AnasayfaBlogÜcretsiz Online Eğitim Siteleri Neler?
Online Eğitim

Ücretsiz Online Eğitim Siteleri Neler?

12 Aralık 2019
Üzerinde bir cep telefonu bulunan bir dizüstü bilgisayarın yakın çekimi. Ön planda uzun sarı saçlı bir kadın kameraya doğru konuşurken görülüyor. Telefon, ekranı izleyiciden uzağa bakacak şekilde dizüstü bilgisayarın ortasına yerleştirilmiştir. Dizüstü bilgisayarın arka planında mavi ve turuncu bir işaret var ve telefonun altında bir klavyenin yakın çekimi görülüyor. Telefonun sağında bir film reklamı bulunan bir ekranın yakın çekimi yer almaktadır. Görüntünün sol üst köşesinde bulanık bir pencere resmi görülüyor. Dizüstü bilgisayarın ve telefonun renkleri çoğunlukla nötrdür ve arka plan odak dışıdır.
Ücretsiz Online Eğitim AvantajlarıAyrıntılarSonuçlar
ErişilebilirlikHer yerden erişim imkanı sağlar.Okuldan, iş yerinizden veya bir kafeden derse katılabileceğiniz anlamına gelir.
EsneklikKendi hızınızda ve programınızda öğrenme fırsatı.Kendi saatlerinizi ayarlayabilir ve taahhütlerinize göre çalışabilirsiniz.
EkonomikGeleneksel eğitime göre daha ucuzdur.Öğrenim masraflarını karşılamaya yardımcı olacak burslar ve mali yardım fırsatları bulabilirsiniz.
Katılım KolaylığıBelirli bir yerde veya zamanda olmanız gerekmez.Dünyanın herhangi bir yerinden, günün veya gecenin herhangi bir saatinde katılabilirsiniz.
Geniş Kurs SeçenekleriBirçok farklı konuda eğitim seçeneği sunar.Gerçekten ilgilendiğiniz konuya odaklanabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.
Coğrafi Sınırlar YokOnline eğitim, herhangi bir konum bağımsızdır.Konumunuz ne olursa olsun, dilediğiniz kursa katılabilirsiniz.
Eğitim FaydalarıVakit ve mekân sıkıntısı olmadan eğitim alabilme imkanı.Kişisel ve profesyonel gelişiminiz için daha çok zaman ve Enerji ayırabilirsiniz.
Kendi Kendine ÖğrenmeKendi öğrenme hızınızı ayarlayabilme imkanı.Öğrenme hızınızı kendinize göre ayarlayabileceğiniz için, daha efektif ve kalıcı öğrenme gerçekleşir.
Dil Öğrenme İmkanıYabancı dile ihtiyaç duyan herkes için kullanışlıdır.Farklı dillerdeki eğitimler sayesinde yabancı dili pratik yapma fırsatı sağlar.
Eğitim Materyallerine Kolay ErişimDijital çevrelerde bilgiye ve eğitim materyallerine kolay erişim sağlar.Ders notlarına, sunumlara veya kitaplara hızlı ve kolay şekilde erişebilirsiniz.

Online eğitimler gelişen teknolojilerin bizlere sunduğu en güzel avantajlardan biri. Online eğitimler sayesinde her an her yerden eğitim alma imkanına sahipsiniz. Online eğitimin birden fazla avantajı ve kolaylığı var. Bunu anlamak farkındalığınızı geliştiriyor ve içinizde motivasyon yaratıyor.

Online eğitim almak isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Bu sürpriz yeni bir sistem olduğu için değil, çok kısa sürede dünyanın her yerinde kanatları hissedilmeye başlanacak kadar yaygınlaştığı için.

Bugün mevcut olan çok çeşitli online eğitimler arasından dilediğiniz eğitimi bulabilirsiniz. İster mesleki anlamda kendinizi geliştirmek isteyin, ister kişisel gelişiminiz için bir kurs alın, tam size göre bir online eğitim var. İsterseniz siz de gelişen teknolojiden faydalanarak online eğitimler oluşturabilir ve eğitimlerinizle birçok kişiye ulaşabilirsiniz. Online eğitimin bir diğer önemli avantajı ise coğrafi sınırları ortadan kaldırması. Belirli bir lokasyona bağlı kalmadan dünyanın her yerinden ders alabilirsiniz.

Tüm bu avantajlara birlikte baktığımızda online eğitimin daha önce düşünülemeyen fırsatlar sunduğunu görüyoruz. Bu gelişmeler sayesinde coğrafya, zaman ya da para gibi koşullar nedeniyle eğitime erişemeyen insanlar artık gelişen teknolojilerin sunduğu bu büyük kolaylıklardan yararlanarak hayallerini gerçekleştirme fırsatı buluyor. Son olarak online eğitimlerle ilgili önemli bir noktaya daha kısaca değinmek istiyorum; esnek yapıları sayesinde istediğiniz zaman ve programınıza göre takip edebiliyorsunuz.

Bu yüzden çalışan ya da günlük programı yoğun olan kişiler tercih ediyor. Yani geceleri ya da hafta sonları boş vaktiniz varsa online bir kursu takip ederek bu zamanı etkin bir şekilde kullanabilir ve hem profesyonel hem de kişisel olarak bundan faydalanabilirsiniz. Tüm bu nedenlerden dolayı online eğitimin çağımızın en önemli gelişmelerinden biri olduğunu ve bugün olduğu gibi gelecekte de insanlığa büyük faydalar sağlamaya devam edeceğini söyleyebiliriz.

Ücretsiz online eğitim siteleri sayesinde bu kolaylık ve avantajlardan faydalanırsınız. Çünkü ücretsiz online eğitim siteleri, sağladığı kolaylıkları evinize hatta cebinize kadar getirir. Ücretsiz eğitim sitelerine geçmeden evvel online eğitimin faydaları nelerdir, ne gibi kolaylıklar sağlar, online eğitimlerden nasıl ve nereden faydalanabilirsiniz? Birlikte bakalım.

Ücretsiz Online Eğitim Siteleri Faydaları

Son yıllarda, ücretsiz online eğitim sitelerinin popülaritesinde bir artış oldu. Geleneksel üniversitelerin hala sunabileceği çok şey olsa da, bu sitelerin bazı benzersiz avantajları var. En belirgin avantajlardan biri maliyettir. Bu sitelerin birçoğu ücretsiz ya da üniversite diploması maliyetinin çok altında kurslar sunuyor.

Bir diğer avantaj ise kolaylık. Bu siteler öğrencilerin kendi hızlarında ve kendi zamanlarında çalışmalarına olanak tanır. Ayrıca çok çeşitli kurslar sunarlar, böylece öğrenciler ihtiyaçlarını karşılayan bir kursu kolayca bulabilirler. Son olarak, ücretsiz online eğitim siteleri genellikle geleneksel üniversitelerden daha esnek bir öğrenim deneyimi sağlar.

Bu, öğrencilerin iş veya çocuk bakımı gibi diğer taahhütleri doğrultusunda eğitim alabilecekleri anlamına gelir. Tüm bu nedenlerden dolayı, ücretsiz online eğitim siteleri dünya çapındaki öğrenciler için giderek daha popüler bir seçenek haline gelmektedir.

Online eğitim erişim imkanı verir.

Erişilebilirlik, online eğitimin en önemli avantajlarından biridir. Online eğitime her yerden erişebilirsiniz, bu da okuldan, iş yerinizden veya bir kafeden derse katılabileceğiniz anlamına gelir. Online eğitimin esnekliği de size kendi hızınızda ve programınızda öğrenme fırsatı verir. Kendi saatlerinizi ayarlayabilir ve taahhütlerinize göre çalışabilirsiniz. Buna ek olarak, online eğitim genellikle geleneksel eğitime göre daha ekonomiktir. Öğrenim masraflarını karşılamaya yardımcı olacak burslar ve mali yardım fırsatları bulabilirsiniz. Gördüğünüz gibi, erişilebilirlik online eğitimin önemli bir avantajıdır.

Online eğitimlere katılım kolaydır.

Online eğitimlere katılım kolaylığı yıllar geçtikçe arttı. Artık katılmak için belirli bir zamanda belirli bir yerde olmanıza gerek yok. İhtiyacınız olan tek şey aktif bir internet bağlantısı, bir bilgisayar veya akıllı mobil cihaz ve bir site üyeliği. Bu, dünyanın herhangi bir yerinden, günün veya gecenin herhangi bir saatinde katılabileceğiniz anlamına gelir.

Bu, özellikle kaotik programları olan veya uzak bölgelerde yaşayan insanlar için avantajlıdır. İlgi alanları ve kariyer fırsatlarının yanı sıra, ne eğitimi alacağınızı düşünürken, nerede eğitim alacağınız da belirleyici bir faktördür. Online eğitimler ile dünya sizin istiridyenizdir.

Bu, alınacak derslerin veya derslerin seçimini sınırlayabilir. Çevrimiçi olarak kendi zevkinize göre çalışmak, daha sonra ne öğreneceğinizi seçerken sınıf konumu hakkında endişelenmenize artık izin vermez. Çevrimiçi bir kurs alarak, gerçekten ilgilendiğiniz konuya odaklanabilir ve çeşitli online kurslar ile programlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Online eğitimde çeşitlilik vardır.

Ücretsiz online eğitim sitelerinin diğer faydası, eğitim açısından çok sayıda çeşitli alternatiften faydalanma imkanı sunmasıdır. Gerek kişisel gelişiminiz gerek eğitim hayatınız gerekse iş hayatınıza dair eğitim olanakları mevcuttur. Ücretsiz online eğitim siteleri, dilediğiniz eğitimi seçme imkanı sunar. Hayallerinizdeki eğitim programını geleneksel eğitim ile de seçebilirsiniz ancak bunun için evden uzaklaşmak zorunda değilsiniz. Çevrimiçi eğitim ile geleneksel 4 senelik üniversitelerde verilen bazı eğitim ya da kurslara katılabilirsiniz. Çok çeşitli çevrimiçi program ve kurslar bu eğitim türünün çok büyük bir avantajıdır. Nerede yaşadığınız ve ne çalışmak istediğiniz önemli değildir. Her zaman uygun bir kurs veya hatta evden takip edebileceğiniz bir derece programı bulabilirsiniz.

Online eğitim yeni beceriler kazanmanızı sağlar.

Online eğitim, internet üzerinden gerçekleşen her türlü öğrenimi ifade eder. Bu, çevrimiçi bir kurs almaktan eğitim videoları izlemeye kadar her şeyi içerebilir. Online eğitimin, yeni beceriler öğrenme yeteneği gibi birçok faydası vardır. İnternette bu kadar çok bilgiye kolayca ulaşılabildiği için yeni konular hakkında bilgi edinmek veya yeni beceriler kazanmak her zamankinden daha kolay. İster kod yazmayı öğrenmek isteyin, ister yemek pişirme becerilerinizi geliştirmek isteyin, size yardımcı olabilecek bir çevrimiçi kaynak mutlaka vardır. Buna ek olarak, online eğitim geleneksel sınıf tabanlı öğrenime göre daha esnek olabilir. Yoğun bir programınız varsa, genellikle diğer taahhütlerinize uyan kurslar bulabilirsiniz. Ayrıca genellikle öğrenmek istediğiniz hızı seçebilirsiniz, bu da belirli bir kavramla mücadele ediyorsanız yardımcı olabilir. Genel olarak, online eğitim yeni beceriler ve bilgiler edinmek için harika bir yoldur.

Online eğitim konfor sağlar.

Ders esnasında rahatsız sandalyelerde oturma zorunluluğunu ve bel ağrıları çekmeyi unutun. Online eğitim almayı tercih ettiğinizde bu gibi olumsuzlukları çekmeyeceksiniz. Tüm dersler ve ihtiyaç duyulan materyaller çevrimiçi platformlar üzerinden sağlanmaktadır. Böylece bu materyallere evinizin rahatlığından kolayca erişim sağlayabilirsiniz. Kampüse ulaşmak için toplu taşıma araçlarına binmeyeceksiniz ya da aracınızın benzini-park yeri için para harcamanız gerekmeyecek. Eğitime gitmek için ya da özenli giyinmek için erken kalkmanız gerekmeyecek…

Konfor, önemli bir avantajdır ancak bunu nasıl değerlendirdiğiniz önemlidir. Evde çalışırken kendinizi gereğinden fazla rahat hissetmek, uykunuzun gelmesine ya da eğitimde isteksizliğe neden olabilir. Bunu önlemek için oturduğunuz yerden ara sıra kalkmak, hareket etmek iyi olacaktır. Böylece, odaklanmayı ve eğitimlerden aldığınız verimi arttırabilirsiniz.

Online eğitimde bireysel öğrenme imkanı vardır.

Kendi kendine öğrenme, öğrencilerin hedeflerini istedikleri zaman tamamlamaya başlayabilecekleri ve kişisel ihtiyaçlarını karşılayacak bir öğrenme programı düzenleyebilecekleri anlamına gelir. Kendiliğinden ilerleyen bir sistem, kendinize uyan ritimle ilerleme kaydetmelerini sağlar. Bu tür bir sistem her zaman da canlı oturumlara katılmayı gerektirmez.

Ders video ve materyallere, sizin için uygun olan herhangi bir zamanda erişebilirsiniz. Gün boyunca evinizle ve çocuklarınızla çalışmak veya bakım sağlamak zorundaysanız, eğitim videolarını geceleri izleyebilirsiniz. Bu, geleneksel kurs sisteminin yenemeyeceği bir avantaj.

Online eğitimin maliyeti düşüktür.

Online eğitim siteleri, geleneksel eğitim ve kurs programları ile kıyaslandığında daha ucuzdur. Birçok online kurs ücretsizdir. Ya da düşük ücret avantajı vardır. Bu sayede herkese ve her bütçeye hitap eden eğitimler sunulur. Çevrimiçi öğrenmeyle ilgili en iyi şey, sertifika almak istemeseniz bile rahat bir şekilde öğrenebilmenizdir. Yalnızca öğrenmeye tutkuyla ve sizi doğru kursa götürecek hızlı bir çevrimiçi aramaya ihtiyacınız var. Bu noktadan sonra, kendi eğitiminizin sorumlusu siz olacaksınız.

Ancak eğitimlerden başarılı olduğunuzda sertifika almaya da hak kazanabilirsiniz.

Online eğitimde konsantrasyonunuz daha yüksek olur.

Online derslere katılım ve geleneksel derslere katılım oranları hakkındaki çelişkili kanıtlar mevcutken, bir şey kesin kalır: Çevrimiçi dersler, utangaç veya daha çekingen öğrencilere sınıf tartışmalarında yüz yüze eğitime göre daha kolay katılma fırsatı sunar. Hatta bazı öğrenciler, sınıf aktivitesinin yetersizliği nedeniyle çevrimiçi sınıflarda daha iyi bir konsantrasyon olduğunu söylüyorlar.

Online eğitimle kariyer yapabilirsiniz.

Öğrenciler çalışırken, bireyler işlerin arasındayken ya da bir ailesi ile vakit geçirmek için zaman ayırırken çevrimiçi kurslar alabilir ve hatta tüm dereceleri tamamlayabilirler. Bu akademik çalışma herhangi bir devamsızlık veya özgeçmişteki boşlukları da açıklayacaktır. Ayrıca, bir derece kazanmak, potansiyel işverenlere hırslılık ve yeni zorluklara karşı bilinçli ve hazırlıklı olma arzusunu gösterebilir. Kariyeriniz açısından kendinizi geliştirmek için iş hayatı eğitimleri gibi eğitimlerden faydalanabilirsiniz.

Sanal Çalışma Gruplarına Katılın

Başkalarıyla uzaktan çalışmak için ücretsiz online yazılımları kullanarak çevrimiçi çalışma grupları oluşturabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey bilgisayarınız, dinlemeniz ve konuşmanız için bir kulaklık ve sınıf ödevleri hakkında fikir alışverişinde bulunmak için başkalarına katılmanın tam zamanı. Uzaktan eğitim kursları ile; ekranları paylaşabilir, belgeler sunabilir, fikirleri beyin fırtınası yapmak ve çalışma projelerinizi düzenlemek için sanal beyaz tahtaları kullanabilirsiniz. ders materyallerini tekrar tekrar gözden geçirebilirsiniz. ders 3 saat olsa bile, ders kavramlarını ve takılabileceğiniz konuyu güçlendirmek için videolar, podcast'ler, yazılı materyaller gibi çevrimiçi kurs materyallerine erişebilirsiniz. 

Ücretsiz Online Eğitim Siteleri Nelerdir?

Gelişen rekabet koşulları kişileri ve kurumları yenilikleri takip etmeye zorlamıştır. Rekabetten geri kalınmaması için yetkin kurumlar tarafından verilen eğitimler takip edilerek, kişiler ve kurumlar bu eğitimlerden faydalanmaya başlamıştır. Kişisel nitelikleri ve iş verimini artırmaya yardımcı olan bu programlara yaşanan yoğun talep nedeniyle Enstitü, eğitim programlarına yenilerini eklemeye devam ediyor.

Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine çıkmasına yardımcı olacak bu programlar, iş dünyasının taleplerinin yakından takip edilerek eksik noktaları tamamlamak amacıyla hazırlanmaktadır. Programlardan faydalanan kişiler, iş bulma konusunda rakiplerinin bir adım önüne geçecek. 

1 - IIENSTITU

Eğitiminizi IIENSTITU aracılığıyla almanın birçok avantajı vardır. En büyük avantajlardan biri, istediğiniz herhangi bir konuyu çalışabilmenizdir. İster tarih, ister matematik, ister fen bilimleri hakkında bilgi edinmek isteyin, sizin için uygun bir kurs olacaktır. Ayrıca, tüm kurslar deneyimli ve nitelikli eğitmenler tarafından verilmektedir. Bir diğer büyük avantaj ise kendi hızınızda çalışabilmenizdir. Bir kavramı anlamak için daha fazla zamana ihtiyacınız varsa, ara verebilir ve daha sonra geri dönebilirsiniz. Son olarak, IIENSTITU, dersleri indirme ve çevrimiçi sınavlara girme gibi bir dizi kullanışlı özellik sunar. Bu avantajları sayesinde IIENSTITU, Türkiye'nin önde gelen online eğitim sitelerinden biridir.

2 - MIT

Bir diğer ücretsiz online eğitim sitesi ise MIT. MIT tüm ders materyallerini ücretsiz ve online olarak sunmaktadır. Derslere kayıt olabilir, sertifika alabilir ve hatta sınavlara online olarak girebilirsiniz.

MIT dünyanın en iyi üniversitelerinden biridir, bu nedenle onlarla çalışırken kaliteli eğitim aldığınızı bilirsiniz. Ve her şey çevrimiçi olduğu için, kendi hızınızda ve kendi zamanınızda çalışabilirsiniz.

Birinci sınıf bir eğitim almak istiyor ancak hiç para harcamak istemiyorsanız, MIT sizin için mükemmel bir seçenektir.

3 - Coursera

Coursera, ücretsiz çevrimiçi eğitim için bir başka harika seçenektir. Stanford ve Princeton gibi en iyi üniversitelerden dersler sunuyorlar. Ve MIT gibi, kurslara kayıt olabilir, sertifika alabilir ve testlere çevrimiçi olarak girebilirsiniz.

Coursera ayrıca ihtiyacı olanlara mali yardım da sunuyor. Yani, kurslar için ödeme yapmaya gücünüz yetmiyorsa, yine de kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.

Coursera, birinci sınıf bir eğitim almak isteyen ancak bunun için ödeyecek parası olmayanlar için harika bir seçenektir.

4 - Udacity

Udacity, bilgisayar bilimleri ve programlamaya odaklanan bir online eğitim sitesidir. Stanford ve Carnegie Mellon gibi en iyi üniversitelerden dersler sunuyorlar. Ve Coursera gibi, kurslara kayıt olabilir, sertifika alabilir ve testlere çevrimiçi olarak girebilirsiniz.

Udacity ayrıca bir Nanodegree programına sahiptir. Bu, ek kurs materyallerine, kişisel koçluğa ve kariyer hizmetlerine erişmenizi sağlayan ücretli bir programdır. Ancak, Nanodegree programını karşılayamıyorsanız, yine de tüm kurslara ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Udacity, bilgisayar bilimleri ve programlama eğitimi almak isteyenler için harika bir seçenek. Ve Nanodegree programını karşılayamasanız bile, dersleri ücretsiz alarak kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.

5 - Khan Academy

Khan Academy, çeşitli konularda kurslar sunan ücretsiz bir çevrimiçi eğitim sitesidir. Kurslara kayıt olabilir, videoları izleyebilir ve testlere çevrimiçi olarak girebilirsiniz.

Khan Academy'nin bir de Khan Academy Kids uygulaması vardır. Bu uygulama 4-7 yaş arası çocuklar için tasarlanmıştır ve eğitici oyunlar ve aktiviteler sunar.

Khan Academy, çeşitli konularda bilgi edinmek isteyenler için harika bir seçenektir. Ve eğer küçük çocuklarınız varsa, onların da öğrenmesine yardımcı olmak için Khan Academy Kids uygulamasını kullanabilirsiniz.

6 - Udemy

Udemy, çeşitli konularda kurslar sunan bir online eğitim sitesidir. Kurslara kayıt olabilir, videoları izleyebilir ve testlere çevrimiçi olarak girebilirsiniz.

Udemy ayrıca Udemy for Business programına da sahiptir. Bu program, işletmelere bir kurs kütüphanesine erişim sağlar. Ayrıca, çalışanlar kursları kendi hızlarında ve kendi zamanlarında alabilirler.

Udemy, çeşitli konularda bilgi edinmek isteyenler için harika bir seçenektir. Ve eğer bir işletme sahibiyseniz, çalışanlarınızın kaliteli eğitime erişimini sağlamak için Udemy for Business programını kullanabilirsiniz.

7 - Lynda.com

Lynda.com, çeşitli konularda kurslar sunan çevrimiçi bir eğitim sitesidir. Kurslara kayıt olabilir, videoları izleyebilir ve testlere çevrimiçi olarak girebilirsiniz.

Lynda.com ayrıca Lynda.com for Business programına da sahiptir. Bu program, işletmelere bir kurs kütüphanesine erişim sağlar. Ayrıca, çalışanlar kursları kendi hızlarında ve kendi zamanlarında alabilirler.

Lynda.com, çeşitli konularda bilgi edinmek isteyenler için harika bir seçenektir. Ve eğer bir işletme sahibiyseniz, çalışanlarınızın kaliteli eğitime erişimini sağlamak için Lynda.com for Business programını kullanabilirsiniz.

8 - Skillshare

Skillshare, çeşitli konularda kurslar sunan bir online eğitim sitesidir. Kurslara kaydolabilir, videoları izleyebilir ve testlere çevrimiçi olarak girebilirsiniz.

Skillshare ayrıca Skillshare for Business programına da sahiptir. Bu program, işletmelere bir kurs kütüphanesine erişim sağlar. Ayrıca, çalışanlar kursları kendi hızlarında ve kendi zamanlarında alabilirler.

Skillshare, çeşitli konularda eğitim almak isteyenler için harika bir seçenektir. Ve eğer bir işletme sahibiyseniz, çalışanlarınızın kaliteli eğitime erişimini sağlamak için Skillshare for Business programını kullanabilirsiniz.

9 - Codecademy

Codecademy, bilgisayar bilimleri ve programlama üzerine odaklanan bir online eğitim sitesidir. Kurslara kayıt olabilir, videoları izleyebilir ve testlere online olarak girebilirsiniz.

Codecademy ayrıca bir Codecademy Pro programına da sahiptir. Bu, ek kurs materyallerine ve kişisel koçluğa erişmenizi sağlayan ücretli bir programdır. Ancak, Codecademy Pro programını karşılayamıyorsanız, yine de tüm kurslara ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Codecademy, bilgisayar bilimleri ve programlama eğitimi almak isteyenler için harika bir seçenektir. Ve Codecademy Pro programını karşılayamasanız bile, kursları ücretsiz alarak kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.

10 - EdX

EdX, Harvard ve MIT gibi en iyi üniversitelerden dersler sunan çevrimiçi bir eğitim sitesidir. Kurslara kayıt olabilir, videoları izleyebilir ve testlere çevrimiçi olarak girebilirsiniz.

EdX ayrıca bir MicroMasters programına da sahiptir. Bu, ek kurs materyallerine ve kişisel koçluğa erişmenizi sağlayan ücretli bir programdır. Ancak, MicroMasters programını karşılayamıyorsanız, yine de tüm kurslara ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

EdX, en iyi üniversitelerden eğitim almak isteyenler için harika bir seçenektir. Ve MicroMasters programını karşılayamasanız bile, dersleri ücretsiz alarak kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.

12 - FutureLearn

FutureLearn, en iyi üniversitelerden ve kuruluşlardan kurslar sunan bir online eğitim sitesidir. Kurslara kayıt olabilir, videoları izleyebilir ve testlere online olarak girebilirsiniz.

FutureLearn ayrıca bir Plus programına sahiptir. Bu, ek kurs materyallerine ve kişisel koçluğa erişmenizi sağlayan ücretli bir programdır. Ancak, Plus programını karşılayamıyorsanız, yine de tüm kurslara ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

FutureLearn, en iyi üniversitelerden ve kuruluşlardan eğitim almak isteyenler için harika bir seçenektir. Plus programını karşılayamasanız bile, kursları ücretsiz alarak kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.

Erişilebilirlik, Her yerden erişim imkanı sağlar, Okuldan, iş yerinizden veya bir kafeden derse katılabileceğiniz anlamına gelir, Esneklik, Kendi hızınızda ve programınızda öğrenme fırsatı, Kendi saatlerinizi ayarlayabilir ve taahhütlerinize göre çalışabilirsiniz, Ekonomik, Geleneksel eğitime göre daha ucuzdur, Öğrenim masraflarını karşılamaya yardımcı olacak burslar ve mali yardım fırsatları bulabilirsiniz, Katılım Kolaylığı, Belirli bir yerde veya zamanda olmanız gerekmez, Dünyanın herhangi bir yerinden, günün veya gecenin herhangi bir saatinde katılabilirsiniz, Geniş Kurs Seçenekleri, Birçok farklı konuda eğitim seçeneği sunar, Gerçekten ilgilendiğiniz konuya odaklanabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz, Coğrafi Sınırlar Yok, Online eğitim, herhangi bir konum bağımsızdır, Konumunuz ne olursa olsun, dilediğiniz kursa katılabilirsiniz, Eğitim Faydaları, Vakit ve mekân sıkıntısı olmadan eğitim alabilme imkanı, Kişisel ve profesyonel gelişiminiz için daha çok zaman ve Enerji ayırabilirsiniz, Kendi Kendine Öğrenme, Kendi öğrenme hızınızı ayarlayabilme imkanı, Öğrenme hızınızı kendinize göre ayarlayabileceğiniz için, daha efektif ve kalıcı öğrenme gerçekleşir, Dil Öğrenme İmkanı, Yabancı dile ihtiyaç duyan herkes için kullanışlıdır, Farklı dillerdeki eğitimler sayesinde yabancı dili pratik yapma fırsatı sağlar, Eğitim Materyallerine Kolay Erişim, Dijital çevrelerde bilgiye ve eğitim materyallerine kolay erişim sağlar, Ders notlarına, sunumlara veya kitaplara hızlı ve kolay şekilde erişebilirsiniz
ücretsiz online eğitim siteleri online eğitim sertifika ücretsiz eğitim enstitü
Koyu kıvırcık saçlı, olgun bir kadın aydınlık bir odada duruyor. Karmaşık beyaz işlemeleri olan kırmızı bir başörtüsü takıyor. Başörtüsü başının etrafına sarılmış ve çenesinin altına sıkıştırılarak yüzünü çerçeveliyor. Hafif bir gülümsemeyle önüne bakıyor, ifadesi nazik ve düşünceli. Elleri önünde kenetlenmiş, krem rengi bir üst ve uzun, desenli bir etek giyiyor. Otuzlu yaşlarının sonunda ya da kırklı yaşlarının başında gibi görünüyor.
Merve Nur Cengiz
İçerik Editörü

Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Bu görüntü, düz beyaz bir arka plana sahip bir bilgisayar ekranını ve üzerinde görüntülenen metni göstermektedir. Metin siyah renkte görünmekte ve çeşitli boyut ve yazı tiplerinden oluşmaktadır. Metin düzgün, düzenli bir şekilde düzenlenmiş ve ekran boyunca organize bir desen oluşturuyor. Metin oldukça net ve keskin görünüyor ve kolayca okunabiliyor. Metin ve beyaz arka plan arasındaki kontrast temiz ve görsel olarak çekici bir görünüm yaratıyor. Metnin genel tasarımı estetik açıdan hoş ve bilgisayar ekranının profesyonel ve modern görünmesini sağlıyor.
5
(3)

Bootstrap Eğitimi

40 Konu10 Saat
Takım elbise giymiş bir adam dizüstü bilgisayarının önünde oturuyor. Elleri klavyenin üzerindedir ve gözleri ekrana odaklanmıştır. Kısa, koyu renk saçları vardır ve dizüstü bilgisayarın üzerinde mavi beyaz bir logo görülmektedir. Ellerinden birinin yakın çekimi ve siyah bir gömleğin başka bir yakın çekimi var. Arka planda bir fotoğraf görülmektedir. Adam dikkatle bir şeyler yazmakta, bakışları dizüstü bilgisayar ekranından hiç ayrılmamaktadır. İfadesi ciddi ve odaklanmış, önemli bir işle meşgul olduğunu gösteriyor. Görüntü, adam dizüstü bilgisayarında özenle çalışırken bir konsantrasyon anını yakalıyor.
5
(486)

WordPress Eğitimi

14 Konu5 Saat
Bu çevrimiçi kurs görselinde elinde bir mektupla gülümseyen takım elbiseli bir adam görülüyor. Bu muhtemelen bir içerik yazma kursu almanın başarısını temsil ediyor ve öğrenilen becerilerin değerini gösteriyor. Adamın etrafı saksıda bir bitki, bir logo ve bir sprey kutusu gibi diğer nesnelerle çevrilidir. Bu unsurlar muhtemelen adamın başarıya ulaşmak için çeşitli içerik yazma stillerini öğrenmesi ve bunlarda ustalaşması gerektiğini ifade ediyor. Bu görsel, içerik yazma kursu almak isteyen herkes için harika bir motivasyon kaynağıdır ve elde edebilecekleri başarıyı hatırlatır.
5
(1377)

İçerik Editörlüğü

10 Konu5 Saat
Bu görüntü gözlüklü ve sakallı bir adama ait. Çevrimiçi bir HTML5 ve CSS3 Eğitim kursuna katılıyor gibi görünüyor. Dizüstü bilgisayarı açık ve konsantre olmuş görünüyor, muhtemelen not alıyor veya bir kodlama alıştırması yapıyor. Kursu ciddiye aldığı ve öğrenmeye hevesli olduğu görülüyor.
4.9
(62)

HTML5 ve CSS3 Eğitimi

35 Konu5 Saat
Gözlüklü ve koyu renk sakallı orta yaşlı bir adam doğrudan kameraya bakıyor. Ciddi bir ifadesi var, gözleri dümdüz karşıya bakıyor ve ağzı hafifçe açık. Saçları kısa ve düzgün, gözlükleri küçük, dikdörtgen çerçeveli. Düz, beyaz bir gömlek ve koyu renk bir pantolon giymiştir. Düz, beyaz bir duvarın önünde durmaktadır. Yüzünde birkaç kırışıklık var ve yanakları hafif çökük. Sakalları bakımlı ve gözlükleri ışıkta belli belirsiz parlıyor. Sakin ve ağırbaşlı görünüyor, ancak bakışlarıyla kararlı.Beytullah Anı
11750