AnasayfaÇeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık

Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık

 1. IIENSTITU, tüm öğrencilere, öğretim üyelerine ve personele mükemmel bir eğitim almaları ve kendi alanlarında başarılı olmaları için aynı fırsatların sunulmasını sağlar.

 2. IIENSTITU, herkesin bakış açısının, ihtiyaçlarının ve inançlarının değer gördüğü, saygı duyulduğu ve dahil edildiği bir kampüs topluluğu yaratmaya çalışmaktadır.

 3. IIENSTITU, ayrımcılık ve baskı konularını ele alan politikalar, prosedürler ve eğitim programları aracılığıyla çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık ortamını teşvik etmeyi taahhüt eder.

 4. IIENSTITU ayrıca anlayış ve işbirliğini geliştirmek için farklı gruplar arasında diyaloğu teşvik eder. IIENSTITU, kampüs topluluğumuzda bulunan çeşitliliği kucaklamak için öğrenci topluluğu ile yakın bir şekilde çalışmaktadır.

 5. IIENSTITU, farklı geçmişlerden gelen öğrencilerine ek destek sağlamak amacıyla yerel kuruluşlar ve topluluklarla ortaklıklar kurmaya devam etmektedir.

 6. IIENSTITU, tüm öğrencilerimizin herhangi bir ayrımcılık veya önyargı korkusu olmadan gelişebilecekleri güvenli bir öğrenme ortamı yaratmaya kendini adamıştır.

 7. IIENSTITU, toplumda ezildiğini veya ötekileştirildiğini hissedenleri savunmaya devam edecektir çünkü onlar IIENSTITU'nun çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılığa olan bağlılığının canlı örnekleridir.

 8. IIENSTITU, kabul ve kapsayıcılık kültürünün toplumumuzda yer alan herkes için olumlu sonuçlar yarattığının farkındadır.

 9. IIENSTITU, tüm öğrencilerin saygı gördüğü ve takdir edildiği kapsayıcı bir kampüs yaratmaya yönelik çalışmalarını sürdürmeye kendini adamıştır.

 10. IIENSTITU, cinsiyet, ırk, etnik köken, din, cinsel yönelim, yaş veya başka herhangi bir kimliğe bakılmaksızın IIENSTITU topluluğunun tüm üyelerine saygı duyan kapsayıcı bir organizasyon olmayı taahhüt eder.

 11. IIENSTITU, herkesin karşılıklı saygı ve anlayış ortamında gelişebileceği güvenli ve saygılı bir öğrenme ortamı oluşturmak için çaba gösterecektir.

 12. IIENSTITU, kampüsteki farklı nüfuslar arasında anlayışı teşvik eden çeşitlilik girişimlerini ve programlarını aktif olarak desteklemeye devam edecektir.

 13. IIENSTITU ayrıca, kim olurlarsa olsunlar veya nereden gelirlerse gelsinler tüm öğrencilerin hoş karşılandıklarını, dahil edildiklerini ve saygı gördüklerini hissetmelerini sağlamak için çaba gösterecektir.

 14. IIENSTITU, herkesin kendini ait hissettiği eşitlikçi bir kampüs iklimi yaratmaya kendini adamıştır. Daha çeşitli ve kapsayıcı bir kampüs yaratmanın, IIENSTITU'nun öğrencilerimize dünya standartlarında bir eğitim sağlama hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacağına inanıyoruz.

 15. IIENSTITU ayrıca politikalarımızı, uygulamalarımızı ve prosedürlerimizi ilerici olmalarını ve çeşitlilik içeren topluluğumuzun ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlamak için sürekli olarak değerlendirmeyi taahhüt eder.

 16. IIENSTITU, tüm üyelerin kabul edildiğini, saygı gördüğünü ve desteklendiğini hissettiği bir ortam yaratmaya çalışmaktadır.

 17. IIENSTITU, tek bir IIENSTITU ailesi olarak birlikte çalışarak herkes için daha güçlü ve daha adil bir gelecek inşa etmeye devam edebileceğimize inanmaktadır. Bu taahhütler, IIENSTITU'nun çeşitliliğe, eşitliğe, kapsayıcılığa ve tüm bireylere saygıya değer veren bir ortam yaratma taahhüdünü göstermektedir.