AnasayfaBlogCV'de Olması Gereken Sertifikalar
Özgeçmiş Bölümleri

CV'de Olması Gereken Sertifikalar

25 Kasım 2018
CV'de Olması Gereken Sertifikalar

Uzun süren eğitim hayatından sonra artık iş hayatına atılmanın vakti geldi. Tüm istek ve heyecanınızla aldığınız eğitim ve yeterliliklerin sonucu olarak istediğiniz sektörde iş bulmanız gerekiyor. Peki nereden başlamak gerekiyor? Belki bir mezun, belki okul hayatı devam eden bir öğrenci belki de kariyer planlamasında birkaç değişiklik yapan ilerici bir kişi ya da iş hayatına atılmak isteyen sade bir vatandaş. Ne olursa olsun öncelikle sizi tanımanızı sağlayacak muhteşem bir CV’ye ihtiyacınız var.

CV’niz işverenlerin sizi tanımasını sağlayan ilk verilerdir. Doğru ve planlı bir şekilde hazırlanmış bir CV, hakkınızda oluşacak ilk intibanın resmi belgesidir. Kariyerinizi belirleyen CV’niz işverenle aranızda köprü görevini görür. Gerekli eğitim bilgileri, kazanımlar, edinilmiş uzmanlık ve tecrübelerin net bir şekilde belirtilmiş olması doğru alanlara yönlendirilmenizi sağlayacaktır. Başvurduğunuz bir iş kolu için tıpkı sizin gibi binlerce kişi aynı mezuniyet ve bilgilerle başvuru yapacaktır. Sizi bu noktada parlatacak olan CV’nizin doygunluğudur.

CV’de Sertifikanın Önemi Nedir?

2000'li yılların başına kadar şirketler üniversitelerin son sınıf öğrencilerine kendi bünyelerinde çalışma konusunda teklifte bulunurlardı. Hele birde bunun yanında yabancı dilinizde bulunuyorsa şirketin gözde çalışanlarından biri oluyordunuz. Dolgun ücretlerle çalışmak için mezun olmanız yeterli bir sebepti. Teknolojinin hızla ilerlemesi ile eğitim mecraları çoğaldı. Eğitimli bireylerin yanı sıra kendini geliştirmiş, birçok alanda yetkinlik kazanmış bireyler bulunmaktadır. Alınan sertifika eğitimlerinin çokluğu ve bu eğitimlerin iş alanı ile ilişkisi şirketlerin işe alım politikaları haline geldi.

Ünlü kariyer uzmanı Tina Nicolai, sertifikaların önemine şu sözleri ile dikkat çekmiştir.

İşveren artık şunu görmek istiyor: Adayın kazandırdıklarını, öğrendiklerini ve kazandıracaklarını…

Tina Nicolai

Bu sebeple CV’de olması gereken sertifikalar sizin aranan eleman olmanızı sağlayacak önemli bir araçtır. Alanınızla ilgili, tüm uluslararası mecralarda geçerliliği olan sertifikalar iş dünyasına iyi bir giriş yapmanız için CV’nizde mutlaka bulunmak zorundadır. Özellikle bazı eğitimler sonucunda aldığınız sertifikalar işinizde yaratıcı fikirler üretmenize ve iş potansiyelini genişletmenize yardımcı olur. Buda firmanın rekabet piyasasında önemli bir yere gelmesine ve mevcut işleri daha pratik bir şekilde yapmanıza sebep olur.

Önemli Sertifika Programları Neler?

Nereden Eğitim Alabiliriz?

Siz de kariyer basamaklarını emin adımlarla çıkmak istiyorsanız kendinize uygun ücretsiz sertifika eğitim programlarına dahil olabilirsiniz. İstanbul İşletme Enstitüsü CV’nizde olması gereken sertifika eğitimleri ücretsiz ve online eğitimler olarak vermektedir.

Dilediğiniz eğitime online eğitim avantajıyla dilediğiniz yerden katılıp öğrenmeye hemen başlayabilirsiniz. Online eğitimler yalnızca tek bir alanla sınırlı değildir. İstanbul İşletme Enstitüsü'nde 50'den fazla kategoride online eğitimler bulunmaktadır. Bu online eğitimleri alanında uzman ve profesyoneller hazırlamaktadır. Bunun anlamı tam olarak şu'dur: eğitime katıldığınızda bir uzmanın sektörel ve uygulamaya yönelik bilgilerini öğrenebileceksiniz. Alanında uzman kişilere ulaşmak Enstitü sayesinde kolaylaşıyor.

Online eğitimlere katıldığınızda yalnızca eğitimi izlemekle kalmazsınız, ek kaynaklar ve pratik yapabileceğiniz sınavlara erişim sağlarsınız. Sertifika sınavına girerek başarınızı kanıtlayabileceğiniz şekilde belgelendirebilirsiniz. Ne kadar online eğitim kolaylık olsa da eğitimde öğrenecekleriniz o kadar kolay değildir. Üzerinde çalışmanız gerekiyor. Ancak üzülmeyin, onu da düşünmüşler. Eğitimleri tamamen öğrenmeye yönelik hazırlamışlar. Yani gereksiz bilgiler içerisinde boğulmak yerine işin tam gerekliliklerine yönelik online eğitimler alacaksınız. Eğer öğrenmek istedikleriniz varsa daha fazla beklemeden hemen Enstitü'ye katılın!

CV'de Olması Gereken Sertifikalar
Tuba Özen
Tuba Özen
Blog Yazarı

Anadolu Üniversitesi Adalet bölümünden mezundur. Kamu kurumunda görev almakta ve edinmiş olduğu deneyimleri yazılarında okuyuculara aktarmaktadır.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
CV'de Olması Gereken Bilgisayar Programları
Özgeçmiş Bölümleri

CV'de Olması Gereken Bilgisayar Programları

13 Kasım 2018
En Popüler CV Hazırlama Siteleri
CV - Özgeçmiş

CV Hazırlama Sitesi (En Popüler)

05 Şubat 2020
Beceriler CV’ye Nasıl Yazılmalı?
CV - Özgeçmiş

Beceriler CV’ye Nasıl Yazılmalı?

24 Mart 2016