Pazarlama Kursları

Eğitimler

Pazarlama mı öğrenmek istiyorsunuz? Kısa süre içerisinde pazarlama gurusu olmak istiyorum diyorsanız veya planladığınız bir eğitim süreci varsa Enstitü’de yer alan pazarlama eğitimlerine katılabilirsiniz.

Enstitü’de yer alan pazarlama eğitimleri alanında uzman kişiler tarafından hazırlanmaktadır. Kendi alanlarındaki tecrübelerle eğitim öğrenme süreciniz çok kolay olacak. Aynı zamanda iş hayatına atılmadan önce önemli pazarlama bilgilerini elde edeceksiniz. 

Pazarlama Alanında Kariyer Hedefi

Pazarlam heyecan verici bir alandır. Çünkü pazarlamanın olmadığı hiçbir alan yok. Zihninizin çalışma şekli yaratıcı ve hayal gücünüz yüksekse muhtemelen pazarlama anlayışına sahipsiniz veya bu yönünüzü geliştirebilirsiniz. Metin yazarlığı, muhasebe, görsel tasarım, paketleme, perakende, ürün ve üretim yönetimi gibi her alanda yeteneklerinizin gelişmiş olması gerekiyor. 

İşte pazarlamanın alanı en az hayal gücünüz kadar geniş. Enstitü pazarlama eğitimleri konusunda aradığınız her şeyi bulabilmenizi sağlayacak. Öğrenmeye nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bu kategoride yer alan pazarlama eğitimlerine katılabilirsiniz.

Bir pazarlama çalışanı, işyerindeki ana rolü mal veya hizmetleri tanıtmak için planlar ve stratejiler geliştirmek olan bir kişidir. Bazen şirketler birden fazla pazarlama çalışanına ihtiyaç duyar, ancak bu pozisyon kendi başına çalışan kişiler tarafından da yapılabilir.

Pazarlama çalışanları genellikle bir tür mal veya hizmet üreten şirketler tarafından istihdam edilir. Pazarlama çalışanları, o şirketin ürünlerini veya hizmetlerini tanıtmak için tasarlanmış kampanyalara öncülük eder. Bu kampanyalar, broşürler, reklamlar ve posterler gibi tanıtım materyallerinin geliştirilmesini; ayrıca ticari fuarlara katılmayı ve konferanslar düzenlemeyi de içerebilir.

Pazarlama alanında çalışanlar, iş dünyasının iç ve dış kuruluşları için halkla ilişkiler faaliyetleri yürütür. Müşterilerinin ürünleri veya hizmetleri hakkında düşüncelerini yönetebilmek için çeşitli pazarlama araçlarını kullanarak algı yönetimi yaparlar. 

Pazarlama alanında bir kariyer hedefiniz varsa mutlaka pazarlama trendlerini ve rakiplerinizi de takip etmelisiniz. Araştırmalar doğrultusunda yeni ürünler ve hizmetlerin tasarlanması için planlama yapmayı bilmelisiniz. Pazar araştırması, pazarlamanın önemli bir parçasıdır. Bu tür araştırmaları yürütürken nitel ve nicel araştırma yöntemlerini de bilmelisiniz.

Bir pazarlama kampanyasını gerçekleştikten sonra ne kadar etkili olup olmadığını da değerlendirmelisiniz. İstediğiniz hedef kitleye ulaşabildiniz mi veya istediğiniz ürünün satışını sağlayabildiniz mi, memnuniyet ve geri dönüş oranları ne kadar tüm bu verileri analiz etmelisiniz. Tüketici davranışları ve satın alma çok önemlidir.

Perakendecilik ve perakende matematiği hakkında da bilgi sahibi olmalısınız. Perakendecilik pazarlamanın en önemli fonksiyonlarından biridir. Ve bir pazarlama çalışanı olarak çalıştığınız kurumun satış hedeflerine ulaşmak için her türlü pazarlama aracını kullanmalısınız.

Pazarlama Kursları Nelerdir?

Pazarlama, satış, reklam, promosyonlardan halkla ilişkilere kadar birçok faaliyeti içeren bir alandır. Bir pazarlama uzmanı satış ve ürün yönetimi gibi birçok alanda bilgi sahibi olmalıdır. Müşterileri elde tutma, yeni müşteriler kazanma ve müşteri memnuniyeti gibi bir kuruluşa değer katan her konuda uzmandır. 

Enstitü’de yer alan pazarlama eğitimleri;

 • Pazarlama İletişimi
 • Dijital Pazarlama
 • Nöropazarlama
 • Satış Yönetimi
 • Satışta Lider Yöneticilik
 • Churn ile Müşteriyi Elde Tutma
 • CX Müşteri Deneyimi
 • CRM Müşteri İlişkileri Yönetimi
 • İkna Teknikleri
 • İkna Oyunları
 • Halkla İlişkiler ve İletişim
 • Tüketici Davranışları ve Satın Alma

Pazarlama Nasıl Öğrenilir?

Enstitü’de katıldığınız tüm eğitimlerde forum tartışmaları bulunur. Öğrenci gruplarınız ve tartışmalarla insanlarla düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda onların düşünceleri hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Çünkü katıldığınız pazarlama kurslarında da diğer insanlar sizin gibi aynı amaçla katılmaktadırlar.

Pazarlama, iletişim ve iknayı da içeren samimi bir alandır. İnsanlarla doğrudan iletişim kurmadan tek başına bekleyerek pazarlama yapamazsınız. İşin tekniklerini öğrenmeniz ve tecrübe kazanmanız gerekiyor.

Elbette tek başınıza öğrenmek isteyebilirsiniz ve kitaplar üzerinden bunu yapmak isteyebilirsiniz. Ancak bunların tam olarak uygulamada nasıl kullanıldığını öğrenmeniz gerekiyor. İşte tek başınıza olduğunuz yerden pazarlama kurslarına Enstitü’de katılabilirsiniz. Online pazarlama kurslarıyla insanlarla tanışabilir ve yeni şeyler öğrenmenin keyfini bulanilirsiniz. Uzmanından pazarlama eğitimlerinin tek tıkla uzağınızda olduğunu unutmayın.

Ücretsiz Pazarlama Kursları

Online olarak katılabileceğiniz birçok pazarlama eğitimi ücretsizdir. Genelde ücretsiz kontenjan bulunur, bu kontenjan dahilinde ücretsiz bir şekilde pazarlama eğitimlerini alabilirsiniz. Bu öğrenme fırsatı sizin için harika. Aynı zamanda ücretli olan pazarlama kursları ise çok fazla harcama yapmanızı gerektirmez. Bütçenize uygundur. Uzman eğitmenler bu eğitimlerde size rehberlik edecektir. Pazarlama kurslarıyla ilgili birçok konuyu öğreneceksiniz.

Devamını Gör..