AnasayfaBlogBaşarının İçimizdeki Gücü
Başarı

Başarının İçimizdeki Gücü

22 Mayıs 2019
Başarının İçimizdeki Gücü

Başarı nedir? Başarı, bir işin veya bir şeyin birbiri ile bağlantılı olarak üstesinden gelme gücüdür. İçimizde bulunan azmin ve isteğin ortaya çıkardığı bir beceridir. Bunu düzgün bir şekilde ortaya koymak ise başarma duygusudur.

Başarı, hayatımızı düşüncelerinizi ve duygularınızı kontrol eder. Bu cümle zihninizde ne kadar yer ederse ve ne kadar anlaşılırsa, üstesinden gelinen iş için bir adım daha atılmış olur.

Başarıya Giden Yol

Başarının anlamı öznel bir yargı ifadesi taşır. Kişiye, çevreye ve inanma hissiyatına göre de farklılık gösterir. İnanma gücü bize sunulmuş en önemli öğretidir. Başarıya giden yolda bir şeyler değişmeden önce inanın ve güçlü anlarınızı keşfedin. Bu yoldaki yolculuk daima ilerleme olmalı.

Geçmiş başarısızlıklarınızı hatırlayıp ders alarak kendinize cesaret aşılayın. Sadece denize bakarak suyu aşmayı düşünmek yanlıştır. Bu düşünceden sıyrılmak kişiyi her zaman başarıya bir adım yaklaştırır. Sizi harekete geçiren duygunun ve başarma isteğinin sizden başkası olmayacağını bilmeniz gibi.

Başarının En Büyük Sırrı 

Başarı imkansız değil. Başaran kişi hayatı asla sona ermeyen ve tükenmeyen biri olarak yaşar. Sürekli kendinizi geliştirmeyi bir hedef haline getirirseniz hiçbir zaman sonu gelmeyen, her daim üreten biri olursunuz. 
Her vakit pilinizi doldurup işleri düzene koymak üzere daha iyi yollar aramalısınız. Bir şeye karar verirken o konuda gelişip gelişmediğinize bakın.

Gelecekte sizi nelerin beklediğini kendinize sorun. Eğer bu sorunun cevabını durmaksızın alıyorsanız, geleceğinize yaptığınız yatırım anlamındaki gelişiminiz ilerleme kaydetmiş demektir.

Bilgisizlik Sorun Değil

Keşiflerin önüne çıkan en büyük sorun bilgisizlik değildir. Bilginin yanılsanmış halidir. Birçok insan akademi dünyasını tamamladıktan sonra o yoğun tempoda kendini kaybedip, kişisel ve sosyal gelişimlerinin önemini unutur. Kişisel gelişim olmadan geçen her geçen gün kendinizi tekrar edersiniz. 

Bugünden başlayarak gelişiminizi en öncelikli işlerinizden biri haline getirin. Çünkü zaman su gibi akıp gitmekte ve harcanacak vakit yok. İki dünya arasındaki zaman içinde sadece bir yaşantımız var. Sonsuza kadar elimize herhangi bir şans daha geçmeyecek.

Hedefi Doğru Belirlemek Gerek

Doğru bir hedef için nereye yol alıyoruz, neye ve nasıl büyümeye ihtiyacımız var. Bu detayları bilmek gerek. Bunları aştıktan sonra kendinizi bilir ve ona göre bir başarı profili çizmeye başlarsınız. Böylece insanlara nasıl ilham kaynağı olacağınızın da farkında olursunuz.

Başarılı insanlardan tavsiyeler alın. Lider bir konuma geldiğinizde problemi ilk siz fark etmelisiniz. İnsanlar sadece başarılı olmak için engelleri aşmazlar. Belirli bir düzeyde başarıya ulaştıktan sonra bile problemlerle karşılaşılabilir. 

Başarıyı elde etmiş kişilere hayatın yükü daha fazla biner. Kendinizi geliştirmeye devam ettikçe problem çözme yetenekleriniz de aynı ölçüde artar.

Genel olarak baktığımızda insanı bir başarı çerçevesinde inceledikten sonra şunları söyleyebiliriz. Başka insanların güvenini kazanmak kesinlikle başarının anahtarıdır. Güven duygusu sayesinde başarıya paralel olarak etkileme düzeyiniz de artacaktır. İkna kabiliyeti başarıya götürür.

İnsanları etkilemeye çalışırken dürüst olun, dinlemede ustalaşın ve o insanlara başarınızla ilham olun. Böylece hiçbir şey kaybetmeden başkalarının yeteneklerini çoğaltmış olursunuz. Bu da başarınızla gurur duymanızı sağlar.

Başarıya ulaşmak önemli bir konudur. Bu konu kapsamında online eğitimler alabilirsiniz. Zaman yönetimi eğitimi ve İkna Teknikleri Eğitimi almak siz büyük fayda sağlar.

Yazar: Tuğçe Zeynep Büyükbay

başarı başarının içimizdeki gücü kişisel gelişim başarı ve online eğitimler başarının sırrı nedir başarı nedir başarıya giden yol nasıldır
Konuk Yazar
Konuk Yazar
Blog Yazarı

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.