AnasayfaBlogPara Kazandıran Freelance İşler Nelerdir?
Meslekler

Para Kazandıran Freelance İşler Nelerdir?

05 Kasım 2019
Para Kazandıran Freelance İşler Nelerdir?

Para kazandıran freelance işler birçoğumuzun ilgi alanına girmekte. Para kazanmak günümüzde hem zor hem de kolay. Zor olmasının nedeni eğer mesaili bir çalışansanız, gününüzün yarısını iş yerinde geçiriyorsanız sosyal hayatınız, aile ya da özel hayatınız açısından zorlaşıyor. Bırakın çevrenize vakit ayırmayı, kendinize dahi ayıracak vaktiniz kalmıyor. Üstelik saatleriniz yollarda geçiyor ve kalabalıklar sizi yoruyorsa… Öte yandan ofis içi sorunlar, emir altında çalışmak, mobbinglere maruz kalmak… Kısacası insanlarla uğraşmak gerçekten zor.

Kolay olmasından kastım ise artık oturduğunuz yerden bile para kazanabilirsiniz. Nasıl mı? Elbette freelance işler ile. Peki freelance nedir, çalışma stili nasıldır? Freelance, bağımsız çalışma olarak ifade edilir. Ancak freelance çalışma sanıldığı gibi bol bol yatmak, aşırı özgürlük değildir.

Freelance çalışan kişi kazancını sabit bir maaşla değil yapmakta olduğu iş üzerinden fiyatlandırma yaparak veya belirlediği saatlik çalışma ücreti üzerinden elde eder. Çalışma saatleri de kendi inisiyatifindedir. Tabii son teslim tarihini geciktirmemek gerekir. 

Freelance çalışmaya karar verdiyseniz bir hususa dikkat etmekte fayda var. Freelance çalışırken yaptığınız işi sözleşme ile garanti altına almanız gerekir. Aksi halde paranızı almada zorluk yaşarsınız. 

Freelance Çalışmanın Avantajları Neler?

Para kazandıran freelance işler sayesinde büyük ölçüde özgürsünüz. Nerede nasıl çalışacağınıza siz karar verirsiniz. Önemli olan; işi istenilene uygun biçimde ve vaktinde bitirmektir. Mesai kavramına bağlı değilsiniz. Saatlerinizi harcadığınız toplu taşıma maceraları yok, insan yığınları yok. Üstelik kendi işinizi yapıyorsanız tatilinizi de siz belirlersiniz çalışma saatlerinizi de. Bir nevi kendi işinizin patronu olursunuz. Kulağa hoş geliyor.

Para Kazandıran Freelance İşler Neler?

Para kazandıran freelance işler sayesinde gerek yeni bir meslek edinebilir gerekse ek gelir kaynağı elde edebilirsiniz. Peki para kazandıran freelance işler neler, nereden ve nasıl öğrenebilirim?

Dijital Pazarlama Eğitimi

Her şeyde olduğu gibi pazarlama dünyasında da yaygın bir rekabet yaşanmakta. Bu rekabette rakiplerin arasından sıyrılmak Dijital Pazarlama Eğitimi ile mümkün. Markalara danışmanlık verebilir, marka bilinirliklerini artırabilir ve satışlarını yükseltebilirsiniz. 

Blog Yazarlığı Eğitimi

Blog yazmak, duygu ve düşüncelerinizi paylaşmanın ya da markanızı tanıtmanın en güzel yöntemlerinden biridir. Blog siteleri aracılığı ile ya da bireysel web sitenizi açarak blog yazmaya başlayabilirsiniz. Yazacağınız içerikleri etkin bir biçimde planlayabilme, yazım dili ve teknikleri gibi daha pek çok konuda bilgi sahibi olmak ve içerik üretmek için blog yazarlığı eğitiminden faydalanabilirsiniz. Sitenizdeki trafiği arttırdıkça reklam almanız ve para kazanmanız kolaylaşacak. Hepsi ve daha fazlası için ücretsiz Blog Yazarlığı Eğitimi sizleri bekliyor.

Fotoğrafçılık Eğitimi

Para kazandıran freelance işler arasında fotoğrafçılık da mevcut. Fotoğrafçılık, herkesin baktığı yerde farklı olanı görebilmektir. Hobi olarak ilgilendiğiniz ya da ilgilenmek istediğiniz fotoğrafçılığı profesyonelleştirmek ister miydiniz? Fotoğrafçılık Eğitimi sayesinde bu beceriyi geliştirebilir, özel gün çekimlerinde freelance çalışabilirsiniz. Öte yandan ürün çekimleri, katalog çekimleri gibi alanlarda da çalışıp maddi gelir elde etmeniz mümkün. 

Video Editörlüğü Eğitimi (Premiere Pro)

Dijital medyanın hayatımızdaki öneminin yanı sıra video içeriklerin de önemi her geçen gün artmakta. Buna bağlı olarak da video editörlere olan ihtiyaç da artıyor. Video Editörlüğü Eğitimi sayesinde gerek kendi Youtube videolarınızı düzenleyebilir, gerekse freelance olarak sipariş üzerine gelen videoları düzenleyerek maddi kazanç elde edebilirsiniz.

İçerik Editörlüğü Eğitimi

Son zamanların en popüler meslekleri haline gelen içerik editörlüğü, oldukça ihtiyaç haline geldi. Kaliteli içerik üreten biri olduğunuzda çeşitli web sitelerinde, e-ticaret sitelerinde ya da kurumsal sitelerde içerik üretme için pek çok iş kapısını freelance olarak da aralayabilirsiniz. Mevcut editörlük mesleğinizde kendinizi geliştirmek ya da bu alanda çalışmak istiyorsanız İçerik Editörlüğü Eğitimi alabilirsiniz. Eğitim sonrasında icerikbulutu.com, makale.net gibi freelance içerik sitelerinde sipariş üzerine içerik üretmeye başlayabilirsiniz. 

E-Ticaret Eğitimi

Ülkemizde ve dünyada büyük bir ilgi gören ve popülerleşen e-ticaretin avantajları saymakla bitmiyor. E-Ticaret Eğitimi sayesinde ürün bulmaktan kampanya oluşturmaya, bulduğunuz ürünü satacak kanalı ve tedarikçileri bulmaktan entegrasyonlara kadar her konunun çalışma mantığını öğreneceksiniz. 

Para kazandıran freelance işler için daha fazla online eğitime ulaşmak ve faydalanmak için İstanbul İşletme Enstitüsü sayfasını ziyaret edebilir, sertifikalı online eğitimler sayesinde ek gelir elde edebilir ya da sıfırdan kendi işinizi kurabilirsiniz. 

para kazandıran freelance işler para kazanmak freelance işler freelancer online eğitim sertifika
Merve Nur Cengiz
Merve Nur Cengiz
İçerik Editörü

Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Fotoğrafçılık Eğitimi
5
(114)

Fotoğrafçılık Eğitimi

10 Konu5 Saat
Evren YılbaşıEvren Yılbaşı
13980
Dijital Pazarlama Eğitimi
4.9
(331)

Dijital Pazarlama Eğitimi

15 Konu5 Saat
EğitmenSedat Ateş
200119
Amazon dropshipping eğitimi
5
(11)

Amazon Eğitimi

6 Konu8 Saat
EğitmenSedat Ateş
39989