AnasayfaBlogSosyal Medya Yönetimi İçin En İyi 3 Yazılım
Sosyal Medya

Sosyal Medya Yönetimi İçin En İyi 3 Yazılım

30 Ağustos 2021
Sosyal Medya Yönetimi İçin En İyi 3 Yazılım

Sosyal medya içeriklerimizin sayısı arttıkça yönetmesi de zorlaşıyor. Günümüzde birçok insan daha fazla kişiye ulaşmak için daha fazla gönderi paylaşıyor. Bu da içeriklerin sayısının artmasına neden oluyor. Sadece içerik paylaşmak değil, aynı zamanda rakipleri takip etmek ve gönderilere gelen yorumları yönetmek de zor bir iş. Bu da yine bir sosyal medya yönetimi aracına sahip olmamız gerektiği anlamına geliyor.

Şirketler için de durum aynı. Artık mahalle bakkalının bile sosyal medya hesabı var. Olmalıdır da. İşletmenizi tanıtmanın en iyi yolu sosyal medya yoluyla insanlara ulaşmaktır. Sosyal medyada rekabet o kadar fazla ki bu rekabette önde olmak için illaki bir sosyal medya yönetimi yazılımını kullanmanız gerekiyor. Bu içerikte 3 sosyal medya yazılımını anlatacağım.

En İyi Sosyal Medya Yönetimi Yazılımları

1- HootSuite:

Bu konuda biraz araştırma yaptıysanız Hootsuite markasını kesinlikle duymuşsunuzdur. Milyonlarca insan bu yazılımı kullanıyor ve şu anda neredeyse en iyisi diyebiliriz. Facebook, Instagram, LinkedIn ve Twitter hesaplarınızı yönetebilmenizi sağlıyor. Çok basit ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip. Bu tür bir yazılımın kullanılmasının amacı da zaten bu. İşleri basitleştirmek. Bunun yanında zaman ve kaynak tasarrufu yapmak. Bu yazılımı kullanarak işlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

2 - Agorapulse:

Facebok, Twitter ve LinkedIn gibi büyük sosyal medya ağlarını yönetmenize yardımcı oluyor. Gönderi oluşturma, planlama gibi seçenekler sunuyor. Yani bir gönderi planlamak istediğinizde bu yazılımla kolayca yapabiliyorsunuz. Ayrıca çapraz gönderi de planlayabiliyorsunuz. Mesela elinizde bir fotoğraf var ve bu fotoğrafı her platform için uygun ölçülerde paylaşılmasını sağlayabiliyorsunuz. Bunu yaptığınızda daha profesyonel bir görünüm kazanacaksınız ve bu da kişisel markanız için önemli.

Bence en önemli özelliklerinden biri de eğer bir sosyal medya ekibiniz varsa ekipteki herkes dünyanın neresinde olursa olsun birlikte çalışabiliyorsunuz. Bir gönderi üzerinde çalışmak ve birlikte düzenleme yapmak oldukça kolay bir iş haline geliyor. 

Analiz işlevi de oldukça önemli. Hedef kitlenizin tercihlerini ve ihtiyaçlarını anlamak için analiz araçlarını da kullanabilirsiniz.

3- Hsocial:

Bu yazılım size zaman tasarrufu sağlayacak. Aslında bu tür yazılımlar genellikle birbirinden beslenir ve özellikleri genellikle aynı olur ama bu yazılım gerçekten verimli özellikler sunuyor. Muhtemelen bir yapay zeka kullanıyorlar ve size harika önerilerde bulunuyor. Google Ads kullananlar bilir. Reklam performansınız düştüğünde Google Ads size önerilerde bulunur. Bu yazılım da benzer şeyler yapıyor ve size öneride bulunuyor. 

Sosyal medya yönetimi konusundaki performansınızı da iyileştirebilecek önerileri sunuyor. En güzel özelliği ise bence işlevsel bir mobil uygulaması var. İşlevsel dedim çünkü bu tür yazılımlar genellikle web üzerinde çalışmak üzerine tasarlanmıştır. Mobil uygulamalar bu konuda başarısız olur. Tüm özellikler tam olarak verilemez. Ama bu uygulama tam anlamıyla istediğiniz şeyi size veriyor.

Biraz önce söylediğim gibi bu tür uygulamalar aslında temelde birbirine çok benzer özellikler taşıyor. Hatta aynı özelliklere sahip olan biri ücretli biri ücretsiz iki uygulama bile söyleyebilirim. Önemli olan sizin neye ihtiyacınızın olduğu. Örneğin ücretsiz bir sosyal medya yönetimi uygulaması raporlama için ücret istiyor. Bu işletmeler için önemli çünkü raporlama olmadan sosyal medya işlerini yürüten personelin verimliliğini ölçemezsiniz. Dolayısıyla işletmeler raporlama eklentisini satın aldığı için otomatik olarak yazılım ücretli hale geliyor.

Eğer sizin bu tür özel ihtiyaçlarınız yoksa ücretsiz yazılımları da tercih edebilirsiniz. Fakat bu tür yazılımları kullanmak günümüzde artık neredeyse bir zorunluluk. Sosyal medya hesaplarınızı yönetebilmeniz için sizlere sunduğum bu 3 yazılım umarım işinize yarar.

Son olarak; eğer sosyal medya alanında ilerlemek ve güncel gelişmeleri görmek istiyorsanız sitemizde bulunan Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi'ne mutlaka göz atın. Bunun yanı sıra Dijital Pazarlama ve benzer eğitimlerimiz de ilginizi çekecektir.

sosyal medya sosyal medya yönetimi sosyal medya yönetimi uygulamaları
Sezin Gök - Blogger
Sezin Gök
Blog Yazarı

Akdeniz Üniversitesi İşletme bölümü mezunudur. Üniversiteden fakülte derecesi ile mezun olmuştur. Gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi ile çevresine katkıda bulunmuştur. Gönüllü olarak sosyal sorumluluk projesini devam ettirmektedir. İşletme ve alanları ile ilgili yazılar yazmaktadır.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Sosyal medya becerilerinizi geliştirmek mi istiyorsunuz? Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimimize göz atın. Bu kapsamlı eğitim, kitlenizin ilgisini çeken içerikler oluşturmaktan stratejinizi yönlendirmek için verileri Insights'ta kullanmaya kadar sosyal medyada ustalaşmak için bilmeniz gereken her şeyi öğretecek. Bu eğitimin sonunda bir sosyal medya uzmanı olacaksınız!
EğitmenSedat Ateş
775259
Dijital Pazarlama Eğitimi
4.9
(331)

Dijital Pazarlama Eğitimi

15 Konu5 Saat
EğitmenSedat Ateş
775259