Sosyal Medya ve Geleneksel Medya Arasındaki Fark

  27 Ağustos 2018, 4991 defa okundu.
  Sosyal Medya ve Geleneksel Medya Arasındaki Fark
  sosyal medya ve geleneksel medya
  Bu yazıyı beğendiysen
  şimdi paylaş!
  Blogger
  Özgeçmiş

  Yeditepe Üniversitesi Görsel İletişim Tasarım bölümünden mezun olmuştur. Medya Yönetimi üzerine yüksek lisans yapmıştır.

  Devamı
  Yorumlar(5)
  Ortalama Değerlendirme 5,0

  Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

  Ayşe Nilüfer Cansun
  30 Eylül 2019
  5.0

  Maalesef herşeye negatif taraftan bakmaya alıştı(rıl)dık. Ayrıca sosyal medyada anonim olarak yorum yapma firsati var. Bu da insanlarin gerçek hayatta toplum baskısı ve yaptırımlar nedeniyle denetledikleri ve dile getiremedikleri şeyleri kontrolsüzce paylaşmalarına neden olabiliypr. İnsanlar kendilerini denetleyecek mekanizmaların yokluğunda nasıl davranacaklarını şaşırabiliyorlar. Bu nedenle bence sosyal medyaya da denetim getirilmeli ve diğer insanları huzursuz edenler cezalandırılmalı. Küfür, hakaret, sanal kabadayılık da şiddet biçmleri. Bu şekilde davranan insanların ruh sağlıklarının yerinde olduğunu da düşünmüyorum, hiç tanımadığınız insanlara ve kişiliklerine saldırmak (veya kurumlara abartılı bir şekilde hizmet kalitesini aşağılayıcı, potansiyel müşterileri caydırıcı bir uslupla yorumlar yazmak ) anormal davranışlar. Nasıl sokakta canınız her istediğinde birine saldıramıyorsanız, internet ortamında da kendinizi denetleyebilmeniz lazım. Yoksa internete giriş ehliyeti sınavı çıkması işten bile değil.

  Arzu Çevikalp
  Arzu Çevikalp
  01 Eylül 2018
  5.0

  Sinem Hanım, tanışıyor muyduk?

  Sinem ILGIN
  31 Ağustos 2018
  5.0

  Merhaba Arzu hanım, sizinle burda da karşılaşmak çok hoş bir sürpriz oldu. :)

  Arzu Çevikalp
  Arzu Çevikalp
  30 Ağustos 2018
  5.0

  Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim.

  Tolga Çavuş
  29 Ağustos 2018
  5.0

  Sosyal medyada bir şeyler paylaşmadan yaşayamaz olduk. Sosyal medyada yapabileceklerimizin sınırı yok özellikle işletmeler bunu iyi kullanabilir. Ayrıca blog yazılarınızda güncel konulara değinmeniz gerçekten çok güzel. Başarılarınızın devamını dilerim.

  Tüm Yorumlar