AnasayfaBlogİngilizce Öğrenme ve İş İngilizcesi
Yabancı Dil Eğitimi

İngilizce Öğrenme ve İş İngilizcesi

24 Eylül 2019
İngilizce Öğrenme ve İş İngilizcesi

Dünya üzerinde 7 binden fazla dil olduğunu biliyor muydunuz? Yeni bir dil öğrenmek için her zaman birçok neden vardır. Yeni insanlarla tanışmanıza ve iletişim kurmanıza imkan sağlarken, olayları farklı perspektiflerden görmenize yardımcı olur. Öte yandan yeni bir kültürü tam olarak öğrenip anlamanıza katkı sağlar. Araştırmalara göre iki ve ikiden fazla dil konuşan bireyler, yaşam alanlarında daha aktif bir zihne sahiplerdir. Peki neden öncelikle İngilizce öğrenmelisiniz? Bu konuyu gelin birlikte ele alalım :)

İngilizce Öğrenmenin Faydaları Neler, Neden İngilizce?

Dünyada en yaygın konuşulan dillerden biri olmasının yanı sıra her 5 kişiden biri İngilizce konuşuyor! Dünya üzerindeki pek çok insan, anadillerinden sonra İngilizce öğrenmeyi tercih ediyor. 

İngilizce; ticaret, politika, uluslararası hukuk, diplomasi, bilim, havacılıkta kullanılan evrensel bir dildir. İngilizce bilmek ayrıca uluslararası işler yapan şirketlerde son derece önem teşkil etmektedir. Çünkü bu şirketlerde sık sık yabancı ortaklarla, iş birlikçileriniz ile iletişim halinde olmak zorundasınızdır. Ortak dil olarak genellikle İngilizce tercih edilmektedir. Kariyer hedeflerinizde iyi bir yerde çalışmak, yurtdışında bulunmak ya da yüksek ücret kazanmak varsa, İngilizce öğrenmek sizin için büyük fayda sağlar.

Latin harflerden oluşan İngilizcenin alfabesi son derece basittir. Bu nedenle öğrenmesi diğer dillere kıyasla daha kolay ve hızlıdır.

Yabancı dergi, gazete ve  internet sitelerini yakından takip edebilir, ilgi alanlarınız ya da merak ettikleriniz hakkında yeni ve farklı bilgiler edinebilirsiniz.

Dünyanın farklı yerlerine seyahat etmek artık korkulu rüyanız olmaktan çıkar. Çünkü dünyanın en yaygın kullanılan dilini bildiğinizde elbette sizi anlayan insanlarla karşılaşacaksınız. 

İş İngilizcesi Neden Önemli?

İş İngilizcesi, şirket dilini ve profesyonel iş hayatını temsil eder.

İşverenler, kendilerine iş başvurusunda bulunan adayların temel İngilizcenin yanı sıra resmi kurumlarda kullanılan İngilizcenin de bilmelerini istiyor. İşe başvurabilecek seviyede iyi bir İngilizce bilgisine sahip olmak, işverenler için ilgi çekici bir nitelik olacaktır. Ayrıca İngilizce bir mülakat ile karşılaştığınızda kendinizi çok iyi derecede ifade edebileceksiniz.

İş İngilizcesi sayesinde çalışanlar kendini daha iyi nazik ve resmi şekilde ifade etmeyi öğrenir. Mailleşme, iş sunumları, toplantı, yabancı ülkelere iş gezisi gibi süreçlerde etkin bir iletişim süreci sağlar.

Uluslararası işler yapan büyük firmalar için de son derece gereklidir. İş dünyasında kullanmanız ya da kullanmamanız gereken kelimeleri öğrenmenize yardımcı olur. İş İngilizcesi ile yurt dışındaki kuruluşlarla bağlantı kurabilirsiniz. 

İş İngilizcesi, çalıştığınız sektör hakkındaki gelişmeleri yabancı kaynaklardan da takip etmenize olanak sağlar. Mesleğiniz ile ilgili; dünyada neler oluyor, yabancı rakipleriniz ne gibi yenilikler yapmış, alanınızda ne gibi değişiklikler olmuş? Bunlar gibi pek çok güncel haberi takip edebilirsiniz. Alanınız ile ilgili yabancı makaleler okuma ve anlamlandırmada kolaylık sağlarsınız.

İş İngilizcesi Eğitimi Alabilir miyim?

Bu alanda eğitim almak tahmin ettiğinizden de kolay. İş İngilizcesi Kursu sayesinde hayal ettiğiniz kariyer hedefinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Üstelik ister evinizden ister bir kafeden, internet erişimi olan her yerden eğitim alarak öğrenmek mümkün. Nasıl mı? Tabii ki online eğitimler ile! Online eğitim, size özgürlük alanı sunar. Oturduğunuz yerden dikkatli bir şekilde dinleyeceğiniz dersler sayesinde iş İngilizcesini öğrenebilirsiniz. Üstelik eğitimden başarı elde ettiğinizde onaylı sertifika almaya hak kazanırsınız.

İş İngilizcesi Eğitimi ile Neler Öğreneceksiniz?

  • Kalıplar

  • Kısaltmalar

  • E-mail süreçleri

  • Mülakata Hazırlık

  • Cv Letter Hazırlama

  • Alansal Terimler hakkında nitelikli bilgilere sahip olmanın avantajlarını kaçırmayın. 

İş İngilizce eğitimine;

  • Orta düzeyde İngilizce bilgisi olanlar,

  • Uluslararası resmi bir kurum ya da kuruluşta çalışanlar,

  • Uluslararası resmi bir kurum veya kuruluşta çalışma hedefi olan adaylar katılım sağlayabilir.

İngilizceniz henüz başlangıç düzeyinde ise, üzülmeyin. İstanbul İşletme Enstitüsü farkıyla ücretsiz Yabancı Dil Eğitimlerine online şekilde katılabilirsiniz :)

İş ingilizcesi ingilizce öğrenmek yabancı dil eğitimi online eğitim ücretsiz eğitim kariyer meslek
Merve Nur Cengiz
Merve Nur Cengiz
İçerik Editörü

Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
İş İngilizcesi ile Fark Yaratın
Yabancı Dil Eğitimi

İş İngilizcesi ile Fark Yaratın

02 Ekim 2019
İngilizce hayatımızda önemli bir yer kaplamaktadır. İnsanlar artık çocuklarına İngilizce isim vermeye başlamışlardır. En popüler İngilizce kadın isimleri yazıda verilmiştir.
Yabancı Dil Eğitimi

İngilizce Kadın İsimleri

01 Nisan 2022
İngilizce Öğrenme Programı Nedir?
Yabancı Dil Eğitimi

İngilizce Öğrenme Programı Nedir?

29 Kasım 2019
İngilizce Öğrenme Teknikleri
Yabancı Dil Eğitimi

İngilizce Öğrenme Teknikleri

23 Aralık 2019