AnasayfaBlogYurt Dışında Eğitim Neler Kazandırır?
Yurt Dışında Eğitim

Yurt Dışında Eğitim Neler Kazandırır?

21 Mayıs 2019
Bir küre, düz bir yüzey üzerinde duran bir kitabın üzerine yerleştirilmiştir. Küre, dünyanın kıtalarını tasvir eden, maviler ve yeşillerle dolu büyük, kalın bir haritadan oluşuyor. Altındaki kitap açık renkli bir ciltli, sırtı görünüyor ve ön yüzünden birkaç sayfa dışarı taşmış. Küre odak noktasındayken, kitap hafifçe odak dışında kalıyor ve yumuşak, bulanık bir görünüm veriyor. Görüntü, dünyanın ayrıntılarını ve kitabın üzerindeki yerleşimini sergileyen harika bir alan derinliğine sahip.
KazanımAçıklamaEk Bilgi
Kaliteli Bir EğitimYurt dışında alacağınız eğitim size farklı birçok bakış açısı kazandırır.Bu tip eğitimler gelişmiş eğitim kurumlarında, farklı kaynaklara sahip kütüphanelerde ve araştırma merkezlerinde verilir.
Dil ÖğrenmeGittiğiniz ülkede yaşayarak ve pratik yaparak dil öğrenme şansı yakalayabilirsiniz.Bu yöntem, öğrenmeyi kolaylaştırır ve kalıcı öğrenmeyi sağlar.
Deneyim KazanmakFarklı bir yerde, farklı insanlarla ve bir kültürün içinde bulunmak size çok farklı deneyimler yaşama fırsatı verecektir.Bu durum, karşılaştırma ve analiz yeteneğinizi geliştirecektir.
Dostluklar KurmaYurt dışında edindiğiniz uluslararası arkadaşlarınızla kalıcı dostluklar kurma fırsatı bulabilirsiniz.Sosyal gelişim olanakları açısından yurt dışında eğitim önemlidir.
Konfor Alanının Dışına ÇıkmakYurt dışında eğitim alarak kendinize yeni bir hayat ve çevre kurmanızı gerektirir. Bu, konfor alanınızın dışına çıkmak anlamına gelir.Bu durum kişisel gelişiminizi destekler.
Anı BiriktirmekYurt dışında geçirdiğiniz her gün, hatıra olarak kalacak ve hayatınızın en güzel anıları arasına girecektir.Anılar, yaşam deneyimlerinizin ve kişisel gelişiminizin bir parçasıdır.
Yurt Dışında Çalışabilme İmkânıEğitiminiz sonrasında isterseniz çalışma izni alabilir ve yerleştiğiniz ülkede iş bulabilirsiniz.Bu sayede yaşamınızı orada sürdürerek yeni bir kariyer yolculuğuna başlayabilirsiniz.
Yüksek GelirlerYurt dışından elde edilen eğitim ve deneyimler, firmanın gözdesi olmanızı sağlayabilir, bu da yüksek gelir elde etme imkanı sunar.Yüksek gelir, daha kaliteli bir yaşam standardı sunar.
Farklı Yerlere Seyahat İmkânıYurt dışında olmak, başka ülkeleri ve şehirleri ziyaret etme imkanını sunar.Bu sayede daha geniş bir perspektife sahip olabilirsiniz.
Öz Güveniniz GelişirYurt dışında eğitim almak, kişiye sorun çözme, kendini ifade edebilme ve sosyal yetenekler kazandırır.Bu yetenekler, doğrudan özgüven üzerinde olumlu etkiye sahiptir.

Yurt dışında eğitim almak bugün herkesin en az bir kez aklından geçirdiği bir düşüncedir. Çünkü bu durum sizi ülkenize geri döndüğünüzde edindiğiniz bütün tecrübeyle ve en önemlisi öğrendiğiniz dilinizle rakiplerinizden çokça öne taşıyacak ve çalışacağınız yerlerde size büyük artılar sağlayacaktır. İşte bu yüzden yurt dışına çıkmanın günümüzde bu kadar ilgi görmesinin sebepleri çok fazladır. Şimdi gelin birlikte bu eğitimin size başka neler kazandıracağına ve cezbedici yönlerine bakalım.

Kaliteli Bir Eğitim

Yurt dışında eğitim almak kendinizi birçok farklı yönde donanımlandırıp verimli bir eğitime sahip olmanız demektir. Gelişmiş tarzdaki eğitim kurumları, farklı birçok kaynağa sahip kütüphaneler, araştırma ve geliştirme merkezleri, birebir iletişimde bulunacağınız alanında uzmanlaşmış öğreticiler size bu konuda oldukça yardımcı olacaktır. Bu zamana kadar görmüş olduğunuz eğitim sisteminin dışına çıkmak size çok farklı bakış acıları kazandıracaktır.

Dil Öğrenme

Yabancı dil eğitimleri almak için yurt dışına gitmek harika bir fırsat. Bugün bilindiği gibi dil öğrenmenin gittiğiniz ülkede yaşayarak ve pratik yaparak kazanılması en iyi yöntemlerden biridir. Bu size öğrenmeyi kolaylaştırmanın yanı sıra yaşadığınız yerdeki harcayacağınız çabanın da çok daha azıyla kalıcı öğrenmeyi sağlama şansı sunacaktır.

Deneyim Kazanmak

Kendinizi tamamen farklı bir yerde farklı insanların ve farklı bir kültürün içinde bulmak size normalde elde edemeyeceğiniz çok farklı deneyimler yasama fırsatı verecektir. Bu farklılıklar karşılaştırma yapabilme ve analiz etme yeteneğinizin gelişmesine yardımcı olacaktır. Böylelikle de ufkunuzu genişletmiş bakış açınızı değiştirmiş olabileceksiniz.

Dostluklar Kurma 

Yurt dışında eğitim görmek sosyal açıdan da zenginlik sağlar. Gittiğiniz yerlerde edindiğiniz uluslararası birçok arkadaşınız olacaktır. Bu arkadaşlarınızla birçok şey paylaşıp kalıcı dostluklar kurabileceksiniz.

Konfor Alanının Dışına Çıkmak 

Konfor alanınızın dışına çıkabilmek sizin gelişme göstermeye başladığınızın bir işaretidir. Yurt dışında eğitim almak bunun en etkili yollarından biridir. Çünkü ilk etapta karşılacağınız bütün sorunlara çözüm bulacak, evden uzak yaşamaya alışmaya çalışacaksınız. Bunlar sizin kişisel gelişiminizi de destekleyecek durumlardır. Oturduğunuz yerde bunu sağlama şansınız yoktur.

Bir Sürü Güzel Anı Biriktirmek

Yurt dışında olduğunuz süre boyunca dolu dolu geçirdiğiniz hergün sizin için hayatınızın en güzel anılarına dönüşecek günlerdir. Hem kendi başınıza hem çevrenizle yaşadıklarınız sizin unutulmaz hatıralara sahip olmanızı sağlayacaktır. Geri döndüğünüzde anlatacak birçok hikayenizin olacağını unutmayın.

Yurt Dışında Çalışabilme İmkânı

Bugün artık birçok ülkede alınan eğitimin yanı sıra belli şartlar dâhilinde çalışma izni verilebilmektedir. Eğer isterseniz eğitiminizin sonunda siz de çalışma izni alabilir ve istediğiniz bölgede çalışma şansı yakalayabilirsiniz. Böylelikle hem yaşamınızı devam ettirecek parayı kazanmış olacak hem de yaşamak istediğiniz ülkede yaşayabileceksiniz.

Yüksek Gelirler Elde Edersiniz

Aldığınız eğitimler ve kazandığınız tecrübeler sizi şirketlerin gözdesi haline getirecektir. Ülkenize döndüğünüz zaman sizinle çalışmak isteyen firmalar yüksek ücretlerle size teklifler sunacaktır. Bu şekilde kazanacağınız miktarlar kaliteli yaşamanız için güzel bir fırsat olacaktır.

Farklı Yerlere Seyahat İmkânı

Eğitiminizin dışında kalan zamanlarda gelişmiş ve hızlı ulaşım araçları ile kendi zevk ve merakınız dâhilinde başka birçok ülke ve şehir gezebilirsiniz. Böylelikle daha fazla yeri gezip görme ve farklı kültürlerle tanışma şansını yakalayabileceksiniz.

Öz Güveniniz Gelişir

Bu şekilde yurt dışına çıkmak öncelikle size kendi ayaklarınızın üstünde durabilmeyi bunun dışında problem çözme gücünüzü, kendinizi açıkça ifade edebilmeyi, sosyal becerilerinizin artmasını, sorumluluk sahibi olmayı, karşılıklı iletişim kurabilmeyi, iyi bir dinleyici olmayı kendinizi ve zamanınızı yönetebilme becerilerini kazandıracaktır. Tüm bu yetenekleriniz doğrudan öz güveniniz üzerinde rol oynayacaktır.

Kaliteli Bir Eğitim, Yurt dışında alacağınız eğitim size farklı birçok bakış açısı kazandırır, Bu tip eğitimler gelişmiş eğitim kurumlarında, farklı kaynaklara sahip kütüphanelerde ve araştırma merkezlerinde verilir, Dil Öğrenme, Gittiğiniz ülkede yaşayarak ve pratik yaparak dil öğrenme şansı yakalayabilirsiniz, Bu yöntem, öğrenmeyi kolaylaştırır ve kalıcı öğrenmeyi sağlar, Deneyim Kazanmak, Farklı bir yerde, farklı insanlarla ve bir kültürün içinde bulunmak size çok farklı deneyimler yaşama fırsatı verecektir, Bu durum, karşılaştırma ve analiz yeteneğinizi geliştirecektir, Dostluklar Kurma, Yurt dışında edindiğiniz uluslararası arkadaşlarınızla kalıcı dostluklar kurma fırsatı bulabilirsiniz, Sosyal gelişim olanakları açısından yurt dışında eğitim önemlidir, Konfor Alanının Dışına Çıkmak, Yurt dışında eğitim alarak kendinize yeni bir hayat ve çevre kurmanızı gerektirir Bu, konfor alanınızın dışına çıkmak anlamına gelir, Bu durum kişisel gelişiminizi destekler, Anı Biriktirmek, Yurt dışında geçirdiğiniz her gün, hatıra olarak kalacak ve hayatınızın en güzel anıları arasına girecektir, Anılar, yaşam deneyimlerinizin ve kişisel gelişiminizin bir parçasıdır, Yurt Dışında Çalışabilme İmkânı, Eğitiminiz sonrasında isterseniz çalışma izni alabilir ve yerleştiğiniz ülkede iş bulabilirsiniz, Bu sayede yaşamınızı orada sürdürerek yeni bir kariyer yolculuğuna başlayabilirsiniz, Yüksek Gelirler, Yurt dışından elde edilen eğitim ve deneyimler, firmanın gözdesi olmanızı sağlayabilir, bu da yüksek gelir elde etme imkanı sunar, Yüksek gelir, daha kaliteli bir yaşam standardı sunar, Farklı Yerlere Seyahat İmkânı, Yurt dışında olmak, başka ülkeleri ve şehirleri ziyaret etme imkanını sunar, Bu sayede daha geniş bir perspektife sahip olabilirsiniz, Öz Güveniniz Gelişir, Yurt dışında eğitim almak, kişiye sorun çözme, kendini ifade edebilme ve sosyal yetenekler kazandırır, Bu yetenekler, doğrudan özgüven üzerinde olumlu etkiye sahiptir
yurt dışında eğitim eğitim yurt dışında çalışma yabancı dil eğitimleri yabancı dil öğrenme
Bu resimde ikisi de gözlük takan bir erkek ve kadın görülüyor. Adam mavi bir gömlek ve siyah bir pantolon giyerken, kadın beyaz bir gömlek ve mavi bir kot pantolon giymektedir. Her ikisinin de gözlükleri takılı ve dümdüz ileriye bakıyorlar. Adamın kolu kadının beline dolanmış ve yüzleri birbirine yakın göründüğü için birlikte bir anı paylaşıyor gibi görünüyorlar. Arka plan yumuşak, kirli beyaz bir renktedir. Işık hafif loş, görüntüye yumuşak ve sıcak bir his veriyor. Gözlüklerine rağmen, gözleri hala bir duygu belirtisi gösteriyor. Birbirlerinin varlığından memnun ve mutlu görünüyorlar.
Konuk Yazar
Blog Yazarı

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.