Close
Mobil Menu Bars

Doğru Mesleği Seçmede Aldığınız Eğitimlerin Etkisi

10 Kasım 2014, 2082 defa okundu.
Doğru Mesleği Seçmede Aldığınız Eğitimlerin Etkisi
Doğru Mesleği Seçmede Aldığınız Eğitimlerin Etkisi

Herkesin işinde mutlu olmadığı ve çalıştığı mesleğin kendine uygun olmadığını düşündüğü günümüzde doğru mesleği seçmenin önemi bir kez daha anlaşılmaktadır. Okul dönemlerinden başlayıp doğru mesleği buluncaya kadar da bu sorunsal çoğu kişide uzun süreler devam etmektedir. Doğru mesleği seçmede en etkili olan şey kişinin kişiliği ve de yetenekleridir. Kişilik özellikleriniz karşınıza birkaç tane meslek çıkaracak ve bunların içinden seçim yapmanız gerekecektir. İşte tam da bu sırada doğru mesleği seçmede aldığınız eğitimlerin etkisi devreye girecektir.

Doğru Meslek Seçimi Nasıl Yapılır?

Hayatınız boyunca aldığınız eğitimler sizin meslek seçiminizde yetenekleriniz kısmını oluşturacak ve mesleki yeterlilik konusunun bir göstergesi olacaktır. Bu aşamaya geldiğinizde yeteneklerinize göre seçim yapmak sizi doğru mesleğe götürecektir. Eğer seçim yaparken bu aşamada mesleklerden birine kendinizi daha yakın hissediyor ancak yeteneklerinizde eksiklik hissediyorsanız o zaman da eksikleri tamamlamanız için online eğitim programlarının faydası büyük olacaktır. Bu aşamada uzaktan eğitim sistemlerinin tercih edilmesi hem zaman bakımından hem de hız bakımından daha yararlı olacaktır. Herkesin mutlu olacağı doğru mesleği seçmesi dileğiyle…

İyi bir iş sahibi olmak için meslek seçmek yeterli olmamaktadır. Mesleki alanınızda eksiklikler ve yeterli bilgi düzeyine sahip olmamak işverenler tarafından dikkate alınmaktadır. Tabi ki CV'nizi inceleyen iş verenlerin gözünde mesleki eğitim programlarına dahil olan adaylar ön plana çıkacaktır. Bu sebeple alınan eğitim programları ve sertifikaların CV dosyanıza eklenmesi sizi ön plana çıkararak iş kapısını açacaktır.

Eğitim programlarından sonra sınava tabi olan adaylar, programdan sora yeterlilik sınavından geçmektedir. Bu sınavdan sonra sertifika kodunu alan adaylar bu kodu her yerde kullanarak kendi işlerini bile kurma olanağını elde edebilmektedir. Bu anlamda yapılan eğitimlerden faydalanmak gereklidir. 

Uzaktan Eğitim Kolaylığı

Mesleki yeterlilik eğitimleri uzaktan eğitim vasıtası ile verilmektedir. Bu eğitimler için ve kariyer planlarınızda bir adım önde olmak için bir bilgisayar ya da tabletin olması yeterlidir. Anında eğitimi satın alabilir derslere başlayarak bir adım öne geçebilirsiniz. İş istihdamında sorunlar yaşanması sebebiyle şart haline gelen eğitimler, sizlere "büyük olanaklar sunarken evinizde bilgisayar başında konfor içinde eğitim almanızı sağlıyor.
 
Böylece ekstra zaman, para ya da zahmete gerek kalmadan kariyerinizi ve meslek seçiminizi etkileyecek fırsatlara sahip olabilirsiniz. Üstelik mesleğinize ve size uygun eğitimi seçmek için danışmanlardan faydalanabilir ve gerekli rehberliği aldıktan sora eğitime geçebilirsiniz. Bu eğitimler sadece kariyer basamaklarında destek sağlamaz. Kişisel gelişiminiz için de çok önemli adımlar atmanızı sağlayan önemli destekleyicilerdir. 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!