AnasayfaOnline EğitimlerNvivo ile Nitel Veri Analizi
30 Online
1.133 Öğrenci

Nvivo ile Nitel Veri Analizi

Nvivo ile Nitel Veri Analizi Eğitimi ile yüksek lisans ve doktora teziniz ile araştırma türündeki makale ve bildiriler için topladığınız verilerin nitel veri analizleri Nvivo programını etkin bir biçimde kullanarak gerçekleştirebileceksiniz.
5
(5)

Nitel araştırmalar, başta sosyal bilimler olmak üzere birçok alanda yaygın bir şekilde kullanılıyor. Nitel araştırma sürecinde veriler görüşmeler, doküman incelemeleri ile toplanabildiği gibi incelenen veriler fotoğraflar veya videolar da olabiliyor. Nitel veri analizi sürecinde Nvivo yazılımı araştırmacılara büyük kolaylıklar sağlıyor. Nvivo yazılımı araştırmacıların zaman kaybetmeden, toplanan sayfalar dolusu doküman ve veri içerisinde kaybolmadan pratik bir şekilde nitel veri analizini gerçekleştirmesine imkan tanıyor. 

Nvivo ile Nitel Veri Analizi Eğitimi uygulamalı bir biçimde tasarlandığı için eğitim süreci eğiticiden ziyade öğrenci odaklı ilerliyor. Uygulamalı bir şekilde devam edecek Nvivo ile Nitel Veri Analizi Eğitiminde hem öğrendiklerinizi ders anında uygulama fırsatı bulacak hem de aklınıza takılan konular için eğiticinizle doğrudan iletişime geçerek sorularınızın yanıtlarına anında ulaşabileceksiniz. 

Yüksek lisans tezi, doktora tezi, makale, bildiri ve lisans bitirme projesi hazırlarken ya da akademik yaşantının her bir döneminde nitel araştırmalarla toplanan verilerin bilgisayara aktarılmasında ve araştırmanın amaçlarına uygun nitel veri analizlerinin gerçekleştirilmesinde Nvivo programı yoğun olarak kullanılıyor. Bu eğitim yüksek lisans veya doktora eğitimine devam edenlere, akademik yaşama adım atmayı planlayanlara, araştırmacılara, içerik yazarlarına yani kısacası öğrenmekten büyük keyif alan katılımcılara sıfırdan itibaren Nvivo programını uygulamalı bir şekilde öğretmeyi amaçlıyor. 

Nvivo ile Nitel Veri Analizi Eğitimini tamamlamanızın ardından yüksek lisans teziniz, doktora teziniz ile yine araştırma türündeki makaleleriniz, bildirileriniz ve lisans bitirme projelerinizin nitel veri analizlerini başka hiçbir kimseden yardım almaya ihtiyaç duymadan Nvivo programını etkin bir biçimde kullanarak gerçekleştirebileceksiniz. Bu hedeflere ulaşmanız için tüm detaylar aşağıda yer alıyor.

Nvivo ile Nitel Veri Analizi online eğitimine kimler katılmalıdır?

  • Yüksek lisans yapmayı planlayanlar,

  • Yüksek lisans eğitimi alanlar,

  • Doktora eğitimi alanlar,

  • Lisans eğitiminin sonuna yaklaşanlar,

  • Akademik kariyer planları olanlar,

  • Araştırmacılar,

  • İçerik Yazarları

  • Öğrenmekten büyük keyif alanlar

Devamını göster
Nvivo ile Nitel Veri Analizi
209855
Video9
Sınav1
Ödev
Ders Notları10
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
08/04/2023
Sertifika Sınavı
25/03/2023
Sertifika Sınavı
01/04/2023

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.
SPSS Eğitimi
5
(26)

SPSS Eğitimi

13 Konu9 Saat
Ders EğitmeniDers Eğitmeni
855209
Nitel Araştırma Eğitimi
5
(12)

Nitel Araştırma Eğitimi

14 Konu9 Saat
Ders EğitmeniDers Eğitmeni
775209