has supported the success of many students with his trainings.

She is married and has two children and continues her studies in the field of education with her individual student trainings.

Evaluations(79)
Average Rating 4,9
Aysun Korkmaz
Aysun Korkmaz
27 November 2021
5.0

Hacer hoca çok pratik ve motivasyonunuzu artıran tarzda anlatım tekniği var. Hiç derste gibi hissetmiyorunuz, verdiği örnekler hep yaşamdan akılda kalan gerçek örnekler . Cok samimi ve çalışkan bir egitmen. Ben hafıza teknikleri dersini zevkle dinledim. Kendisine buradan da çok teşekkür ediyorum.

Melek Oktar Inan
26 November 2021
5.0

Hacer hocamdan çok güzel bilgiler öğrendim ,okumayı seviyorum ve yavaş okumanın en büyük sorununun iç ses olduğunu söyledi artık yavaş okumanın nedenini biliyorum.Öğrenmenin yaşı yok bu eğitimi çok saçma bulan yakınlarıma karşılık iyiki almışım diyorum .Eğitimin içindeki parodiler ve müzikler çok eğlendirdi .Çok teşekkürler kendisine .

Nihan Bayrak
Nihan Bayrak
12 October 2021
5.0

Çok başarılı bir eğitmen, aynı zamanda çok samimi ve dersleri eğlenceli geçiyor. Anlayarak Hızlı Okuma programına katıldım ve öğrettiklerini hala uyguluyorum, sonuç da git gide daha iyi diyebilirim.

Peren İlge Genç
25 June 2021
5.0

Hacer Hoca'nın enerjisi ve ders anlatımı harika! Katıldığım için çok mutluyum ve eğitimlerin anlayarak okuma hızınızda kısa sürede ne kadar fark ettirebildiğini görünce şaşıracağınıza eminim. Hacer Hoca'ya çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.

Nuriye   Akcan Şen
Nuriye Akcan Şen
03 May 2021
5.0

Hacer hocanın enerjisi çok güzel. Bilgileri aktarırken kullandığı yöntemler efsane. Emeklerinden dolayı kendisine sevgilerimi sunuyorum.