AnasayfaBlogÜcretsiz Online Eğitimler ve Sertifika Programları
Online Eğitim

Ücretsiz Online Eğitimler ve Sertifika Programları

08 Mayıs 2018
Ücretsiz Online Eğitimler ve Sertifika Programları

İstanbul İşletme Enstitüsü uzaktan sertifika programları ile çağımızda ihtiyaç duyulan birçok bilgiye erişerek, kişisel gelişiminiz için doğru seçimler yapabilir ve sürekli olarak gelişen ve yenilenen iş dünyasında kişisel gelişim için önemli adımlar atabilirsiniz. Yapmanız gereken ilk şey belkide kişisel gelişim eğitimine kayıt olmaktır. Bu uzaktan eğitim programları kapsamında online olarak sunulan dersler, pazartesi ve cuma günleri arası haftanın beş günü ücretsiz, cumartesi ve pazar günleri ücretli olarak sunulmakta. İstanbul İşletme Enstitüsünün online eğitimler ile amacı nedir? Toplumumuzda bilgiye erişimi kolaylaştırmak, kaliteli eğitimin herkes için varlığını desteklemektir.

Online eğitimlere nasıl katılabiliriz?

İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından sunulan uzaktan eğitim programları yaşamın içinde ihtiyaç duyulan birçok eğitimi sunmaktadır. Uzman akademisyenler ve eğitmenlerin aracılığı ile sunulan online eğitim sertifika programlarına katılmak için yapılması gereken tek şey, sisteme ücretsiz olarak kayıt olmaktır. Ardından eğitim programlarını inceleyerek size cazip gelen bir eğitime katılabilir, bu eğitimin sonunda yapılacak bir sınavdan sonra sertifika alabilirsiniz. Sizler için hazırlanıp sunulan uzaktan eğitim programları kapsamında sunulan derslere, sürekli olarak katılma şansınız bulunmaktadır. Bir eğitim programı tamamlandıktan sonra, ihtiyaç duyduğunuz başka bir eğitime de ücretsiz olarak katılabilirsiniz.

İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından verilen online eğitim sertifika programları arasında blog yazarlığı eğitimleri, çağımızın getirisi en yüksek çalışma alanı olan internet üzerinde iş yaratma eğitimleri, yabancı dil eğitimleri, işaret dili eğitimi, muhasebe alanında kullanabileceğiniz ileri Excel eğitimi ve bordro hazırlama teknikleri eğitimleri gibi çok sayıda kurs yer almaktadır. Bu eğitim programları ve çok daha fazlası hakkında tüm detaylı bilgileri eğitimler başlığı altından öğrenebilirsiniz.

Sertifikalı eğitim programları ile kariyerinizi güçlendirin

İstanbul İşletme Enstitüsü sizler için sunduğu eğitim programları sonrasında bu programda başarılı olan herkes için bir sertifika vermektedir. Bu sertifikaları almak ücrete tabi olmakla beraber, günümüzde artık her şeyin online platformlar üzerinden yürütüldüğü gözetilerek, aldığınız eğitime dair bir sertifika kodu da alabilirsiniz.

Buna göre online eğitim sertifika programları sonucunda bu eğitimi başarıyla tamamlayan herkese tamamen ücretsiz bir sertifika kodu atanacaktır. Bu kod, sizin aldığınız eğitimi sistem tabanına kaydeden ve yaptığınız iş görüşmelerinde işverenler tarafından ihtiyaç duyulduğunda sisteme girilerek kontrol edilebilen bir özellik sağlamaktadır.

Dijital bir kod olan eğitim sertifikaları kodu tarafınızdan çeşitli platformlardaki hesaplarınıza da eklenebilir. Örneğin kariyer.net veya linkedin profillerinize veya bu profillerde yayınladığınız CV'lerinize bu kodu ekleyerek, CV'nizi kontrol edenlerin tıklaması halinde sistemdeki eğitim bilgilerinize ulaşılması mümkündür.

Ücretsiz Online Eğitimler

Online eğitim anlamına gelen uzaktan eğitim kapsamında online eğitim programları düzenlenir. Birçok alanda verilen eğitimler sayesinde değişen yeniliklerde geri kalmayacaksınız. Ayrıca bu programlar ücretsiz online kurslar olarak verildiği için eğitime herhangi bir ücret ödemezsiniz. Ücretli olan bazı eğitimler de vardır. Ancak bu eğitimler online olarak değil, bir sınıf ya da konferans salonunda verilmektedir.

Birçok farklı alanda online eğitim almanızı sağlayan online eğitimler ile mevcut işinizde kendinizi çok daha kolay yükseltebilirsiniz. Çoğu eğitim siteleri tarafından düzenlenen bu fırsatlar ile çalıştığınız alanda gerçekleşen değişimlere en iyi şekilde ayak uydurabilirsiniz. Bu da çalıştığınız şirkette sizi özel bir konuma getirir.

Ücretsiz Sertifika Veren Kurslar

Eğer sizler de e eğitim programlarına katılıp sertifika sahibi olmak istiyorsanız, hangi alanda kendinizi geliştirmek istiyorsanız o eğitime başvuru yapmanız gerekmektedir. Öncelikle ilgi alanlarınızı belirlemeli ve buna göre hangi alanda ilerlemeyi düşünüyorsanız o alanda sunulan eğitimleri incelemelisiniz. Düzenlenen online eğitim kursları için deneyim veya bilgi şartı aranmamaktadır. Sadece eğitim almak istemeniz yeterli oluyor.

Sizlere en iyi şekilde internetten ders veren eğitmenler o alanda sizi donanımlı hale getirmektedir. Bu nedenle mevcut işinize yönelik bir eğitim programı da tercih edebilirsiniz. Katılacağınız eğitim alanını belirledikten sonra online üniversite sayılan eğitim kurumunun internet adresine girerek başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Gerekli işlemleri yaptıktan sonra eğitimin verildiği gün ve saatlerin bilgisi sizlere iletilir.

Katıldığınız online eğitim programları kapsamındaki eğitim saatleri sizlere uygun değil ise üzülmenize hiç gerek yok. Çünkü kaçırdığınız eğitimler sisteme kaydedilmektedir. Online kurslar kapsamında hangi eğitimi kaçırdıysanız o eğitime yeniden katılabileceksiniz. Eğitim kaydedildiği için istediğiniz zaman istediğiniz kadar tekrar yapabilirsiniz.

Eğitim sonunda eğitimler için materyaller ve testler de sisteme yüklenmektedir. Bu materyaller sayesinde konuları tekrar ederek bilgilerinizi sağlamlaştırabilirsiniz. Bu konuda başarılı çalışmalar yapan eğitim siteleri farkı ile istediğiniz donanıma kısa sürede sahip olacaksınız. Eğitimler tamamen profesyonel olan uzman kişiler tarafından verilmektedir. Eğitim sonrasında küçük bir sınav düzenlenir. Sınavda başarılı olursanız e eğitim belgesi verilir. Bu sertifikayı özel kurumlarda olduğu gibi resmi kurumlarda da kullanabilirsiniz. Günümüz koşullarında oldukça popüler olan ve son dönemlerde hemen herkesin başvurduğu eğitim sisteminin başında online eğitim programları gelmektedir. Eğitim konusunda kendini sürekli geliştirmek isteyen, icra ettiği meslek dalında yükselmek isteyen ve ekonomik açıdan sıkıntı yaşayan kişiler için online eğitim çok büyük bir fırsattır. Online eğitim programlarına kaydolduğunuzda eğitimler online olarak bilgisayar üzerinden sunulmaktadır. Canlı ya da kaydedilmiş videolar ile eğitmenler tarafından gerekli bütün bilgiler aktarılır. Eğitim programları sonrasında yetkinliklerinizi belirlemek için bir sınav düzenlenir ve sınavda başarılı olan kişilere sertifika verilir. Verilen bu sertifika resmi ve özel kurumlarda kullanılabilen soğuk damgalı bir belgedir. Bu belge ile eğitim programına katıldığınızı ve bu programı başarı ile bitirdiğinizi gösterebilirsiniz. Bu da kendi alanınızda ilerlemenizi kolaylaştırır.

İstanbul İşletme Enstitüsü bu konuda kendini kanıtlamış olarak 2012 yılından bu yana eğitim programları düzenlemektedir. Her eğitim için kendi alanında uzman olan eğitmenler tercih edilmiştir. Düzenlenen online eğitim programı kapsamında gerekli materyaller ve testler öğrencilere verilmektedir. Bilgisayara indirilebilen bu materyallere istediğiniz zaman çalışabilirsiniz. Online eğitim için yalnızca internet bağlantısı yeterli olmaktadır. Bilgisayar, tablet ya da telefon aracılığı ile eğitimlere katılabilir, kaçırdığınız eğitimleri kaydedilen videolar üzerinden izleyebilirsiniz. Online eğitim programı ile eğitim internete dayalı olarak verilmektedir. Bu eğitimler sayesinde çalışan ya da hedeflediği bir işi kurmak isteyen kişiler bu alanda rekabet gücünü artırarak bilgi ve becerilerini eğitim programları ile kazanacaktır.

Son dönemlerde online eğitim kapsamında birçok kişi amaçlarına ulaşarak hedeflediği yerlere gelmiştir. Normal eğitim almaya maddi imkânı olmayan ve okula gidemeyen kişiler için büyük bir fırsat olan online eğitim, kişileri meslek sahibi yapmaktadır. Ya da elinde bulundurduğu meslekte ilerlemesini sağlamaktadır. İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından düzenlenen eğitim programlarının içeriği her bölüme göre ayrı düzenlenmektedir. Verilen kapsamlı eğitim sonrasında yapılan sınavda başarılı olursanız, ücretsiz sertifika kodunu ya da başarı sertifikanızı alabilirsiniz. Ücretsiz online eğitim programları neden bu kadar ilgi görmektedir? Aklında belirli bir alanda sertifika sahibi olmak yatan ancak online eğitim ile yeterli bilgiyi alamayacağını düşünen kişilerin yönelttiği soruların başında bu soru gelmektedir. Bu programların ilgisinin farkına varan herkes bu alana yönelerek kendini kolay bir şekilde geliştirmek istemektedir.

Ücretsiz Online Eğitimler ve Sertifika Programları online eğitimonline eğitim derslerionline eğitimin içeriğionline eğitim programının seçimionline eğitim sertifikaonline eğitimin yararları
Meryem Winstead
Blog Yazarı

Hacettepe Üniversitesi'nde Aile ve Tüketici Bilimleri bölümünden mezun oldum. Blog Yazarlığı ve İnsan Kaynakları Yönetimi sertifikalarım bulunmaktadır.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.