Sosyal Medya ve Geleneksel Medya Arasındaki Fark

27 Ağustos 2018 (Update: 24 Nisan 2021) - 5.664 read times.
Sosyal Medya ve Geleneksel Medya Arasındaki Fark
sosyal medya ve geleneksel medya
If you liked this post
share it now!
Blogger
Resume

Yeditepe Üniversitesi Görsel İletişim Tasarım bölümünden mezun olmuştur. Medya Yönetimi üzerine yüksek lisans yapmıştır.

More
Comments(5)
Average Rating 5,0
Ayşe Nilüfer Cansun
30 Eylül 2019
5.0

Maalesef herşeye negatif taraftan bakmaya alıştı(rıl)dık. Ayrıca sosyal medyada anonim olarak yorum yapma firsati var. Bu da insanlarin gerçek hayatta toplum baskısı ve yaptırımlar nedeniyle denetledikleri ve dile getiremedikleri şeyleri kontrolsüzce paylaşmalarına neden olabiliypr. İnsanlar kendilerini denetleyecek mekanizmaların yokluğunda nasıl davranacaklarını şaşırabiliyorlar. Bu nedenle bence sosyal medyaya da denetim getirilmeli ve diğer insanları huzursuz edenler cezalandırılmalı. Küfür, hakaret, sanal kabadayılık da şiddet biçmleri. Bu şekilde davranan insanların ruh sağlıklarının yerinde olduğunu da düşünmüyorum, hiç tanımadığınız insanlara ve kişiliklerine saldırmak (veya kurumlara abartılı bir şekilde hizmet kalitesini aşağılayıcı, potansiyel müşterileri caydırıcı bir uslupla yorumlar yazmak ) anormal davranışlar. Nasıl sokakta canınız her istediğinde birine saldıramıyorsanız, internet ortamında da kendinizi denetleyebilmeniz lazım. Yoksa internete giriş ehliyeti sınavı çıkması işten bile değil.

Arzu Çevikalp
Arzu Çevikalp
01 Eylül 2018
5.0

Sinem Hanım, tanışıyor muyduk?

Sinem ILGIN
31 Ağustos 2018
5.0

Merhaba Arzu hanım, sizinle burda da karşılaşmak çok hoş bir sürpriz oldu. :)

Arzu Çevikalp
Arzu Çevikalp
30 Ağustos 2018
5.0

Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Tolga Çavuş
29 Ağustos 2018
5.0

Sosyal medyada bir şeyler paylaşmadan yaşayamaz olduk. Sosyal medyada yapabileceklerimizin sınırı yok özellikle işletmeler bunu iyi kullanabilir. Ayrıca blog yazılarınızda güncel konulara değinmeniz gerçekten çok güzel. Başarılarınızın devamını dilerim.

All Comments