AnasayfaBlogYeni Bir Dil Öğrenmek
Yabancı Dil Eğitimi

Yeni Bir Dil Öğrenmek

06 Eylül 2019
Etrafında bir çift kulaklık bulunan bir kitap yığınının yakın plan fotoğrafı. Üstlerinde, çoğunlukla açık kahverengi renkte ve koyu mavi okyanusları olan bir küre var. Görüntünün ön planı bir dizüstü bilgisayar klavyesi ve odak merkezi olan beyaz dairesel bir nesneden oluşuyor. Arka planda siyah metinli beyaz bir tabela var, ancak tabelanın içeriği görünmüyor. Görüntünün tamamında hafif bir bulanıklık var ve bu da görüntüye neredeyse rüya benzeri bir his veriyor.
Konu BaşlığıAyrıntılarEk Bilgi
Yeni Bir Dil ÖğrenmekYeni bir dil öğrenmek, yeni bir kültürle tanışmak demektir.Dil öğrenmek gramerden ya da dil sınavlarından daha fazlasını içerir.
Dil Öğrenmenin FaydalarıYeni bir dil öğrenmek genel kültürümüzü artırır ve dünyaya farklı pencerelerden bakmamızı sağlar.Yeni bir dil, iş hayatına olumlu katkılar sağlar.
Dil Öğrenmek ve AlzheimerYeni bir dil öğrenmek ilerleyen yaşlarda görülebilen alzheimerın etkilerini yavaşlatır.Yeni bir dil öğrenmek beynimize de olumlu katkılar sağlar.
Dil Öğrenmenin Kariyer KatkısıEğer özel sektörde ya da yabancı ülkelerle iş yapan bir kurumdaysanız en az bir yabancı dili ileri düzeyde bilmeniz gerekir.Yeni bir dil öğrenmek kamu kurumlarında da oldukça önemli bir yere sahiptir.
Dil TazminatıDil Tazminatı, kamu kurumlarında çalışan memurlara, belirli seviyede yabancı dil bilgisi karşılığında ödenir.Tazminat alabilmek için gerekli sınavlar YDS ve KPDS'dir.
Yeni Bir Dil Öğrenmenin FaydalarıYeni bir dil öğrenmek, yeni insanları ve kültürleri tanıma fırsatı sunar.Yeni bir dil öğrenmek, kişisel gelişim ve vizyon genişlemesine katkı sağlar.
Dil Öğrenmenin AvantajlarıYeni bir dil öğrenmek, yurt dışını rahatlıkla gezip yeni yerler keşfetme imkanı sunar.Yeni arkadaşlıklar edinerek yabancı ülkelerin yemeklerini ve beğenilerini öğrenme şansını elde edersiniz.
Dil Öğrenmenin Beyne KatkılarıDil öğrendikçe pratik zekamız ve algılarımız gelişir.Yeni bir dil öğrenmek, anlama kapasitemizi genişletir.
Dil Öğrenmenin İş Hayatına KatkılarıYabancı iş birlikçileri ile sağlıklı bir iletişim kurabilmek için yeni bir dil öğrenmek önemlidir.İleri düzeyde dil bilgisi, uluslararası yazışmalarda, toplantılarda ve ticarette avantaj sağlar.
Dil Tazminatı Alabilir miyim? Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) ve Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS) dikkate alınır.Kurumda, yabancı dil bilginizden yararlanıldığı konusunda ita amirliği onayı gerekmektedir.

Yeni bir dil öğrenmek demek yeni bir kültürle tanışmak demektir. Dil öğrenmek yalnızca gramerden ya da dil sınavlarından ibaret değildir. Bir dili yeterince benimsemek için o dili konuşanların kültürüne, yaşam tarzına, mutfaklarına dahi ilgi duyarız.

Yeni bir dil öğrenmek genel kültürümüzü artırarak dünyaya farklı pencerelerden bakmamızı sağlar. Farklı bakış açıları kazanarak vizyonumuzu genişletebiliriz. Yeni bir dil, iş hayatımıza da olumlu katkılar sağlar.

Dil öğrenmek için hala geç kalmış sayılmazsınız.

Yeni Bir Dil Öğrenmek Bana Ne Kazandırır?

Yeni bir dil öğrenmek, yeni kültürler yeni insanları tanıma yolculuğudur. Bu yolculukta yabancı bir ülkeye gittiğinizde insanları anlayarak onlarla iletişime geçebilirsiniz. Yeni arkadaşlıklar edinerek onları yakından tanıma şansını elde edersiniz. Yeni bir dil öğrenmek ile yabancı kültürleri ve yemekleri öğrenir yeni şeyler deneyimlersiniz. Yurt dışını rahatlıkla gezip yeni yerler keşfedebilirsiniz. Tüm bunların kişisel gelişiminize ve vizyonunuza katkısını hayal edebiliyor musunuz? 

Alzheimerı Yavaşlatıyor 

Yapılan araştırmalara göre yeni bir dil öğrenmek beynimize de olumlu  katkılar sağlamakta.

Dil öğrendikçe pratik zekamız ve algılarımız gelişir. Anlama kapasitemiz genişler. Yeni bir dil öğrenmek ilerleyen yaşlarda görülebilen alzheimerın etkilerini de geciktiriyor. 

Yeni Bir Dilin Kariyerime Katkısı Nedir?

Her şeyden önce eğer özel sektörde ya da yabancı ülkelerle iş yapan bir kurumdaysanız en az bir yabancı dili ileri düzeyde bilmeniz gerekir. Uluslararası; yazışmalarda, toplantılarda, ticarette iletişim kurabilmek için yabancı dil kullanmanız gerekir. Yabancı iş birlikçileriniz ile sağlıklı bir iletişim kurabilmek için ise, dili iyi kavramış olmanız gerekir. 

Yeni bir dil öğrenmek kamu kurumlarında da oldukça önemli bir yere sahiptir. Departman değişikliği, terfi etmek, yabancı dil tazminatı gibi katkıları olabilmektedir.

Yabancı Dil Tazminatı Alabilir miyim?

Dil Tazminatı, kamu kurumlarında çalışan memurlara ödenmektedir. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) ve Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS) dikkate alınır. Kurumda, yabancı dil bilginizden yararlanıldığı konusunda ita amirliği onayı gerekmektedir. Buna göre, aldığınız puan 70’in üzerinde ise, seviyenize göre tazminat ödemesi alabilirsiniz. 

Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmeliğe göre İngilizce, Almanca, Rusça dillerinin de içinde bulunduğu pek çok dilde uygulanan sınava göre puan ve seviyeniz belirlenir. Seviyenize göre belirlenen tutarlar her ay tarafınıza ödenir. Puan geçerlilik süresi 5 yıl olup, sürenin bitiminde seviyenizin tekrar belirlenmesi için yeniden sınava girmeniz gerekir. 

Yeni Bir Dil Öğrenmek, Yeni bir dil öğrenmek, yeni bir kültürle tanışmak demektir, Dil öğrenmek gramerden ya da dil sınavlarından daha fazlasını içerir, Dil Öğrenmenin Faydaları, Yeni bir dil öğrenmek genel kültürümüzü artırır ve dünyaya farklı pencerelerden bakmamızı sağlar, Yeni bir dil, iş hayatına olumlu katkılar sağlar, Dil Öğrenmek ve Alzheimer, Yeni bir dil öğrenmek ilerleyen yaşlarda görülebilen alzheimerın etkilerini yavaşlatır, Yeni bir dil öğrenmek beynimize de olumlu katkılar sağlar, Dil Öğrenmenin Kariyer Katkısı, Eğer özel sektörde ya da yabancı ülkelerle iş yapan bir kurumdaysanız en az bir yabancı dili ileri düzeyde bilmeniz gerekir, Yeni bir dil öğrenmek kamu kurumlarında da oldukça önemli bir yere sahiptir, Dil Tazminatı, Dil Tazminatı, kamu kurumlarında çalışan memurlara, belirli seviyede yabancı dil bilgisi karşılığında ödenir, Tazminat alabilmek için gerekli sınavlar YDS ve KPDS'dir, Yeni Bir Dil Öğrenmenin Faydaları, Yeni bir dil öğrenmek, yeni insanları ve kültürleri tanıma fırsatı sunar, Yeni bir dil öğrenmek, kişisel gelişim ve vizyon genişlemesine katkı sağlar, Dil Öğrenmenin Avantajları, Yeni bir dil öğrenmek, yurt dışını rahatlıkla gezip yeni yerler keşfetme imkanı sunar, Yeni arkadaşlıklar edinerek yabancı ülkelerin yemeklerini ve beğenilerini öğrenme şansını elde edersiniz, Dil Öğrenmenin Beyne Katkıları, Dil öğrendikçe pratik zekamız ve algılarımız gelişir, Yeni bir dil öğrenmek, anlama kapasitemizi genişletir, Dil Öğrenmenin İş Hayatına Katkıları, Yabancı iş birlikçileri ile sağlıklı bir iletişim kurabilmek için yeni bir dil öğrenmek önemlidir, İleri düzeyde dil bilgisi, uluslararası yazışmalarda, toplantılarda ve ticarette avantaj sağlar, Dil Tazminatı Alabilir miyim?,  Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) ve Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS) dikkate alınır, Kurumda, yabancı dil bilginizden yararlanıldığı konusunda ita amirliği onayı gerekmektedir
dil öğrenmek yabancı dil almanca ingilizce rusça
Koyu kıvırcık saçlı, olgun bir kadın aydınlık bir odada duruyor. Karmaşık beyaz işlemeleri olan kırmızı bir başörtüsü takıyor. Başörtüsü başının etrafına sarılmış ve çenesinin altına sıkıştırılarak yüzünü çerçeveliyor. Hafif bir gülümsemeyle önüne bakıyor, ifadesi nazik ve düşünceli. Elleri önünde kenetlenmiş, krem rengi bir üst ve uzun, desenli bir etek giyiyor. Otuzlu yaşlarının sonunda ya da kırklı yaşlarının başında gibi görünüyor.
Merve Nur Cengiz
İçerik Editörü

Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Üstünde bir küre ve birkaç kitap bulunan ahşap bir masanın yakın plan görüntüsü gösterilmektedir. Küre ahşap bir sehpa üzerinde ve kırmızı, sarı ve mavi renklerle boyanmış. Ayrıca masanın üzerinde bir dizüstü bilgisayar, sağda bir kutu ve pencerenin yanında bir kitap yığını var. Resmin alt kısmında beyaz metinli bir tabela ve arka planda bulanık kırmızı bir duvar görülüyor. Masanın en sağında farklı dillerde yazılmış bir kitap yığını görülüyor.
Yabancı Dil Eğitimi

Bir Dil Binbir Kültür

09 Temmuz 2021
Bir kişi dizüstü bilgisayarın önünde oturmuş, sağ eliyle bir şeyler yazıyor. Dizüstü bilgisayar, solunda beyaz kapaklı yeşil plastik bir şişe bulunan ahşap bir masanın üzerinde durmaktadır. Dizüstü bilgisayarın sağında bir cep telefonu, bir not defteri ve bir kalem var. Dizüstü bilgisayarın hemen arkasındaki masada kapaklı bir fincan ve saksıda bir kaktüs var. Cep telefonunun hemen sağında bir kitap var.
İşletme

Gerilla Pazarlama Nedir?

19 Ağustos 2019
Bir kişi sisle örtülü bir yolun ortasında durmaktadır. Bu kişi bir sırt çantası takıyor ve sağ elinde bir kitap tutuyor. Bir kayanın üzerinde durmaktadırlar ve arkalarında bir tepe vardır. Kişi açık renk bir ceket ve koyu renk bir pantolon giymektedir ve sırt çantası koyu renktir. Kısa saçlı ve nötr bir ifadeye sahip. Sis yoğun ve yol ıslak. Ağaçlar arka planda zar zor görülebiliyor. Güneş sisin arasından görünmeye çalışarak sahneye gizemli ve sakin bir hava veriyor.
Nedir?

GAP Year Anlamı Nedir?

05 Kasım 2019
Bu, Korece odaklı bir çevrimiçi kursun görüntüsüdür. Bir kadın elinde bir kahve fincanı ve bir not defteri tutarken, doğrudan kameraya bakarken ve gülümserken görülüyor. Arka planda siyah metinli beyaz bir tabelanın yanı sıra kırmızı daire ve siyah çizgileri olan bir bayrak görülüyor. Ön planda bir kahve fincanı ve kalem tutan bir elin yanı sıra kırmızı ve mavi bir daire görülüyor. Bir kişinin gözlerinin yakın çekimi de görülebilir. Bu online kursa katılarak öğrenciler Kore dili ve kültürü hakkında daha fazla bilgi edinebilecekler. Kurs, öğrencilerin dili öğrenmelerine yardımcı olmak için çeşitli dersler, kaynaklar ve etkinlikler sağlayacaktır. Ayrıca Kore yaşamının farklı yönlerinin yanı sıra nüanslarını ve inceliklerini anlamalarına da yardımcı olacaktır. Kurs ilgi çekici ve bilgilendirici olacak, öğrencilere Güney Kore'nin dili ve kültürü hakkında bilgi verecektir. Bu online kurs sayesinde öğrenciler Güney Kore'nin dilini ve kültürünü kendi yaşamlarında kullanmaya hazır olacaklardır.
5
(35)

Korece Eğitimi

7 Konu5 Saat
Resimdeki kadının omuzlarına dökülen uzun, siyah saçları var. Yakalı ve kolları üç çeyrek uzunlukta beyaz bir gömlek giyiyor. Yüz ifadesi nötrdür. Beyaz bir duvarın önünde durmaktadır. Doğrudan kameraya bakıyor, gözleri konsantrasyon içinde hafifçe kısılmış. Dudakları hafifçe ayrılmış ve kaşları hafifçe kalkmıştır. Elleri önündedir, avuç içleri yukarı bakmaktadır. Kendinden emin ve sakin görünüyor. Duruşu rahat ve kendinden emin. Yüz hatları belirgin ve cilt tonu açık bronz.Asuhan Turhal
975411
Bu çevrimiçi kurs görüntüsü uzun saçlı, mutlu bir şekilde gülümseyen bir kadını gösteriyor. İtalyanca kursundan (A1) keyif alıyor gibi görünüyor. Saçları uzun ve dalgalanıyor ve yüzünde parlak, neşeli bir ifade var. Görünüşe göre bir süredir İtalyanca öğreniyor ve artık becerilerini sergileyecek kadar kendine güveniyor. Kendini dil öğrenme yolculuğuna adamış biri için harika bir örnek. Bunu yaparak başarısını hak etti ve İtalyanca A1 kursunun mükemmel bir temsili.
5
(3)

İtalyanca Kursu (A1)

30 Konu5 Saat
Uzun siyah saçlı güzel bir kadın, beyaz bir bluz giymiş ve yüzünde parlak bir gülümsemeyle kameranın önünde duruyor. Gözleri sevinçle parlıyor ve dudakları hafifçe ayrılmış, neşeli ve memnun görünüyor. Ellerini vücudundan hafifçe uzakta tutarak ayakta duruyor ve ince vücudunu sergiliyor. Bakışları davetkâr ve kendinden emin, ifadesi ise hayat ve enerji dolu. Bu resim onun mutlu ve kaygısız tavrını yansıtıyor ve neşeli ifadesinin ona bakan herkesi gülümseteceği kesin.Duygu Çetin
1040411
Arkasında kırmızı ve sarı bir bayrak bulunan oyuncak bir uçak, siyah ve kırmızı kumaş bir yüzey üzerinde durmaktadır. Oyuncak uçak beyazdır, kanatlarında ve kuyruğunda kırmızı bir şerit vardır ve gövdenin ortasında bir logo bulunmaktadır. Ön planda, sol üst köşede bir numara görülüyor. Güneş parlak bir şekilde parlıyor, sahneyi aydınlatıyor ve uçağa canlı bir parlaklık veriyor. Uçağın arkasında, üzerinde beyaz yazılar bulunan parlak sarı ve kırmızı bir bayrak vardır. Sahne arka planda mavi bir gökyüzü ile çerçevelenmiş ve tüm görüntü neşe ve macera duygusu ile doludur.
4.8
(189)

Almanca Kursu (A1-A2)

4 Konu5 Saat
Bu görüntü, içinde bir insan olan siyah bir daireden oluşuyor. Kişi kollarını iki yana açmış, kameraya dönük bir şekilde durmaktadır. Kişi beyaz bir gömlek ve mavi bir kot pantolon giymektedir. Arka plan gri tonda. Kişinin açık kahverengi gözleri ve kısa siyah saçları var. Daire pürüzsüz, kavisli bir dokuya ve parlak bir yüzeye sahip. Kişi kendinden emin ve güçlü görünüyor. Çemberin ortasında dururken kararlı bir ifadesi var. Resmin atmosferi davetkâr ve sıcak.Ders Eğitmeni
975536