Öğretmenler İçin Eğitimler

Trainings

Oyunun kaderini öğretmenler değiştirir. Öğretmenler insanlardan bağımsız düşünülemez. Hayatı bir oyuna benzetirsek bu oyunu ancak öğretmenler değiştirir. İşte bu yüzden öğretmen eğitimleri çok önemlidir. Enstitü’de yer alan öğretmen eğitimleri oyunu kazanma yönünde değiştirmek için hazırlandı. Tutkularını, başarılı bir şekilde öğrencilerine aktarabilmesi için deneyimli eğitmenlerden tekniklerini öğrenecekler. 

Bire bir eğitimlerde, şirket eğitimlerinde ve özellikle okullarda herhangi bir branşta öğretmen olanlar açısından alabilecekleri birçok kişisel gelişim ve mesleki becerilerini geliştirebilecekleri öğretmen eğitimleri Enstitü’de yer alıyor.

Öğretmenler İçin Eğitimler

Her şeyden önce birine bir şey öğretebilmenin bazı teknikleri var. Öğretmenlik yapmadan önce veya mevcut öğretmenliğinizde bildiklerinizi daha iyi aktarabilmek için kesinlikle öğretmenlik eğitimlerine katılmalısınız. Bir öğretmen ne kadar çok şey öğrenebilirse, geleceğin daha da aydınlanmasını sağlar. 

Öncelikle eğitim verdiğiniz alanda öğrencilerinizi iyi bir şekilde tanımalısınız. Seviyelerine uygun öğretim tekniklerini bilmeniz gerekiyor. Başarılı olmanıza yardımcı olacak bu eğitimler sayesinde kendinizi geliştirebilirsiniz. 

Bir öğretmen olarak sınıftaki otorite sizsiniz. Söyledikleriniz öğrencilerinizin hayatını değiştirecek. Eğer idealist bir öğretmenseniz yeni ve güncel tekniklerle öğretmeyi hedeflemeniz gerekir. Tüm bunları Enstitü’de yer alan öğretmen eğitimlerinde bulabilirsiniz.

 • Akıl ve Zeka Oyunları
 • Eğiticinin Eğitimi
 • Yaratıcı Drama
 • Bir Atölye Yaratmak
 • Arduino Eğitimi
 • Scratch Eğitimi
 • Satranç Eğitimi
 • Öğrenmeyi Öğrenme Eğitimi
 • Oyun Terapisi
 • Masal Terapisi
 • Öğrenci Koçluğu Eğitimi
 • Hafıza Teknikleri Eğitimi
 • Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi

Öğretmen Eğitimlerinde Neler Öğreneceksiniz?

Öğretmenlik dünyanın en onurlu mesleklerinden biri. Göründüğü kadar kolay bir iş değildir. Öğretmenlik sabır, özveri, yaratıcılık ve daha birçok niteliğe sahip olmayı gerektiriyor. Fark yaratma yolculuğunda öğretmen eğitimleri size yardımcı olacak.

Öğretmenlik hakkında dikkat etmeniz gereken, hiçbir öğrencinin birbirine benzemediğidir. Karşılaşacağınız birçok öğrenci olacak. Onları yetiştirmek için farklı teknikler kullanmalısınız. Öğretmenliği en eğlenceli yapan öğretmenin tekniklerine hakim olabilmektir.

İyi bir öğretmen olmak için sahip olmanız gereken ilk şey sabır olsa da sakin değil daha aktif olmalısınız. Bazı öğrencilerin zorlukların üstesinden gelmesine yardımcı olmalısınız. Hedeflerine ulaşma yolunda onlara yol gösterici olacak bilgileri vermeniz gerek. İşte Enstitü’de yer alan öğretmenlik eğitimleri ile bunları yapabilmeniz mümkün.

Yaratıcılık en önemli niteliktir, sınırınız gökyüzü bile değildir. Öğretmenlik yaratıcılık için pek çok fırsat sunar. Öğrencileri hem eğlendirirken hem de öğretmeniz gereken eğitimler çok fazla. Özellikle yaratıcı drama, bir atölye yaratmak, oyunculuk eğitimleri çok işinize yarayacak.

Aynı zamanda bir öğretmen olarak da sürekli bilgilerinizi yenilemeniz gerekiyor. Öğretmen olarak öğrenmeyi de öğrenmelisiniz. Öğrenmeyi öğrenme eğitimi gerçekten hem öğrencilere verebileceğiniz ve kendinizin de kazanabileceği çok önemli bir konudur.

Eğiticinin eğitimi bir öğretmen için olmazsa olmaz. Bunun haricinde satranç ve akıl ve zeka oyunları eğitimlerine katılarak öğrencilerinizin bilgilerine ekstra birçok şey katabilirsiniz. Çünkü bir öğretmen olarak ders başlamadan önce her şeyi hazırlamanız gerekiyor. Vakit çok önemli, bunu etkin kullanmak için kesinlikle profesyonel eğitici tekniklerine hakim olmalısınız.

Öğretmenlik eğitimleri ile hem çevrenizde hem de öğrencilerinizin hayatında fark yaratın. Kendinizi geliştirmenin sınırı yok. Sevilen bir öğretmen olmak için fark yaratmanız şart! 

Teknolojik imkanlarla eğitimleri daha da zenginleştirebilirsiniz. STEM uygulamalarından olan Arduino ve Scratch eğitimleri ile birbirinden özgün, zengin öğretim teknikleri ile hayata geçirebileceksiniz. Özellikle Matematik derslerinde olmak üzere yaratıcılığınızla her alanda öğrendiğiniz teknikleri kullanabilirsiniz.

Eğer hazırsanız bir öğretmen olarak gelişiminize katkıda bulunacak bu eğitimlere hemen katılın ve öğrenmeye başlayın. Yeni şeyler öğrenmenin ve öğretmenin bir sınırı yok. Hem öğrenmek hem de öğretmek için hemen başlayın.

See More…