İletişim Eğitimleri

Trainings

Günümüzde tüm çalışma alanlarında ve günlük yaşamda iletişimin önemi büyüktür. Her gün hepimiz çeşitli kimseler ile birtakım iletişimler kuruyoruz. Peki kurduğumuz bu iletişimlerde etkili olmanın yöntemlerini biliyor muyuz? Eğer bu yöntemler hakkında fikir sahibi olunursa, hem kişisel alanda hem de iş ve kariyer alanlarında başarılı olmamak için hiçbir neden yok. Uzun yılların getirdiği deneyimlerini sizlere ücretsiz online eğitimler ile sunan istanbul işletme enstitüsü iletişim becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak eğitim programlarıyla bu konuda daha başarılı olmanıza fırsat sunuyor.

Sizler de yalnızca iienstitu.com adresini kullanarak, bu programlara hemen kayıt olabilir ve hiçbir ücret ödemek zorunda kalmadan yaşamınız için yararlı ve doğru bir adım atabilirsiniz.

İletişim Kursları

Son yıllarda ismini sıkça duymaya başladığımız bir konu olan iletişim eğitimi aslında tüm insan ilişkilerinin özünü oluşturuyor. Bu ilişkiler özel yaşamda olabileceği gibi iş yaşamında, okul yaşamında ve aile yaşamında herkesin yaşamına yön vermektedir. Eğer bir kimse, insan ilişkilerinde ve onlarla kurduğu iletişimde başarılı ise, yaşamın her yönünde başarıyı elde etmiş demektir. Bu sebeple iletişim konusunda alınan eğitimlerin her biri insan yaşamı için son derece önemli ve değerli bilgileri içermektedir.

Bir kimsenin her alanda sözlü, fiziksel ve duygusal olarak kendisini doğru ifade edebilmesi, beden dilini iyi bilmesi, karşı tarafla iletişim kurarken hem kendi davranışlarını kontrol edip hem de karşısındaki kimsenin tavrını doğru anlamlandırması, başarılı iletişimin özüdür. Günlük yaşamda kimi zaman herkes yanlış anlaşılabilir veya davranışları doğru çözümleyemediği için başkalarını yanlış anlayabilir. Bu durum, büyük bir iletişim kopukluğu anlamına gelmektedir. İletişim kopukluğu ne kadar büyürse, o kimse toplum içerisinde kendisini o denli mutsuz hisseder ve bu durum iş ve okul başarısından, günlük yaşamdaki ilişkilerindeki başarıya kadar her alanı olumsuz etkiler. Tüm bu olumsuzlukların yaşanmaması için İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından sunulan ücretsiz online eğiitimlere katılabilir, hem kişisel başarınız için hem de çalışma yaşamınız için yararlı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Etkili İletişim Eğitimi

İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından sizlere verilen iletişim eğitimlerinde, bazı farklı programlar mevcuttur. Bunlar arasında diksiyon eğitimi, etkili iletişim stratejileri ve beden dili, doğru ve etkili konuşmanın temelleri başlığı altında eğitimler bulunmaktadır. Bilindiği üzere insanlar arasındaki iletişimin temeli, konuşmaktır. Bu konuşma ne kadar etkileyici olursa, iletişimin başarısı da o denli yüksek olur. İnsanlarla konuşmanın, onları ikna etmenin, onlara bazı şeyleri anlatabilmenin yüzlerce metodu bulunmaktadır. Bu eğitim programlarının özünde tüm bu yöntemleri öğrenmek bulunmaktadır.

Diksiyon eğitimlerinde amaç, konuşulan dili en doğru şekilde kullanarak karşı tarafa ulaşmaktır. Seçilen sözcüklerin doğru telaffuz edilmesi, doğru yerlerde doğru sözcükleri kullanmak, şüphesiz ki başarılı bir iletişimin sırrı olacaktır. Aynı zamanda gerek çalışma hayatında gerekse özel yaşamda doğru ve seçkin sözcükler ile kendinizi ifade etmenin yanında beden dilinizi doğru kullanmak ve karşınızdaki kimsenin sizinle iletişim halindeyken kullandığı beden dilini doğru yorumlamak da sizin için faydalı bilgileri içermektedir.

Bahsedilen tüm bu bilgilere ücretsiz ve uzaktan eğitim programları sayesinde sahip olabilir ve eğitimin sonunda bir sertifikaya sahip olarak, aynı zamanda kariyeriniz için de başarılı bir çalışmada bulunabilirsiniz. Günümüzde iş başvurusu değerlendirmelerinde özellikle insan kaynakları alanı başta olmak üzere birçok çalışma alanında bu tür eğitimler, aranılan bir nitelik haline gelmiştir. Eğitimlere başvurmak için İstanbul İşletme Enstitüsü web sitesine üye olarak, dilediğiniz eğitim programına kayıt oluşturmanız mümkün.

Online İletişim Eğitimi

Deneyimli ve profesyonel eğitmenler eşliğinde sunulan online iletişim eğitimi derslerinin en büyük avantajı, bulunduğunuz her yerden bu derslere katılabilecek olmanızdır. Bu sayede günlük yaşamınız ne kadar yoğun olursa olsun, internet bağlantısının olduğu her yerden dersi takip edebilirsiniz. Eğitimler iki haftada bir başlamakta olup, eğitim süresi tamamlandıktan sonra öğrendiklerinizin sınanması amacı ile bir sınava tabi tutulursunuz. Bu sınavdan başarılı olmanız halinde ise, sertifika almaya hak kazanırsınız. İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından mühürlenen ve soğuk damga içeren bu sertifika ücrete tabi tutulmaktadır. Fakat bununla beraber dilerseniz yalnızca sertifika kodu da almanız sağlanmaktadır.

Sertifika kodu ücretsiz olarak, eğitimleri tamamlayan herkese verilmektedir. Bu kod CV'lere ve çeşitli platformlardaki profillerinize de eklenebilmekte olup, gerektiği zaman İstanbul İşletme Enstitüsü veri tabanına girilerek teyit edilebilmektedir. Bu kodu, dijital sertifika olarak her yerde kullanma şansınız bulunmaktadır.

Sunulan iletişim eğitimi ve diğer eğitim programlarının bir başka özelliği de yalnızca bir kereliğine mahsus değil, her zaman ücretsiz olmasıdır. Bu eğitimlerin herhangi birisine katılan ve sertifika almaya hak kazanan kimseler, daha sonra istedikleri takdirde diğer eğitimlere de ücretsiz olarak katılma hakkına sahiptir. Dünyaca ünlü üniversiteler olan Harvard ve Berkeley gibi üniversitelerin bünyelerinde de sunulmakta olan benzer eğitim programları bulunmaktadır. İstanbul İşletme Enstitüsü bu eğitim programlarını model alarak, sizlere tamamen ücretsiz online eğitimler sunmaya devam edecektir.

See More…