AnasayfaBlogİK Dönüşümü İçin Dijital Yol Haritası
İnsan Kaynakları Yönetimi

İK Dönüşümü İçin Dijital Yol Haritası

15 Kasım 2019
İK Dönüşümü İçin Dijital Yol Haritası

Dijital insan kaynakları eğitimi tüm İK organizasyonlarına genel bir bakış sunar. Dijital bozulma çağında İK liderleri şirket içindeki yenilikçi birimleri açıkça tanımlayabilir ve bu bilgiyi farklı departmanlar arasında aktarmaya yardımcı olabilir. Erken benimseyenlerin ele alınması ve deneyimlerinin tüm organizasyon boyunca iletilmesi gerekir.

Başarılı dijital işlemler, diğer birimleri motive etmek ve dijital zihniyeti bütün şirkete yaymak için örnek olarak kullanılabilir. Dijital IK Eğitimi ile olağanüstü dijital yetenekler gösteren birimleri tanımlamak ve onların dijital yolculukları boyunca diğer departmanları destekleyebilecek ilgili bilgileri entegre edilmesi sağlanır.

İK Modern Dünyaya Uyum Sağlar

Modern dijital insan kaynakları eğitimi uygulamaları tonlarca veri ile doludur.  Programlarda ilgili bilgilerin görselleştirilmesine ve tanımlanmasına yardımcı olabilecek birkaç çözüm vardır. Ancak, bu aşamadaki zorluk müşteri odaklı bir zihniyeti destekleyen göstergelerin ve verilerin seçiminde insanların rolünü belirlemektir.

Dijital çağda rekabet gücü, iş gücünün yetenek hazırlığına bağlıdır. Sürdürülebilir bir büyüme için hem soluk hem de potansiyel fırsatlar olarak sınıflandırılabilecek birçok yeni teknoloji vardır. Dijital IK Eğitimi ile bireysel departmanlar hızla değişen beceri setleri ve eğilimleri insan kaynaklarının kurum içindeki yeni yetkinliği değerlendirmek ve dahil etmek için yeni çerçevelere uymasını sağlar.

En Güncel Eğitim Sistemleri

Dijital insan kaynakları eğitiminde İK profesyonellerinin hızlı beceri geliştirmeyi teşvik etmek ve araştırma ve geliştirme için uygun bir ortam yaratmak için kullanılabilecek en son öğrenme yenilikleri ile güncel olmaları sağlanır.

Dijital IK Eğitimler ne işimize yarar?

Bu eğitimler sayesinde insan kaynaklarının hızını artıran çevik süreç geliştirmelerine, kaliteyi ve rekabetçiliği güvence altına almak için kullanılabilecek yeniliklerle ilgili belirli fikirleri tanımlamaya yardımcı olan bilgiler aktarılır. Enstitü Dijital IK Eğitimi sonunda İK, yeni beceriler ve yeterlilik alanlarıyla birlikte şirketin koyduğu dijital hedeflerle birlikte daha yüksek performansa bağlı uygun ölçümleri yerine getirebilir.

Dijital Değişim Yönetimi

Dijital İK stratejisinin en önemli amacı liderlik sürüş ve tam kapsamlı müşteri merkezli yaklaşım yönetimini desteklemektir. Hem satın alma stratejileri hem de eğitim, yalnızca ilkelere değil, aynı zamanda uygulamaya dayalı sürdürülebilir bir yaklaşım için artı değer yaratmaya odaklanır. Değişim yönetimi öncelikle zihniyetteki bir değişimdir, ancak dijital liderlerin gerçek yeniliklerle sonuçlanan süreçler üzerine eğitilir. 

Performans Yönetimi ile Yeterlilik

Başarılı dijital liderler arasında toplanan veriler, çevrim içi yönetim yeteneklerindeki gelişme ile İK fonksiyonları arasında bir ilişki olduğunu göstermektedir. Geliştirme, performans yönetimi ve bilgi aktarımı için uygun bir ortam yaratan şirketler, her dijital yeterlilik listesinin başında yer almaktadır. Bu durumda zorluk, çevrim içi yöneticilerin etkinliğini destekleyen, yetkinlik odaklı programları uygulamaktır.

Anahtar kelime merkezileştirmedir ve online olarak verilen dijital insan kaynakları kursu ile mükemmel bir entegrasyon yaratan firmalar, kariyer gelişimi, yazılım geliştirme, ücretlendirme, performans, yetenek sağlama, profil yönetimi ve benzeri işlemlerle hızlı bir şekilde mükemmellik elde ederler. Tam entegrasyon ve merkezileştirme, verimlilik ve yöneticilerin dönüşümü ölçmelerine izin veren bu işlemlere ve ölçümlere daha net bir genel bakış sağlar

Dijital Dönüşümün Analizi Nedir?

Program, İK stratejisinin genel kurumsal stratejiye nasıl uyduğunu, insan kaynakları yönetimi için gereken becerilerin edinilmesini sağlar. Ayrıca bu program ulusal ve uluslararası düzeyde yönetim kariyerlerini sürdürmek isteyen mezunlar için tasarlanmıştır. Kendini insan kaynakları alanında geliştirmek isteyen herkes de eğitim programlarına katılarak yeterliliklerini sertifika ile taçlandırabilir.

Katılımcılar, bugün iş dünyasının karşı karşıya olduğu İK konularını tespit etmek ve anlamak için bilgi ve yetkinliklerini geliştirecek ve etkili insan yönetimi stratejilerinin rekabetçi avantaj ve değer kaynakları oluşturmasını sağlamak için uygun stratejiler geliştireceklerdir. Bu program aynı zamanda günümüzde İK üzerindeki dijital dönüşümün etki ve zorluklarının analizinde uzmanlaşmıştır.

Şirketler Verimli Sonuçlar Elde Ediyor

Şirketler, sosyal ve teknoloji tabanlı araçları kullanarak çalışanlar, başvuru sahipleri ve tüketiciler için geçerli olan evrensel bir marka mesajı oluşturuyorlar. Şirketler bir markanın sadece tüketiciler için olmadığını, ancak tüm çalışanların markayı yaşaması gerektiğini öğreniyorlar. İşletmeler bu tür iş birliği ile harika sonuçlar elde edebiliyor. Enstitü Dijital İK eğitimi sayesinde teknolojik gelişmeleri yakından izleyen kuruluşlar bu sayede şirketin diğer personellerinin de dijital dünyaya uyumlu olmasını sağlar.

dijital ik dijital insan kaynakları insan kaynaklarının dijital dönüşümü
Korcan Evin
Korcan Evin
İçerik Editörü

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.