Dr. Gülaçtı Şen

Akademisyen / Yazar

Hem yüksek lisans hem doktora çalışmalarında ‘Girişimcilik, Girişimcilik Kültürü, İç Girişimcilik’ alanlarında araştırmalar yapmış ve özellikle çalışanların girişimcilik davranışı, kariyer ve yetenek konularına odaklanmıştır. 2008 yılından itibaren profesyonel iş dünyasında yer alan ŞEN, 2016 yılından bu yana bir vakıf üniversitesinde dersler vermekte ve çeşitli alanlarda akademik çalışmalarını sürdürmektedir.

Akademik Yayınları

Yayınlanmış Kitaplar

  • Sivil Havacılıkta Kariyer Kanon Kitap, İstanbul (2019) 
  • Terminalde Bir Gün Kanon Kitap, İstanbul (2021)

Ulusal ve Uluslararası Hakemli Dergilerde Yayınlanmış Makaleler

  • The Effect of Entrepreneurship and Culture on the Employee Commitment in Turkey American Journal of Economics and Business Administration, Volume 9, Issue 1, Pages 13-26 (2015) 
  • Üniversitede Havacılık Bölümlerinde Okuyan Öğrencilerin Meslek Seçiminde Etkili Olan Faktörlerin Analizi Journal of Aviation 3 (2): 122-131 (2019), Doi No: 10.30518/ jav.637794 (2019) 
  • Gig Ekonomisinin Havacılık Sektöründeki Geleceği Journal of Aviation Research, Cilt 2, Sayı 1 (2020) 
  • Covid-19 Salgınının Havacılık Sektörüne Etkisi: Gig Ekonomisi Alternatifi Journal of Aviation Research, Şubat 2021.

Ulusal ve Uluslararası Yayınlanmış Özet / Tam Metin Bildiriler

  • Türk Havacılığında Girişimciliğin Yeniden Tanımlanması ve Girişimci Havacı Kadınlar İstanbul Üniversitesi International Conference on Contemporary Women’s Studies, İstanbul (2019)
  • Akademik Çalışmaların İnovasyona Dönüşümü: Akademik Bir Çalışma Örneği Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Muğla (2019)
  • Havalimanında Yolcu Hizmetleri Operasyonlarının Uçuş Operasyonlarına Etkisi Pearson Journal Of Social Sciences & Humanities (2021)
Evaluations(1)
Average Rating 5,0
Fatma Kaya
29 Ağustos 2021
5.0

Gülaçtı hocanın anlatımıyla yetenek inovasyonu eğitimi kesinlikle büyük farkındaklık yarattı. Geleceği, beklentileri, şirket yapısı ve işçi beklentilerin bütünleşmesini bunlar arasındaki farklılıkları, olması ve geliştirilmesi gereken süreçleri paylaşan mükemmel bir eğitim. Bildiklerim üzerine bütüncül farkındalıklar kattı. Daha fazla istifade edebilmek adına, kapsamının biraz daha genişletilerek bu eğitimin farklı içeriklerle genişletilmesi isterim. Hep doğru baktığımı, kalıp düzen yüzünden bugüne kadar bastırıldığımı asla mutlu olarak çalışamadığımı bir kez daha farkettim. Artık sorumluluk alanın farkedildiği çöplerin elendiği yeni bir iş sürümü düzeni geliyor. Herkes alın teri akıtacak ve patronların kazanç uğruna kılını kıpırdatmadığı düzen tersine dönecek. Umuyoruz. Emeklerinize sağlık hocam.