Yelda Ökten

İK Uzmanı - Profesyonel Koç

Yelda Okten 1981 yılında Ankara’da doğdu. Evli ve 2 çocuk annesidir. 2002 yılında Gazi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra  turizm, inşaat, gıda, bakım onarım, üretim, mühendislik ve demiryolları ,enerji sektörlerinde  işe alım, eğitim, performans yönetimi, yetenek yönetimi, olumlu şirket kültürü geliştirme, organizasyonel gelişim, toplu iş sözleşmeleri ve sendikal ilişkiler, ücret ve yan haklar yönetimi  kurum içi iletişim ve değişim yönetimi konularında yurt içinde ve yurt dışında  önemli tecrübeler edindi.

Şirketlerin hedeflerine ulaşmalarında bireysel koçluk, takım ve yönetici koçluğu yaptı. Huawei Telekominikasyon, Hp ve Hilton Hotel gibi kurumsal kimliği olan çok uluslu şirketlerde operasyonel bölümlerde orta ve üst düzey yönetici olarak görev aldı. 2013 yılında Maldivlerde Dünyanın ilk Türk Oteli olan Ayada Maldives Resort’un kuruluş sürecinde tüm insan kaynağı ihtiyacının karşılanması, performans değerleme, eğitim, kariyer planlama süreçlerinin kurulumunda insan kaynakları yöneticiliği yaptı. Türkiye nin ilk vagon üretim fabrikasında insan kaynakları yöneticiliği, Man Türkiye ‘de Personel ve Endüstri İlişkileri Grup Liderliği yaptı. Şu anda örgün kurumlarda etkili iletişim, stratejik insan kaynakları yönetimi, bireysel motivasyon konulu eğitimler vermektedir.

Şirketlerin Kurumsallaşma süreçlerinde ve işletmelere rekabet üstünlüğü sağlayacak olan işveren markası kimliğinin oluşturulması, yasal mevzuat ve iş kanunu ve sosyal güvenlik ve çalışma mevzuatı ile ilgili yükümlülükleri, İnsan kaynakları bütçesinin idaresi, yetenek yönetimi, Outsource (dış kaynak) yönetimi, işletme kültürüne uygun performans değerleme sistemlerinin kurulması, işe alım danışmanlığı, ücretlendirme, yan haklar, prim sistemi ve ücret ve bordro sistemleri yönetimi gibi konularda halen yönetim danışmanlığı ve koçluğu yapmakta olan Yelda Ökten kurumda çalışan her bir bireyin; bir  örgüt için ayrı bir değer oldugunu savunmuş, yüzünü insana dönmüş yönetim modelleri geliştirmenin önünü açacak stratejiler geliştirmiştir. Bu yolda bireyin kendini gercekleştirmesi, bireyin ihtiyaclarını tanıyarak bireysel farkındalıklar edinmelerini, bireylerin beceri ve yeteneklerine uygun hedefler geliştirmeleri konularında da halen kurum içi  koçluk calısmaları yapmaktadır.

Uluslararası Koçluk Federasyonu onaylı House of Human okulundan mezun profesyonel bir koç olan Yelda Ökten eğitmen ve koç kimliğini daha da sağlamlaştırmak için eğitimcinin eğitimi, etkili zaman yönetimi, beden dili, ikna yönetimi, etkili iletişim teknikleri,  bireysel motivasyon gibi alanlarda eğitimlerini tamamladı. Türkiye nin önde gelen üniversite ve eğitim kurumlarıyla iş yasantısına yeni adım atacak genç yetişkinlerle kariyer koçlugu projelerinde yer almakta ve seminerler vermektedir. Yelda Okten, İş yaşantısından profesyonellerle kariyerinde değişiklik yapmayan isteyen, ve bu yolda karsılarına cıkan handikapları uzman desteği alarak tek tek aşmak  isteyen, hedefleri olan bu hedeflere ulaşmanın daha kısa yollarını arayan, kendi özdeğerlerine en uygun mesleği arayan ve yeni yetkinlikler ve beceriler kazanmak isteyen, terfi ettiği pozisyonun içini doldurmak isteyenler ,yeni girişimciler ve  kariyer sahibi olup şimdi ne yapacagım diye soran yetişkinlere kariyer koçluğu yapmaktadır.

Evaluations(27)
Average Rating 5,0
Feyza YAZICI
30 Mayıs 2021
5.0

Bilgisine hayran kaldığım bir hocamız. Temel İş Kanunu ve İş Hukuku Eğitimi'ne katıldım. Normalde kanunları kaç defa okursam okuyayım aklımda kalmıyor ama Yelda hocamızın bir kere anlatması yetiyor.

Özlem Öcal
06 Nisan 2021
5.0

Harika ve akılda kalıcı bir anlatımı var.

Sedef Çetin
Sedef Çetin
28 Mart 2021
5.0

Yelda Hanım'ın akıcı anlatımı ve engin bilgisi ile aldığım eğitimler çok keyifliydi. Dilerim daha çok eğitim verir bizlerde faydalanırız.

Hatice KINACI
Hatice KINACI
21 Şubat 2021
5.0

Yelda hanım gerçekten mükemmel bir eğitmen, alanında çok başarılı biri. Güleryüzü, motivasyonu ,bilgi paylaşma becerisi ile dersleri kaçırılmayacak biri. İyiki sizi tanımışım. Tüm eğitimlerinizden faydalanacağım. Başarılarınızın devamını dilerim .

Burak  Aras
Burak Aras
13 Şubat 2021
5.0

Yelda Hanım'dan Temel İş Kanunu ve İş Hukuku dersini dinleme fırsatım oldu. Benim gözümde sıkıcı olan bu dersin bu denli keyif verici olmasını sağlayan Yelda hocamıza teşekkür ediyorum. Tecrübe ve birikimlerini örnekler ve akılda kalıcı boğmayan bir anlatım tarzıyla anlatması Yelda Hanım'ın diğer dersleri de dinlemem için beni teşvik ediyor. Dilinize yüreğinize sağlık saygıdeğer hocam...