AnasayfaBlogPopüler Girişimci Sözleri
Kişisel Gelişim

Popüler Girişimci Sözleri

04 Şubat 2020
Popüler Girişimci Sözleri

Başarının doğasında hırs, sıkı disiplin, ilham ve motivasyon vardır. Girişimcilerinde başarılı olmuş büyük işletme sahiplerinin popüler girişimci sözleri, kendilerine ilham vermek için kullandıkları araçları sergiliyor. Başarılı bir girişimci olmak için işlerin vizyonunu ısrarla sürdürmelidir. Maksimum büyüme elde etmek için daha fazla çalışmaya motive eden birkaç cümle veya kelimeye sahip olmak, işletme sahiplerine başarılı olmaları için gereken desteği verebilir. Danışmak için başarılı mentor ile iletişim halinde olmak, konsantrasyonunuzu korumanıza ve yaptıkları hataları yapmaktan kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Her girişimcinin ve küçük işletme sahibinin arada sırada yararlı bir dürtüye ihtiyacı vardır, bu nedenle başarılı girişimcilerden derlediğimiz ilham veren özlü sözler yolunuzu aydınlatabilir. Doğru zamanda doğru özlü sözler en çok ihtiyacınız olduğunda daha derin anlam ve algı sağlayacaktır. Mükemmel ifade edilmiş bir durum bilgelik ve zekâ verebilir. Daralmış kalbinize ince dokunuşlar yapabilir veya zihninizde şimşekler çakmasını sağlayabilir. İyi bir teklif, zor bir durumu görüntülemeniz veya karanlık bir zamanda bir ışık ışını sağlamanız için bir lens verebilir.

Girişimcilik ile İlgili Özlü Sözler

Steve Jobs, Bill Gates ve Mark Zuckerberg gibi pek çok ünlü girişimci, girişimcilik ile ilgili pek çok özlü sözler, söylediler. Dünyanın en başarılı şirketlerinden bazılarına sahipler. Dile getirdikleri popüler girişimci sözleri, başarı ve başarısızlık hikayelerini ve çalışma ahlaklarını kapsıyor. Bu motivasyon ve sıkı çalışma olmadan hiçbiri şirketlerini kuramazdı. İster motivasyon, ilham, ahlak ister sıkı çalışma ile ilgili itici güce ihtiyacınız olsun, bu ilham veren özlü sözler yenilikçi fikirleri tetikleyecek ve sizi doğru yönde tutacaktır.

 • Ukala olma. Gösterişli olma. Her zaman senden daha iyi biri var.” Tony Hsieh

 • “Bütün insanlar girişimcidir. Bir işletme kurmaları gerektiği için değil, yaratma arzusu insan DNA'sında kodlandığı için.” Reid Hoffman

 • Çok fazla tavsiye almayın. Birkaç istisna dışında vermek için çok fazla tavsiyeye sahip çoğu insan yaptıkları her şeyi genelleştirir. Her şeyi fazla analiz etmeyin. Ben kendim aşırı düşünme problemlerinden suçluyum. Sadece bir şeyler yapın ve işe yarayıp yaramadıklarını öğrenin." Ben Silbermann

 • Mesele nakavt olup olmadığınız değil, ayağa kalkıp kalkmayacağınızdır.” Vince Lombardi

 • Zor zamanlar asla dayanmaz, ama zor insanlar bunu yapar.” Robert H. Schuller

 •  “Fikrinizi açıkça paylaşın ve insanlarla konuşun. Motivasyonunu artırmak için ilgi eksikliklerini veya şüphelerini kullan.” Todd Garland

 • Eğer onları takip etme cesaretimiz varsa, tüm hayallerimiz gerçekleşebilir.” Walt Disney

Girişimcilere Motivasyon Sağlayan Özlü Sözler

Girişimcilik zordur. Sadece pratik olarak ya da finansal yönetim olarak değil, duygusal olarak da zordur. Bu nedenle bu ilham veren özlü sözler çok değerli olabilir. Bu motivasyon sağlayan özlü sözler, karanlıkta kalmış ve çok ihtiyaç duyulan ilham, cesaret ve motivasyon gibi değerlerin aydınlığa çıkması için sızan bilgelik ışığı gibidir.

Başarılı insanlar bir gecede başarılı olmazlar. Çoğu insanın bir bakışta gördüğü mutluluk, servet, harika bir kariyer zaman içinde yoğun çalışmanın ve koşuşturmanın sonucudur. Başarıya ulaşabilmek için her gününüzü geliştirmeli ve hedeflerinize bir adım daha yaklaşmak için bir sonraki günü fırsat olarak görmelisiniz. Kulağa imkansıza yakın yoğun bir program gerektiren çok fazla iş gibi gelebilir.

Ama en iyi yanı, ne kadar başarılı olursanız, o kadar çok yapmak isteyeceksiniz, o kadar yükseğe ulaşmak isteyeceksiniz. Başarıya olan açlığınız olduğu sürece, her zaman içinizde bir itici güç bulacaksınız. İçinizdeki ışığı takip edin. Bulamadığınızda popüler girişimci sözleri yolunuzu aydınlatmak için başucunuzda olsun.

İlgili eğitim: Finansal Yönetim Eğitimi

 • “Değişimin sırrı, tüm enerjinizi eskiyi karşı değil yeniyi inşa etmek için odaklamaktır.” Socrates

 • “Kendinizi itin, çünkü kimse sizin için yapmaz.” Anonim

 • “Bazen, sonralar hiç gelmez. Şimdi yap.” Anonim

 • “Hayal Et. İste. Yap!”

 • “Başarı sizi öylece bulmaz. Dışarı çıkıp almalısın.”

 • “Bir şey için ne kadar çok çalışırsanız, ona ulaştığınızda o kadar fazla hissedersiniz.”

 • “Yorgun olduğunuz zaman durmayın. İşiniz bittiğinde durun.”

 • “Kararlılıkla uyan. Memnuniyetle yatağa git.”

 • “Bugün gelecekteki benliğinizin size teşekkür edeceği bir şey yapın.”

 • “Zor olacak, ama zor imkânsız demek değil.”

 • “Fırsat için bekleme. Fırsat yarat.”

 • “Bazen zayıf yönlerimizi göstermek için değil, güçlü yönlerimizi keşfetmek için test ediliriz.”

 • “Başarının anahtarı engellere değil hedeflere odaklanmaktır.”

Etik ve Ahlak Hakkında Özlü Sözler

Başarılı bir girişimcilik örneği sergilemek, müşterilerinizi ve çalışanlarınızı mutlu tutmanızı da gerektirir. Dürüst bir iş yürütmek, tüm zamanların en iyi girişimcilerinin işaretidir. İşler zorlaştığında vazgeçmek kolaydır, ancak en başarılı girişimciler hırslı doğaları nedeniyle yola devam eder. Başarılı olmak istiyorlar ve ana hedeflerine götüren küçük kilometre taşlarına ulaşmak için sürekli gelişiyorlar.

Çok hırslı olduğunuzda, çok çalışmak için dahili bir güdünüz olabilir ve işinizi başarılı kılmak için gerekenleri yapmaya kararlı olabilirsiniz. Hırs gibi bir iç güdüye sahip olanlar, genel olarak, kestirme yollar aramaz ve işi zamanında yapmak için istekli olurlar. Girişimci olabilmek için kararlı ve hırslı olmalısınız. Motivasyon, sosyal veya psikolojik bir eylem çağrısı veya başarı için doğuştan gelen bir dürtüdür. Başarı motivasyon gerektirir.

 • “Gerçekten önemsediğiniz bir şey üzerinde çalışıyorsanız, zorlanmanız gerekmez. Vizyon sizi çekecektir” Steve Jobs

 •  “İtibarınız maaş çekinizden daha önemlidir ve dürüstlüğünüz kariyerinizden daha değerlidir.” Ryan Freitas

 • “Kendinizi kaliteli insanlarla ilişkilendirin, çünkü yalnız kalmak kötü bir işletmeye sahip olmaktan daha iyidir.” Booker T. Washington

 • “İtibar kazanmak 20 yıl, yıkmak beş dakika sürüyor. Eğer bunu düşünürsen, işleri farklı yapacaksın.” Warren Buffett

 • “Bir dağa nasıl tırmanacağınız tepeye ulaşmaktan daha önemlidir.” Yvon Chouinard

 • “Eğer liderlik etmek istiyorsanız, zamanınızın en az %40’ını kendinizi yönetmeye yatırın. %30’unu üstlerinizi, %15’ini arkadaşlarınızı yönetmeye yatırın. Dee Hock

 • “Başarılı olma kararlılığım yeterince güçlü olursa başarısızlık beni asla geçmeyecektir.” Og Mandino

İster kendi işinizi kuruyor ister genişliyor ya da sadece büyümeye çalışıyor olun, diğer girişimcilerle bağlantı kurmak başarıya giden zorlu yolda ilerlemenize yardımcı olabilir. Popüler girişimci sözleri, çok çalışmanızı teşvik eder ve başarının görünmez anahtarıdır. Kendi işinize sahip olmak ve işletmek çok zordur. Başarıyı elde etmek için odaklanmanız ve her şeyden önce kendinize inanmanız gerekir. Girişimcilik ile ilgili daha fazlasına ihtiyacınız varsa Enstitü bünyesinde sunulan pek çok online eğitim gibi girişimcilik kursu ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Ünlü bir sözde denir ki; başarılı iseniz bir kere eğitim alın, başarısız iseniz iki kere.

girişimci sözleri özlü sözler motivasyon ilham girişimcilik girişimci popüler girişimci sözleri
Gökşah Taşyürek
Gökşah Taşyürek
Blog Yazarı

İzmir Namık Kemal Lisesi mezunuyum. Girişimcilik, Bilgisayar Programcılığı ve Seo eğitimleri aldım. Anahtar kelime çalışması, short-tail ve long-tail keyword kullanımı, anahtar kelime gruplandırması, SEO’yu destekleyen site yapısı, teknik seo, site içi SEO konularında bilgi sahibiyim. 20 yıllık süreç içinde bu konular ile yakından ilgilendim. Pek çok okumalarım oldu. Bu alanlarda içerik üretmekte zorlanmıyorum.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Sosyal Girişimcilik Nedir?
Girişimcilik

Sosyal Girişimcilik Nedir?

12 Kasım 2020
Girişimcilik Nedir Türleri Nelerdir
Girişimcilik

Girişimcilik Nedir? Türleri Nelerdir?

01 Aralık 2019
Dijital Girişimcilik Nasıl Yapılır?
Girişimcilik

Dijital Girişimcilik Nasıl Yapılır?

08 Temmuz 2021