AnasayfaOnline EğitimlerÖğretmenler İçin Eğitimler

Öğretmenler İçin Eğitimler

Öğretmenlerin daha etkin ders anlatabilmesi ve 21. yüzyıl becerilerini kullanabilmesi için bu kursları oluşturduk.
Akıl ve Zeka Oyunları Eğitimi
Erdem TuranErdem Turan
550209
Arduino Eğitimi
5
(4)

Arduino Eğitimi

19 Konu5 Saat
Erkan VarolErkan Varol
550209
Bir Atölye Yaratmak Eğitimi
Sibel CurcialiSibel Curciali
800300
Eğiticinin Eğitimi
4.8
(73)

Eğiticinin Eğitimi

7 Konu4 Saat
Umur çalıkoğluUmur Çalıkoğlu
800239
Hafıza Teknikleri Eğitimi
4.9
(59)

Hafıza Teknikleri Eğitimi

13 Konu5 Saat
Masal terapisi eğitimi psikologlar için yeni beceriler edinmesini sağlar. MAsal terapisi sertifikanızla bireysel, grup veya diğer seanslarınızda fark yaratın.
4.3
(3)

Masal Terapisi Eğitimi

16 Konu5 Saat
Ders EğitmeniDers Eğitmeni
500229
Oyunculuk Eğitimi
4.9
(12)

Oyunculuk Eğitimi

12 Konu5 Saat
Sibel CurcialiSibel Curciali
855209
Oyun terapisi eğitimiyle oyunların iyileştirici ve tedavi edici yönünü keşfedin. Uzman psikolog ve eğitmen eşliğinde harika bir online program.
5
(16)

Oyun Terapisi Eğitimi

11 Konu5 Saat
Ders EğitmeniDers Eğitmeni
800259
Öğrenci Koçluğu Eğitimi
Ders EğitmeniDers Eğitmeni
500269
İş dünyasında fark yaratacak donanımlar edinin. Teknolojinin öğrenmeye ilişkin sunduğu tüm işlevleri keşfetmek için öğrenmeyi öğrenme eğitimine katılın.
4.9
(34)

Öğrenmeyi Öğrenme Eğitimi

11 Konu4 Saat
Ders EğitmeniDers Eğitmeni
750209
Satranç Eğitimi
5
(44)

Satranç Eğitimi

15 Konu5 Saat
Erdem TuranErdem Turan
700209
Scratch Eğitimi
5
(3)

Scratch Eğitimi

28 Konu5 Saat
Erkan VarolErkan Varol
750209
Yaratıcı Drama Eğitimi
5
(27)

Yaratıcı Drama Eğitimi

9 Konu5 Saat
Sibel CurcialiSibel Curciali
850209

Oyunun kaderini öğretmenler değiştirir. Öğretmenler insanlardan bağımsız düşünülemez. Hayatı bir oyuna benzetirsek bu oyunu ancak öğretmenler değiştirir. İşte bu yüzden öğretmen eğitimleri çok önemlidir. Enstitü’de yer alan öğretmen eğitimleri oyunu kazanma yönünde değiştirmek için hazırlandı. Tutkularını, başarılı bir şekilde öğrencilerine aktarabilmesi için deneyimli eğitmenlerden tekniklerini öğrenecekler. 

Bire bir eğitimlerde, şirket eğitimlerinde ve özellikle okullarda herhangi bir branşta öğretmen olanlar açısından alabilecekleri birçok kişisel gelişim ve mesleki becerilerini geliştirebilecekleri öğretmen eğitimleri Enstitü’de yer alıyor.

Öğretmenler İçin Eğitimler

Her şeyden önce birine bir şey öğretebilmenin bazı teknikleri var. Öğretmenlik yapmadan önce veya mevcut öğretmenliğinizde bildiklerinizi daha iyi aktarabilmek için kesinlikle öğretmenlik eğitimlerine katılmalısınız. Bir öğretmen ne kadar çok şey öğrenebilirse, geleceğin daha da aydınlanmasını sağlar. 

Öncelikle eğitim verdiğiniz alanda öğrencilerinizi iyi bir şekilde tanımalısınız. Seviyelerine uygun öğretim tekniklerini bilmeniz gerekiyor. Başarılı olmanıza yardımcı olacak bu eğitimler sayesinde kendinizi geliştirebilirsiniz. 

Bir öğretmen olarak sınıftaki otorite sizsiniz. Söyledikleriniz öğrencilerinizin hayatını değiştirecek. Eğer idealist bir öğretmenseniz yeni ve güncel tekniklerle öğretmeyi hedeflemeniz gerekir. Tüm bunları Enstitü’de yer alan öğretmen eğitimlerinde bulabilirsiniz.

 • Akıl ve Zeka Oyunları

 • Eğiticinin Eğitimi

 • Yaratıcı Drama

 • Bir Atölye Yaratmak

 • Arduino Eğitimi

 • Scratch Eğitimi

 • Satranç Eğitimi

 • Öğrenmeyi Öğrenme Eğitimi

 • Oyun Terapisi

 • Masal Terapisi

 • Öğrenci Koçluğu Eğitimi

 • Hafıza Teknikleri Eğitimi

 • Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi

Öğretmen Eğitimlerinde Neler Öğreneceksiniz?

Öğretmenlik dünyanın en onurlu mesleklerinden biri. Göründüğü kadar kolay bir iş değildir. Öğretmenlik sabır, özveri, yaratıcılık ve daha birçok niteliğe sahip olmayı gerektiriyor. Fark yaratma yolculuğunda öğretmen eğitimleri size yardımcı olacak.

Öğretmenlik hakkında dikkat etmeniz gereken, hiçbir öğrencinin birbirine benzemediğidir. Karşılaşacağınız birçok öğrenci olacak. Onları yetiştirmek için farklı teknikler kullanmalısınız. Öğretmenliği en eğlenceli yapan öğretmenin tekniklerine hakim olabilmektir.

İyi bir öğretmen olmak için sahip olmanız gereken ilk şey sabır olsa da sakin değil daha aktif olmalısınız. Bazı öğrencilerin zorlukların üstesinden gelmesine yardımcı olmalısınız. Hedeflerine ulaşma yolunda onlara yol gösterici olacak bilgileri vermeniz gerek. İşte Enstitü’de yer alan öğretmenlik eğitimleri ile bunları yapabilmeniz mümkün.

Yaratıcılık en önemli niteliktir, sınırınız gökyüzü bile değildir. Öğretmenlik yaratıcılık için pek çok fırsat sunar. Öğrencileri hem eğlendirirken hem de öğretmeniz gereken eğitimler çok fazla. Özellikle yaratıcı drama, bir atölye yaratmak, oyunculuk eğitimleri çok işinize yarayacak.

Aynı zamanda bir öğretmen olarak da sürekli bilgilerinizi yenilemeniz gerekiyor. Öğretmen olarak öğrenmeyi de öğrenmelisiniz. Öğrenmeyi öğrenme eğitimi gerçekten hem öğrencilere verebileceğiniz ve kendinizin de kazanabileceği çok önemli bir konudur.

Eğiticinin eğitimi bir öğretmen için olmazsa olmaz. Bunun haricinde satranç ve akıl ve zeka oyunları eğitimlerine katılarak öğrencilerinizin bilgilerine ekstra birçok şey katabilirsiniz. Çünkü bir öğretmen olarak ders başlamadan önce her şeyi hazırlamanız gerekiyor. Vakit çok önemli, bunu etkin kullanmak için kesinlikle profesyonel eğitici tekniklerine hakim olmalısınız.

Öğretmenlik eğitimleri ile hem çevrenizde hem de öğrencilerinizin hayatında fark yaratın. Kendinizi geliştirmenin sınırı yok. Sevilen bir öğretmen olmak için fark yaratmanız şart! 

Teknolojik imkanlarla eğitimleri daha da zenginleştirebilirsiniz. STEM uygulamalarından olan Arduino ve Scratch eğitimleri ile birbirinden özgün, zengin öğretim teknikleri ile hayata geçirebileceksiniz. Özellikle Matematik derslerinde olmak üzere yaratıcılığınızla her alanda öğrendiğiniz teknikleri kullanabilirsiniz.

Eğer hazırsanız bir öğretmen olarak gelişiminize katkıda bulunacak bu eğitimlere hemen katılın ve öğrenmeye başlayın. Yeni şeyler öğrenmenin ve öğretmenin bir sınırı yok. Hem öğrenmek hem de öğretmek için hemen başlayın.

Devamını göster

Öğretmenler İçin Eğitimler Hakkında Sık Sorulanlar