AnasayfaBlogTeknolojinin Yararları Nelerdir?
Teknoloji

Teknolojinin Yararları Nelerdir?

26 Aralık 2019
Bir kadın yüzünde kocaman, parlak bir gülümsemeyle doğrudan kameraya bakıyor. Saçlarını topuz yapmış ve üzerinde siyah bir O harfi olan beyaz bir tişört giyiyor. Gözleri sevinç ve mutluluk dolu bir ifadeyle faltaşı gibi açılmış. Parlak beyaz bir arka planın önünde duruyor ve kollarını hafifçe açmış. Göğsü yakın plandadır, köprücük kemikleri ve göğüs kasları görünmektedir. Görünüşünden memnun ve mutlu görünüyor, neşe ve güven yayıyor.
Teknolojinin YararlarıTeknoloji UygulamalarıYararların Uygulanma Alanları
Günlük yaşamın kolaylaşmasıAkıllı telefonlar, BilgisayarlarEğitim, İş hayatı, Günlük yaşam
Erişilebilirlik ve Kolay İletişimSosyal Medya, İnternetGünlük yaşam, İş hayatı
Verimli Çalışma OrtamıVeri tabanları, Bulut sistemlerİş Hayatı, Eğitim
WIFI ve Bluetooth Destekli Veri İletişimiMobil cihazlar, BilgisayarlarGünlük yaşam, tarafımıza hitap eden bir influencer
Tıbbi GelişmelerDijital Mamografi, Tıbbi AletlerSağlık sektörü
Eğitimde Uzaktan BağlantıOnline Eğitim PlatformlarıEğitim
Finansal ve Kişisel Verilerin KorunmasıSiber Güvenlik SistemleriBankacılık, Finans, Günlük yaşam
Yaşam Şartlarının İyileştirilmesiAkıllı Ev Sistemleri, Mobil UygulamalarGünlük yaşam
Ulaşımda KolaylıkGPS Sistemler, Akıllı Ulaşım SistemleriUlaşım
Bilgiye Kolay ve Hızlı ErişimInternet, E-KitaplarEğitim, Araştırma, Günlük yaşam

Teknoloji, günümüzde her bireyin ihtiyacı haline gelmiş, adeta günlük yaşamın bir parçası olmuştur. Teknolojinin yararları sayesinde günlük alışkanlıklardan eğitime, alışveriş kültüründen sosyal alışkanlıklara büyük değişim ve dönüşümler yaşanmıştır.

Teknoloji konusunda bilgisayarın icadı önemli bir dönüm noktası olmuştur. Bilgisayarın ve internetin yaygınlaşması ile teknoloji her eve girebilmiş, ardından da bu süreç akıllı telefonlara kadar ilerlemiştir.

Teknoloji dinamiktir. Teknolojiye yönelik talep ve ihtiyaçlarımız değişmeye, dönüşmeye devam ediyor. Sanayi devrimini geride bırakarak bilgi çağına geldik. Sanayi çağında, yalnızca büyük sermayeye sahip işletmeler rekabet avantajı elde etmek için pahalı teknolojik araçlar kullanma potansiyeline sahiplerdi. Küçük işletmeler pahalı üretim ya da işleme teknolojisi araçlarını karşılayamadıkları için daha az potansiyele sahipti.

Ancak daha sonra, teknolojik kulvardaki ilerlemeler bilgiye dayalı yeni bir ekonomik ortama meydan hazırladı ve buna da bilgi çağı dendi. Bilgi çağı farklı bir çalışma ortamı sağlar ve bu da küçük işletmelerin rekabet gücü yüksek pazarlarda yer alabilmesine yardımcı olmuştur.

Teknolojinin yararlarıYüzde
Kamusal alanlardaki kuyrukların ve sıkışıklığın azaltılması38
Başkalarıyla yüz yüze veya fiziksel temasımı en aza indirmek31
Finansal verilerimin ve kişisel bilgilerimin korunması31
Gecikme olduğunda önceden haber vermek29
Ulusal test, takip ve izleme programlarının doğruluğunun ve etkinliğinin sağlanması28
Kesintileri yönetmek için destek/seçenekler sunmak (örn. yeniden rezervasyon, otel tazminatını yönetmek)27
Seyahatim, tatilim veya tatilim boyunca ihtiyaç duyulması halinde desteğe erişim sağlanması27
Fiziksel belgelere sahip olma ihtiyacının azaltılması26

Kaynak: Amadeus

Yukarıdaki tabloda görüldüğü üzere Eylül 2020'de, gezginlerin yüzde 38'i, teknolojinin dünya çapında yardımcı olmasını istedikleri şeylerin başında kamusal alanlardaki kuyrukları ve sıkışıklığı azaltmanın geldiğini söyledi. Başkalarıyla yüz yüze veya fiziksel temasımı azaltmak (yüzde 31) ve finansal verilerimi ve kişisel bilgilerimi korumak (yüzde 31) da popüler cevaplardı.

Dünya çapında seyahat edenler arasında teknolojinin tercih edilen diğer faydaları arasında bir gecikme olduğunda önceden haber vermek (yüzde 29), ulusal test, takip ve izleme programlarının doğruluğunu ve etkinliğini sağlamak (yüzde 28), kesintileri yönetmek için destek/seçenekler sağlamak (örneğin yeniden rezervasyon, otel tazminatını yönetmek) (yüzde 27), seyahatim, tatilim veya tatilim sırasında ihtiyaç duyduğumda desteğe erişmek (yüzde 27) ve fiziksel belgelere sahip olma ihtiyacını azaltmak (yüzde 26) yer aldı.

Teknoloji sayesinde bireyler daha rahat ve konforlu yaşam şartlarına sahip olmuşlardır. Bu sayede işlerini daha hızlı ve rahat yaparlar. Böylece hayatı kolaylaştırmıştır. Evimizde kullandığımız teknolojik aletlerden, tıp alanında kullanılan aletlere kadar pek çok cihaz, yaşamımızda kolaylık sağladı. Teknolojinin yararları, azımsanmayacak kadar fazla. 

teknolojinin faydalarını hayatımızın her yerinde görebilmemiz mümkün. evden çıkmadan bilgi edinmenin bile yeni yolları var. e-kitaplar, görüntülü sohbetler ve bunun gibi birçok gelişim sevdiğimiz şeylerle daha çok bağlantıda olmamızı sağlıyor.

Sevdiklerimiz kilometrelerce uzakta olsalar da dijital ortamda internet bağlantımızın olduğu her yerde fotoğraflara ve çeşitli medyalara ulaşabiliyoruz.  Demografik değişimler nedeniyle yerleşim alanları daralsa da tıbbi teknolojilerin gelişmesiyle insanların hayatları kurtulmakta ve kendilerini daha iyi hissetmeleri sağlanmaktadır. 

Teknolojik olarak gelişmiş bir toplumda yer almanın sonsuz avantajları bulunur. Teknoloji; iletişim, üretim, ulaşım, enerji üretimi gibi diğer alanlarda da önemli bir rol oynar. Örneğin; cep telefonunun icadı insanların hayatında bir devrim olmakla birlikte iletişimin önündeki tüm engelleri de kaldırmıştır. Hatta teknoloji ile uzaydaki astronotlarla da iletişime geçilebilir.

Özellikle tıp alanı aynı zamanda teknolojik gelişmelerin en çok yaşandığı alandır. Hatta teknolojinin faydasını en çok gördüğümüz alan olduğunu söyleyebiliriz. Mesela, doktorların ve radyologların dijital mamografi ile kanser büyümelerini ve tümörlerini erken evrelerinde tespit edebilmesi mümkün.

Teknolojinin faydaları ve hayatımızdaki yeri

Teknoloji yalnızca e-postalarınızı kontrol etmek, telefonunuzun GPS’inden yol tarifi almak gibi günlük görevleri yerine getirmemizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda dünya çapında işletmelerin ve kuruluşların daha verimli çalışmasını mümkün kılar. 

Teknoloji sayesinde insanlar dünyanın neresinde olursa olsunlar birbirleriyle bağlantıya geçebiliyorlar. Örneğin, uydu telefonlarının yardımıyla haftalarca ve aylarca evden uzakta çalışmak zorunda olan kişiler, aile uzaktan üyelerini kontrol edebilirler. Aynı zamanda Facebook ve YouTube gibi sosyal medya siteleri, kullanıcıların kendileriyle ilgili bilgileri daha hızlı ve kolay bir şekilde paylaşmasını sağlar. Kilometrelerce bir yerde iş başvurusunda bulunmaktan, insanlara hitap eden bir influencer’a kadar herkes teknoloji sayesinde bir şeyler başarabiliyor.

Özellikle de online eğitimler insanların hayatında önemli bir hale geldi. Dünyanın her yerinden herkes bir şeyler öğrenmek için online eğitim yöntemini seçiyor. Alanında uzman kişileri evinize misafir ediyorsunuz.

Teknoloji işte bu uzun mesafelerde de veri iletişimini kolaylaştırdı. Ayrıca iletişim akışlarına ses, görüntü ve video ekleyerek iletişimi dönüştürdü. WiFi ve Bluetooth destekli cihazların ortaya çıkmasını sağladı. İletişim ankesörlü telefonlardan kablosuz ve yerden bağımsız bir hale geldi.

Teknolojiyi insanlar hayatının her yerinde kullanıyor. İşlerini planlamak, her sabah okula veya işe zamanında gitmek gibi temel görevleri de teknoloji sayesinde daha etkili bir hale getiriyor. Olasılıklar sonsuzdur ve teknolojinin avantajları elbette dezavantajlarından daha fazladır.

Teknolojinin Son 10 Yılda Sağladığı Faydalar

Teknoloji özellikle son 10 yılda dünyanın her yerindeki insanlar için birçok fayda sağladı. Hayatımızı daha kolay ve daha verimli bir hale getirdi. Daha üretken olmamıza yardımcı oldu. İşte bu faydalardan bazıları;

Avantajlarından biri, bilgi erişimidir. Örneğin, bisikletinizi nasıl tamir edeceğinizin yollarını arıyorsanız bugün internet erişiminin olduğu her yerde yanıtı saniyeler içerisinde bulabilirsiniz. 

Diğer avantajlarından biri de bilgisayarınızın yanı sıra telefonunuzda video oyunları ve diğer etkinlikleri takip ederek kendinize eğlenceli aktiviteler bulabilirsiniz.

Teknolojinin en önemli faydası bugün neredeyse her şeyi geri dönüştürmemize yardımcı olmasıdır. Teknoloji olmasaydı geri dönüştürebilecek maddeler muhtemelen tekrar kullanılmak yerine atılırdı. Şu anda değinmediğimiz pek çok faydası olduğundan emin olabilirsiniz! Şu şekilde özetleyebiliriz; teknoloji bugün insanların aradığı birçok şeyi basit ve kolay hale getiriyor.

Teknolojik aletlerin yararları

Teknoloji; araçlar meydana getirmeye, verimli biçimde kullanmaya adanmış bir bilgi birikimidir. Teknoloji kavramı geniştir ve herkesin kendine göre tanımlamaları vardır. Ancak genel bir biçimde ifade etmek gerekirse teknoloji, gün içerisinde çeşitli işlerimizi yerine getirebilmemiz için hayatımızı kolaylaştıran ürün ya da süreçler olarak tanımlanabilir. Teknoloji, yetenekleri genişletmek için kullanılabilir ve insanların herhangi bir teknolojik sistemin en önemli parçası haline gelmesi mümkündür.

Teknoloji; araç, malzeme ve sistemler içeren insan bilgisidir. Teknolojinin uygulanması genel olarak ürünlerle sonuçlanır. Teknoloji iyi uygulanırsa, insanlara fayda sağlar. Ancak kötü niyetli nedenlerle kullanılıyorsa bunun tersi gerçekleşir. Birçok işletme, rekabet gücünü korumak için teknolojiyi kullanıyor. Teknolojiyi kullanarak yeni ürünler ve hizmetler oluşturuyor.

Ayrıca bu ürünleri ve hizmetleri müşterilerine zamanında ve bütçe dahilinde sunmak amacıyla teknolojiyi kullanıyor. Mobil imparatorluklar olan Apple ve Samsung gibi cep telefonu şirketleri, rekabetçi kalmak için yeni akıllı telefonlar ve diğer elektronik cihazlar oluşturmak için ileri teknoloji kullanıyor. Bu rekabet üstünlüğü, ileri teknoloji kullanılarak kazanılmaktadır.

Teknoloji, aynı zamanda sorunları çözme amacıyla kullanılan bir bilim uygulamasıdır. Fakat teknolojinin ve bilimin, belirli görevleri yerine getirmek ya da sorunları çözmek için birlikte çalışan konular olduğunu bilmek oldukça önemli. Teknoloji, bilimsel bilginin endüstride ya da günlük yaşamımızda pratik amaçlar ile uygulamalar için kullanılmasıdır. Yazılım ve bilişim eğitimleri de teknolojinin pratik anlamda kullanıldığı alanlardır.

Temel olarak, bilimsel bilgimizi belirli bir amaca ulaşmak için ne zaman kullanırsak, teknolojiyi kullanırız. Teknoloji genel olarak belirli bir ekipmanı içerir. Ancak bu ekipman inanılmaz derecede basit veya göz kamaştırıcı derecede karmaşık olabilir. Tekerleğin keşfinden, bilgisayarlara ve aksiyon kameralarına kadar her şey olabilir. Bu ve bu gibi gelişmeler, hayatımızda güzel faydalar sağladı. Teknolojik aletler, günlük yaşamı kolaylaştırdı ve hayatımıza hız kazandırdı. Buna göre;

  • Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi beyaz eşyalar ev işlerine hız kazandırdı.

  • Teknolojinin gelişmesi yaşam standartlarını yükseltirken, bireylere daha rahat bir yaşam olanağı sunuyor. Teknolojinin hayatımıza etkileri , yararları ve internet bağlantıları sayesinde, dünyanın diğer ucundaki bilgilere avucumuzun içindeymiş gibi ulaşabiliriz. 

  • Teknolojinin son dönemlerde sağladığı belki de en çok ilgi çeken faydalardan biri de online eğitimler olmaktadır. Eğitimlere erişmek için ihtiyacınız olan internet bağlantısının yanı sıra elbette bir bilgisayar, akıllı telefon ya da tablettir. Aldığınız online eğitimler sayesinde hem sertifika alabilir hem de teknoloji sayesinde nitelikli, yeni bilgi ve beceriler edinirsiniz. Yapmanız gereken tek şey Enstitü sayfasını ziyaret etmek. Teknolojik aletlerin yararları elbette bunlarla da sınırlı değil.

  • Teknolojik gelişmeler sayesinde günlük aktiviteler de değişime uğramıştır. Yalnızca bir akıllı telefon sayesinde dilediğiniz mağaza ve milyonlarca ürüne saniyeler içerisinde ulaşabiliyorsunuz. E-ticaret ile hayatımız nasıl kolaylaştı dersiniz? Özellikle yeterince zamanı olmayanlar, iş yerinde çalışmaktan fırsat bulamayanlar, yaşlılar için önemli bir yenilik. Kasa kuyrukları beklemeden, yolda vakit harcamadan ya da ağır poşetler taşımadan alışveriş yapabilir hale gelindi. Öte yandan market alışverişlerinizde, acil ve beklenmedik durumlarda hızlıca bir şeyler sipariş edebilirsiniz.

  • Teknolojinin yararlarından bir diğeri de hiç şüphesiz bilgiye ulaşma hızı ve kolaylığıdır. Teknolojik imkanlar aracılığı ile bilgiye dilediğiniz yer ve zamanda ulaşabilmektesiniz. Bilginin ülke sınırlarını aşması, küreselleşmesi ve dünyanın her yerinden erişilebilmesi teknolojik gelişmeler sayesinde gerçekleşmiştir. Bu durum ise, toplum refahını yükseltmede önemli bir kriterdir. 

  • Teknoloji sayesinde dünya vatandaşı olmak kolaylaştı. Gerek yabancı dil eğitimleri gerekse farklı kültürler hakkında araştırmalar yapabilme alternatifi sayesinde pek çok kolaylık elde edebilirsiniz.

  • Teknolojik gelişmeler sayesinde ulaşım kolaylaşmış, mesafeler önemli ölçüde kısalmıştır. Daha önce, eski yıllarda otobüslerle günlerce süren yolculuklar, uçak teknolojisi sayesinde yalnızca birkaç saate indirgenmiştir. Böylece hem mesafeler kısalmış hem bireylerin hayatı kolaylaşmış hem de ticari kazanımlar elde edilmiştir.

Teknolojinin yararları elbette bunlarla da sınırlı değil. Belki de insan hayatı için en önemli olan kısma geldi sıra: Teknolojinin insan sağlığına yararları.

Teknolojinin Yararları: Yapay Zeka

Yapay zeka bugün teknolojinin getirdiği en önemli gelişme. Entelektüel insan benzeri bilgisayarlı bir beyin oluşturmak için kullanılabilecek bir teknoloji. Teknoloji ve internetin gelişmesiyle dünya çapında birçok şirket bilişsel ve kişisel asistanlar üretiyor. Google home, Apple Home ve Amazon Alexa gibi bir cihaza sahipseniz zaten bunları biliyorsunuzdur.

Peki bunlar bizim için tam olarak ne anlama geliyor? İlk olarak yapay zeka, sosyal yaşamımızda ve iş gücünde büyük bir rol oynuyor. 
Yapay zeka endüstrisinin 3 yıl içerisinde yaklaşık 40 milyar dolar büyüyeceği tahmin ediliyor. Bu, şu anlama geliyor; önümüzdeki yıllarda şu anda olduğundan çok daha hızlı oranda teknolojik ilerleme göreceğiz. Teknolojinin faydalarını önümüzdeki yıllarda da göreceğimizin garantisidir bu.

Teknolojinin İnsan Sağlığına Yararları

Teknolojinin yararları, insan sağlığı ve tıp alanında da kendini göstermektedir. Teknolojik aletler ve ürünler sayesinde hastalıkların daha hızlı biçimde tespit edilmesi sağlanır. Bununla birlikte, hastalıklara karşı önlemler almada bu aletler yardımcı olur. Teknolojik yenilikler ve gelişmeler sayesinde sağlık problemlerinin önüne geçilmesi hedeflenmiştir. Son teknolojiler ile tedaviler uygulanması, ameliyatlar gerçekleştirilmesi kolaylaşmıştır. Böylece, kişilerin daha sağlıklı ve uzun bir ömür sürmeleri mümkün hale gelmiştir.

Sağlık alanındaki teknolojiler, insan yaşamını iyileştirmek ve kalitesini arttırmak için kullanılan teknolojilerdir. Tıbbi teknolojiler hastaların ağrılarını azaltabilir ya da acil müdahale edilmesi gereken durumlarda gereken imkanı sağlar. Gelişmiş ülkeler, sağlık sistemlerinde tıbbi teknoloji kullanımından yararlanmıştır. Ve bu durum, gelişmiş ülkelerdeki insanların gelişmekte olan ülkelerdeki insanlara göre daha uzun yaşama nedenini açıklamaktadır.

Tıbbi teknoloji enfeksiyonları teşhis etmek, hastalıkları tedavi etmek ve insanları etkileyen hastalıkları araştırmak için kullanılır. Öte yandan, elektrikle çalışan tekerlekli sandalyeler de engelli bireylerin yaşamını kolaylaştırma konusunda önemli rol sahibi.

Teknolojinin Yararları Artırılabilir mi?

Teknolojinin yararları elbette artırılabilir. Bunu mümkün kılmak bizim elimizde. Gerek eğitimlerle gerekse kişisel gelişim için yapılması gerekenler ile bir şeyleri geliştirme ve dönüştürme bizim elimizde. Bunun için de teknolojiden geri kalmamak ve güncel gelişmeleri yakından takip etmek gerekmektedir.

Teknolojinin Faydaları İle İlgili Sorular

1. Teknolojinin size ve işinize getirdiği avantajlar nelerdir?

2. Teknolojiyi günlük hayatta kullanmanın avantajları nelerdir?

3. Sosyal medyaya bağımlılığı azaltmak için neler yapılabilir?

4. Yeni teknolojilerin ortaya çıkması ve kullanımı, insanların bugünkü büyüme trendini nasıl değiştirdi?

5. Hangi teknolojik faydaları hayatınıza dahil ettiniz? 

6. Teknolojinin faydalarının bugün yaşama şeklimizi daha iyi yönde etkilediğini düşünüyor musunuz? 

7. Teknoloji ve internet hizmetinin ülkemize olan faydaları nelerdir?
8. Yeni teknolojileri kullanarak hayatımızdaki dengeyi nasıl sağlarız?

9. Teknolojinin kariyer hayatına faydaları nelerdir?

10.Gelecek yıllarda ne tür teknolojik gelişmeler öngörüyorsunuz?

Günlük yaşamın kolaylaşması, Akıllı telefonlar, Bilgisayarlar, Eğitim, İş hayatı, Günlük yaşam, Erişilebilirlik ve Kolay İletişim, Sosyal Medya, İnternet, Günlük yaşam, İş hayatı, Verimli Çalışma Ortamı, Veri tabanları, Bulut sistemler, İş Hayatı, Eğitim, WIFI ve Bluetooth Destekli Veri İletişimi, Mobil cihazlar, Bilgisayarlar, Günlük yaşam, tarafımıza hitap eden bir influencer, Tıbbi Gelişmeler, Dijital Mamografi, Tıbbi Aletler, Sağlık sektörü, Eğitimde Uzaktan Bağlantı, Online Eğitim Platformları, Eğitim, Finansal ve Kişisel Verilerin Korunması, Siber Güvenlik Sistemleri, Bankacılık, Finans, Günlük yaşam, Yaşam Şartlarının İyileştirilmesi, Akıllı Ev Sistemleri, Mobil Uygulamalar, Günlük yaşam, Ulaşımda Kolaylık, GPS Sistemler, Akıllı Ulaşım Sistemleri, Ulaşım, Bilgiye Kolay ve Hızlı Erişim, Internet, E-Kitaplar, Eğitim, Araştırma, Günlük yaşam
teknolojinin yararları teknoloji teknolojik aletler eğitim sağlık Teknolojinin Yararları Nelerdir
Koyu kıvırcık saçlı, olgun bir kadın aydınlık bir odada duruyor. Karmaşık beyaz işlemeleri olan kırmızı bir başörtüsü takıyor. Başörtüsü başının etrafına sarılmış ve çenesinin altına sıkıştırılarak yüzünü çerçeveliyor. Hafif bir gülümsemeyle önüne bakıyor, ifadesi nazik ve düşünceli. Elleri önünde kenetlenmiş, krem rengi bir üst ve uzun, desenli bir etek giyiyor. Otuzlu yaşlarının sonunda ya da kırklı yaşlarının başında gibi görünüyor.
Merve Nur Cengiz
İçerik Editörü

Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Bu görsel, merkezinde insanların bulunduğu labirent benzeri bir desende düzenlenmiş farklı logolardan oluşan bir kolajdır. Sağ üst köşede beyaz arka planlı mavi bir figür var. Sağ alt köşede, üzerinde mavi bir nesne bulunan bir kağıt parçası yer almaktadır. Kağıdın yanındaki beyaz yüzeyin üzerinde mavi bir silindir duruyor. Son olarak, sol üst köşede beyaz harflerle mavi ve beyaz bir işaret yer almaktadır. Tüm logolar ve nesneler parlak, canlı renklere sahip ve arka plan düz beyaz.
İş Bulmak

Popüler İş Bulma Siteleri

26 Şubat 2020
Parlak kırmızı ve beyaz çizgili bir baca mavi gökyüzüne karşı dimdik durmaktadır. Silindirik şekli, tepesinde beyaz bir kule bulunan alternatif çizgileriyle vurgulanmaktadır. Bacanın canlı renkleri, beyaz bulutlarla bezeli parlak mavi gökyüzünde göze çarpıyor. Güneş bacanın üzerinde parlayarak eşsiz desenini aydınlatıyor. Baca uzakta, görünürde başka hiçbir nesne olmadan duruyor. Kırmızı ve beyaz çizgileri, çevresindeki gökyüzüyle keskin bir kontrast oluşturuyor ve onu öne çıkarıyor.
Bölümler

Çevre Sağlığı Bölümü (MYO)

27 Kasım 2020
Bu görüntü, parlak, renkli bir dokunmatik ekrana sahip, belli bir açıyla tutulan modern, siyah bir cep telefonunu göstermektedir. Telefon bir elin avuç içinde tutulmakta ve aynı elin parmakları ekranın üzerinde durmaktadır. Ekranda bir web tarayıcısı, bir mesajlaşma uygulaması ve bir müzik akışı uygulaması dahil olmak üzere birkaç farklı uygulama gösterilmektedir. Ekranın sağ üst köşesinde bir telefon uygulamasına ait bir simge bulunmaktadır. Telefonun ekranının etrafında siyah bir kenarlık ve kenarlarında gümüş metal bir çerçeve var. Telefonun arka kısmı siyah ve parlaktır. Telefon, tutan elin parmakları hafif kavisli olacak şekilde doğal ve rahat bir pozisyonda tutulmaktadır.
Eğitim

Eğitimde Teknoloji Kullanımı

28 Kasım 2018