AnasayfaBlogİngilizce Öğrenmek Neden Önemli
Kişisel Gelişim

İngilizce Öğrenmek Neden Önemli

17 Eylül 2019
İngilizce Öğrenmek Neden Önemli

İngilizce öğrenmek, günümüzde hobi olmaktan çıkıp daha çok zorunluluğa dönüşmüştür. İş görüşmelerinde sorulan yabancı dil seviyemizin ne olduğu, bunun en somut örneğidir. Öte yandan oynadığımız oyunlardan kullandığımız bilgisayar yazılımlarına kadar İngilizce ile karşılaşırız. 

Yüksek lisans, doktora tezi ya da sektörel bir kitap yazma amacıyla profesyonel anlamda araştırmalar yaparız. Araştırmalarımız esnasında akademik kaynaklardan faydalanmamız gerekebilir. Farklı bakış açılarını öğrenmek, görmek için yabancı kaynaklara başvurmak isteyebiliriz. Bunun için de üst düzey İngilizce bilmemiz bizim için son derece iyi olacaktır.

Yabancı İnsanların Dünyasını Anlarsın

İngilizce öğrenmek için en geçerli sebeplerden biri bu olabilir. Kim istemez ki farklı kültürlerden arkadaş edinmeyi, onların dünyasını tanımayı? 

Yurtdışına gittiğinde oradaki insanlarla iletişim kurman gereken durumlar olabilir. Dünyada en çok konuşulan dillerden olan İngilizceyi bildiğin zaman derdini anlatabileceğin birileri muhakkak olacaktır. 

Müzikler, Filmler ve Dahası…

Sen de benim gibi yeni müzikler ve filmler keşfetmeyi sevenlerden isen farklı dünyaları tanımaya ne dersin? Her bireyde olduğu gibi her ülkenin insanının da düşünce yapısı, hayata bakışı birbirinden farklıdır. 

Bir ülkenin kültürünü, sosyolojik yapısını genel manada anlamada film ve müziklerinin yeri büyük öneme sahiptir. Bunlardan yola çıkarak o ülkenin insanının yaşama, dünyaya bakışını sanat dünyasında da tanıma şansın olur. Yerli film ve şarkılarımız gibi yabancı yapımlarda da kaliteli içerikler keşfetmek mümkün. Yalnızca İngilizce öğrendikçe değil başka yeni diller öğrendikçe de düşünce yapın zenginleşir, vizyonun gelişir.

Filmleri altyazılı izlemekten en heyecanlı sahneleri kaçırıyorsan, İngilizce öğrenmek izlediğin filme daha iyi odaklanmanı ve filmi daha kolay anlamanı sağlar.

Eğitim Hayatında İngilizcenin Önemi Nedir?

Eğitimini aldığın alanda yabancı kaynaklardan faydalanabilirsin. Böylece hem uluslararası düzeyde bilgiler edinir hem de daha çok bilgi sahibi olursun. Öte yandan yapacağın sunumlarında, ödevlerinde çeşitli kaynaklardan kullanma imkanına sahip olursun. Ayrıca araştırma yaptığın alanda yabancı kaynaklardan faydalanarak içeriğini zenginleştirebilirsin.

İş Hayatında İngilizcenin Yeri Nedir?

İş hayatında işler biraz daha farklı ilerliyor. İş ilanlarında “iyi derecede İngilizce bilen” ibaresini görünce umudun kırılıyor, hevesin kaçıyorsa eksik bazı şeyler var demektir. Ancak bu durumu daha fazla sürdürmenin sana faydası olmayacaktır.

Özellikle uluslararası işler yürüten bir firmada işe girmek istediğinde ilk soracakları şeylerden biri şüphesiz İngilizce seviyen olacaktır. Hatta öyle ki, İngilizce bilmeyen adayların o iş ilanına başvuruda bile bulunmaması istenir. İngilizce seviyeni iyi dereceye çıkartıp üzerine bir de İş İngilizcesi ekledin mi bu konuda daha fazla eksiklik hissetmezsin. İş İngilizcesi sana uluslararası iş yapan firmalarda ya da senin doğrudan yurtdışı ile kolaylık ile iletişim kurman konusunda yardımcı olur. 

İngilizce Öğrenmek İçin Nereden Başlamalıyım?

İngilizce öğrenmek için önce kendinden başla. Evet, doğru duydun. Çünkü bu yola girmeden evvel, İngilizce öğrenmenin sana ne katkılar sunacağını göz önünde bulundur. Sonrasında zaten kendinde o motivasyon ve isteği bulacaksın. Bu konuda ücretsiz ve online yabancı dil eğitimleri senin için faydalı olacaktır.

ingilizce eğitim dil öğrenmek online eğitim iş ingilizcesi yabancı dil
Merve Nur Cengiz
Merve Nur Cengiz
İçerik Editörü

Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
İngilizce Öğrenmek İçin En İyi Film Önerileri
Yabancı Dil Eğitimi

İngilizce Öğrenmek İçin En İyi Film Önerileri

24 Şubat 2020
İngilizce Öğrenme Yöntemi
Yabancı Dil Eğitimi

İngilizce Öğrenme Yöntemi

09 Ekim 2019