Close
Mobil Menu Bars

Online Eğitim İle Bir Adım Öne Geçin

30 Mayıs 2019, 1875 defa okundu.
Online Eğitim İle Bir Adım Öne Geçin
online eğitim, online eğitimler, online eğitim programları, yabancı dil, anlayarak hızlı okuma

Çağımız bilişim ve eğitim çağı. Böyle olunca teknoloji bizlere muhteşem fırsatlar sunuyor. Bunun en güzel örneklerinden biri de online eğitim. Peki nedir bu online eğitim? Gelin birlikte bakalım.

Online eğitim; uzman eğitmen ve öğrencilerin herhangi bir zamana ve mekana bağlı kalmaksızın istedikleri yerde ve saatte internet ortamında canlı veya video içerikleriyle biraraya gelerek oluşturulan platformdur. Bu eğitim sisteminde eğitmenler ve öğrenciler geleneksel sınıf ortamından muaftır. Bu eğitimler için ihtiyacımız olan yegane şey internete bağlanabilen bir cihaz ve kesintisiz internettir. 

Nasıl Online Eğitim Alabiliriz?

Online eğitimler hemen hemen herkesin anlayabileceği şekilde tasarlanmış eğitim bir modelidir. Bu sebeble her yaştan ve meslekten kişiler bu programlarda kendilerine yer bulabilir. Bugün birçok üniversite, şirket ve İnternet siteleri bu şekilde eğitim vermektedir. Bunun için yapmamız gereken sadece interneti açıp derse katılmaktır. Üstelik evimizde, parkta, sahilde ya da bir cafede. Sınıfımızı seçmek bize kalmış.

online eğitim, online eğitimler, online eğitim programları, yabancı dil, anlayarak hızlı okuma

Online Eğitim Bize Nasıl Katkı Sağlar? 

Online eğitim bize işimizde ve sosyal çevremizde yükselmemiz için pek çok olanak tanır. Örneğin bir üniversite öğrencisi miyiz? Neden kendi alanımız dahilinde bir program seçip bilgi birikimimize katkı sağlayarak iş dünyasına rakiplerimizden bir adım önde başlamayalım. Ev hanımı ya da çocuklarını büyütmeyi tercih etmiş bir anne miyiz?

Evde oturduğumuz yerden online İngilizce eğitimi alarak kişisel gelişimimize katkı sağlamak bizi mutlu etmez mi? Veyahut halihazırda bir işimiz zaten var. Bize getirisi olacağına inandığımız bir eğitim programı seçerek kendimizi kariyer basamaklarında bir üst sıraya taşıyabiliriz. Kısacası bu programlar arasında kendimize uygun bir dalı mutlaka bulabiliriz. 

Online Eğitim Programlarında Hangi Eğitimleri Alabiliriz?

Online eğitim sistemi içerisinde birçok alanı barındırmaktadır. Bunlar yabancı dilden, anlayarak hızlı okumaya, blog yazarlığından, diksiyon eğitimine, bilgisayar programcılığından, içerik editörlüğüne pek çok alanda değişiklik göstermektedir.

online eğitim, online eğitimler, online eğitim programları, yabancı dil, anlayarak hızlı okuma

Ayrıca fotoğrafçılık eğitimi, genel muhasebe, halkla ilişkiler ve iletişim, ikna teknikleri, insan kaynakları yönetimi, temel iş sağlığı uzmanlığı gibi çok fazla konuda alanında uzman eğitmenlerden alacağımız eğitimler ile kendimizi geliştirebileceğimiz platformlar bulunmaktadır. Özetle online eğitim programları çok geniş yelpazeye ayrılmıştır. Zaman bunların kıymetini bilip kendimize katkı sağlama zamanıdır. Örneğin bugün Harward Üniversitesi'nin derslerine bile online olarak katılmak mümkündür. Harika değil mi? 

Neden Online Eğitim Almalıyız?

Günümüz dünyasında en kârlı ve geri dönüşü olan yatırım kendimize yaptığımız yatırımdır. Bugün birçok şirket diplomalarımızın yanı sıra aldığımız ve sertifikalar ile belgelendirdiğimiz eğitimlere olumlu bakmaktadır. Fakat bunun için vaktimiz olmayabilir. İşte online eğitim programları tam da bunun için vardır. Örgün eğitim modelindeki gibi okula gitmek yerine vaktini ve yerini kendimiz tayin ederek alabileceğimiz bu eğitimler işimizi bir hayli kolaylaştırmaktadır. Üstelik bu eğitimlerin birçoğu ücretsizdir.

Biz de bugün 6 milyonu bulan online eğitim sistemi öğrencilerinin arasına katılabilir ve eğitimizle bir adım öne geçebiliriz.

Yazar: Esma Kaleli

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(1)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Zehra Tanrıverdi
25 Haziran 2019
.0

Sizden online eğitim aldım. Ücretsiz eğitimlerin blog yazarı olmama katkısı büyük. En güzeli artık sertifikam var. Çok teşekkürler tüm ekibe.