AnasayfaBlogEvden Çalışarak Nasıl Para Kazanılır?
Meslekler

Evden Çalışarak Nasıl Para Kazanılır?

08 Kasım 2019
Evden Çalışarak Nasıl Para Kazanılır?

İşsizliğin had safhada olduğu bu zamanda hayatımızı iyi koşullarda devam ettirebilmemiz için çalışıp para kazanmamız gerekiyor…Zira bir yandan çalışmak zorunda olup diğer yandan günümüz ekonomik koşulları içerisinde “vasıflı olup” iş bulamamak ta ayrı bir handikap. 

Çalışma Hayatı

Hadi iş buldunuz ya maaşınız zamanında ödenmiyor ya da en iyi olasılıkla ödeniyor fakat bu sefer de patronunuz uzmanlık gerektiren birçok işi aynı anda size yaptırıp tabiri caizse “etinizden sütünüzden” faydalanıyor…Bir de uzun saatler çalıştırıp asgari ücretin biraz üstünde ödeme yapmak istiyor, siz azıcık dik durunca da “mobbing” yani “psikolojik taciz" ile size ortamı çekilmez hale getirip istifa ettirmeye zorluyor…

Bunların hiçbiri olmadı diyelim, sabah kargalarla beraber uyanıp servis ya da özel araçla şirkete gitmiyorsanız metrobüs kültürüyle tanışıp dinç kalktığınız sabaha saç baş dağılmış ve bezmiş olarak devam ediyorsunuz. Tanıdık mı geldi? O zaman hadi gelin bunların hiçbiriyle karşılaşmayacağınız bir yere davet edeyim sizi. Var mı öyle bir yer? diye sorduğunuzu duyar gibiyim, var elbet. Eviniz.

Özgürlüğün Böylesi: Evden Çalışmak

Bugüne kadar yukarıda saydıklarımdan en az birini yaşadıysanız ne mobbing ile karşılaşacağınız ne de belirli saatlerde çalışmak zorunda olacağınız tatilinizi dilediğiniz gibi ayarlayacağınız ve bunun gibi daha birçok avantajları olan yeni iş ortamınıza merhaba demeye ne dersiniz? İster evinizde isterseniz de sevdiğiniz bir kafe ya da denize nazır bir parkta, bahçede kısacası bilgisayar ve internet ulaşımınızın olacağı dilediğiniz bir yerde çalışabileceğinizi düşünmek şimdiden gözlerinizi parlattı itiraf edin.

Elbette avantajlarının yanında ev ahalisinin çalıştığınıza ikna olmayarak sizi 5 dakikada bir çağırmaları ya da sizin evden çalışmanın rahatlığına kapılıp belirli bir saat düzeninde çalışmayıp her şeyi son dakika yetiştirip stres altında kalmanız, ya da ev çalışma yeri arası 2 adım olduğundan kilo alma olasılığınız gibi durumlar söz konusu olsa da biz bu düşük olasılıkları bir kenara bırakarak güzel yanlarına adapte odaklanalım. Mesela kadınsanız her gün saç baş ve makyaj ile uğraşmak zorunda olmamanız, sabah karanlığında yollara düşmemeniz, varsa çocuklarınızın yanında olmanız bu işi cazip kılmaya yeter de artar bile…

Blog Yazarlığı 

Kaleminize güveniyor, nitelikli, yararlı yazılar yazmayı başkalarına ışık olmayı ve paylaşmayı seviyorsanız hele bir de kreatif ve özgün içerik benim işim diyorsanız Blog Yazarlığı tam size göre. 

Blog yazarlığı ne işimize yarar?

Blog yazarak hem geniş bir kitleye ulaşma imkanına sahip olursunuz hem de ziyaretçi sayınızı arttırarak para kazanabilirsiniz. 

Blog yazarlığı kursu var mı?

Henüz bir bloğunuz yoksa üzülmeyin İstanbul İşletme Enstitüsü ücretsiz online eğitim programlarından faydalanabilirsiniz. WordPress Eğitimi ile blogunuzu kurabilir ayrıca daha kaliteli içerik üretmek için gerekli teknikleri Blog Yazarlığı Eğitimi ile öğrenebilir ve SEO Eğitimi ile de faydalanarak blogunuzu ya da web sayfanızı arama motorlarında üst sayfalara taşımanın yollarını öğrenebilirsiniz.

Özel Ders Vermek

Yabancı dili eğitim verecek düzeyde biliyor, enstrüman çalabiliyor ya da belli konularda uzmanlığınız varsa haftada birkaç saatinizi ayırarak bu alanlarda evinizde ders verebilir hatta bunu online olarak bile yapabilirsiniz. Bu alanda ciddi gelirler elde etmek mümkün.

Yemek Yapıp Satmak

Sağlıklı ye sağlıklı yaşa felsefesinden yola çıkarak evden içeriği temiz el yapımı ürünler hazırlayıp satabilirsiniz. Belli mi olur işleri ilerletip buradan kazandığınız parayla belki de daha sonra hayalini kurduğunuz butik kafenizi de açabilirsiniz.

Fotoğrafçılık

Artık hepimizin profesyonel fotoğraf makinesi ya da eşsiz fotoğraflar çekebilen akıllı telefonları var hele bir de bu fotoğraflara anlam katacak bakış ve yürek birliği var ise doğum ya da düğün fotoğrafçılığı hatta ürün fotoğrafçılığı yapabilir ya da çektiğiniz fotoğrafları bu işi yapan sitelere yükleyip para kazanabilirsiniz. 

Makinam var ama teknik bilgim yeterli değil diyorsanız da iienstitu.com üzerinden online Fotoğrafçılık Eğitimi alarak hemen işe başlayabilirsiniz. Hadi yüzlerce iş seçeneğinden hangisiyle ilerleyeceğinize karar vererek evden çalışmanın ayrıcalıklı dünyasına hemen girip kendinize ve etrafınıza katkı sağlamaya başlayın.

Yazar: Zümrüt Birsen

blogblog yazarlığı evden çalışmakfotoğrafçılık online eğitim seo wordpress eğitimi
Konuk Yazar
Konuk Yazar
Blog Yazarı

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Evden Para Kazanma Yolları Nelerdir?
İş Hayatı

Evden Para Kazanma Yolları Nelerdir?

10 Aralık 2019
Evde Nikâh Şekeri Yaparak Para Kazanma
Nasıl Yapılır?

Evde Nikâh Şekeri Yaparak Para Kazanma

05 Ağustos 2021
Nasıl Para Kazanırım?
Nasıl Yapılır?

Nasıl Para Kazanırım?

17 Kasım 2021