AnasayfaOnline EğitimlerNvivo ile Nitel Veri Analizi
30 Online
1.133 Öğrenci

Nvivo ile Nitel Veri Analizi

Nvivo ile Nitel Veri Analizi Eğitimi ile yüksek lisans ve doktora teziniz ile araştırma türündeki makale ve bildiriler için topladığınız verilerin nitel veri analizleri Nvivo programını etkin bir biçimde kullanarak gerçekleştirebileceksiniz.
5
(5)

Nitel araştırmalar, başta sosyal bilimler olmak üzere birçok alanda yaygın bir şekilde kullanılıyor. Nitel araştırma sürecinde veriler görüşmeler, doküman incelemeleri ile toplanabildiği gibi incelenen veriler fotoğraflar veya videolar da olabiliyor. Nitel veri analizi sürecinde Nvivo yazılımı araştırmacılara büyük kolaylıklar sağlıyor. Nvivo yazılımı araştırmacıların zaman kaybetmeden, toplanan sayfalar dolusu doküman ve veri içerisinde kaybolmadan pratik bir şekilde nitel veri analizini gerçekleştirmesine imkan tanıyor. 

Nvivo ile Nitel Veri Analizi Eğitimi uygulamalı bir biçimde tasarlandığı için eğitim süreci eğiticiden ziyade öğrenci odaklı ilerliyor. Uygulamalı bir şekilde devam edecek Nvivo ile Nitel Veri Analizi Eğitiminde hem öğrendiklerinizi ders anında uygulama fırsatı bulacak hem de aklınıza takılan konular için eğiticinizle doğrudan iletişime geçerek sorularınızın yanıtlarına anında ulaşabileceksiniz. 

Yüksek lisans tezi, doktora tezi, makale, bildiri ve lisans bitirme projesi hazırlarken ya da akademik yaşantının her bir döneminde nitel araştırmalarla toplanan verilerin bilgisayara aktarılmasında ve araştırmanın amaçlarına uygun nitel veri analizlerinin gerçekleştirilmesinde Nvivo programı yoğun olarak kullanılıyor. Bu eğitim yüksek lisans veya doktora eğitimine devam edenlere, akademik yaşama adım atmayı planlayanlara, araştırmacılara, içerik yazarlarına yani kısacası öğrenmekten büyük keyif alan katılımcılara sıfırdan itibaren Nvivo programını uygulamalı bir şekilde öğretmeyi amaçlıyor. 

Nvivo ile Nitel Veri Analizi Eğitimini tamamlamanızın ardından yüksek lisans teziniz, doktora teziniz ile yine araştırma türündeki makaleleriniz, bildirileriniz ve lisans bitirme projelerinizin nitel veri analizlerini başka hiçbir kimseden yardım almaya ihtiyaç duymadan Nvivo programını etkin bir biçimde kullanarak gerçekleştirebileceksiniz. Bu hedeflere ulaşmanız için tüm detaylar aşağıda yer alıyor.

Nvivo ile Nitel Veri Analizi online eğitimine kimler katılmalıdır?

  • Yüksek lisans yapmayı planlayanlar,

  • Yüksek lisans eğitimi alanlar,

  • Doktora eğitimi alanlar,

  • Lisans eğitiminin sonuna yaklaşanlar,

  • Akademik kariyer planları olanlar,

  • Araştırmacılar,

  • İçerik Yazarları

  • Öğrenmekten büyük keyif alanlar

Devamını göster
Dokunmatik ekrana dokunan bir parmağın yakın çekimi, parmak ekrana hassas bir şekilde dokunuyor. Kişinin eli görülebiliyor ve hafifçe bronzlaşmış. Ekran mavi beyaz bir tasarımla aydınlatılmış, üzerinde bir logo, bir dolar işareti, bir kilit ve bir anahtar deliği ve bir kurdeleyle sarılmış bir kağıt var. Arka plan farklı renk ve şekillere sahip bir grafiktir ve genel görüntü teknoloji tabanlı bir tasarıma sahiptir. Ekranda bir metin de görülebilmektedir. Görüntü çok ayrıntılıdır ve dokunmatik ekranla etkileşime giren bir kişinin ilginç bir görüntüsünü sunmaktadır.
4111112
Video9
Sınav1
Ödev
Ders Notları10
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
24/02/2024
Sertifika Sınavı
02/03/2024
Sertifika Sınavı
09/03/2024

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.
Bu online SPSS kursu, güçlü istatistiksel yazılım paketine derinlemesine bir bakış sunmaktadır. Eğitim, verilerin manipüle edilmesi, değişkenlerin oluşturulması ve temel hesaplamaların yapılması gibi temel kavramları tanıtarak başlamaktadır. Daha sonra veri analizi ve hipotez testi gibi daha gelişmiş konulara dalmaktadır. Öğrenciler sonuçları nasıl yorumlayacaklarını ve verileri anlamlı bir şekilde nasıl sunacaklarını öğreneceklerdir. Kurs ayrıca çok sayıda gerçek dünya örneği içerir, böylece öğrenciler becerilerini pratik senaryolara uygulayabilirler. Eğitimin sonunda öğrenciler SPSS hakkında kapsamlı bir anlayışa ve karmaşık problemleri çözmek için SPSS'i nasıl kullanacaklarına dair bilgi sahibi olacaklardır. Bu kurs, yazılımı ve yeteneklerini daha iyi anlamak isteyen herkes için idealdir.
5
(26)

SPSS Eğitimi

13 Konu9 Saat
Bu görüntü, içinde bir insan olan siyah bir daireden oluşuyor. Kişi kollarını iki yana açmış, kameraya dönük bir şekilde durmaktadır. Kişi beyaz bir gömlek ve mavi bir kot pantolon giymektedir. Arka plan gri tonda. Kişinin açık kahverengi gözleri ve kısa siyah saçları var. Daire pürüzsüz, kavisli bir dokuya ve parlak bir yüzeye sahip. Kişi kendinden emin ve güçlü görünüyor. Çemberin ortasında dururken kararlı bir ifadesi var. Resmin atmosferi davetkâr ve sıcak.Ders Eğitmeni
1112411
Bu resim, üzerinde çeşitli eşyalar bulunan bir masayı göstermektedir. Bir bilgisayar klavyesi, kağıtlar, keçeli kalemler, gözlükler, pembe bir post-it notu, sarı bir fosforlu kalem, turuncu bir fosforlu kalem, sarı bir kare, sarı bir not defteri ve pembe bir kalem var. Görüntünün ortasında bir kişinin klavyedeki elinin yakın çekimi yer alıyor. Kağıtlar yazı ve çeşitli çizimlerle doldurulurken, keçeli kalemler ve fosforlu kalemler belirli kelimeleri veya cümleleri vurgulamak için kullanılıyor. Bardaklar ve post-it notlar ise bilgileri takip etmeye yardımcı olmak için kullanılıyor. Masa dağınıktır, ancak görevleri tamamlamak için gerekli olan eşyalarla doludur.
5
(12)

Nitel Araştırma Eğitimi

14 Konu9 Saat
Bu görüntü, içinde bir insan olan siyah bir daireden oluşuyor. Kişi kollarını iki yana açmış, kameraya dönük bir şekilde durmaktadır. Kişi beyaz bir gömlek ve mavi bir kot pantolon giymektedir. Arka plan gri tonda. Kişinin açık kahverengi gözleri ve kısa siyah saçları var. Daire pürüzsüz, kavisli bir dokuya ve parlak bir yüzeye sahip. Kişi kendinden emin ve güçlü görünüyor. Çemberin ortasında dururken kararlı bir ifadesi var. Resmin atmosferi davetkâr ve sıcak.Ders Eğitmeni
1008411