AnasayfaBlogİş Yaşamında E-Sertifikanın Önemi
E-Sertifika

İş Yaşamında E-Sertifikanın Önemi

25 Şubat 2020
İş Yaşamında E-Sertifikanın Önemi

Teknolojinin hızlı bir şekilde ilerlediği ve geliştiği bir dünyada internetin hayatımızı birçok anlamda etkilediği yadsınamaz bir gerçektir. Bu alanlardan önemli bir tanesi ise eğitimdir. Ne kadar farklı alanlarda eğitim almış olursak o kadar fazla çalışma alanlarına sahip olmuş oluruz. Zira iş hayatı ve sertifikalar, bir bütün oluşturur.Bu eğitimlere günümüz teknoloji dünyasında ulaşmak artık bir tık uzaklıktadır.

Birçok farklı alanda verilen online eğitim ve bu eğitim sonunda alacağınız e-sertifika, sizlere iş yaşamında birçok farklı kapı aralayacaktır. E-sertifika, sizin referansınız olacağı gibi aynı zamanda da başarınızın bir belgesi olacaktır. Bilgisayar, akıllı telefon, tablet kısaca internetin ulaşabileceği her cihazla bu online eğitimlere katılabilir, söz konusu eğitimle ilgili sertifika sahibi olarak hayatınızı şekillendirebilirsiniz.

E-Sertifika Nedir?

E-sertifika; kişinin internet üzerinden herhangi bir alanda aldığı eğitimi ispatlayan, kurum tarafından onaylanmış belgelerdir. Eğitiminizi başarıyla tamamladıktan sonra İstanbul İşletme Enstitüsü’nün size vereceği sertifika kodu ile sertifikanızı online sorgulatabilirsiniz. E-sertifika,  iş başvurularında size kolaylık sağlar. Kodu sosyal medya platformlarında kullanabilme imkanıyla da başarınızı dilediğiniz gibi paylaşabilir, bu sayede birçok insana ulaşabilirsiniz. 

E-Sertifika Nasıl Alınır?

İstanbul İşletme Enstitüsü’nün barındığı pek çok farklı online eğitim alanlarıyla e-sertifika almak oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken enstitünün internet sitesine üye olarak oradaki eğitim programlarına başvuru yapmanızdır. Program tarihleri sitede belirtilir. Bununla birlikte mailinize gelen bildirimlerle de sizlere eğitim hatırlatması yapılır. Belirtilen tarih ve saatlerde yapılan online eğitimler sonunda deneme sınavına tâbi tutularak eğitimdeki başarınız ölçülür. Sınavı geçtiğiniz takdirde e-sertifika almaya hak kazanmış olursunuz.  

Online Eğitim Programları Nelerdir?

İstanbul İşletme Enstitüsü bünyesinde barınan online eğitimler, programlar bakımından oldukça çeşitlidir. E-sertifika almak istediğiniz herhangi bir alandaki eğitimi seçebilirsiniz. İstanbul İşletme Enstitüsü, birden fazla eğitim programına dahil olabilme imkanı sağlamaktadır. Dolayısıyla pek çok farklı alanlar üzerine e-sertifika sahip olabilirsiniz. Bununla beraber aynı anda en fazla iki programa başvurabilirsiniz. Eğitim programları aşağıda sıralanan başlıklar halinde sınıflandırılmıştır:

E-Sertifika İş Hayatında Bana Ne Kazandırır?

Devamlı gelişen, değişen, tüketim hızının sürekli arttığı bir dünyada iş yaşamında tutunabilmek ancak insanın kendisini yenilemesiyle mümkündür. Yeniliklere açık olmak, daima öğrenme isteğiyle dolu olmak bizleri araştırma yapan insanlar haline getirir. Araştırma yaptıkça yeni alanlar keşfederek kendimizi bu alanlar hakkında söz sahibi  olmuş olarak buluruz. Edindiğimiz bu bilgiler aynı zamanda hayata bakış açımızı özellikle de ufkumuzu genişletir.

Kendimizi, neler yapabileceğimizi keşfederiz. Bu da başarıyı beraberinde getirir. Öğrenme arzusu hiç bitmeyecek olan kişiler için iş olanaklarından faydalanmak her zaman daha kolay olmuştur. Özellikle online alanların popülaritesinin artmasıyla hem farklı iş alanları doğmuş hem de bilginin ulaşımı kolaylaşarak birçok insan bu alanlarda kendini deneyimleme şansı yakalamıştır. Bunun en güzel örneği e-sertifika veren online eğitim programlarıdır.

Ne kadar farklı alanda deneyim kazanırsak, kendimize o kadar çok iş alanı açmış oluruz. O işi yapabileceğinizi belgeleyen sertifikalar, iş hayatında sizlerin yegane referansı olacaktır. İşsizlik oranının tavan yaptığı bugünlerde e-sertifika gibi eğitim belgelerine sahip olmak, başvurularda sizleri daima bir adım öne çıkaracaktır.

Sertifikanın online olarak sorgulanabilir oluşu hem pratiklik sağlayacak hem de başvurduğunuz şirkete güven verecektir. Cv’leriniz daha nitelikli hale gelecektir. Ne kadar çok e-sertifika programlarına başvurursanız o kadar çok farklı alanda iş olanağınız artacak, hayat standartlarınız yükselecektir.

e-sertifika online eğitim programları iş hayatında e-sertifika e-sertifika nasıl alınır e-sertifika nedir
Konuk Yazar
Konuk Yazar
Blog Yazarı

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.