Close
Mobil Menu Bars

Neden Web Sitesi Açmalıyız?

23 Mayıs 2019, 2289 defa okundu.
Neden Web Sitesi Açmalıyız?
web sitesi, web sitesi açmak, neden web sitesi, web sitesi açmanın avantajları, seo, blog yazarlığı

Web sitesi yeni nesil iletişim aracı olan İnternet dünyasında kendinizi en iyi şekilde ifade edeceğiniz sizi temsil edecek en etkili araçtır. Günümüzde akıllı cihazların artmasıyla İnternet kullanımı hayli yaygınlaşmıştır. Bugün birçok kurumsal şirket web sitesiyle müşteri kitlesini artırmıştır.

İletişimden alışverişe, kitap okumadan araştırmaya kadar birçok işin İnternet üzerinden yapılması büyük bir kolaylık sağladığı için insanların birincil seçeneği olmuştur. Fiziki hayattan çok daha fazla insanla iletişime geçebileceğiniz bir web sitesi sizin için de avantajlı olacaktır.

Web Sitesi Açmak

Çok düşük maliyetle çok daha fazla insana reklamınızı yapmak istemez misiniz? Bugün en basit bir el broşürü bile maliyetli bir iş ve kaç tane basarsanız o kadar kişiye ulaşırsınız. Bastıktan sonra değiştirme lüksünüz de yok. Ama kendinize ait bir web sitesi sizin için çok daha etkili bir reklam aracı olacaktır.

Kendinizi nasıl ifade edeceğiniz tamamen sizin elinizde ve sürekli güncelleme yaparak etkileşim oranınızı arttırabilirsiniz. Web sitesi size ve şirketinize prestij kazandırır. Sosyal medya hesaplarından daha güvenilir bir hava katar. İnternet'te var olabilmenin en iyi yolu web sitesi sahibi olmaktır. Müşterilerinizle daha kolay iletişime geçerek kuracağınız forum köşesiyle de geri bildirimler alabilirsiniz.

Web Sitesine Sahip Olmanın Avantajları

  • Markalaşmanızı sağlar.
  • Markanızı daha fazla insana duyurursunuz.
  • Prestij kazanırsınız.
  • Güven kazanırsınız.
  • İnsanlarla kolay iletişim kurarsınız.
  • Az maliyetle daha çok kitleye reklam yapabilirsiniz.

Web Sitesi Tasarlarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kullanıcıların size kolay ulaşabilmesi için site adının içerikle uyumlu olması çok önemlidir. Uzun ve karmaşık bir site adı ulaşılabilirliğinizi azaltacaktır. Örneğin İstanbul işletme Enstitüsünün web sitesi için “istanbulişletmeenstitüsü.com” yerine “iienstitü.com” kullanmak daha avantajlı olacaktır.

İsim seçerken anahtar kelime kullanmayı tercih eden siteler olsa da bu kullanıcıların size ulaşması açısından o kadar da önemli değildir. Bunun yerine marka olabilecek bir isim seçmeniz hem Google için hem de kullanıcılar için daha ilgi çekici olacak ve kaliteli görünecektir.

İç tasarımı için de görsel sadelikten yana olmak her zaman etkili olacaktır. Kullanıcılar sitede dolaşırken kafasını karıştıracak ve gözünü yoracak ayrıntılardan hoşlanmazlar. Doğru bilgiye kolay ulaşabilmek isterler. Bunun için kullanımı kolay ve sade bir tasarım tercih etmek yerinde olacaktır.  Kendinizi net ifade etmelisiniz web sitesi sizin dijital kimliğinizdir. Yanlış veya eksik bir ifade imajını zedeleyebilir. 

Nasıl Web Sitesi Kurarım?

Birçok web sitesi tasarlama şirketi var. Buralardan ücretsiz veya az bir ücretle web sitesi sahibi olabilirsiniz. Kurduğunuz web sitesini Google'da üst sıralara çıkarmak için düzenli olarak kaliteli ve özgün SEO uyumlu içerikler yüklemelisiniz. Bu açıdan sitesinizi geliştirmek ve reklamlarla para kazanır duruma getirebilmek için online olarak alacağınız içerik editörlüğü, blog yazarlığı ve Google Ads (Adwords) gibi eğitimler sizin için faydalı olacaktır. Siz de bu önerileri uygulayın ve web sitesi açarak para kazanın.

Yazar: Hilal Ulukışla

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!