AnasayfaBlogTerfi Görev Değişikliği Talep Mektubu
Popüler Yazılar

Terfi Görev Değişikliği Talep Mektubu

21 Aralık 2016
Terfi Görev Değişikliği Talep Mektubu

Eğer şirket içinde başka bir pozisyona geçmeyi umuyorsanız ya da uzun zamandır istediğiniz terfi mektubunu yazma vakti geldiyse bazı tavsiyelere ihtiyacınız var. Aşağıda işinize yarayabilecek bir pozisyon değişikliği talep mektubu örneği mevcut.

Terfi Mektubuna Neden İhtiyacınız Olabilir?

Neden bir atama talep mektubu yazmanız gerektiğine dair birçok neden sıralanabilir. Şu anda çalışmakta olduğunuz şirkette başka bir pozisyona geçmek istiyor olabilirsiniz – belki de ek görevler istiyorsunuz. Bununla birlikte, bir görev değişikliği talebine duyulan ihtiyaç bazen tamamen kişisel olabilir – belki de sizin pozisyon değiştirmeye iten bir hastalık (kapalı yerlerde duramama vb) veya kişisel koşullarda bir değişiklik; bir bakmışsınız başka bir konuma işinizi taşıma umuduyla oturmuş talep mektubu yazıyorsunuz.

Nasıl bir atama talebi mektubu yazılacağını öğrenmedeki fark durumun sizin kontrolünüz, sizin ideal durumlarınız dahilinde olmayabileceğidir; şirketiniz aktif bir şekilde bir pozisyonu doldurmaya çalışıyor olacakken sizin transferiniz kişisel bir talepten ziyade şirket içi bir başvuru gibi olacaktır. Herhangi bir durumda, başarılı bir görev değişikliği talep mektubu yazmanın ilk adımı mevcut durumu analiz etmek ve nereden başladığınızı bilmektir; bu sizin mektupta belli bir tonu yakalamanızı ve ona göre odaklanmanızı sağlar.

Atama ve Görev Değişikliği Talep Formu Nasıl Yazılır?

Etkili bir görev değişikliği talebi yazmanın püf noktası şirketin ihtiyaçları ile becerilerinizi ve sahip olduğunuz değerleri dengelemektir. Sahip olduğunuz açıları vurgulayın ama küstah ve kaba olmamaya da dikkat edin çünkü değerli bir şirket varlığı olarak görülmek isteyeceksiniz. Bütün iş transfer taleplerinde olabildiğince şirkete ve yararlarına odaklanın. CV'nizde beceriler bölümünü talep ettiğiniz pozisyona göre revize edebilirsiniz. Özgeçmiş beceriler bölümüne ne yazmalı? yazımızdan bu kısım hakkında yardım alabilirsiniz.

İşte çalıştığınız şirkette başka bir pozisyona transfer olmak için kullanabileceğiniz bir mektup veya e-posta mesaj örneği.

Atama ve Görev Değişikliği Talep Mektubu Örneği

Konu: ‘’İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Pozisyonu’’ İçin Başvuru

Sayın İnsan Kaynakları Yetkilisi,

‘’İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Pozisyonu’’ için açılan pozisyonu gördüğümde gerçekten çok ilgimi çekti. Değerlendirmeniz için size saygılarımla özgeçmişimi arzetmek isterim. Özgeçmişinize mutlaka ön yazı ekleyin.

ABC Şirketindeki deneyimimin beni bu pozisyon için harika bir aday yaptığını düşünüyorum. Bu şirkette X yıldır çalışıyorum ve birçok farklı mevkide (listeleyin) çalıştım. Yıllar içinde bu pozisyonlarda elde ettiğim beceriler ve ABC’deki sistem ve prosedürlere dair olan ayrıntılı bilgi birikimim, inanıyorum ki, ‘’İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Pozisyonu’’ pozisyonu için eşsiz bir değer yaratacaktır.

ABC’deki çalışma ortamı benim için heyecan verici ve çetrefilli ve inanıyorum ki ‘’Departman İsmi Listesi’’ Departmanlarına birçok değerli katkıda bulundum. Çalışma zevkine sahip olduğum insanlardan çok şey öğrendim ve profesyonel kariyerimi burada daha ileriye taşımayı dört gözle bekliyorum.

Zamanınıza ve bu pozisyon için ayırdığınız değerlendirmenize teşekkür ederim. Görüşlerinizi dört gözle bekliyorum.

Saygılarımla...

terfi mülakat kariyer
Serem Gökler
Serem Gökler
Sosyolog, Yazar

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezundur. Başarılı bir üniversite süreci geçirmiştir, birçok projede yer almıştır.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.