AnasayfaBlogBaşarının Sırrı: Motivasyon
Motivasyon

Başarının Sırrı: Motivasyon

12 Temmuz 2018
Başarının Sırrı Motivasyon

Gözümüzü araladık ve yeni güne merhaba dedik. Peki gözümüzü açtığımız ilk anda moral motivasyonumuz nasıldı? Mutlu ve dinç mi uyandık, isteksiz ve bitkin mi? İşte bu soruların cevabının motivasyondan geçtiğini unutmamalıyız. Motivasyon gerek iş hayatından gerek de genel hayatımızı doğrudan olumlu-olumsuz etkileyebilecek kavramdır. Onun seviyesini ne derece yukarıda tutarsak hayatımızda o denli pozitif katkılar sağlayacaktır.

Güne uyandıktan sonra işe giderken ayaklarımız geri geri gidiyor ve isteksiz isek; ya hedefimiz yoktur, ya da hedefimize inancımız zayıftır. Bu iki sebebinde bizlere yarar yerine, zarar getireceğini hepimiz biliyoruz. O zaman neden mutlu olmak için bir şeyler yapmıyoruz artık?

Başarının Sırrı Nedir?

Bırakalım artık şu kendimize olan güvensizliği ve yapabilir miyim kaygısını, evet yapabiliriz sadece şu 3 altın formülü uygulayalım. Kendine güven, çalış ve motivasyonunu zirvede tut.

Evet kolay değil bunlar, anlıyorum unutmayalım her zorluğun arkasında bir kolaylık her sıkıntının sonunda bir ferahlık vardır.

Moralimiz ve keyfimizin düşük olmaması başarıya giden yolda kalkanımız, çalışma ve öz güvenimiz en büyük silahımız olacaktır. O zaman kendimize şu soruyu sorma zamanı geldi: Var mısın hedefim doğrultusunda yürümeye?

Sizlere motivasyonla ilgili bir kaç alıntı yapmak istiyorum:

''Hayatınızda kazanmadan önce, zihninizde kazanmak zorundasınız.'' (John Addison)

''Bir gün değil, her gün istersen olur.'' (Tayfun Topaloğlu)

''Motivasyon yakıt olarak amaç depolar, vizyonla yola çıkar ve eylemle kendini gerçekleştirir.'' (Pat Mesiti)

Hayatımızın evrelerinde inişli çıkışlı dönemler olabilir. Ama bizler her daim moral motivasyonumuzu zirvede tutmamız gerekiyor. Olumsuzluklara takılmadan, kararlılıkla ve sabırla enerjimizi ve moralimizi pozitif tuttuğumuz sürece üzerimize sağanak sağanak gelse de dertler başarılı olamayacaktır Allah'ın izniyle..

Son olarak şunları belirtmek istiyorum: Motivasyonumuzu düşürecek iç ve dış etkenler olacaktır hayatımızda, önemli olan yılmadan kararlılıkla hedeflerimize adım atmaktır.

Bu adım çok küçük olsa bile benim bir hedefim var diyebilmeliyiz.

Artık sabahları uykumuzdan mutlu ve tebessümle kalkma zamanı gelmedi mi?

Haydi o zaman ! Başlıyoruz!

Son sözlerim bir dua temennisi ile:

Yüzünüzden tebessüm eksik olmasın...

Her güne yüksek moral motivasyonla uyanmanız dileğiyle...

Motivasyon 3.0 Nedir?

Eğer motivasyonunuzu artıracak değerli öneriler ve uzman görüş almak istiyorsanız Enstitü'de motivasyon 3.0 eğitimine kayıt olabilirsiniz. Motivasyon kaynakları hakkında önemli bilgiler edineceğiniz bu eğitimde kendinizi keşfedeceksiniz. İster iş hayatında ister özel hayatınızda yeni bir şeyler yapmak ve hedeflediğiniz zirve noktasına ulaşmak istiyorsanız bu eğitim tam size göre.

Bu eğitime katılan kişilerin görüşlerini aldığımda gerçekten yeni nesil bir motivasyon anlayışının öğretildiğini ve bu eğitimin çok özel bir kaynak olduğunu teyit ettim. Bu eğitimi videodan ya da canlı dersler eşliğinde öğrenebilirsiniz. Yorumlara bakacak olursak bu eğitime katılan herkes kendini bir şekilde buluyor ve başarının etrafında çizdiği sınırları ve engelleri kaldırıyor. Dikkat çekici motivasyon teorilerini hayatınıza uygulamak istiyorsanız eğitime katılmak için daha fazla beklemeyin.

Ek olarak bu eğitimin başlığı hakkında yaptığım araştırmalar sonucunda Türkiye'de bu eğitimi veren tek platform Enstitü. Gerçekten çok özel teknikler, çok özel uzmanlar aracılığı ile bize bir şeyler öğrenme yolunu açtığı için Enstitü'ye ve motivasyon 3.0 eğitmeni Sultan Cüneyit'e teşekkür ederiz. İnsan burada bir şeyler öğrenebileceğini düşündüğünde bile motive oluyor. Eğitimin içeriğini okuduğunda bile motive olmaya hazır hissediyorsunuz. Katıldıktan sonra görüşlerinizi bu blogun altına eklemeyi unutmayın!

motivasyon nedir motivasyon başarının sırrı motivasyon başarının sırrı nedir başarılı olmak
Ferdi Altunbaş
Ferdi Altunbaş
Blog Yazarı

Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. İstanbul İşletme Enstitü blog bölümünde içerik üretmektedir. İş hayatı ve başarılı olma, motivasyon, kişisel gelişim gibi birçok konuda yazılar yazmaktadır.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.