Close
Mobil Menu Bars

Başarının Sırrı Sende Saklı

27 Eylül 2019, 1940 defa okundu.
Başarının Sırrı Sende Saklı
başarı, başarılı olmak, kişisel gelişim, başarının sırrı, iş hayatı, kariyer, online eğitim, sertifika

Başarı, uğrunda çaba gösterdiğimiz ve sonucunda istediğimizi elde etmektir. Beklentimizi karşılamaktır. Başarının ne olduğu sizin hayattan ne beklediğinize bağlı olarak değişir. Yani çoğumuz için göreceli bir şeydir. İş yerimizde terfi almamız ve maaşımızın yükselmesi nasıl bizim için başarı ise, sıkıntı ve zorluğa rağmen dik durabilmek başarıdır.

Başarılı olmak, durduğumuz yerde olan bir şey değildir. Her şeyde olduğu gibi başarı için de çaba göstermek gerekir. 

başarı, başarılı olmak, kişisel gelişim, başarının sırrı, iş hayatı, kariyer, online eğitim, sertifika

Başarıyı Etkileyen Durumlar Neler?

Herkes başarılı olmak, mutlu olmak ister. Yaptığı işte iyi olmak, takdir görmek hoşuna gider. Başarı ve mutluluk arasında sıkı bir  ilişki vardır. Yapılan araştırmalar mutlu olan insanların daha verimli ve motivasyonu yüksek biçimde çalıştığını göstermektedir. 

Hayatta bizi bekleyen sorunlar her zaman olacaktır. Çözülen her problem yeni bir problemi doğurur. Hayatın kuralı bu. Mutluluğa, sorunları çözerek ulaşırız. Ancak önemli olan hangi problemleri kafaya takıp çözmeyi istemenizde. 

Bernard Shaw, bu konuyu güzel bir şekilde özetler, “Eğer yürüdüğünüz yolda güçlük ve engel yoksa, bilin ki o yol sizi bir yere ulaştırmaz."

Başarılı bir girişimci olmak isterseniz, beraberinde getirecek yeni sorunlarla başa çıkmanız gerekecek. Diğer insanlar  haftada 40 saat çalışırken sizin 80-90 saat çalışmanız gerekecek. Ya da istenmeyen kilolarınızı vermek, sağlıklı bir vücuda sahip olmak için saatlerinizi spor salonunda yağ yakarak, sağlıklı yiyecekler hazırlayarak geçirmeye hazır olmalısınız

Bu gibi sorumluluk isteyen durumlar da gözümüze problem gibi gelebilir. Önemli olan uğruna sıkıntı ya da zorluk çekmeye değecek bir şeyi dert edinmeniz. Sağlıklı beslenme, iyi bir kariyer hedefi gibi. 

Gerçek mutluluğa, hoşunuza giden problemleri bulduğunuzda ve onların çözmekten keyif aldığınızda ulaşmanız mümkün. 

başarı, başarılı olmak, kişisel gelişim, başarının sırrı, iş hayatı, kariyer, online eğitim, sertifika

Başarı Nasıl Elde Edilir?

Neden başarılı olmak istiyorsun? Hangi alanlarda başarı elde etmek istiyorsun? Önce bunu netleştirmek daha belirgin bir yol çizmemize yardımcı olur. 

Dikkatini dağıtan insanlardan ve her şeyden uzaklaş. Enerjisi ile seni olumsuz etkileyen, kafanı karıştıran, hayallerini küçümseyen insanlar ile enerjini tüketme. Kendine ve hedeflerine odaklan.

Hayal gücüne güven. Tahmin ettiğinden daha fazla fikri ve motivasyonu orada bulacaksın. 

Kendine ve başarıya ulaşacağına inanmalısın. Yapmayı hedeflediğin ve yaptığın her şeyde kendine güven. Çünkü insanı başarıya götüren yolda en temel nokta kendine duyduğu inançtır.

Hayatında dengeyi sağlamanın bir yolunu bulmalısın. Her şey için vakit vardır. Ailene ve sevdiklerine ayıracağın vakti de işine olan vakti de kendine ayıracağın zamanı da iyi dengelemen gerekir. 

Çevrende güvenilir bağlantılar oluşturmaya çalış. İşinle ilgili, kariyerinle ilgili sana katkı sağlayacak, vizyonunu genişletecek insanlarla tanışmak sana fark katar.

Nereden geldiğini, nasıl geldiğini unutma. Gittiğin yolu kaybetme. Gemilerin ıssız ve karanlık denizlerde, okyanuslarda yolunu bulmasını sağlayan, deniz feneridir. Başarı ve hedeflerine giden yolda sana yol gösterecek, yoluna ışık tutacak olan da geldiğin ve gittiğin yolu bilmendir.

İnsanların yapabileceği en büyük kötülük, kendisine olan güvenini kaybetmesidir.- Richard Bernedici

Başarı için kendini eğitmelisin. Başarı elde etmek için denemen gereken yeni yöntemler, değiştirmen gereken davranış kalıpları olabilir. Korkularını, hedeflerini, alışkanlıklarını, isteklerini gözden geçirmen ve bu konularda daha iyi olmak için gelişime açık olman gerekir.

Başarılı Olmak İçin Hangi Eğitimi Alabilirim?

Başarılı olmak için bir adım atman, başarmanın yarısıdır. Bu yolda çaba gösterdikçe başarının kapıları senin için aralanacaktır. Başarının Şifresi Eğitimi ile hayallerine ve hedeflerine giden yolda bilmen gerekenleri öğrenebilirsin. Başarının sırrı sende saklı :)

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!