AnasayfaBlogHayatınızı Değiştirecek 10 Eğitim
Kişisel Gelişim

Hayatınızı Değiştirecek 10 Eğitim

01 Ekim 2021
Hayatınızı Değiştirecek 10 Eğitim

Hayatınızı iyileştirip değiştirmenin harika yolu ücretsiz eğitimlere katılmaktır. Daha mutlu ve sağlıklı bir yaşam istiyorsanız geleneksel ve rutin yaşam tarzını bir kenara bırakmalısınız. Benzersiz ve havalı bir yaşamı kim istemez ki? Benzersiz olmanın ne anlama geldiğini düşünmek için kendinize biraz zaman ayırın. Diğer insanlardan farklı ne yapıyorsunuz?

İnsanları oldukları kişi yapan tüm her şeyi düşünün. Düşünceleri, inançları, alışkanlıkları, değerleri, yetenekleri... Bunu anladıktan sonra kendinize bir dönüp bakın. Nasıl bir yaşam sürüyorsunuz? Hayatınızın iyi olduğunu düşünüyorsanız elbette sorun yok ama en iyiyi bulmak için kendinize diğerlerinden farklı bir şey katmalısınız. Kişiliğinizi ve yetenekleri yani sizi değiştirecek bir hayat kurmak için yeni şeyler öğrenin. Herkesin yapamadığı ve korktuğu şey yenilik, yeni şeyler öğrenmek. Bunu yapabilirsiniz. Korkmayın, tüm bunları ücretsiz eğitimlerle de yapabilirsiniz. İstanbul İşletme Enstitüsü bunun için kurulmuş bir yer. 

Hayatınızı Değiştirecek 10 Ücretsiz Eğitim

Hayatınızı daha iyi hale getirecek ve kendinizi geliştirebileceğiniz 10 ücretsiz eğitimi sizinle paylaşıyorum. Yapmanız gereken eğitimin sayfasına gidip hemen başla butonuna tıklamak ve bununla birlikte değişimi başlatmak. 

1 - Kariyer Yönetimi Eğitimi

Üniversitede okuyor olabilirsiniz, yeni bir kariyer yolu çizmek istiyor olabilirsiniz. Kendinizi tanımak için öncelikle bir SWOT analizi yapmanız öncesinde faydalı olacaktır. Daha sonra nelerden hoşlanıyorsanız kendinize bir yol belirleyin.

Bu yolu belirlemek için kariyer yönetimi eğitimine katılabilirsiniz. Üstelik bu bir İnsan Kaynakları alanı olduğu için hem bir işveren, ik uzmanı açısından hem de kendi açınızdan bir kariyer yönetimi planı oluşturabilirsiniz. Belirlediğiniz hedefe ulaşmak kariyer yönetiminden geçiyor. Kim hayalindeki işi yapmak istemez ki? Bu ücretsiz eğitimle hayatınızı değiştirmeniz mümkün. Ücretsiz olarak Kariyer Yönetimi Eğitimi'ne katılabilirsiniz.

2 - Yetenek İnovasyonu Eğitimi

Bilgi ve becerilerinizi geliştirmenin anahtarı yetenek inovasyonu. Hayatınızı değiştirirken tam anlamıyla bir yenilik oluşturuyorsunuz. Sürekli yaygın olan ya da dayatılan meslekleri yapıyoruz. Ama belki de hiç olmadık iş kapılarını ve fırsatlarını kendimiz de açabiliriz. 

Yetenek inovasyonu tam olarak yeteneklerinize odaklanarak yeni alanlar yaratmanızı sağlar. İş yaşamından normal hayatınıza kadar her alanda kendinizi geliştirmenize yardımcı olur. Bu alan pek yaygın olmasa da çok önemli çalışmalar var. Enstitü bu eğitimi bünyesinde barındırarak bize bir hazine sunuyor. Kesinlikle yeni şeyleri hayatınıza dahil etmek istiyorsanız ve yeteneklerinizi geliştirmek istiyorsanız Yetenek İnovasyonu Eğitimi’ne ücretsiz olarak katılabilirsiniz.

3 - CV Hazırlama Eğitimi

Bu zamana kadar belki sürekli iş başvurularında bulundunuz bir türlü olmadı. Ama burada eksik olan tek şey kendinizi tam olarak ifade edememek. CV’niz sizin özgeçmişiniz. Sonuç olarak bir yere iş başvurusu yaparken daha önce ne yaptıklarınıza bakıyorlar. Özgeçmişiniz ne kadar etkili? Tecrübeniz de olmayabilir ancak öyle bir özgeçmiş verirsiniz ki o iş için en uygun aday siz olursunuz. Üstelik Bilal Şentürk geçtiğimiz haftalarda bir videoyu ve içeriği sizinle paylaştı. "İşverenler neden deneyim istiyor?" bununla ilgili bir İK uzmanı olarak tecrübelerini ve bilgilerini paylaştı. Yine Bilal Şentürk tarafından verilen bu eğitim kesinlikle CV’nizi güçlendirmek ve iş konusunda ne istediğinizi tam olarak ifade edebilmeniz için harika bir eğitim. Burada öğrendiğiniz bilgilerle hayatınızı değiştireceksiniz. Üstelik yine tamamen ücretsiz bir eğitim. CV Hazırlama ve İş Görüşmesine Hazırlık Eğitimi’ne mutlaka katılın. Burada öğrendiğiniz tekniklerle hayatınızı değişterecek işe gireceğinizi garanti ediyorum.

4 - Barista Eğitimi

Barista eğitimi nedir diyeceksiniz ama kahvenin de bir adabı vardır elbette. Üstelik etrafta bununla ilgili birçok caps görmüşsünüzdür. Starbucks’a gidince hangi kahve hangi bardak ekstra shot olsun mu olmasın mı nasıl sipariş edilir konusu ile ilgili çok dalga geçildi. Barista Eğitimi alanında uzman eğitmen tarafından veriliyor ve kahve kültürü, türleri hakkında benzersiz bilgiler öğreneceksiniz. İlla barista olarak çalışmanıza gerek yok, bu eğitimi tamamlayıp kendinizi geliştirebilir kahve konusunda bile hayatınızı değiştirebilirsiniz. Kesinlikle katılın.

5 - İkna Oyunları Eğitimi

İkna etmek istediğiniz kişi belki bir işveren, belki bir ik uzmanı, belki bir arkadaşınız ya da çalışıyorsanız müşteriniz. Bazı ikna teknikleri var ve insanlara düşüncelerinizi ifade ederken profesyonel gözükmenizi sağlar. Başkaları tarafından entelektüel biri olarak anılmak istiyorsanız kesinlikle ikna oyunlarını öğrenin.

Hoş bir örnek olmayacak belki ama dolandırıcıların kullandığı ikna teknikleri var ve birçok insanı kandırıyorlar. Harika bir şeyler bildiklerinden mi? Elbette hayır. Bir şey bilmeseniz de aptal yerine konmamak için insanları ikna etmenin yollarını bilmenizde fayda var. İkna Oyunları Eğitimi'ne ücretsiz katılın.

6 - Çatışma Yönetimi Eğitimi

Hem iş hayatında hem de sosyal hayatında mutlaka fikirlerimizin çatıştığı insanlarla karşılaşacağız. Bir şekilde onları idare edebilmelisiniz. Yani çevrenizde uyumsuz biri olarak nitelendirilmek istemezsiniz. Kim ister ki?

Çatışma Yönetimi Eğitimi’nde bu durumlarla nasıl başa çıkmanız gerektiğini öğreneceksiniz. Hayatınızı değiştirmek için harika bir eğitim. Bir düşünsenize sorunlu insanlarla veya sorun olan bir konuda çatışmaları yönetebildiğinizi… Ücretsiz olarak katılın. Hemen öğrenmeye başlayın.

7 - Hayır Diyebilmek Eğitimi

Çatışma yönetiminin yanında bir de hayır diyebilmek eğitimini önermeden geçmek istemedim. Ücretsiz eğitimlerin arasında önerebileceğim eğitimlerden biri de Hayır Diyebilmek Eğitimi. Zaten hayatımızda istemediğimiz şeylere rahatlıkla hayır diyebilsek çok şey değişecek. Katılmanızı öneririm. Tamamen ücretsiz bir eğitim.

8 - Sinemada Türsel Okumalar Eğitimi

Boş zamanlarımızda film izlemeye bayılırız. Şahsen benim de en sevdiğim aktivite. Üstelik izlediğimiz kurguların ya da yapımcısının da altında yatan belli düşünce temelleri var. Sinemada Türsel Okumalar Eğitimi’nde bir filmi izlerken veya sinemayı ele alırken eleştirel düşünebilme yeteneklerinizi geliştirebileceksiniz.

Hayatınızı değiştirmek istiyorsanız ufkunuzu genişletmelisiniz. Çünkü rutin ve herkesin yaptığı şeylerden kurtulabilmek için farklı bir bakış açısı kazanmalısınız. Farkı kültürleri tanımanın yollarından biri de sinemalar. Filmleri değerlendirirken bakış açınız gelişecek.

9 - Dünya Kültürleri ve Destinasyonları

Farklı kültürlere değinmişken dünyadaki diğer ülkelerin kültürleri, alışkanlıkları, bakış açıları ve yaşam tarzları hakkında bilgi edinebileceğiniz eğlenceli bir eğitimden bahsedeceğim. Dünya Kültürleri ve Destinasyonları Eğitimi her alanda işinize yarar, özellikle ülkelerden insanları tanımak harika bir şey. Bu eğitime ücretsiz olarak katılabilirsiniz. Toplumsal bakış açılarını anladıkça insanlara yaklaşımınız da değişecek. Her insanın olduğu gibi her ülkenin de kendine has karakteri var. Bu eğitimde öğrenebilirsiniz.

10 - Tükenmişlik Sendromu Eğitimi

Özellikle olumsuz durumlar hepimizin başını ağrıtıyor ve dönem dönem hiçbir şey yapamayacak gibi hissedebiliyoruz. Bir şekilde motivasyonumuz kırılıyor. İş hayatında bununla çok sık karşılaşılıyor ama normal hayatımızda da karşımıza çıkıyor. Bu olumsuz durumdan kurtulmak için ücretsiz Tükenmişlik Sendromu Eğitimi’ne katılabilirsiniz.

Bir şekilde bu durumu anlayacaksınız ve tükenmişlik sendromuna yakalanmadıysanız da bunun önüne geçebileceksiniz. Bu eğitimi almak için illa bu sendroma yakalanmak gerekmiyor. Kesinlikle katılın.

Enstitü’de birçok farklı eğitim mevcut. Kısa dönem olan bu eğitimler hayatınızda uzun vadeli ve büyük bir değişimi yaratacak. Farklı eğitimlere de katılabilirsiniz. Ücretsiz eğitimler kategorisinden diğer tüm eğitimleri inceleyebilirsiniz. Ücretsiz eğitimlerde genellikle kontenjan olsa da bu kontenjanı aşması durumunda çok büyük ücretler ödemezsiniz. Kendinizi geliştirmek için buna değer.

Sizin de hayatınızı değiştiren farklı eğitimler varsa onları da yorumlarda belirtirseniz sevinirim. Hayatınızda başarılar diliyorum!

Kariyer Yönetimi Eğitimi Yetenek İnovasyonu Eğitimi CV Hazırlama Eğitimi Barista Eğitimi İkna Oyunları Eğitimi Çatışma Yönetimi Eğitimi Hayır Diyebilmek Eğitimi Sinemada Türsel Okumalar Eğitimi Dünya Kültürleri ve Destinasyonları Tükenmişlik Sendromu Eğitimi Hayatınızı Değiştirecek 10 Ücretsiz Eğitim
Sezin Gök - Blogger
Sezin Gök
Blog Yazarı

Akdeniz Üniversitesi İşletme bölümü mezunudur. Üniversiteden fakülte derecesi ile mezun olmuştur. Gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi ile çevresine katkıda bulunmuştur. Gönüllü olarak sosyal sorumluluk projesini devam ettirmektedir. İşletme ve alanları ile ilgili yazılar yazmaktadır.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Kişisel Gelişim Ne İşe Yarar?
Kişisel Gelişim

Kişisel Gelişim Ne İşe Yarar?

30 Mart 2021
Online Eğitim Nedir?
Online Eğitim

Online Eğitim Nedir?

16 Mart 2018
Nasıl Daha Üretken Olunur?
Kişisel Gelişim

Nasıl Daha Üretken Olunur?

02 Eylül 2021
İletişimcilerin İzlemesi Gereken 16 Film
Kişisel Gelişim

İletişimcilerin İzlemesi Gereken 16 Film

03 Eylül 2021
NLP eğitimi ve sertifikası
5
(40)

NLP Eğitimi

26 Konu10 Saat
Buket GüngenBuket Güngen
755259
Yaşam Koçluğu Eğitimi
5
(15)

Yaşam Koçluğu Eğitimi

19 Konu16 Saat
Buket GüngenBuket Güngen
800399
Duygusal Zeka Eğitimi
4.9
(73)

Duygusal Zeka Eğitimi

36 Konu5 Saat