Close
Mobil Menu Bars

Yelda Ökten

İK Uzmanı - Profesyonel Koç

Yelda Okten 1981 yılında Ankara’ da doğdu. Evli ve 2 çocuk annesidir. 2002 yılında Gazi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra  turizm, inşaat, gıda, bakım onarım, üretim, mühendislik ve demiryolları ,enerji sektörlerinde  işe alım, eğitim, performans yönetimi, yetenek yönetimi, olumlu şirket kültürü geliştirme, organizasyonel gelişim, toplu iş sözleşmeleri ve sendikal ilişkiler, ücret ve yan haklar yönetimi  kurum içi iletişim ve değişim yönetimi konularında yurt içinde ve yurt dışında  önemli tecrübeler edindi.

Şirketlerin hedeflerine ulaşmalarında bireysel koçluk, takım ve yönetici koçluğu yaptı. Huawei Telekominikasyon, Hp ve Hilton Hotel gibi kurumsal kimliği olan çok uluslu şirketlerde operasyonel bölümlerde orta ve üst düzey yönetici olarak görev aldı. 2013 yılında Maldivlerde Dünyanın ilk Türk Oteli olan Ayada Maldives Resort’un kuruluş sürecinde tüm insan kaynağı ihtiyacının karşılanması, performans değerleme, eğitim, kariyer planlama süreçlerinin kurulumunda insan kaynakları yöneticiliği yaptı. Türkiye nin ilk vagon üretim fabrikasında insan kaynakları yöneticiliği, Man Türkiye ‘de Personel ve Endüstri İlişkileri Grup Liderliği yaptı. Şu anda örgün kurumlarda etkili iletişim, stratejik insan kaynakları yönetimi, bireysel motivasyon konulu eğitimler vermektedir.

Şirketlerin Kurumsallaşma süreçlerinde ve işletmelere rekabet üstünlüğü sağlayacak olan işveren markası kimliğinin oluşturulması, yasal mevzuat ve iş kanunu ve sosyal güvenlik ve çalışma mevzuatı ile ilgili yükümlülükleri, İnsan kaynakları bütçesinin idaresi, yetenek yönetimi, Outsource (dış kaynak) yönetimi, işletme kültürüne uygun performans değerleme sistemlerinin kurulması, işe alım danışmanlığı, ücretlendirme, yan haklar, prim sistemi ve ücret ve bordro sistemleri yönetimi gibi konularda halen yönetim danışmanlığı ve koçluğu yapmakta olan Yelda Ökten kurumda çalışan her bir bireyin; bir  örgüt için ayrı bir değer oldugunu savunmuş, yüzünü insana dönmüş yönetim modelleri geliştirmenin önünü açacak stratejiler geliştirmiştir. Bu yolda bireyin kendini gercekleştirmesi, bireyin ihtiyaclarını tanıyarak bireysel farkındalıklar edinmelerini, bireylerin beceri ve yeteneklerine uygun hedefler geliştirmeleri konularında da halen kurum içi  koçluk calısmaları yapmaktadır.

Uluslararası Koçluk Federasyonu onaylı House of Human okulundan mezun profesyonel bir koç olan Yelda Ökten eğitmen ve koç kimliğini daha da sağlamlaştırmak için eğitimcinin eğitimi, etkili zaman yönetimi, beden dili, ikna yönetimi, etkili iletişim teknikleri,  bireysel motivasyon gibi alanlarda eğitimlerini tamamladı.

Türkiye nin önde gelen üniversite ve eğitim kurumlarıyla iş yasantısına yeni adım atacak genç yetişkinlerle kariyer koçlugu projelerinde yer almakta ve seminerler vermektedir.

Yelda Okten, İş yaşantısından profesyonellerle kariyerinde değişiklik yapmayan isteyen, ve bu yolda karsılarına cıkan handikapları uzman desteği alarak tek tek aşmak  isteyen, hedefleri olan bu hedeflere ulaşmanın daha kısa yollarını arayan, kendi özdeğerlerine en uygun mesleği arayan ve yeni yetkinlikler ve beceriler kazanmak isteyen, terfi ettiği pozisyonun içini doldurmak isteyenler ,yeni girişimciler ve  kariyer sahibi olup şimdi ne yapacagım diye soran yetişkinlere kariyer koçluğu yapmaktadır.

Değerlendirmeler(18)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Mustafa Ipek
Mustafa Ipek
23 Kasım 2020
5.0

Daha önce eğitim almıştım kendisinden çok faydalı olmuştu. Çok naif ve narin bir insan.

Zeliha Şeneri
13 Eylül 2020
5.0

Yelda Hanım'dan Temel İş Kanunu ve İş Hukuku Eğitimi aldım. Eğitim konularını anlatım ve örneklemelerle keyifli hale getirmesi çok verimli geçmesini sağladı. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Enstitü eğitimleri her biri diğerinden daha kıymetli iş yaşamında bizlere çok katkı sağlayacak eğitimler. Herkese tavsiye ediyorum. Emeklerinize sağlık.

Sinem Özüş
15 Ağustos 2020
5.0

Yelda Hocadan Bordro uygulamaları eğitimini aldım. daha önce bu konu hakkında hiçbir fikrim yoktu. ama anlaması kolay oldu. sürekli pratik yaptırarak anlaşıldığın emin oluyor. Kendisine teşekkür ederim.

Gizem Kurukavak
Gizem Kurukavak
24 Temmuz 2020
5.0

Yelda Hocadan 2 eğitim aldım. İkisi de bana çok şey kattı. Özellikle bordro uygulamaları eğitimi için ayrıca teşekkür etmek isterim çok faydalıydı. Mükemmel bir insan kendisi. Başarı ve mutluluk her zaman sizinle olsun hocam.

Güler   Derya Ayyıldız
Güler Derya Ayyıldız
12 Haziran 2020
5.0

Bordro uygulamaları ve Temel iş Kanunları eğitimleri gerçekten çok akılda kalıcı ve güzeldi. Bu eğitimler için çok teşekkür ederim. Emeğinize sağlık..

Demet Oran
Demet Oran
12 Haziran 2020
5.0

Bordro Uygulamaları Eğitimini kısa sürede ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi. Dolu dolu bilgiyle eğitim bitti. Teşekkürler.

Akin Özkan
25 Mayıs 2020
5.0

Bordro Uygulamaları Eğitimi için canı gönülden teşekkurlerimi iletiyorum.Proaktif ve akıcı anlatiminiz için,dolu dolu geçirdiğimiz eğitim süreci için emeğinize sağlık hocam.

Tuğba Sevinç
13 Nisan 2020
5.0

Canlı ve akıcı bir anlatıma sahip Yelda hocam,derslerine ilgiyle katıldım,çok teşekkür ediyorum.

Gülşah Genç
12 Nisan 2020
5.0

Kendisinden muhteşem bir Bordrolama Eğitimi dinledim. Ders materyalleri oldukça başarılı ve özenli. Sağolun varolun Yelda hocam, iş hayatınızda kolaylıklar dilerim.

Musab Tepe
12 Nisan 2020
5.0

Temel iş kanunu eğitimi aldım kendisinden. Çok kaliteli biri yelda hanım. sahip olduğu güzellikleri kaybetmemesi dileğiyle, sevgiler, saygılar...

Yalçın Küsbeci
18 Ocak 2020
5.0

Anlatımı çok yalın ve öğretici bundan sonra ki hayatında başarılar dilerim..

Kerime Hilal Aydoğmuş
Kerime Hilal Aydoğmuş
20 Ekim 2019
5.0

Muhteşem bir hoca. Kendisinden ders aldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum.

Can Karakaya
05 Mart 2019
5.0

Yelda hoca tanıdığım en kaliteli eğitmen.eşsiz bir insan.öyle iyi ders anlattıki şuan kolay bir şekilde bordro hazırlıyorum.eğer yelda hoca bana 1 ay ders verseydi profesyonel bir bordro ve özlük işleri uzmanı olurdum.kendisinin yeri benim için çok başka.sevgiler

Atiye Yavuz
ATİYE YAVUZ
18 Şubat 2019
5.0

Tek kelime ile mükemmel :)

Cansu Yiğit Karakuş
Cansu YİĞİT KARAKUŞ
10 Aralık 2018
5.0

Enerjisi harika hiç sıkılmadan dinledim ve öğrendim teşekkürler...

FATMA KURTULUŞ YILDIZ
10 Aralık 2018
5.0

eğitimleriniz çok etkili.Teşekkürler

ibrahim kavaker
26 Ekim 2018
5.0

Ders anlatımı, dökümantasyon paylaşımı oldukça başarılı, zamanı etkin kullanarak konulardan sapmayarak ders işlemekte,

Mehmet Akif Tosun
Mehmet Akif Tosun
06 Ağustos 2018
5.0

Faydalı bir eğitim oldu. Teşekkür ederim.

Tüm Yorumlar