AnasayfaBlogÜcretsiz E-ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?
Dijital Pazarlama

Ücretsiz E-ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

23 Aralık 2019
Ücretsiz E-ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

Teknolojinin gelişimi ile işletmeler online faaliyetlerine daha çok odaklanmaya başladı.  E-ticaretin faydaları tüketicilere birçok avantaj sağladı. Bir işletmenin fiziksel bir mağaza yerine online ortamda sürdürülmesi işletmenin kar oranını büyük oranda arttıracaktır. Maliyetsiz bir e-ticaret sitesi fiziksel bir mağazadaki kira, fatura, personel giderleri gibi pek çok harcamadan kurtulmanızı sağlar.

Bir e-ticaret sitesi yalnızca işletme için değil aynı zamanda müşteriler için de önemlidir. Bulunduğu ortamdan ayrılmadan online alışveriş yapmak isteyen bireylerin sayısı günden güne artmaktadır. Bu nedenle potansiyel müşterilerde harika bir izlenim bırakmak çok önemlidir. Sitenin görselliği ve kullanım kolaylığı potansiyel müşterilerin başka markalara geçişini engelleyecektir. İlk etapta zorlayıcı gibi görünse de ücretsiz e-ticaret sitesi platformları sayesinde e-ticaret sitesi kurmak artık sanıldığından çok daha kolay.

Ücretsiz E-ticaret Sitesi Platformları Size Neler Sunar?

Satışları arttırmak, müşterilere ulaşmak ve online piyasaya dahil olmak için e-ticaret sitesi ve yaratıcı e-ticaret fikirleri kritik önem taşır. Eğer yeni bir işletme kuruyorsanız ve kalite ve performanstan ödün vermeden maliyetleri azaltmak istiyorsanız ücretsiz e-ticaret sitesi platformları harika bir seçenektir. Bu platformlar müşterilerin mağazayı bulması ve rahatça kullanması için gereken her şeyi sağlar. Uygun temalar ve SEO özelliklerine kadar sitenizi özelleştirebilir.

E-ticaret sitesi platformunuz ekibinizin bir parçasıdır. İşletmeniz ile uyumlu sayısız uygulama entegrasyonu sağlar ve işletmenin ilerlemesine yardımcı olur. Çapraz kanallı pazarlama (cross-channel commerce), ödemeleri kişileştirme ve esnek mağazacılık gibi araçlar bütçenizi aşmadan işletmenizi parlatmanızı sağlar.

Bir e-ticaret platformu kullanmak tasarım veya kod yazma bilginiz olmadan işletmeniz için online bir mağaza kurmanıza olanak tanır. Uygun gördüğünüz herhangi bir zamanda ayarlarınızda değişiklik yapabilirsiniz. Analiz takibi ile işletmenizin büyümesini ve gerektiğinde optimize edilmesini kontrol edebilirsiniz.

İyi Bir E-ticaret Sitesi Platformu Nasıl Olmalıdır?

İşletmenize veya satacağınız ürün ya da hizmete bağlı olarak bir e-ticaret sitesi platformundan beklentileriniz değişiklik gösterebilir. Fakat iyi bir e-ticaret sitesi platformunun sahip olması gereken bazı temel özellikler bulunmaktadır. Seçeceğiniz e-ticaret sitesi platformunun kullanımının kolay olması gerekir. Metin yazmak, fotoğraf eklemek, ek sayfalar oluşturmak gibi işleri en alt seviyedeki bilgisayar kullanım bilginiz ile rahatlıkla yapabilmelisiniz. Bunların yanı sıra e-ticaret sitenizde günlük olarak yapacağınız değişiklikler ve geliştirmeler kolay kullanım olanağı sunan bir platformda size zaman kazandıracaktır.

E-ticaret sitelerinin görselliği çok önemlidir. Müşterileri çekmek, ürünlerinizi doğru biçimde tanıtmak ve piyasada akılda kalmak için uygun temalar kullanmanız gerekir. Bu nedenle seçeceğiniz e-ticaret sitesi platformunda birçok tema seçeneği olmalıdır. Seçtiğiniz temaya uygun eklentiler olmasında da büyük yarar vardır.

Güvenlik her ortamda olduğu gibi e-ticaret siteleri için de büyük önem taşır. Seçtiğiniz e-ticaret sitesi platformunda gerekli güvenlik yamalarının ve sürekli güncellenen güvenlik önlemlerinin olduğundan emin olun. Tüm bunların yanı sıra herhangi bir sorununuz olduğunda başvuracağınız bir yardım ya da destek kısmı olmasına da dikkat edin.

Ücretsiz E-ticaret Sitesi Oluşturun

Bilgisayarı olan ve e-ticaret yapmak isteyen herkes herhangi bir ekstra beceriye ihtiyacı olmadan kısa sürede kendi ücretsiz e-ticaret sitesini kurabilir. Bir e-ticaret sitesi kurmak için aylarınızı harcamanıza gerek yoktur. Mükemmel logo, mükemmel renkler, mükemmel fontlar belki önemli olabilir ama müşteriler için asıl önemli olan opsiyonel bir site olmasıdır. Bir e-ticaret sitesi kurmak için ihtiyacınız olan üç şey bir alan adı fikri, ücretsiz bir e-ticaret sitesi platformu ve yaratıcılıktır.

E-ticaret sitenizi oluşturmadan önce yapmanız gereken en önemli şey bir alan adı belirlemektir. Eğer halihazırda bir markanız varsa bunu alan adınız olarak kullanabilirsiniz. Alan adının akılda kalıcı ve e-ticaret işletmenize uygun olduğundan emin olun. Potansiyel müşterilerin karşısına arama motorlarında üst seviyelerde çıkabilecek bir alan adını anahtar kelime araştırması yaparak da bulabilirsiniz. Yanlış yazımlardan kaçınmak için alan adınızı kısa tutun. Telaffuzu kolay fakat şaka konusu olmayacak adlar işletmeniz için daha uygun olacaktır.

E-ticaret sitenizi oluşturmadan önce bir diğer yapmanız gereken şey plan hazırlamaktır. Satılacak ürünleri veya hizmetleri seçin. Finansal olarak durumunuzu netleştirin. İşletmenizin geleceği için bir B planı yapın. E-ticaret sitenizi nasıl tasarlayacağınızı düşünün. Ücretsiz bir e-ticaret sitesi kurmak isteyen çoğu kullanıcının yaptığı en büyük hata doğru e-ticaret sitesi platformunu seçememektir. Günümüzde e-ticaret sitesi oluşturmak için birçok dijital e-ticaret platformu bulunmaktadır. WordPress ücretsiz bir e-ticaret sitesi oluşturmak için en iyi platformlardan biridir. WordPress sayesinde e-ticaret sitenizi ana hatları ile yarım saat gibi kısa bir sürede oluşturabilirsiniz.

WordPress platformu e-ticaret siteniz için sınırsız olanak sağlar. Ücretsiz olarak oluşturacağınız e-ticaret siteniz ile zaman ve para yönünden maksimum kazanç sağlayabilirsiniz. Bunun için, WordPress’de bir ücretsiz e-ticaret sitesi kurmak için ilk yapmanız gereken kayıt olup başlangıç planını seçmektir. Kayıttan sonra bir alan adı ile devam edin. E-postanıza gelen mail ile hesabınızı aktif hale getirmeniz ile e-ticaret siteniz hazır demektir.

E-ticaret Sitenizi Geliştirin

WordPress platformunda temalar ve Wordpress eklentileri olmak üzere iki tür yazılım kullanılmaktadır. Temalar web sitelerini düzenli ve çarpıcı bir hale getirirken eklentiler işlevsellik veya çeşitli özellikler ekler. WordPress’in e-ticaret eklentisi olan WooCommerce ile ödeme eklentisi, istek eklentisi gibi sitenize işlevsellik katacak eklemeler yapabilirisiniz. WooCommerce’in yanında Astra Starter ve Elenmentor gibi eklentiler ile e-ticaret sitenizin gelişimine yardımcı olabilirsiniz.

Astra Starter bir e-ticaret sitesi teması sunmaktadır. Sıfırdan bir e-ticaret sitesi oluşturmak zorunda kalmadan şablonları ile kullanıcıya kolaylık sağlar. Bu eklenti ile birkaç dakika içinde bir e-ticaret sitesine sahip olmak mümkündür. Tek yapılması gereken ayarların değiştirilip ürünlerin eklenmesidir.

Elementor eklentisi e-ticaret sitenizin her sayfasını ayrıntısıyla tasarlamanıza olanak verir. Resim, video, metin hatta Google haritalar gibi pek çok eklenti kullanabilirsiniz. Elementor ile sayfanın herhangi bir yerinin genişliği ve yüksekliği ayarlanabilir, dolgu ve kenar boşlukları istenildiği gibi tasarlanabilir. Resim metinleri, sekmeler ve dinamik öğeler yine bu eklenti ile kontrol edilebilir.

E-ticaret sitenizi görsel olarak oluşturduktan sonra WooCommerce ile işletmenizin e-posta, ödeme tercihleri, hesaplar, vergiler, gönderim gibi kişiselleştirilmiş ayarlarını yapabilirsiniz. Ürün menüsü içerisinden öğelerinizi, resimlerinizi, açıklamalarınızı ekleyip düzenleyebilirsiniz.

Online Eğitimler İle E-Ticaret Ve WordPress Öğrenin

Bir e-ticaret sitesi kurmak istiyorsanız, fakat e-ticaret hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz Enstitü tarafından sunulan online eğitimler ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. E-ticaret eğitimi ile e-ticaretin ne olduğu ile başlayıp detaylarıyla nasıl yapılacağını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra WordPress eğitimi sayesinde kendi web sitenizi kurmak için gereken her şey hakkında en ince ayrıntısına kadar bilgi sahibi olabilir, bu eğitim ile kendi e-ticaret sitenizi oluşturarak online piyasada yerinizi alabilirsiniz.

Online eğitimler arasından dijital pazarlama eğitimi de e-ticaret işletmenizi geliştirmeniz için size ek yardımlar sunacaktır. Online satış, içerik pazarlama stratejisi, sosyal medya araçları gibi daha pek çok konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Uzman eğitmenler eşliğinde yapılan canlı dersler, videolar ve eğitim dokümanları size kolaylık sağlarken, kariyerinize yön verecek bu eğitimlerin sonunda sertifika sahibi de olabilirsiniz.

Ücretsiz E-ticaret Sitesi Platformları Neler Sunar?

Bu platformlar müşterilerin mağazayı bulması ve rahatça kullanması için uygun temalar ve SEO özelliklerine kadar her türlü özelliği sunar. Çapraz kanallı pazarlama , ödemeleri kişileştirme ve esnek mağazacılık gibi araçlar bütçenizi aşmadan işletmenizi parlatmanızı sağlar. Tasarım veya kod yazma bilgisi olmadan işletmelerin online bir mağaza kurmasına olanak tanır.

İyi Bir E-ticaret Sitesi Platformu Nasıl Olmalıdır?

Seçeceğiniz e-ticaret sitesi platformunun kullanımının kolay olması gerekir. Müşterileri çekmek, ürünlerinizi doğru biçimde tanıtmak ve piyasada akılda kalmak için uygun temalar içermelidir. Güvenli ve yardım olanağı sunmalıdır.

Ücretsiz e-ticaret sitesi kurmayı nereden öğrenebilirim?

Enstitü tarafından sunulan e-ticaret eğitimi ile e-ticaretin ne olduğu ile başlayıp detaylarıyla nasıl yapılacağını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. WordPress eğitimi sayesinde kendi web sitenizi kurmak için gereken her şey hakkında en ince ayrıntısına kadar bilgi sahibi olabilirsiniz. Dijital pazarlama eğitimi ile de e-ticaret işletmenizin gelişimi için gereken online satış, içerik pazarlama, sosyal medya araçları gibi daha pek çok konuya hakim olabilirsiniz.

e-ticaret ücretsiz e-ticaret sitesi ücretsiz e-ticaret sitesi platformu e-ticaret eğitimi WordPress eğitimi dijital pazarlama eğitimi sertifika
İrem Elitez
İrem Elitez
Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
E-ticaret Sitesi Analizi
Dijital Pazarlama

E-ticaret Sitesi Analizi

24 Aralık 2019
Teknolojik ilerlemeler sayesinde ülkemizde ve dünyada bireyler dijitalleşmektedir. Dijitalleşme oranı arttıkça bu sitelerin kullanım oranı da artmaktadır. Çünkü modern toplumlarda bireyler zaman kavramına oldukça dikkat etmektedir. Bireyler zamana karşı bir yarış içindedir. E-ticaret sitesi de bireylerin gereksinimlerini istediği konum ve zaman dilimi içerisinde karşılamalarını sağlar.
Satış - Pazarlama

E-Ticaret Sitesi Kurma Maliyeti Nedir?

25 Aralık 2019
E-Ticaret Sitesi Kurmak Mı İstiyorsunuz?
Satış - Pazarlama

E-Ticaret Sitesi Kurmak Mı İstiyorsunuz?

20 Aralık 2019
E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?
Girişimcilik

E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

24 Haziran 2020
E-Ticaret Eğitimi
5
(29)

E-Ticaret Eğitimi

25 Konu15 Saat
EğitmenSedat Ateş
1550349
Amazon dropshipping eğitimi
5
(11)

Amazon Eğitimi

6 Konu8 Saat
EğitmenSedat Ateş
550229
WordPress Eğitimi
5
(486)

WordPress Eğitimi

14 Konu5 Saat
Web sitenizin trafiğini ve arama motorlarındaki görünürlüğünü artırmak için SEO konusunda uzmanlaşın. SEO kursumuz temel bilgilerden ileri düzey tekniklere kadar her şeyi kapsamaktadır, sitenizi nasıl optimize edeceğinizi öğreneceksiniz.
4.9
(28)

SEO Eğitimi

11 Konu5 Saat
Yemliha TokerYemliha Toker
550209