AnasayfaBlogModern Çağın Eğitim Sistemi
Eğitim

Modern Çağın Eğitim Sistemi

06 Eylül 2019
Modern Çağın Eğitim Sistemi

Bugünlerde hayatımızın birçok noktasında teknolojiyle karşı karşıyayız. Evlerimizde kullandığımız elektrik süpürgeleri, televizyonlar, çamaşır makineleri, buzdolapları, bulaşık makineleri, ankastrelerden tutun da kullandığımız akıllı telefonlara kadar pek çok ürün hayatımıza teknolojiyle beraber dahil olmuştur. 

Teknolojik Ürünler

Teknolojinin hayatımıza etkileri düşünüldüğünde aslında bizlere büyük kolaylık sağlamıştır. 

Teknoloji sayesinde yazılı iletişimde neler değişti?

Eskiden haberleşmek amacıyla yazılan mektupların yerini günümüzde telefonla birlikte mesaj e-mail aracıyla iletişim araçları kullanılmakta. Bu sayede eskiye göre hayatımızda pek çok konuda teknolojiyle birlikte zamandan tasarruf sağlanmıştır. Bütün bu olumlu gelişmelerle beraber teknolojinin olumsuz etkileri gözlenmekte.Telefon veya bilgisayarlar çok kullanıldığında bağımlılık yapabilmektedir.

Özellikle yetişkinler bu konuda çocuklarını gözetim altına almalıdır. Bilgisayar başında oyun oynayarak zamanının çoğunu harcayan çocuğun zamanla okul başarısıda olumsuz etkilenecektir. Peki teknoloji ve eğitim günümüzde olumsuz mu etki yapar? Tabi ki hayır. 

Bu durum teknolojiyi nasıl kullandığımıza bağlıdır. Yaşam koşullarının getirdiği pek çok durumdan dolayı herkes üniversitede örgün eğitime katılamamakta. Uzaktan Eğitim İle Ücretsiz Sertifika Programları sayesinde henüz eğitimini tamamlayamamış birçok insan eğitimini tamamlayabilme imkanı bulabilmekte. Bu sayede ülkemiz de eğitim düzeyi artarak eğitim seviyemiz yükselmiş olur. 

Uzaktan Eğitimler Ve Sertifika Programları

Artık insanlar bir diplomayla yetinmeyerek uzaktan eğitimlerle ikinci üniversite kapsamın da ilgi duydukları bölümler de okumaktadırlar. Hayallerinizi bu şekilde gerçekleştirme fırsatı bulabilirsiniz. Bu gelişmelerle birlikte işinde bulunduğu pozisyondan memnun olmayan kişiler farklı pozisyonlarda yer değişikliği yapabilirler. Veya başka sektörlerde iş imkanları bulabilirler.

Günümüzde uzaktan eğitim gibi zamandan ve mekandan bağımsız pek çok yeni eğitim mevcuttur. Kendini geliştirmek isteyen her yaştan insan bu eğitimlerden faydalanabilmektedir. Uzaktan eğitim yoluyla sadece diploma değil ilgi duyulan pek çok alanda sertifika alabilirsiniz. 

Ücretsiz sertifika nereden alabiliriz?

İstanbul İşletme Enstitüsü bu alanda uzaktan online eğitimler yoluyla ücretsiz sertifika programları sunarak çok yararlı oluyor. Kendimizi geliştirmek adına bizler de böyle eğitimlerden faydalanmaya çalışmalıyız. Bu sayede teknolojiyi olumlu yönde kullanarak eğitim üzerinde katkı sağlayarak kariyer fırsatları da elde edebiliriz. Özgeçmişlere tüm bu sertifikaları ekleyerek iş görüşmelerinde fark yaratabiliriz. 

Teknolojinin Eğitime Katkısı

Eğitim üzerinde teknolojinin daha pek çok olumlu etkisi vardır. Bununla beraber eğitim öğretimde sınıflar da kullanılan akıllı tahtalar projeksiyon yansıtma yöntemleri fotokopi cihazları gibi pek çok şey vardır. Bu durumların hepsi teknolojinin getirdiği yeniliklerdir. Eğitim ve öğretimde bu teknolojik ürünler kullanılarak derslerin daha iyi anlaşılması ve derslerde verim sağlanır. Öğretmenler de bu teknolojinin getirdiği yenilikleri kullanarak daha verimli ders anlatmış olur. 

Öğrencilerde tüm bu sonuçlardan olumlu olarak etkilenir. Günümüzde eskiye göre bilgiye ulaşım çok daha kolay. Önceleri ansiklopediden araştırma yapan öğrenciler artık internet aracılığıyla kısa sürede bilgiye ulaşabiliyorlar. İnternette pek çok bilgi kirliliği mevcuttur. Bu yüzden doğru bilgiye ulaşmak için farklı birçok kaynaktan da yararlanmak gerekir. Eğitimde birçok ders videolarını internette izleyebilir, böylece zorlandığınız pek çok derste başarınızı artırabilirsiniz. Bunlar teknolojinin eğitime olumlu katkılarıdır. Teknoloji pek çok alanda bizlere kolaylıklar sunar. 

Office Programları

Bilgisayarda office programlarını kullanarak mali konularda tablolar hazırlayabilir veya muhasebe hesap işlerinizi kolayca bu programları kullanarak halledebilirsiniz. Ayrıca office programlarını kullanarak öğrenciler çeşitli slaytlar hazırlayarak ödevlerini de yapabilirler. Bu slaytlara görsellerde ekleyerek zenginleştirilebilir. Böylece öğrenciler de ödevlerinde anlatmak istediği mesajları daha etkili bir şekil de iletmiş olurlar.

Excel konusunda nereden eğitim alabilirim?

Bu konuda İstanbul İşletme Enstitüsü ücretsiz online eğitimler veriyor. Alacağınız Excel Eğitimi size büyük fayda sağlar. Kısacası birçok alan da olduğu gibi eğitim alanında da teknolojinin katkıları çoktur diyebiliriz. Teknolojiden faydalı olarak yararlanmak bizim elimizde.

eğitim online eğitimler teknoloji ileri excel eğitimi online sertifika programları sertifika modern çağın eğitim sistemi
Konuk Yazar
Konuk Yazar
Blog Yazarı

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Postmodern Ne Demek?
Nedir?

Postmodern Ne Demek?

16 Ocak 2020
Dijital Çağ Yeteneğini Arıyor
Kişisel Gelişim

Dijital Çağ Yeteneğini Arıyor

04 Şubat 2021
Dijitalleşme Ve Eğitim Sistemi
Uzaktan Eğitim

Dijitalleşme Ve Eğitim Sistemi

10 Haziran 2019