Doğru Mesleği Seçmede Aldığınız Eğitimlerin Etkisi

Herkesin işinde mutlu olmadığı ve çalıştığı mesleğin kendine uygun olmadığını düşündüğü günümüzde doğru mesleği seçmenin önemi bir kez daha anlaşılmaktadır. Okul dönemlerinden başlayıp doğru mesleği buluncaya kadar da bu sorunsal çoğu kişide uzun süreler devam etmektedir. Doğru mesleği seçmede en etkili olan şey kişinin kişiliği ve de yetenekleridir. Kişilik özellikleriniz karşınıza birkaç tane meslek çıkaracak ve bunların içinden seçim yapmanız gerekecektir. İşte tam da bu sırada doğru mesleği seçmede aldığınız eğitimlerin etkisi devreye girecektir.

Hayatınız boyunca aldığınız eğitimler sizin meslek seçiminizde yetenekleriniz kısmını oluşturacak ve mesleki yeterlilik konusunun bir göstergesi olacaktır. Bu aşamaya geldiğinizde yeteneklerinize göre seçim yapmak sizi doğru mesleğe götürecektir. Eğer seçim yaparken bu aşamada mesleklerden birine kendinizi daha yakın hissediyor ancak yeteneklerinizde eksiklik hissediyorsanız o zaman da eksikleri tamamlamanız için online eğitim programlarının faydası büyük olacaktır. Bu aşamada uzaktan eğitim sistemlerinin tercih edilmesi hem zaman bakımından hem de hız bakımından daha yararlı olacaktır. Herkesin mutlu olacağı doğru mesleği seçmesi dileğiyle…

Eklenme Tarihi: 10 Kasım 2014


  • doğru mesleği seçme ,
  • meslek seçimi ,
  • mesleki yeterlilik ,
  • online eğitim programları ,
  • uzaktan eğitim
Blog Yazarı

Konuk Yazar

Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde Blog Yazarlığı eğitimi almış olan öğrenciler konuk yazar olarak yazılarını gönderebilmektedir. Yazının sonunda yazarın adı yer almaktadır.