AnasayfaBlogNeden Web Sitesi Açmalıyız?
Teknoloji

Neden Web Sitesi Açmalıyız?

23 Mayıs 2019
Neden Web Sitesi Açmalıyız?

Web sitesi yeni nesil iletişim aracı olan İnternet dünyasında kendinizi en iyi şekilde ifade edeceğiniz sizi temsil edecek en etkili araçtır. Günümüzde akıllı cihazların artmasıyla İnternet kullanımı hayli yaygınlaşmıştır. Bugün birçok kurumsal şirket web sitesiyle müşteri kitlesini artırmıştır.

İletişimden alışverişe, kitap okumadan araştırmaya kadar birçok işin İnternet üzerinden yapılması büyük bir kolaylık sağladığı için insanların birincil seçeneği olmuştur. Fiziki hayattan çok daha fazla insanla iletişime geçebileceğiniz bir web sitesi sizin için de avantajlı olacaktır.

Web Sitesi Açmak

Çok düşük maliyetle çok daha fazla insana reklamınızı yapmak istemez misiniz? Bugün en basit bir el broşürü bile maliyetli bir iş ve kaç tane basarsanız o kadar kişiye ulaşırsınız. Bastıktan sonra değiştirme lüksünüz de yok. Ama kendinize ait bir web sitesi sizin için çok daha etkili bir reklam aracı olacaktır.

Kendinizi nasıl ifade edeceğiniz tamamen sizin elinizde ve sürekli güncelleme yaparak etkileşim oranınızı arttırabilirsiniz. Web sitesi size ve şirketinize prestij kazandırır. Sosyal medya hesaplarından daha güvenilir bir hava katar. İnternet'te var olabilmenin en iyi yolu web sitesi sahibi olmaktır. Müşterilerinizle daha kolay iletişime geçerek kuracağınız forum köşesiyle de geri bildirimler alabilirsiniz.

Web Sitesine Sahip Olmanın Avantajları

  • Markalaşmanızı sağlar.

  • Markanızı daha fazla insana duyurursunuz.

  • Prestij kazanırsınız.

  • Güven kazanırsınız.

  • İnsanlarla kolay iletişim kurarsınız.

  • Az maliyetle daha çok kitleye reklam yapabilirsiniz.

Web Sitesi Tasarlarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kullanıcıların size kolay ulaşabilmesi için site adının içerikle uyumlu olması çok önemlidir. Uzun ve karmaşık bir site adı ulaşılabilirliğinizi azaltacaktır. Örneğin İstanbul işletme Enstitüsünün web sitesi için “istanbulişletmeenstitüsü.com” yerine “iienstitü.com” kullanmak daha avantajlı olacaktır.

İsim seçerken anahtar kelime kullanmayı tercih eden siteler olsa da bu kullanıcıların size ulaşması açısından o kadar da önemli değildir. Bunun yerine marka olabilecek bir isim seçmeniz hem Google için hem de kullanıcılar için daha ilgi çekici olacak ve kaliteli görünecektir.

İç tasarımı için de görsel sadelikten yana olmak her zaman etkili olacaktır. Kullanıcılar sitede dolaşırken kafasını karıştıracak ve gözünü yoracak ayrıntılardan hoşlanmazlar. Doğru bilgiye kolay ulaşabilmek isterler. Bunun için kullanımı kolay ve sade bir tasarım tercih etmek yerinde olacaktır. Kendinizi net ifade etmelisiniz web sitesi sizin dijital kimliğinizdir. Yanlış veya eksik bir ifade imajını zedeleyebilir. 

Nasıl Web Sitesi Kurarım?

Birçok web sitesi tasarlama şirketi var. Buralardan ücretsiz veya az bir ücretle web sitesi sahibi olabilirsiniz. Kurduğunuz web sitesini Google'da üst sıralara çıkarmak için düzenli olarak kaliteli ve özgün SEO uyumlu içerikler yüklemelisiniz. Bu açıdan sitesinizi geliştirmek ve reklamlarla para kazanır duruma getirebilmek için online olarak alacağınız içerik editörlüğü, blog yazarlığı ve Google Ads (Adwords) gibi eğitimler sizin için faydalı olacaktır. Siz de bu önerileri uygulayın ve web sitesi açarak para kazanın.

Yazar: Hilal Ulukışla

web sitesi web sitesi açmak neden web sitesi web sitesi açmanın avantajları seo blog yazarlığı
Konuk Yazar
Konuk Yazar
Blog Yazarı

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Bootstrap Kursu
Online Eğitim

Bootstrap Kursu Nedir? Ne İşe Yarar?

04 Mart 2021
Web Ne Demek?
Ne Demek?

Web Ne Demek? Web Sitesi Nedir?

02 Ocak 2020
Web Sitesi Tasarım Terimleri
Kullanıcı Deneyimi Tasarımı

Web Sitesi Tasarım Terimleri

28 Ekim 2021
Web Sitesi Tasarım İle İlgili Teknik ve İnternet Terimleri
Kullanıcı Deneyimi Tasarımı

Web Sitesi Tasarım İle İlgili Teknik ve İnternet Terimleri

07 Kasım 2021
WordPress Eğitimi
5
(486)

WordPress Eğitimi

14 Konu5 Saat
Web sitenizin trafiğini ve arama motorlarındaki görünürlüğünü artırmak için SEO konusunda uzmanlaşın. SEO kursumuz temel bilgilerden ileri düzey tekniklere kadar her şeyi kapsamaktadır, sitenizi nasıl optimize edeceğinizi öğreneceksiniz.
4.9
(28)

SEO Eğitimi

11 Konu5 Saat
Yemliha TokerYemliha Toker
550209
HTML5 ve CSS3 Eğitimi
4.9
(62)

HTML5 ve CSS3 Eğitimi

35 Konu5 Saat
Beytullah AnıBeytullah Anı
800209