AnasayfaBlogTeknolojiyle Gelen Uzaktan Online Eğitim
Uzaktan Eğitim

Teknolojiyle Gelen Uzaktan Online Eğitim

30 Ekim 2019
Teknolojiyle Gelen Uzaktan Online Eğitim

Sınırsız eğitim deyince pek çok insanın aklına online eğitim gelmekte. Eğitim son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle zaman ve mekan bakımından sınırlarını aştı ve online eğitim çok yaygınlaştı. Bundan yaklaşık yirmi yıl önce online eğitim yeni yeni oluşuyordu. 

Teknolojik Gelişmeler ve Bilgi Çağı

Zamanla teknolojik gelişmeler, zaman yönetiminin önem kazanması, gelişim ve bilgi çağının getirileri ve maddiyat gibi unsurlar sebebiyle online eğitimler çok talep edilen ve içinde çeşitlilik barındıran eğitimler oldular. Online eğitimlere talep arttıkça hem ders çeşitliliği hem de eğitmen sayısı her geçen gün artmakta. 

Online eğitimler kimler tarafından veriliyor?

Uzaktan online eğitim verenlerin mutlaka akademisyen olması gerekmiyor. İşini iyi bilen/yapan, öğreteceklerini iyi tecrübe etmiş ve anlatı yetisi gelişmiş herkes en iyi bildiği konuları online eğitim ve kurslarla öğrencilere sunabilir. Bu durum da pek çok insanı eğitim vermeye teşvik ediyor. 

Yaygınlaşan Eğitim Modeli

Yapılan araştırmalara göre online eğitim alan öğrenci sayısı yedi yılda on kat artacak. Bu, uzaktan eğitim ihtiyacının ne derece arttığını gösteriyor. Online eğitimin bu kadar yaygın ve popüler olmasında sunduğu avantajların yeri büyük. Sunulan online eğitim fırsatı size evinizin rahatlığında eğitim şansı vermektedir.

İnternet üzerinden canlı olarak takip edilen dersler evinizden hiç çıkmadan eğitime katılmanızı sağlar. Hatta ofisten ya da istediğiniz takdirde gittiğiniz herhangi bir mekandan derslere katılabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey hızlı bir internet bağlantısı.

Online Eğitimler Neden Popüler?

Online eğitimlerde her konuda eğitim verilmesi ve eğitimlerin sonunda sertifika verilmesi eğitimleri daha cazip kılıyor. Maddi bakımdan küçük rakamlarla ya da ücretsiz verilen online eğitimler öğrencilerin gelişimini de sağlıyor. Ders videolarının tekrar izlenebilir olması, deneme sınavları ve ödevler de konu pekiştirme yönünden öğrencilere büyük destek sağlıyor. Online eğitimin sağladığı avantajlar sayesinde, yoğun bir tempoya sahip ya da maddi bakımdan birden fazla eğitim alamayan kişiler kendilerini kasmadan hem gelişiyor hem de değişiyorlar.

Uzaktan yapılan online eğitimler nereden alınmalı?

İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından başlatılmış olan online eğitimler ve sertifika programları uzun zamandır çok popüler. Bu kurumdan kişisel gelişim eğitimleri dahil olmak üzere farklı konularda eğitimler almak mümkün.

Uzaktan Eğitim Sertifikaları

Sertifika ise online eğitimler sonucu girdiğiniz sınavda ve verilen ödevlerde başarı gösterdiğinizde almaya hak kazandığınız belgedir. Bu belgeler profesyonel iş dünyasının her yerinde geçen bir güç. Ücretsiz sertifika programları sizi rakiplerinizden ayırdığı gibi yeterliliklerinizi de gösterebilme imkanı sağlar. Katıldığınız iş görüşmelerinde sunacağınız mesleki sertifikalar görüşme esnasında sizi daha güçlü yapacaktır.

Alacağınız eğitimlerden sonra verilen sertifika kodu ya da başarı belgesi ile öğrencilerin başarısı kanıtlanıyor. Uzaktan online eğitim yöntemiyle yüksek lisans düzeyinde eğitim alıp, iş yaşamında kalıcı bir başarı elde edebilirsiniz. Siz de eğitimlere katılın, başarınızı özgeçmişinizde ya da dijital özgeçmişinizde sergileyin ve iş başvurularında ön plana çıkın.

Eğitmenle İletişim

Her durumda olduğu gibi online eğitimlerde de bazı sıkıntılar olabiliyor. Bazı öğrenciler canlı ders dinlemeyi veya ders videosu izlemeye tercih ediyorlar. Eğitmen ders anlatırken kendisine soru sormak ve iletişim halinde olmak istiyor. Bu tarz öğrencilere göre canlı ders kaçırıldığında o dersten verim almak neredeyse imkansızlaşıyor.

Bazen canlı ders sırasında internet yavaşlıyor ya da bağlantı kopuyor. Bu da dersin bölünmesine ya da başka bir zamana ertelenmesine sebep oluyor. Online eğitimin sağladığı avantajlar sayesinde birçok sıkıntıların hafiflettiğini düşünüyorum. Zaman ve mekan sınırsızlığı içinde eğitim almak ve her yönden gelişimi sağlamak daha cazip geliyor bana.

kişisel gelişim online eğitim sertifika uzaktan eğitim zaman yönetimi
Konuk Yazar
Konuk Yazar
Blog Yazarı

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Teknolojinin Yararları Nelerdir?
Teknoloji

Teknolojinin Yararları Nelerdir?

26 Aralık 2019
Teknolojinin Zararları Nelerdir?
Teknoloji

Teknolojinin Zararları Nelerdir?

03 Aralık 2019
Teknoloji ve Mesleklere Etkisi
Teknoloji

Teknoloji ve Mesleklere Etkisi

16 Mayıs 2019