Uzaktan Eğitim

Yenilikçi eğitim modelleri ile herkese açık olarak fırsatlar sunulan İstanbul İşletme Enstitüsü, özel eğitim ve araştırma kurumu olmaktadır. Gelişen teknolojiler iş yaşamında pek çok yenilik getiriyor. Bu nedenle gelişen bu yeniliklere ayak uydurmak, özünü anlamak için daima yeni teknolojiler kullanılmaktadır. İş hayatında başarıyı yakalamak adına uzaktan eğitim seçenekleri değerlendirilebilir. Öğrencilerin yeni bakış açıları kazanması hedefi ile mesleki becerilerinin geliştirilmesi adına belirli bir alanda uzmanlaşmaları için hem uzaktan, hem de örgün seçenekler sunulmaktadır. Günümüz toplumunda bilginin çok değerli ve pahalı olduğunu düşünülecek olursa sunulan çalışmaların para ile satılmaması amacı ile ilerleyen enstitü, uzaktan eğitim alanında ülke sınırlarını aşan bir aşamaya gelem hedefi ile kendini geliştirmektedir.

uzaktan eğitim avantajları

Uzaktan Eğitim Nedir?

Uzaktan eğitimler online programlar hakinde tamamen web üzerinden yapılmaktadır. Kayıt sürecinden başlayarak tüm aşamalarda internet üzerinden pratik bir şekilde sağlanabilir. İş hayatında ihtiyaç duyulabilecek ve kişisel gelişiminizi tamamlayabileceğiniz tüm bölümler Uzaktan Eğitim Nedir Başlığı içerisinde değerlendirilebilir. Mesleki yetkinliği arttırmak için verilen derslerde belli başlı özellikler aranabilir. İçerik olarak yeterli olması için doğru bilgiye odaklanmış olması gereklidir. Kaliteli bilgi ve kaliteli ders araçları ile desteklenen kursiyerler verimli sonuçlar alabilecektir.

Uzaktan Eğitim Bölümleri?

Alanında uzman olan eğitmenler bilgi kaynağı herkese açık olan bu platformda buluşmakta ve bilgi alışverişi yapmaktadır. Enstitü içerisinde uzaktan eğitim bölümleri içerisinde pek çok seçenek bulunuyor. Bu alanda ücretsiz eğitimler arasında yer alan İnsan Kaynakları Yönetiminde herhangi bir kurum için insan kaynakları yönetimi işin önemli parçası olmaktadır. Bu bölümlerde daha esnek anlayışlar elde edilebilir. Liderlik ve işletme yöneticiliği programında ise işini daha iyi yönetmek ve iş hayatında başarılı olmak isteyen herkese açık bir bölümdür.

Dış Ticaret bölümünde ise işletmelerin dış ticaret ile ilgili alanlarında çalışanlar, dış ticaret alanında kariyer hedefi olanlar, kendini geliştirmek isteyenler katılabilir. Bu sistem içerisinde Almanca (A1), İngilizce (b1- B2) (A1- A2) gibi dil seçenekleri bulabilirsiniz. Dil yeterliliği bireye kurumsal alanda kariyer kazandırırken sosyal yaşamında ise aktiflik ve çok yönlülük getirecektir.

Etkin Yönetici Asistanlığı programına sekreterler, tıbbi sekreterler, hukuk sekreterleri, yönetici asistanları yer alabilir. Programlara katılanlar iş hayatındaki kılık kıyafetlerden ofise hakim olma ve süreci etkin bir şekilde takip etme gibi pek çok yetkinlik kazanabilirsiniz. Finansal Yönetimde hem finans alanında görev alanlar, hem de çalışanlar finans dilini nasıl kullanması gerektiğini öğrenecektir. İşaret dili programları ile online işaret dili öğrenilir; İnsan kaynakları asistanlığı ile bu departmanda çalışma isteyen adayların pratik ve teorik yönden geliştirilmesini amaçlamaktadır. Günümüzün en popüler mesleklerinden biri olan Sosyal medya Uzmanlığı ile bilinirlik oluşturmak ve potansiyel müşterileri bulma konusunda sosyal ağları daha kazançlı kullanmayı öğrenebilirsiniz.

Bu gibi programların yanında CV Hazırlama ve İş görüşmesine Hazırlık, Bodro ve Bodro uygulamaları, İş yerinde etik ve görgü kuralları, etkili sunum teknikleri, temel iş kanunu ve iş hukuku bölümleri de vardır. Bunların yanı sıra doğru ve etkili konuşma, excel, mobbing, kaliteli yönetim sistemi, stres yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi, stratejik yönetim, tüketici davranışları programları gibi iş hayatında olanlar ve atılmak isteyenler için verimli kurumsal eğitimler sunulmaktadır.

uzaktan eğitim sertifika programları

Uzaktan Eğitim Avantajları

Bilgisayar, akıllı telefon ya da tabletleriniz ile aktif bir internet bağlantısının olması bu derslere katılmak için ihtiyacınız olan şeyler arasında yer alıyor. Uzaktan eğitim avantajları arasında her yerden ders çalışma imkanınızın olması önemli bir kazançtır. İster sabahın erken saatlerinde, ister gecenin bir yarısında, ister sabahın erken saatlerinde ders çalışabilirsiniz. Vize sınavlarınız online olarak yapılmaktadır. Bu şekilde okuyabilmek için işinizden, çocuklarınızdan, memleketinizden feragat etmeniz gerekmez.

Enstitü içerisinde 30’dan fazla ücretsiz program bulunuyor. İnteraktif ders notları ile desteklenen bu öğrenme internet üzerinden online sınavlar ile yapılmaktadır. Online eğitimler geleceğin araçları olabilir. Web tabanlı araçlar ile her konuda açılacak kurslara eğitim ve öğretim avantajları sağlayacaktır. Online fırsatlar ayağınıza gelmekte ve ders materyallerine yönelik harcamalar da bu şekilde azalmaktadır.

Uzaktan Eğitim Sertifika Programları

Programlar sonunda ise ücretsiz olarak sertifika kodu veriliyor. Programları takip eden haftanın son gününde yapılan sınavlar 12:00 ile 23:59 saatleri arasında yapılmaktadır. Bu sınavlar her bir uygulama döneminde bir kez yapılacaktır. Yönetim tarafından belirlenen sınavlar için bildirimler yapılmaktadır. Öğrencilerin sınavlara belirtilen zaman aralığında girmesi önemlidir. Yanlış bir sınava girmesi durumunda sınav iptal edilebilir. Çoktan seçmeli test usulüne uygun olarak yapılan Uzaktan Eğitim Sertifika Programları sınavları 100 puan üzerinden değerlendirilir. Bu puanda ödevlerin etkisi yüzde 40 olurken sertifika sınavının etkisi ise yüzde 60 oranında olmaktadır.

Bir dersten geçebilmek adına sertifika sınavları üzerinden öğrencilerin en az 70 alması gereklidir. Online olarak yapılan sınavlarda her öğrenci kayıtlı olduğu dersleri profilinde görecektir. Öğrenciler sadece kayıtlı oldukları bölümlerden sınavlara girerler. Bu şekilde aldıkları sertifikalar ile iş hayatlarında daha başarılı olabilirler.