AnasayfaBlogDijital Çağda İnsan Kaynakları Stratejisi
İnsan Kaynakları

Dijital Çağda İnsan Kaynakları Stratejisi

06 Kasım 2019
Dijital Çağda İnsan Kaynakları Stratejisi

İnsan kaynakları alanı bir kurum veya şirketin iş gücünü oluşturan insanları ifade eder. İnsan kaynakları kursları bu heyecan verici ve insan odaklı alanda çalışmak için ek beceri, bilgi ve eğitim sağlayabilir. Sertifika, diploma ve lisans programları içeren ve aynı zamanda tam zamanlı, yarı zamanlı, çevrim içi ve uzaktan eğitim için seçeneklere sahip olan insan kaynakları kursları için çeşitli seçenekler vardır.

Kaliteli İnsan Kaynakları Kursu

İnsan kaynakları kursları örgütsel davranış, eşitlik, iş hukuku, yönetim ve liderlik gibi konuları inceleyebilir. Dünyanın her yerinde mükemmel kalitede insan kaynakları kursları vardır. Dijital İK eğitimine kayıt yaptırdığınızda 1 yıl boyunca erişim sağlayabilirsiniz. Dijital insan kaynakları kursu kültürel gelişim ve profesyonel gelişim ile birlikte uluslararası değerli bir deneyim de sağlayabilir.

Bu kurslarda büyüme stratejinizin insan kaynağına, başarıya ve belirlenmiş hedeflere ulaşmasına bağlı olmasına bağlı olarak işe alım, terfi, performans değerlendirmesi, kariyer planlaması ve eğitimi büyük bir titizlikle gerçekleştirilir.

Çalışanların Yaşam Kalitesi İyileşiyor

Kuruluşlar dijital ik eğitimi ile çalışanlarının yaşam kalitesini ve çalışmalarını olumlu yönde etkilemeyi hedefliyor. Bu bağlamda, ofis tasarımı, teknolojik altyapının ve çalışanların ihtiyaç duyduğu ekipmanın uygunluğunun standartlara uygun ve güncel olması sağlanıyor. Programlardaki çalışma ortamı dijital çağın gerekliliklerine göre bir dizüstü bilgisayar, kablosuz çalışma ve şirket ağına uzaktan erişim içerebilir.

Eğitim programlarında kuruluşların genç ve dinamik yapısı ortak bir sinerji yaratılması için sosyal bir çalışma alanı sağlanır. Programlarda ayrıca çalışanların güçlü ve gelişimsel yönlerini belirlemek ve bu yönde eğitim ve kariyer planlamasına ışık tutmak için yetkinlik bazında performans değerlendirme sistemi uygulanmaktadır.

Dijital İK Eğitimi Nedir? 

Dijital İK online eğitiminde doğru ve uygulanabilir performans ölçüm yöntemleri ışığında çalışanlara kısa ve uzun vadeli kariyer planları ve yatay ve dikey rotasyon olanakları sunuluyor. İK çalışanlarının içinde bulunduğu sektörden dolayı sürekli güncel ve gelişime odaklı olması gerekiyor. Bu bağlamda, çalışanların en büyük yatırımı olan Dijital ik eğitimi planları performans değerlendirme veriler ışığında hedef ve ihtiyaçlar doğrultusunda planlanmakta ve uygulanmaktadır.

Dijital İK eğitim programlarında programa katılan firmalardaki mevcut çalışanların yeteneklerini yüksek tutmayı ve organizasyonlara yetenekli insanları eklerken mutlu bir çalışma ortamı yaratmak hedeflenir. Çalışanların başarı göstergeleri, yetenekleri ve deneyimleriyle ödüllendirilmesini sağlayan adil ve rekabetçi bir politika ile İK uzmanlarının çağın gereksinimlerini en iyi şekilde anlamalarına yardımcı olunur.

Personeller için Sağlam Bir Temel

Çalışanları yönetmeye yönelik yaklaşımlar, çalışandan çalışana, işten işe, yöneticiden yöneticiye, organizasyondan organizasyona ve ülkeden ülkeye değişmektedir. Tamamıyla firmaya özgün olan bu dersler çalışanların işe alınması, performansın yönetilmesi ve çalışanların ödüllendirilmesi ile ilgili sonraki kurslarda spesifik İK becerilerinin geliştirilmesi için gerçek ve kavramsal bir temel sağlayacaktır. 

Dijital dönüşüm nedir?

Dijital dönüşüm hazır olma ve örgütsel mükemmellik gerektirir. Yeniliğin ilerlemesinden sorumlu olan ekipler, farklı uzmanlık alanlarına giren, heterojen bir beceri setine sahip yaratıcı bireylere yoğun şekilde dayanan çapraz fonksiyonel birimlerdir. Tecrübeleri birbirinden uzak olan alanları kapsayan çok yetenekli personelin alınması ve elde tutulması, dijital yenilik için son derece faydalıdır. 

Dijital Dönüşüme Uyum Sağlayın

Dijital dönüşüm, dijital yeterlilik gerektirir. Çünkü mobil teknoloji bilgi tüketme şeklimizi biçimlendirdi. İK uzmanlarının en yeni trendlere adapte olması ve halihazırda dijital devrimin bir parçası olan insanlara hitap edebilecek kanalları etkinleştirmesi gerekir. Modern İK programları, genel olarak, gerçekten kapsamlı ve her yerde edinilebilir bir deneyim yaratıyor. 

Bunu başarmak için İK uzmanlarının, tasarım düşüncesinden, oyunlaştırmadan ve sosyal medyadan faydalanan kavramları içerecek şekilde geliştirilecek çalışanlara mobil çözümler sunarken veri ve bilgileri toplamak ve değerlendirmek için bulut çözümlerine ve analitiklerine bakmaları gerekir. Dijital İK eğitimlerinde yeni nesil İK uzmanlarının öğrenmesi gereken tüm bilgi ve beceriler bir arada sunuluyor.

Zamana Uygun Eğitim Programları

Ofisler değişti ve çalışanlar genellikle uzaktan çalışıyor. Bu, şirketlerin bir zamanlar mevcut yetenek havuzunu kısıtlayan coğrafi engelleri ortadan kaldırmasına izin veriyor. Çalışanlar evden de çalışmaktan zevk alırken, birçok insan işlerinde çok fazla seyahat ediyor, çünkü potansiyel müşterilerle ve müşterilerle doğrudan temas, iyi ilişkiler oluşturmak için her zaman daha önemli hale geliyor.

Hareketlilik, özellikle çalışanların kaynaklara herhangi bir zamanda herhangi bir yerden herhangi bir zamanda herhangi bir kısıtlama olmadan ve aynı zamanda firma için güvenlik sorunları yaratmadan erişebilmeleri gerektiği için zor bir iştir. İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından verilen Dijital İK eğitimi ile bu gibi yeni nesil handikapların da önüne geçiliyor.

dijital dönüşümdijital ikdijital ik eğitimi eğitiminsan kaynakları online eğitim
Korcan Evin
Korcan Evin
İçerik Editörü

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.