AnasayfaOnline EğitimlerDijital Pazarlama Eğitimleri

Dijital Pazarlama Eğitimleri

Dijital pazarlama alanında uzmanlaşmak mı istiyorsunuz? Uzmanından online derslere katılın.
Ads (Adwords) Eğitimi
4.7
(26)

Ads (Adwords) Eğitimi

27 Konu5 Saat
Oğuzhan yılmazOğuzhan Yılmaz
875209
Amazon dropshipping eğitimi
5
(11)

Amazon Eğitimi

6 Konu8 Saat
EğitmenSedat Ateş
550229
Blog Yazarlığı Eğitimi
4.5
(87)

Blog Yazarlığı Eğitimi

9 Konu5 Saat
Bilal ŞentürkBilal Şentürk
755229
Dijital Pazarlama Eğitimi
4.9
(331)

Dijital Pazarlama Eğitimi

15 Konu5 Saat
EğitmenSedat Ateş
775259
E-Ticaret Eğitimi
5
(29)

E-Ticaret Eğitimi

25 Konu15 Saat
EğitmenSedat Ateş
1550349
İçerik yazarlığı, içerik editörlüğü kursu. Sertaç dalgalıdere
5
(1377)

İçerik Editörlüğü

10 Konu5 Saat
Pazarlama İletişimi Eğitimi
Ezgi DağdaşEzgi Dağdaş
500209
Web sitenizin trafiğini ve arama motorlarındaki görünürlüğünü artırmak için SEO konusunda uzmanlaşın. SEO kursumuz temel bilgilerden ileri düzey tekniklere kadar her şeyi kapsamaktadır, sitenizi nasıl optimize edeceğinizi öğreneceksiniz.
4.9
(28)

SEO Eğitimi

11 Konu5 Saat
Yemliha TokerYemliha Toker
550209
SEO Uzmanlığı Eğitimi
5
(3)

SEO Uzmanlığı

5 Konu15 Saat
Yemliha TokerYemliha Toker
955359
Sosyal medya becerilerinizi geliştirmek mi istiyorsunuz? Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimimize göz atın. Bu kapsamlı eğitim, kitlenizin ilgisini çeken içerikler oluşturmaktan stratejinizi yönlendirmek için verileri Insights'ta kullanmaya kadar sosyal medyada ustalaşmak için bilmeniz gereken her şeyi öğretecek. Bu eğitimin sonunda bir sosyal medya uzmanı olacaksınız!
EğitmenSedat Ateş
775259

10 yıl sonra işsiz kalmayacağım bir iş söyle, o eğitime katılacağım deseniz dijital pazarlama eğitimleri tam size göre derdim. Günümüzün dijital dünyasında bir yıldız gibi parlıyor ve dijital pazarlama sürekli olarak kabuk değiştiriyor. Aslında hepimizin bildiği 3 pazarlama vardır. Kulaktan kulağa pazarlama, geleneksel pazarlama (yani kağıda veya bir mecrada) ve dijital pazarlama.

Teknoloji gelişmeye devam ettikçe reklamcılık günden güne farklılaşıyor ve gelişiyor. Dijitalleşme beraberinde dijital pazarlamayı da getiriyor. Dijital pazarlamanın etkinliğinin artması ise yeni bir gelir kapısını doğurdu. İşte bu yeni sektörde yer almak isteyen kişiler dijital pazarlama eğitimleri için daha fazla zaman ayırıyor.

Günümüzde dijital pazarlama eğitimleri ile ilgili çok sayıda imkan var. Kitaplar, podcastler ve videolar hızla yayılıyor. Yayılmasının en büyük sebebi ise popüler bir konu olması ve özellikle Z kuşağının ilgisini çekmesidir. Enstitü ise bu gündemde öğrencileri yalnız bırakmayıp dijital pazarlama eğitimlerini ücretsiz olarak sunmaktadır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken şey, bu tür eğitimlerin tek bir başlık altında değil, ayrı ayrı bir ders olarak ele alınması gerektiğidir. Çünkü başlı başına kapsamlı bir konu olduğu ortada.

Bu eğitimlerde öğrencilere dijital pazarlamanın ne olduğu ve nasıl etkin kullanabilecekleri anlatılmaktadır. Bu eğitimler genellikle sıfırdan başlayanlar için tasarlanmıştır. Bu sebeple eğitime katılabilmeleri için herhangi bir konuda bilgi sahibi olmaları beklenmiyor. Sadece bilgisayar kullanmayı bilmeleri yeterli. Sıfırdan başlayıp uzmanlık seviyesine gelmek isteyen herkes dijital pazarlama eğitimleri için bugün kayıt olabilir. Bu eğitimlerde öğrenciler dijital pazarlamanın temellerini öğrenecekler. Daha sonra ise bu mesleği yapabilecek düzeyde bilgi sahibi olup eğitimi tamamlayacaklar. Herhangi bir şirkette kariyer imkanı bulabilmeleri de mümkün.

Bu kategoride yer alan tüm eğitimler günümüz dijital pazarlama dünyasıyla ilgili en kapsamlı eğitimlerdir. Tüm alt dallarını ve bir digital marketing uzmanının bilmesi gereken her şey öğretilir. Eğitmenlerin sektörden olması da deneyimlerini aktardığı anlamına gelmektedir. Bilinen büyük işletmelerin dijital pazarlama yöneticileri bu derslere katılmakta ve öğrencilere deneyimlerini aktarmaktadır. Bu sebeple öğrencilerin kariyer imkanı açıktır.

İş dünyasının değiştiğini ve teknolojinin hızlı değişiminden herkes haberdar. Bu bir dijital devrim! Dijital pazarlama artık durdurulamaz ve bu tüm işletmeleri etkileyecek. Eğer kendinizi geliştirmek ve dijital pazarlama dünyasına katılmak istiyorsanız web sitemizdeki eğitimleri mutlaka inceleyin.

Dijital Pazarlama Eğitimleri Hangi Dersleri İçeriyor?

Enstitü, ülkemizde en fazla dijital pazarlama eğitimlerini barındıran kurumdur. Öğrencilerin yeni ve güncel bilgileri öğrenebilmesi için canlı yayınlarda sektör profesyonellerini ağırlar ve derse davet eder. Bu da sıfırdan başlayan öğrenciler için önemli bir fırsattır. Çünkü eğer bu meslekte çalışmak isterlerse nelerle karşılaşacaklarını ve hangi becerilerini geliştirmeleri gerektiğini öğreniyorlar. Dijital pazarlama eğitimlerinde genel olarak SEO, SEM, ve çeşitli sosyal medya kursları verilmektedir. Bunun yanında Facebook reklamcılığı, LinkedIn ve Twitter reklamcılığı gibi konularda bilgiler de verilir. 

Arama motoru optimizasyonu ve Tıklama Başına Ödeme (TBM) gibi yöntemlerin dijital stratejilerle öğrencilere aktarılması gerekiyor. Bu derslerde öğrenciler bu konularda ayrıntılı bilgiler ediniyor. Eğer bir e-ticaret işletmeniz varsa ve yeni şeyler öğrenmek istiyorsanız bugün başlamanız gerekiyor.

Dijital Pazarlama Eğitimi Seçerken Neye Dikkat Etmeliyim?

Üniversiteler ve sürekli eğitim merkezleri dijital pazarlama eğitimi konusunda ciddi bir atılım yaptı. Birçok üniversite bu eğitimleri veriyor ancak teorik bilgiden pratik bilgiye maalesef geçilemedi. Bu meslekte işe başladığınızda teorinin yanında deneyimlemenin ne kadar önemli olduğunu da göreceksiniz. Örneğin e-posta pazarlama artık kullanılmadığı gerekçesiyle bu tür kurslarda öğretilmez. Ancak gerçek bir dijital pazarlama uzmanı e-mail kampanyalarının halen etkili olduğunu bilir. Bu tip eğitimler genellikle dönüşüm oranı optimizasyonuna ve içerik yönetim sistemi gibi bölümlere odaklanır.

Enstitü online eğitim sisteminde bulunan dersler ise tamamen deneyimli eğitmenler tarafından verilmektedir. Bu kişiler aynı zamanda bir işletmede yöneticilik pozisyonunda görev alan kişilerdir. Bu sebeple dijital pazarlama eğitimleri seçerken eğitmenin kim olduğunu öğrenmeli ve kararınızı buna göre vermelisiniz.

Eğer eğitim alacağınız işletme size blog yazmak ve içerik oluşturmaktan başka bir öneride bulunmuyorsa kazanabileceğiniz pek fazla beceri yoktur. Örneğin Pazarlama İletişimi de dijital pazarlamanın önemli bir alanı iken birçok eğitim kurumunda bu konudan hiç bahsedilmemektedir. Eğitim başlıklarını ve derslerde ne anlatıldığını dikkatle incelemelisiniz.

Dijital Pazarlama Eğitimleri Ders Konuları Nelerdir?

Bir dijital pazarlama kursuna veya dijital pazarlamayla ilgili herhangi bir kursa katıldığınızda aşağıdaki konularda eğitim alacaksınız.

 • Dijital pazarlama araçlarını öğrenceksiniz.

 • Sosyal medya kanallarını ve araçlarını öğreneceksiniz. (Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram vb)

 • Web sitenizin optimizasyonunun nasıl yapılacağını öğreneceksiniz.

 • Müşteri deneyimini nasıl arttıracağınızı öğreneceksiniz.

 • Daha da önemlisi SEO konusunda bilgi edineceksiniz. Sadece Google değil, bunun yanında Bing ve Yandex gibi arama motorlarından nasıl başarılı olabileceğinizi öğreneceksiniz.

Arama motoru optimizasyonu dijital pazarlama için en önemli konulardan biridir.

Hangi Eğitimler Var?

 • Adwords (Ads) eğitimi

 • SEO eğitimi,

 • İleri seviye SEO eğitimi,

 • Sosyal medya uzmanlığı eğitimi,

 • Facebook ve Instagram reklamcılığı eğitimi,

 • Dijital pazarlama eğitimi,

 • Pazarlama iletişimi

 • CX Müşteri deneyimi

 • Tüketici davranışları,

 • İçerik yazarlığı,

 • Blog yazarlığı

olarak sıralanabilir. 

Eğer dijital pazarlamayı “Dijital” ve “Pazarlama” olarak ikiye ayırırsak bu saydığımız eğitimleri de bu iki kelimeye yerleştirebiliriz. Dijital tarafında teknoloji kullanılarak yapılan eğitimler yer almaktadır. Diğer tarafta ise tüketici davranışları ve pazarlama iletişimi gibi daha teorik bilgi içeren ancak öğrencilerin pazarlamayı anlamasına yardımcı olacak uzman seviyesinde dersler yer almaktadır.

Dijital Pazarlama Eğitimlerinin Sertifikasıyla Nerelerde Çalışabilirim?

Bir dijital pazarlama uzmanının çalışabileceği şirket sayısı bir hayli fazladır. İçeriğinde başında da söylediğimiz gibi dijitalleşme günden güne artıyor ve bu hiç durmadan devam edecek. Dijital pazarlamanın payı her yıl ikiye katlanıyor. Bu alanda sertifika alan bir öğrenci bir işletmenin dijital pazarlama ekibine dahil olabilir. Deneyim elde ettikten sonra ise kolaylıkla yönetici pozisyonlarına terfi edebilir.

Bununla birlikte freelance çalışma imkanı da bulunmaktadır. Dünya çapında freelance iş imkanı sunan internet sitelerinden freelance işler edinerek gelir elde edilebilir. Eğer döviz geliri elde edebilirseniz bu çok daha avantajlı hale getirir. Sertifikanızın olması ise bu tür platformlarda etkilidir. Çünkü müşterileriniz eğitimli bir uzmanla çalışmak ister. Bunu da dijital pazarlama eğitimleri sertifikanızla gösterebilirsiniz.

Eğer bir alanda uzmanlaşmak ve gelecekte yer alacak bir meslek seçmek istiyorsanız bu alanı tercih etmelisiniz. Eğer sevdiğiniz işi yaparsanız bir gün bile çalışmış olmazsınız. Dijital pazarlama hem eğlenceli hem de saygın bir meslektir.

Neden Dijital Pazarlamadan Faydalanmalısınız?

Dünyanın çok hızlı değiştiği ve bilgiye çok hızlı ulaşabildiğimiz bir çağda yaşıyoruz. Hızla değişen ve gelişen dünya, pazarlama gibi birçok alana da devrim niteliğinde yenilikler getirdi. Markalar ve işletmeler artık büyük bir rekabet içerisindeler. Dijital pazarlamanın nimetlerinden faydalanarak varlığınızı internete de taşımak bu yarışta tutunmanın en önemli zorunluluklarındandır. Dijital pazarlama sizi lokal olmaktan çıkarıp varlığınızı daha geniş bir kitleye duyurmanıza olanak sağlar. Dükkanınıza gelen misafir sayısını arttırmak isteyen bir kafe sahibi veya satışlarını daha çok arttırmak isteyen büyük bir E-Ticaret firması olabilirsiniz. Doğru kullanılan dijital pazarlama stratejileri ile hedeflerinize kısa sürede ulaşabilirsiniz. Peki, dijital pazarlamanın önemini anladığınızı ve işletmenizi büyütmek istediğinizi varsayalım. Nasıl başlayacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Bu çok normal. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde size dijital pazarlamaya nereden başlamanız gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz. Hatta yazımızın sonunda size ücretsiz katılabileceğiniz bir dijital pazarlama kursu önereceğiz.

Dijital Pazarlama Kullanmaya Nereden Başlamalısınız?

Dijital pazarlamadan ve öneminden bahsettiğimize göre gelin şimdi nereden başlayacağınız hakkında konuşalım. Öncelikle işletmeniz için hedefler oluşturmalısınız. Daha çok misafir ağırlamak isteyen bir hostel misiniz? Yoksa tekstil atölyenizde üretilen kıyafetleri internet üzerinden satmak isteyen bir girişimci misiniz? Bir kâğıt parçasına hedeflerinizi yazın. Bu size daha net bir görüş sağlayacaktır. Bu konuyu size dükkanınıza daha çok müşteri çekmek isteyen bir kafe sahibi olduğunuzu varsayarak açıklayacağız.

Bulunduğunuz çevrede bir kafe arayan insanlara ulaşmanız için yapmanız gereken ilk şey konum ve işletme bilginizi Google'a kayıt etmektir. Böylece birisi "Kadıköy'deki kafeler" gibi bir arama yaptığında işletmenizi görebilir. Zaten konum ve işletme bilginiz Google'a girilmişse dükkanınızı pazarlamaya gelelim. Aslında yapacağınız iş tam anlamıyla işletmenizi pazarlamaktır. Sizi ne farklı kılıyor? İnsanlar neden sizi ziyaret edip kahvelerinizi denemeli? Bu ölçekte bir hedef için işletmenizin bir sosyal medya hesabı olması kritiktir. Neden mi? Çünkü yaklaşık 3 milyar insan sosyal medya kullanıcısıdır. Devasa bir kitle değil mi? Sosyal medyayı doğru ve etkin kullanmalısınız. Sizi özel kılan özelliklerinizi sosyal medya hesabınızda tanıtın. Konumu dolayısıyla çok güzel bir manzaraya sahip bir kafe olabilirsiniz. Hadi bunu manzaranızın bir fotoğrafını sosyal medya hesabınızda paylaşarak insanlara tanıtın. Belki aktif bir sosyal medya hesabınız var fakat takipçi sayınız çok az. Dükkanınızda çekilmiş bir fotoğrafı sizi etiketleyerek paylaşan müşterilerinize yüzde 10 indirim fırsatı sunmak bir çözüm olabilir. Sosyal medya içeriklerinizi üretirken özgün olun. Sizi diğer işletmelerden öne çıkartan özelliklerinize odaklanın ve kendi tarzınız ile insanlara bunu tanıtın. Kim bilir belki de daha fazla müşteri hedefinize ulaştıktan sonra işletmenizde sattığınız ürünler ve çeşitleri hakkında orijinal yazılar yayınladığınız bir blog açarsınız?

Bu yazıyı çok beğendiniz ama içerisinde sizi tatmin edecek kadar bilgi yok mu? Hadi gelin Dijital pazarlamayı en ince ayrıntıları ile nereden öğrenebileceğiniz hakkında konuşalım.

Etkili ve Kaliteli Dijital Pazarlama Kursları

Dijital pazarlama ustalaşması zaman alan bir alandır. Hedeflerinize ulaşmaya çalışırken başarısız olabilir ve düşebilirsiniz. Sorun değil. Zamanla daha kaliteli kampanyalar kullanarak hedeflerinize ulaşacaksınız. Yazımızda dijital pazarlamanın önemini bir örnek üzerinden size anlatmaya çalıştık. Tamamen farklı bir alanda ve farklı ölçekte bir işletme olduğunuz için bu örnek sizi tatmin etmemiş olabilir. Bu yazı size balık vermiş olabilir ama balık tutmayı öğrenmek için uzman eğitmenlerden alacağınız bir eğitime davetlisiniz.

Daha detaylı bilgi için hemen şimdi sitemizi ziyaret edin ve ücretsiz dijital pazarlama kursumuza katılın.

Devamını göster

Dijital pazarlama kurslarıyla ilgili sık sorulan sorular