Close
Mobil Menu Bars

Başarının sırrı ''Motivasyon''

12 Temmuz 2018, 2041 defa okundu.
Başarının sırrı ''Motivasyon''
Başarının sırrı ''Motivasyon''

Gözümüzü araladık ve yeni güne merhaba dedik. Peki gözümüzü açtığımız ilk anda moral motivasyonumuz nasıldı? Mutlu ve dinç mi uyandık, isteksiz ve bitkin mi? İşte bu soruların cevabının motivasyondan geçtiğini unutmamalıyız. Motivasyon gerek iş hayatından gerek de genel hayatımızı doğrudan olumlu-olumsuz etkileyebilecek kavramdır. Onun seviyesini ne derece yukarıda tutarsak hayatımızda o denli pozitif katkılar sağlayacaktır.

Güne uyandıktan sonra işe giderken ayaklarımız geri geri gidiyor ve isteksiz isek; ya hedefimiz yoktur, ya da hedefimize inancımız zayıftır. Bu iki sebebinde bizlere yarar yerine, zarar getireceğini hepimiz biliyoruz. O zaman neden mutlu olmak için bir şeyler yapmıyoruz artık?

Başarının Sırrı Nedir?

Bırakalım artık şu kendimize olan güvensizliği ve yapabilir miyim kaygısını, evet yapabiliriz sadece şu 3 altın formülü uygulayalım. Kendine güven, çalış ve motivasyonunu zirvede tut.

Evet kolay değil bunlar, anlıyorum unutmayalım her zorluğun arkasında bir kolaylık her sıkıntının sonunda bir ferahlık vardır.

Moralimiz ve keyfimizin düşük olmaması başarıya giden yolda kalkanımız, çalışma ve öz güvenimiz en büyük silahımız olacaktır. O zaman kendimize şu soruyu sorma zamanı geldi: Var mısın hedefim doğrultusunda yürümeye?

Hedef Belirlemek

Sizlere motivasyonla ilgili bir kaç alıntı yapmak istiyorum:

''Hayatınızda kazanmadan önce, zihninizde kazanmak zorundasınız.'' (John Addison)

''Bir gün değil, her gün istersen olur.'' (Tayfun Topaloğlu)

''Motivasyon yakıt olarak amaç depolar, vizyonla yola çıkar ve eylemle kendini gerçekleştirir.'' (Pat Mesiti)

Hayatımızın evrelerinde inişli çıkışlı dönemler olabilir. Ama bizler her daim moral motivasyonumuzu zirvede tutmamız gerekiyor. Olumsuzluklara takılmadan, kararlılıkla ve sabırla enerjimizi ve moralimizi pozitif tuttuğumuz sürece,üzerimize sağanak sağanak gelse de dertler başarılı olamayacaktır Allah'ın izniyle..

Son olarak şunları belirtmek istiyorum: Motivasyonumuzu düşürecek iç ve dış etkenler olacaktır hayatımızda, önemli olan yılmadan kararlılıkla hedeflerimize adım atmaktır.

Bu adım çok küçük olsa bile benim bir hedefim var diyebilmeliyiz.

Artık sabahları uykumuzdan mutlu ve tebessümle kalkma zamanı gelmedi mi?

Haydi o zaman ! Başlıyoruz!

Son sözlerim bir dua temennisi ile:

Yüzünüzden tebessüm eksik olmasın...

Her güne yüksek moral motivasyonla uyanmanız dileğiyle...

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. İstanbul İşletme Enstitü blog bölümünde içerik üretmektedir. İş hayatı ve başarılı olma, motivasyon, kişisel gelişim gibi birçok konuda yazılar yazmaktadır.

Devamı
Yorumlar(1)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Sinan Başak
17 Ağustos 2018
5.0

''Hayatınızda kazanmadan önce, zihninizde kazanmak zorundasınız.'' (John Addison)

Sözlerle desteklemenizi sevdim. Özellikle bu sözü ayrı sevdim.