AnasayfaBlogGirişimcilik İçin 6 Fikir
Girişimcilik

Girişimcilik İçin 6 Fikir

26 Kasım 2019
Girişimcilik İçin 6 Fikir

Kalabalık iş ortamında bunalmış hissedenler bir hayli fazla. Bu sebeple geleneksel iş fikirleri muhtemelen onların işine yaramayacak. Siz de içe dönük ya da kalabalıklardan hoşlanmayan biri olabilirsiniz. Böyle bir durumda, yalnız başınıza daha iyi çalışabileceğinizi düşünebilirsiniz. Hayal gücünüzün serbestçe hareket etmesini dileyenlerden olabilirsiniz. 

Yalnızca içe dönük olanlar değil, dışa dönük kişilerin de faydalanabileceği girişimcilik seçenekleri vardır. İnsanların çoğu, girişimcileri başkalarının yanında olmayı seven ve herkesin yardımına koşan bireyler olarak görürler. İnsanlar arasında ne kadar popüler ve bilinir olursanız, kendi işinizi kurmada o kadar başarılı olacağınızı düşünebilirler. 

Girişimcilik Fikirleri Neler?

1- Blog Yazarlığı

Blog yazmak, girişimcilik alanında en önemli alanlardan biridir. İnsanların sorunlarını çözebileceğiniz ya da markalarla çalışabileceğiniz blog içerikler oluşturabilirsiniz. Öte yandan, uzmanlık alanınızla ilgili içerikler üretebilir, sponsorlu içeriklere yer verebilirsiniz. Blog oluşturma, içe dönük ya da yalnız çalışmayı seven kişilerin başarılı olmaları için iyi bir yoldur. 

Başarılı bir blog yazarlığı için yazı stiline, içerik planına dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca niş bir alan bulmanız da ayrı bir avantaj sağlar. Blog yazma konusunda uzmanlaşmak, bu alanda girişimde bulunmak ve para kazanmak için Blog Yazarlığı Eğitimi size yardımcı olacaktır.

2- E-Ticaret

Dijital dönüşüm ile birlikte tüketicilerin yaşayış şekli değişti. Böylece, tüketicilerin hizmete ve ürüne ulaşma biçimi de değişti. Bu yolculukta artık bilinen her şey bir kenara atılarak zamanla yarışılan ve her ürün/hizmetin dijital dünyadan satın alındığı bir döneme giriş yapıldı.

Girişimcilik için değerlendirilebilecek bir diğer önemli alan, e-ticarettir. Dijitalleşen dünyada yaşanan gelişmeleri yakalamak, satış sektöründe geride kalmamak için gereklidir. E-ticaret dünyasına giriş yapmak isteyen, bu alandaki bilgilerini güncellemek isteyen ya da e-ticarete ilgi duyan kişiler için bunu öğrenmek son derece kolay.

Enstitü tarafından verilen E-Ticaret Eğitimi sayesinde bu alanda gereken bilgi ve donanıma sahip olabilirsiniz.

3- Sanatla İlgilenmek

Resim çizmek, ahşap boyamak, heykeltraşlık, yağlı boya gibi sanatsal faaliyetler ile ilgilenebilirsiniz. Bu alanda gerçekten iyi olduğunuzu düşünüyor musunuz? Öyleyse diğer insanlar için atölye çalışmaları yapabilirsiniz. Hem bilgi ve becerilerinizi aktarabilir, hem eserleri satabilir, hem de ruhunuza iyi gelen bir şeyler yaparsınız.

4- El Yapımı Ürünler Satmak

Girişimcilik, farklı olanı keşfetmek ve onu sunmaktır. Ya da mevcut şeylere alternatifler geliştirmek, en iyi şekilde yapmaktır. Ev yapımı yemekler yapabilir, satışlarını gerçekleştirebilirsiniz. Öte yandan örgü gibi el işleri yaparak da yeni şeyler üretebilirsiniz. Ürettiğiniz şeyleri sosyal medya üzerinden satabilir, yeni bir girişimde bulunabilirsiniz. 

5- Fotoğrafçılık

Fotoğrafçılık, başlı başına bir girişimdir. Ürün fotoğrafçılığı, kişisel fotoğraflar, gezi fotoğrafları, yemek fotoğrafçılığı gibi özel alanlarda uzmanlaşabilir, yeni girişimlere yelken açabilirsiniz. Öte yandan mezuniyet, düğün, nişan gibi özel gün fotoğrafları çekebilirsiniz. İşleri ilerleterek kendi girişiminizi oluşturabilirsiniz. Sosyal medya ve web siteniz üzerinden çekimlerinizi yayınlayabilir, kendi markanızı yaratabilirsiniz. 

Fotoğrafçılığı öğrenmek sanıldığı kadar zor değil. Yeter ki sabırlı ve azimli olun. Bol bol pratik yapın ve tabii hepsinden önce bu konuda eğitim alın. Fotoğrafçılık Eğitimi sayesinde bu alanda gereken eğitimi alabilir, kendinizi yeni bir girişimcilik alanı yaratabilirsiniz. 

6- Girişimcilik Eğitimi Alın

Geleneksel rekabetin ötesinde farklılaşmak, kendi farkınızı ortaya koymak isteyebilirsiniz. Ancak bu konuda nereden başlamanız gerektiğini bilmiyor da olabilirsiniz. Girişimcilik, risk alarak yenilikleri hayata geçirmektir. Gelenekselin ötesinde yeni denizlere yelken açmaktır. 

Girişimcilik, gerekli olan zaman ve emeği harcayarak, beraberinde getirdiği zorlukları üstlenmektir. Beraberinde getirdiği finansal, psikolojik ve sosyal riskleri üstlenerek ve etkinliklerin sonucunda oluşan parasal ve kişisel tatmin ve bağımsızlığı kazanarak değeri olan yeni bir şey yaratma sürecidir.

Girişimcilik Eğitimini Nereden Alabilirim?

Girişimcilik, online şekilde öğrenilebilir. Enstitü tarafından verilen Dijital Girişimcilik Eğitimi sayesinde girişimciliği öğrenmeniz mümkün. Eğitim sonunda uygulanan pratik sınavdan başarılı olmanız durumunda, sertifika almaya hak kazanırsınız. 

girişimcilik girişimcilik fikirleri girişimci eğitimleri
Merve Nur Cengiz
Merve Nur Cengiz
İçerik Editörü

Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Blog Yazarlığı Eğitimi
4.5
(87)

Blog Yazarlığı Eğitimi

9 Konu5 Saat
Bilal ŞentürkBilal Şentürk
755229
İçerik yazarlığı, içerik editörlüğü kursu. Sertaç dalgalıdere
5
(1377)

İçerik Editörlüğü

10 Konu5 Saat
E-Ticaret Eğitimi
5
(29)

E-Ticaret Eğitimi

25 Konu15 Saat
EğitmenSedat Ateş
1550349
Fotoğrafçılık Eğitimi
5
(114)

Fotoğrafçılık Eğitimi

10 Konu5 Saat
Evren YılbaşıEvren Yılbaşı
750209