AnasayfaBlogDoğru Seçim, Doğru Yönetim
İnsan Kaynakları

Doğru Seçim, Doğru Yönetim

10 Aralık 2014
Doğru Seçim, Doğru Yönetim

İnsan kaynakları, işyerinde çalışacak olan personel sayısının belirlenmesi, hangi birimlerde hangi özelliklerde personel istihdam edileceği, bu personelin nasıl bulunacağı, adaylar arasından nasıl seçim yapılacağı, seçilen adayın hangi maaş ile hangi pozisyonda işe başlayacağı, hangi şartlarda ödüllendirileceği, hangi durumlarda iş sözleşmesinin fesih edileceği, geçerli fesih, personelin daha verimli çalışabilmesi için hangi uygulamaların gerektiğine karar vermek ve bunları gerçekleştirmek, personelin dinlenme odası, yemek, servis gibi ihtiyaçlarının belirlenip çözülmesi, patron-işçi ilişkisinde köprü görevi görmesi, çalışanların performanslarını ölçmesi, sonuçları değerlendirmesi, bu değerlendire sonucu hazırlayacağı raporu üst yönetime sunması gibi, personel ile ilgili tüm işlemleri yürütür.

İK ve İşe Alım

İnsan Kaynakları nedir sorusuna verilecek yanıt; işyerindeki, kurumdaki, dernek ya da vakıftaki, siyasi partideki kısaca çalışan ve çalıştıranın olduğu tüm alanlarda, işgücü ihtiyacının belirlenmesi, karşılanması ve maksimumum verimin elde edilmesi görevlerini yürüten birimdir şeklinde olabilir.

İnsan Kaynakları Yönetimi Eğitimi kapsamında; İK Fonksiyonu ve AES, Sendikalar, Performans Değerlendirme, Performans Yönetimi, Ücretlendirmeye Genel Bakış, Ücretlendirme Sistemleri Tasarımı, Kar Amacı Gütmeyenler gibi ana konularda eğitim verilmektedir.

İnsan Kaynakları Departmanı  hayati bir sorumluluğa sahiptir. Çalışanların nitelikli olmalarının yanı sıra iyi bir insan kaynakları eğitimi almaları gerekir. Üniversitelerde öğretilen temel teorik bilgiden daha kapsamlı olan  insan kaynakları sertifika programı, insan kaynakları eğitim bu noktada ileriye doğru büyük bir adım olacak.  İnsan kaynakları sertifika programı ile doğru kişiyi doğru işe almak, işletmedeki insan gücünü ve üretkenliğini artırmak ve doğru ücret politikasını düzenlemek mümkündür.

İnsan kaynakları sistemlerini öğrenebilir, aynı zamanda insan kaynakları eğitiminde en temel noktalarda başlayan eğitimlerde yeni sistemler kurma ve yönetsel alandaki işin hayati etkinliğini ele alma becerisine sahip olabilirsiniz. İnsan kaynakları sertifika programı ile tüm yönetim süreçleri pratik olarak gösterilir ve katılımcılar iş dünyasındaki "insan" unsurunun önemi olarak kabul edilir. İnsan kaynakları eğitimi sırasında, katılımcılara yeni ufuklar getirmek ve İnsan Kaynakları Departmanının tüm işlevlerini anlamaya çalışmak amaçlanmıştır.

İnsan Kaynakları Sertifika Programlarının Amacı

Sertifika programı, eğitim içeriği açısından üniversite eğitiminin hızlandırılmış bir versiyonudur. Ancak uzmanlaşmak istediğiniz bölümde, günümüzün iş dünyasında karşılaşılabilecek durumlarla alakalı ayrıntılı ve yoğun teorik bilgi alınabilir. Kariyer başarılarını zaten kanıtlamış olan kendi alanında uzman kişiler tarafından verilen eğitimdeki potansiyel sorunlara uygulanan gerçekçi yöntemleri öğrenebilirsiniz.

Eğitim Alan Katılımcılara Faydası Nedir?

Katılımcılar kendi alanlarında uzman bilgisine sahip kişilerden kapsamlı bir eğitim alabilirler. Katılımcıların kendilerini ve dolayısıyla işlerini geliştirmelerini sağlayan eğitim programları sayesinde, başarılı bir kariyerin sağlam adımları alınır ve küresel dünyanın zorlu koşulları altında işletmelerin sürekliliğine ve karlılığına büyük ölçüde katkıda bulunur.

Doğru Seçim Doğru Yönetim doğru seçim doğru meslek seçimi doğru aday mülakat
Konuk Yazar
Konuk Yazar
Blog Yazarı

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Yönetim ve Organizasyon Eğitimi
Serhat CanSerhat Can
550209
Finansal Yönetim Eğitimi
5
(362)

Finansal Yönetim Eğitimi

5 Konu4 Saat
Mustafa KalafatMustafa Kalafat
800209
Stratejik Yönetim Eğitimi
4.4
(13)

Stratejik Yönetim Eğitimi

9 Konu2 Saat
Bilal ŞentürkBilal Şentürk
550209
İşletme Yönetimi Eğitimi
Bilal ŞentürkBilal Şentürk
775209